Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Film, teatr (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-film-teatr-100.html)
-   -   Czy film musi być gorszy od książki, obsadzenie ról, plotki o aktorach. (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/film-teatr/t-czy-film-musi-byc-gorszy-od-ksiazki-obsadzenie-rol-plotki-o-aktorach.-1547-print.html/)

kufa86 25-11-2007 15:15

Czy film musi być gorszy od książki, obsadzenie ról, plotki o aktorach.
 
jak w temacie.
A może mi się tylko tak wydaje?
Porównywalne z książką, dla mnie, były:
Lot nad kukułczym gniazdem
Przeminęło z wiatrem?
Faraon?
Solaris to kompletny niewypał, sam Lem tak uznał i zabronił dalszych ekranizacji.
Sanatorium pod klepsydrą też, - Schulz nie mógł zabronić.
Coś o aktorach.
Olaf Lubaszenko jak był młody, był do przyjęcia, jak zaczął przypominać spasionego wieprza, zrobił się nudny.
Uwalił nawet teleturniej.

Kilka lat temu jadłem spóźniony obiad w hotelu Cracowia. Medalion, ziemniaki i jarzyny. Żeby na głodnego nie czekać, wcześniej japończyk. Porcje tak solidne, że japończyk by wystarczył, ale się zjadło.
Godz 23-cia, wchodzą Edward Lubaszenko, długi jak miesiąc, chudy jak wypłata i pełne jego przeciwieństwo Wojciech Man/n.
Siadają w kącie, po chwili bez słowa podchodzi kelner i stawia dwie pięćdziesiątki czystej i dwie mineralne. Po następnej chwili, również bez słowa, zabiera puste szkło i przynosi następne.
Bywalcy.

arczia 25-11-2007 19:56

pierwszy tom "Harrego Pottera" prawie dosłowny z filmem - albo raczej odwrotnie:)) następne - juz niestety nie...

Lila 25-11-2007 20:03

''Przeminęło z wiatrem ''....jak najbardziej.Wprawdzie Vivien Leigh / proszę mnie poprawić w razie czego :)/ grająca Scarlett ,nienawidziła Clarka Gable.Twierdziła ,że jest przemądrzały i nieprzyjemny ,także fizycznie...sic !!!!

Natomiast byłam pod wrażeniem jej roli w filmie ''Lady Hamilton ''.Jej Emma kończy szaleństwem,tak jak i sama aktorka.Laurence Olivier nie miał dla niej litości..

kufa86 25-11-2007 20:07

Gwiezdne wojny też są niczego.
Przeczytałem pesymistyczny Cichy Don" (1700str), film był niezły.

Lila 25-11-2007 20:09

Ale nie było tego samodzielnego poderżnięcia sobie szyi kosą..
Ciekawa byłam ,jak to można zrobić bez pomocy Al-kaidy..

kufa86 25-11-2007 20:12

Cytat:

Napisał Lila
Ale nie było tego samodzielnego poderżnięcia sobie szyi kosą..
Ciekawa byłam ,jak to można zrobić bez pomocy Al-kaidy..

Dokładnie tak jak sepuku, zgodnie z kodeksem Bushido.

Lila 25-11-2007 20:24

Sorry,wcale nie tak...

Kosę trzeba było oprzeć o coś i jeździć po niej szyją..Tak było w ksiażce.
W seppuku jest odwrotnie .Trzeba narzędziem nakłuć i szydełkiem wyciągnąć wnętrzności..Uuuups,nie szydełkiem...pomyliło mnie się ...:)

Alsko 25-11-2007 20:44

Pamiętam "Kamienne..." i mam. Film był spaskudzony. Masakra, jak mówi moja wnuczka.

kufa86 25-11-2007 20:47

Cytat:

Napisał Lila
Sorry,wcale nie tak...

Kosę trzeba było oprzeć o coś i jeździć po niej szyją..Tak było w ksiażce.
W seppuku jest odwrotnie .Trzeba narzędziem nakłuć i szydełkiem wyciągnąć wnętrzności..Uuuups,nie szydełkiem...pomyliło mnie się ...:)

Szołochow był antypolski i nie dziwię mu się bo był Rosjaninem, a Polska stanowiła zawsze zagrożenie dla, Rosji.
Opisuje akcje kozaków donieckich pod Lwowem w 1914.
Nie dziwię się Szołochowowi, potomek ljubitieli Katarzyny (ale tylko raz), też to rozumie, szkoda, że nie rozumie tego Burek.
Co do piłowania gardła kosą - sprawa uporu.
ad rem
Kogo widzisz w roli Grigorija?

Lila 25-11-2007 20:47

Danmal,pamiętam oczywiście..

Książkę odbierałam fenomenalnie.Budapeszt,Imre Nagy tak podle zdradzony przez Janosza Kadara..i miłość Węgra i Australijki w Indiach na dodatek...

A film ?
Realia zmienione na polskie.Nijaka Laura Łącz i Krzysztof Chamiec.Porażka jak dla mnie.Jedynym plusem filmu było to ,że od tego czasu dla dwójki aktorów zaczęło się wspólne życie...urodził im się syn i byli ze sobą do śmierci Krzysztofa..

Lila 25-11-2007 20:50

Grigorija ? Ja tylko Domogarowa.
Dla mnie to on mógłby zagrać nawet Katarzynę II...księcia Bołkońskiego ...i marszałka Żukowa..:)

kufa86 25-11-2007 20:50

Cytat:

Napisał danmal
Najgorzej z obejrzanych ekranizacji odebralem "Kamienne tablice"a ksiazka przed wiekami robila wrazenie,nie wiem czy ktos to jeszcze pamieta..

Dobraczyński
komuch, pseudoromantyczny z katolickim odchyleniem.

Alsko 25-11-2007 20:52

Jaki Dobraczyński? Żukrowski!!! Któremu się udała jedna z piękniejszych scen miłosnych w tej książce.

Lila 25-11-2007 20:53

Coś ty..
 
Cytat:

Napisał kufa86
Dobraczyński
komuch, pseudoromantyczny z katolickim odchyleniem.

przecież to Wojciech Żukrowski był....:rolleyes: :rolleyes:

Lila 25-11-2007 20:54

Noooooooo...właśnie...:):)

kufa86 25-11-2007 20:58

Cytat:

Napisał Lila
Grigorija ? Ja tylko Domogarowa.
Dla mnie to on mógłby zagrać nawet Katarzynę II...księcia Bołkońskiego ...i marszałka Żukowa..:)

Czysta dzicz, z wyjątkiem Bołkońskiego.
Gdyby nie moja twarda orientacja seksualna, nie stawiałbym warunków wstępnych.

Ala-ma-50 25-11-2007 21:01

Mnie osobiście nie podobała się ekranizacja powieści E.M.Remarqe,a "Łuk Triumfalny"
Książkę przeczytałam chyba 10 razy..a na filmie o mało nie usnęłam...absolutny knot

kufa86 25-11-2007 21:13

Cytat:

Napisał Alsko
Jaki Dobraczyński? Żukrowski!!! Któremu się udała jedna z piękniejszych scen miłosnych w tej książce.

No widzisz, drobna pomyłka i już sie coś dzieje.

babciela 25-11-2007 22:10

No,nie ekranizacja Sanatorium pod Klepsydra calkiem niezla.A pamietacie Brzezine Wajdy wg Iwaszkiewicza-Film zdecydowanie lepszy-wg mnie.Dlatego napisalam Brzezina Wajdy.a Lagodna Dostojewskeigo-ekranizacja swietna-nie pamietam rezysera

Lila 25-11-2007 22:10

Kufa..przecież NIC się nie dzieje ..
Jesssu......co się z wami porobiło ? Period czy co ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:31.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.