Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Miłość, przyjaźń, związki, samotność (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-milosc-przyjazn-zwiazki-samotnosc-98.html)
-   -   Życie samotnych seniorów (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/milosc-przyjazn-zwiazki-samotnosc/t-zycie-samotnych-seniorow-10701-print.html/)

Bertold 25-03-2013 21:38

Cytat:

Napisał aniak2015
Witam.Chciałoby się uciec przed samotnością tym marazmem życia ,lecz to są tylko marzenia.Rzeczywistość jest inna jest bardziej brutalna i niezrozumiała.Przyzwyczajamy się do bycia samej i każdy na swój sposób to odbiera.Polubiliśmy ciszę to,że nikt nam nie przeszkadza,nie zwraca uwagi i życie toczy się dalej.Mamy swoje zajęcia,swoje hobby ,przyjaciół i to nadaje sens życiu.Pozdrawiam.


Witaj. Aniu2015, samotność bywa różna: z wyboru - i tu masz rację człowiek sie przyzwyczaja i jest mu dobrze; samotność spowodowana przez los - w tym przypadku dają sobie rade tylko Ci, którzy potrafią dostosowac się do nowej sytuacji i znajdą partnera, przyjaciela zastępczego. Takiego jak ten, co odszedł, nie da się znaleść, bo każdy człowiek jest inny. W tym przypadku, można mieć wielu przyjaciół i być samotnym. Czasami tęskni się nawet do takiej sytuacji, aby móc z kimś pomilczeć. Pozdrawiam.

Arti 26-03-2013 00:05

hmm :) samotność to stan emocjonalny człowieka...czucie się samotnym to moim zdaniem wynika z braku czegoś i kryje się jakaś potrzeba konkretna a nieumiejętność zaspokojenia tegoż braku, konkretnej tej potrzeby wywołuje uczucie samotności.
Pytanie.
Czego potrzebuję? :rolleyes:

i każdy może dostrzeże :) wreszcie przyczynę samotności.

następne pytanie
co mogę zrobić?

ŁucjaS 26-03-2013 05:22

Samotność to "stan emocjonalny" zgadzam się - dobrze powiedziane.
Moim lekarstwem jest wypełnianie dni różnymi zajęciami. Im trudniejsze i bardziej absorbujące tym lepiej.
Wszystko ma swoje dobre strony, samotność również. Czasem jedynie trudno je dostrzec.

martok 26-03-2013 06:55

Cytat:

Napisał Artfilka
czucie się samotnym to moim zdaniem wynika z braku czegoś

Aby nie być samotnym, trzeba oczywiście wykazać trochę aktywności, a więc na przykład – przede wszystkim wychodzić z domu, tam gdzie są ludzie. A robimy to coraz rzadziej. Przytaczam konkluzję pewnych badań przeprowadzonych wśród seniorów:
Cytat:

Trud, jaki trzeba włożyć w to, by wyjść z domu, niektórych zniechęca. Dziś starsze osoby często mają w domachdo dyspozycji telewizor, radio, internet. To zajmuje czas. Bardzo łatwo się do tego przyzwyczaić, a później coraz trudniej jest się przełamać, żeby wyjść z domu. Do takich zwyczajnych trudności dochodzą wtedy jeszcze opory psychiczne, które z upływem czasu coraz trudniej pokonać.
Wychodzi więc na to, że Internet, który z jednej strony daje nam kontakt wirtualny z ludźmi, z drugiej strony nam ten kontakt ogranicza w realu. Moim zdaniem często też przyczyną samotności seniorów jest po prostu bieda. Żeby wychodzić między ludzi trzeba mieć trochę pieniędzy, choćby na kawę w kawiarni. Mam dobrego kolegę, któremu z lutowej emerytury po opłaceniu czynszu i oddaniu styczniowych długów zostało 20 zł na cały miesiąc. W jaki sposób ma on gdzieś bywać?
*

cha_ga 26-03-2013 08:17

Zgadzam się w 100% z tym co napisałeś.Jak maja sie czuc ludzie gdy po przepracowanym niejednokrotnie ciężko zyciu emerytura nie wystarcza im na podstawowe potrzeby? Maja byc pogodni, otwarci, zyczliwi? Maja "wyjść do ludzi" ? kiedy nawet za zajecia na UTW trzeba zapłacic...nie dziwi mnie jesli są zrezygnowani i zamykaja sie w sobie...

aniak2015 26-03-2013 08:45

Czy możliwe ,że zmieniamy się w zależności od sytuacji w jakiej się znajdujemy.Smutki musimy odrzucić one nie mogą być w naszym życiu ,lecz myślę.że coś mi przemyka przez palce i życie nie jest w pełni spełnione.O osamotnieniu też nie piszę bo nie czuję się taką.Mając swoich znajomych przyjaciół możemy pięknie spędzać czas są różne zrzeszenia nawet te spotkania z Klubu Seniorów są zawsze miłe .Nie mam takiej odskoczni jak kino,teatr,ale korzystam z różnych imprez ,które są w moim mieście.Brak jest tylko tego kogoś z kim chociaż by można było pomilczeć tak pomilczeć.Pozdrawiam Anna.

martok 26-03-2013 09:13

Cytat:

Napisał aniak2015
możemy pięknie spędzać czas są różne zrzeszenia nawet te spotkania z Klubu Seniorów są zawsze miłe

W moim mieście (też na Śląsku, ćwierć miliona mieszkańców) nie ma klubów seniora, a działalność Związku Emerytów jest absolutnie niezauważalna. Myślę, że tak jest w większości miejsc w Polsce. Jeśli u Ciebie działa dobry klub, to masz szczęście...
*

krystynka 26-03-2013 09:28

Martok napisał;
Cytat:

Przytaczam konkluzję pewnych badań przeprowadzonych wśród seniorów:
Cytat:
Trud, jaki trzeba włożyć w to, by wyjść z domu, niektórych zniechęca. Dziś starsze osoby często mają w domachdo dyspozycji telewizor, radio, internet. To zajmuje czas. Bardzo łatwo się do tego przyzwyczaić, a później coraz trudniej jest się przełamać, żeby wyjść z domu. Do takich zwyczajnych trudności dochodzą wtedy jeszcze opory psychiczne, które z upływem czasu coraz trudniej pokonać.
Oj, jak zaczyna to do mnie pasować... ten internet zwłaszcza...
Uwielbiam przebywać we własnym domu :)
Ale chyba jednak dobrze, że ogród zaraz będzie do obróbki, wszak wiosna - powoli, powoli, ale w końcu rozkręci się na całego.

sabcia 26-03-2013 12:42

Moi kochani samotni seniorzy.Aby do wiosny.Przeciez musi przyjść.Ja siadam na rower i jadę.Pozdrawiam przedświatecznie.

zen 27-03-2013 09:26

[size="2"]Wszystkim bardzo samotnym, trochę samotnym z okazji Świat składam najlepsze życzenia_Niechaj po długiej zimie Wielkanoc przyniesie radość i ciepło. Niech wiosenne słońce ogrzeje serce. Niech budząca się do życia przyroda natchnie optymizmem i wprawi dobry nastrój

[size="2"]

martok 27-03-2013 11:08

Cytat:

Napisał sabcia
Aby do wiosny.Przeciez musi przyjść.

Najbardziej żal mi bocianów, które zrobiły straszny błąd - zupełnie jakby przyleciały do Polski w styczniu. Niektóre ten błąd przypłacą życiem.

My, ludzie, mamy ciut lepiej. Świąteczne życzenia dla wszystkich - M
*

sabcia 28-03-2013 18:18

Witam wszystkich,ale tutaj cicho,Wszyscy tacy zapracowani.

cha_ga 28-03-2013 19:11

Witaj Sabciu.Zapracowana przed swietami to ja bywałam kiedys... teraz juz nie, luzik...choc kłopotów nie brak mam wiekszy dystans do wszystkiego...czy wszyscy seniorzy tak maja? Nie wiem...Pozdrawiam i zycze pogodnych i spokojnych Świąt.

madera1938 29-03-2013 08:25

Wszystkim samotnym seniorom życzę na Wielkanoc :

Jaj przepięknie malowanych
Świąt słonecznie roześmianych
W Poniedziałek dużo wody
Zdrowia, szczęścia oraz zgody.

martok 29-03-2013 09:40

Z dala słychać trzask gałęzi,
to zajączek przez las pędzi.
Chociaż Wielka jest sobota,
ciężka czeka go robota.

Z hukiem wpada do kurnika,
bierze jajka, szybko znika,
w drodze wszystkie je maluje,
z trudem tempo utrzymuje.

Z pisankami zdążyć musi
zanim z Rezurekcji wrócisz.
Potem trochę chłop odpocznie,
w ciepłym gniazdku sobie spocznie.

Miejsca długo nie zagrzeje,
coś mu się na głowę leje.
Głośno śmieje się baranek:
To już Lany Poniedziałek!

Wesołych Świąt!

madera1938 29-03-2013 12:46

Cytat:

Napisał martok
Najbardziej żal mi bocianów, które zrobiły straszny błąd - zupełnie jakby przyleciały do Polski w styczniu. Niektóre ten błąd przypłacą życiem.


*


I nie ma sie co potem dziwić, że w Polsce tak spada przyrost naturalny :rolleyes: ROTFL

gratka 29-03-2013 12:56

Wszystkim odwiedzającym ten wątek życzę, aby w okresie Wielkanocy czuli się siostrami i braćmi 7 miliardów ludzi zamieszkujących Ziemię.
Życzę wszystkim pogody ducha, a wierzącym życzę głębokich przeżyć religijnych i podsuwam myśl:
wielu mnichow i pustelników wybieralo samotność jako azyl dla kontemplacji myśli i spokoju.
Coś w tym jest. :)

Bertold 29-03-2013 15:27


Anielka 29-03-2013 16:09

Wszystkim,którzy czują się samotni,życzę miłego towarzystwa i Wesołych Świąt

sabcia 29-03-2013 18:24



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:49.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.