Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Hobby, pasje (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-hobby-pasje-101.html)
-   -   Robótki ręczne część II (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/hobby-pasje/t-robotki-reczne-czesc-ii-4341-print.html/)

ammi1952 30-10-2009 03:04

Lucyna - malwy są przecudnej wręcz urody - jestem pełna podziwu - normalnie oniemiałam

dziewiątka 02-11-2009 10:52

Cytat:

Napisał ammi1952
Lucyna - malwy są przecudnej wręcz urody - jestem pełna podziwu - normalnie oniemiałam


...Lucynka to prawdziwa mistrzyni ....obrazy po prostu cudne...anioły piękne - i ja muszę się zebrać do ozdób świątecznych - w tym roku planuję kilka karteczek wyhaftować ale od planów do realizacji u mnie daleka droga :confused:

Kundzia 02-11-2009 16:52

Pierwsza tura aniołków,suszą się już wykrochmalone,niedługo odlecą do nowego właściciela.


a taki będzie zdobił czubek choinki


ammi1952 02-11-2009 17:07

Lucynko śliczny ten anielski zastęp ten głównodowodzący też przecudnej urody

largetto 03-11-2009 14:39

Lucynko patrząc na Twoje Anioły .... czuję już zbliżające się święta, i widzę te piękna choinkę z Aniołem na czubku....
ja niestety prozaicznie, stwierdziłam że nie mam odpowiedniej czapki do płaszcza i wyprodukowałam sobie o.. coś takiego ;)


Kundzia 09-11-2009 09:41

Muszę się pochwalić godną następczynią w osobie mojej córy Agnieszki,właśnie ukończyła haft do kolekcji Damy wg Alfonsa Muchy,co prawda jeszcze wolno jej to idzie-brak wprawy ale już efekty widać.


sama55 09-11-2009 10:34

Jaki piękny Gdańsk! Szczerze podziwiam.Tym bardziej, że Gdańsk to moje ulubione i najpiękniejsze miasto polskie.

ignesja 09-11-2009 16:10

Cytat:

Napisał Kundzia
Muszę się pochwalić godną następczynią w osobie mojej córy Agnieszki,właśnie ukończyła haft do kolekcji Damy wg Alfonsa Muchy,co prawda jeszcze wolno jej to idzie-brak wprawy ale już efekty widać.



Witaj Kundziu!
Gratuluję udanej i utalentowanej córci, fajnie,że masz komu przekazywac swoje wszelakie i liczne umiejętności.
Pozdrawiam Agnieszkę i Beatkę.
A może też wiesz, dlaczego Twoje zdjęcia, otwierają mi się tylko cześciowo, w niewielkim górnym fragmencie?/inne otwierają się całe/

Zygfryd Smarzyk 10-11-2009 22:12

Nachodziłem się po Waszym wątku do bólu kręgosłupa. I, jak nigdy, ból w zachwyt przemienić się zdołał. Jest co podziwiać, jest czym się cieszyć. dziękuję.
Lubię koronki. Głównie szydełkiem robione podziwiać potrafię bez końca. Niekiedy sam ten haczyk maleńki w łapska spore biorę i coś tam z nitek wyplączę. Szczególnie gdy... muszę. Tak jak teraz, gdy o choinkowe aniołki hurtowo bliski ktoś prosi. Jest więc przy mnie szydełko i... lenistwa sporo. Dlatego robię aniołki podobne do ubiegłorocznych. No, prawie: zmieniłem wykończenie dołu sukienki. Są prawie takie jak Kundzi - tyle, że zgodnie z życzeniem każdy w innym kolorze. No i Kundziowym do pięt (jeśli anieli je mają) nie dorastają. Skończę robotę bodajże pod koniec tygodnia i zdjęcie pokażę.
A w załączeniu aniołkowa półka sprzed roku (traktowana głównie jako test, czy zdjęcie - z Fotosika - tu wstawić się uda).
Z tysiącem serdeczności i życzeniem pięknego przeżycia jutrzejszego święta
Zygfryd

Kundzia 10-11-2009 22:21

No,no Zygfrydzie,jeśli to ty tworzysz te prace co to na fotosiku masz zamieszczone,to nisko chylę głowę przed tobą,toż to cudności tam są .

senioritka 11-11-2009 08:52

Piękna kolekcja aniołków!!!! Nie do wiary, że sam to zrobiłeś.
To szydełkowe mistrzostwo. Podziwiam!

dziewiątka 11-11-2009 09:47

witaj Zygfrydzie...aaaaaaa....jednak ...i panowie potrafią pięknie dziergać, tylko mało który sie do tego przyznaje ....MOJE WIELKIE GRATULACJE !!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam !

ostatek 11-11-2009 14:55

Cytat:

Napisał Zygfryd Smarzyk
/.../ Niekiedy sam ten haczyk maleńki w łapska spore biorę i coś tam z nitek wyplączę. Szczególnie gdy... muszę. Tak jak teraz, gdy o choinkowe aniołki hurtowo bliski ktoś prosi. Jest więc przy mnie szydełko i... lenistwa sporo. Dlatego robię aniołki podobne do ubiegłorocznych. No, prawie: zmieniłem wykończenie dołu sukienki. Są prawie takie jak Kundzi - tyle, że zgodnie z życzeniem każdy w innym kolorze. No i Kundziowym do pięt (jeśli anieli je mają) nie dorastają. Skończę robotę bodajże pod koniec tygodnia i zdjęcie pokażę. /.../

Zygfrydzie, Przyjacielu Drogi... po szydełku i łączach internetowych... dla Ciebie urlop od KSC przerywam i śluby milczenia łamię...
Skromnyś jak zwykle... a przecież Twoje arcydzieła za wzór służą...

W grupie Aniołów Bieszczadzkich - ten zielony, najpiękniejszy, jest dziełem Zygfryda. Wretil, który stwarza inne anioły śpiewem, stoi na mojej półce i ... chałturzy niestety. Głos piękny po drodze zgubił i zamiast wspaniałe, brugijskie anioły tworzyć, gniotami (wybaczcie, prawdziwi Anieli) się otacza.



O swoim blogu (na którego warto mieć oko) też "zapomniałeś". A tam uczta dla ócz... obu... http://koronekczar.blox.pl/html
Wracaj szybko do zdrowia i dziergaj dalej. Motywacji potrzebuję. Może przestanę dopieszczać lenia tkwiącego we mnie i zrobię coś więcej niż gwiazdki i śnieżynki, które dziergam dla małego chłopca, na wypadek gdyby w Krakowie, w noc wigilijną, śniegu i gwiazd zabrakło...



A teraz - wracam na urlop od KSC. W mojej norce ciepło, zacisznie i deszcz na głowę nie pada... pozdrawiam Wszystkich, którzy mnie pamiętają...

sama55 12-11-2009 10:15

[quote=largetto]Lucynko patrząc na Twoje Anioły .... czuję już zbliżające się święta, i widzę te piękna choinkę z Aniołem na czubku....
ja niestety prozaicznie, stwierdziłam że nie mam odpowiedniej czapki do płaszcza i wyprodukowałam sobie o.. coś takiego ;)

[/QUOTE
Piękny kapelusz.A może napiszesz jak go wykonać?:)
Byłabym wdzięczna.Marzy mi się kapelusz od dawna, ale nie stać mnie na zakup,niestety.Mam trochę różnych włóczek i jedną nawet podobną do tej na fotce kapelusza.
Pozdrawiam.:)

largetto 12-11-2009 19:26

Sama jeżeli chcesz przyślę Ci opis na priva, trochę zmodyfikowany bo korzystam z wzorów blogowych dziewiarek..
a to jeszcze jeden, :)



i do tego chusta, kolor czarny, tutaj trochę przekłamany


Zygfrydzie Twój blog mam w zakładkach , jest jednym z moich ulubionych :D

sama55 13-11-2009 07:50

Cytat:

Napisał largetto
Sama jeżeli chcesz przyślę Ci opis na priva, trochę zmodyfikowany bo korzystam z wzorów blogowych dziewiarek..
a to jeszcze jeden, :)



i do tego chusta, kolor czarny, tutaj trochę przekłamany


Zygfrydzie Twój blog mam w zakładkach , jest jednym z moich ulubionych :D


Kundziu, dziękuję przepięknie.
Jeśli możesz to proszę o te wzory.
Pozdrawiam.
Wiesia

Kundzia 13-11-2009 21:40

Zrobiłam sobie trochę przerwy w haftowaniu,bo mi się już krzyżyki wszędzie objawiały,trochę powywijałam szydełkiem i narobiłam trochę ozdóbek choinkowych.Każda śnieżynka jest inna jak to śnieżynki.






Alunia 16-11-2009 01:10

Ja też znowu dziergam :D
Ponczo jest lekkie i cieplutkie :)




eledand 16-11-2009 05:00

Witam Was.
 
Witam i oczom nie wierze.
Kundzia zmykała do robótek a teraz wiem dlaczego haha.
Zygo to całą gębą mistrz zajrze i ja do Fotosika pozdrawiam.
Całej reszcie na tym Forum życze dalsze wspaniałej recznej pracy aby Wasze Rączki czyniły cuda i cieszyły inne oczy.
Moje łapy juz od rana opuchnięte o zgrozo-ale dziś lekarz w obrocie.:)

Mar-Basia 16-11-2009 16:44

Tosienko i wszystkie panie artystki w robotkach recznych. Po raz pierwszy zagladam do tego watku....za Tosia. Cudenka wychodza spod Waszych zrecznych paluszkow. Podziwiam z zachwytem damy, poncha, serwetki, kapelusiki. Zazdroszcze Wam tych umiejetnosci bo poprostu mam dwie lewe rece w tej dziedzinie. Moje "rece" potrafia troche malowac akwareli (jak jest natchnienie), troche brzdakac na fortepianie - ostatnio mniej z powodu klopotow z dlonia. Zycze Wam powodzenia i bede wiecej zagladala aby zobaczyc wszystkie Wasze slicznosci.:) :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:41.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.