Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Hobby, pasje (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-hobby-pasje-101.html)
-   -   Robótki ręczne część II (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/hobby-pasje/t-robotki-reczne-czesc-ii-4341-print.html/)

Kundzia 17-03-2009 20:37

Robótki ręczne część II
 
Witam w nowej odsłonie robótek ręcznych,zapraszam do dzielenia się swoimi pracami,ciekawostkami dotyczącymi robótek,sposobu ich wykonania i wszystkimi ciekawostkami z tym związanymi.

ignesja 17-03-2009 21:59

hej czarna !
 
Cytat:

Napisał czarna
Basiu 73. Te serwety robione z małych elementów i łączone w jedną całość,są najbardziej pracowite.Ja nie mam do nich cierpliwosci.Chociaż robiłam z nich np.kamizelkę


zrobiłam z takich samych elementów coś takiego:

pewnie korzystamy z tych samych źródeł/Sandra, Dana itp./
Pozdrawiam.

dziewiątka 17-03-2009 22:38

witam wszystkie druto- i szydełko-maniaczki w nowej części !!
ignesjo ! śliczna tuniko-bluzeczka...gratuluję , ja ostatnio siedzę przy kurkach szydełkowych i kartkach z haftem krzyżykowym - wielkanocne oczywiście :)..moze niebawem pokażę ;)
Pozdrawiam !!!

ignesja 17-03-2009 22:48

Miro!
 
Koniecznie pokaz,będę czekać z niecierpliwością.

dziewiątka 18-03-2009 08:49

moje wielkanocne kurki ...
 


czarna 18-03-2009 09:22

Ignesjo,bardzo ładne to Twoje dzieło.Podobne jest do mojego,napewno to samo żródło......
A tu prezentuję mój haft krzyżykowy:

Baśka13 18-03-2009 10:54

Jeśli można to też chciałam się pochwalić swoim dziełem.
Troszkę już znoszone,ale b.go lubię!

Wodniczka 18-03-2009 12:36


Witam w nowej odsłonie wszystkie druto , szydełko maniaczki, już wcześniej pokazywałam swoje robótki szydełkowe..
Wasze są bardzo piękne, co to nasze rączki potrafią zrobić , by uprzyjemnić sobie i innym życie.. Mireczko ,,,piękne sa te Twoje kurki wielkanocne ..skąd czerpiesz pomysły na te robórki, i czy wypełniasz je czymś (watą )

ewelina-supernak 18-03-2009 12:48

Czy Ktos Wie Jak Wystawiac Rzeczy Na Sprzedaż

ewelina-supernak 18-03-2009 12:49

Czy Ktos Odpowie Mi Na Moje Pytanie

dziewiątka 18-03-2009 12:51

Zosieńko ! pomysły na wszelkie robótki znajduje w czasopismach( Sandra, Diana, Mała Diana, Anna, Sabrina, Hafty Polskie........dużo tego jest teraz w kioskach) Te kurki zrobiłam z pamięci - a właściwie przyjrzałam się takiej w Cepelii a póżniej w domu spróbowałam - sama je modywfikuję , jeśli chodzi o wielkości i kolory :). Ponieważ robię je półsłupkami( dość ściśle), z kordonku lub grubszej bawełny, specjalnie nie wymagają nawet usztywniania - te akurat są zaraz po zrobieniu, bez usztywniania - nie wypycha ich się a w koszyczku-stroiku nałożone na jajeczka wyglądają paradnie :D

dziewiątka 18-03-2009 12:52

Cytat:

Napisał ewelina-supernak
Czy Ktos Wie Jak Wystawiac Rzeczy Na Sprzedaż

...możesz wystawiać na allegro - trzeba tam sobie załozyć własne konto ..i tyle ...spróbuj !!!...
Możesz też spróbować w naszym Klubie : http://www.klub.senior.pl/f-kupie-sp...ienie-129.html
powodzenia !!!

ignesja 18-03-2009 17:32

Szukaj w Google
 
Cytat:

Napisał ewelina-supernak
Czy Ktos Wie Jak Wystawiac Rzeczy Na Sprzedaż


pod hasłem "rękodzieło".Jest dużo firm skupujących takie rzeczy.
Dziewiątko !Aleś wielkie stadko wyszydełkowała! No to cieplutko będą mieć teraz jajeczka/kurze?/.

largetto 18-03-2009 19:10

Ewelino są portale gdzie można wstawić do sprzedaży swoje wyroby. Nie wiem tylko jakie tam są zasady , zaloguj się na nich i poczytaj
tu przykładowe linki:

http://www.unikalni.pl/

http://www.dzianamafia.pl/index.php

Kundzia 23-03-2009 11:31

A ja właśnie skończyam kolejny obrazek,"gdańskie klimaty",teraz będę robić miniaturki,bo szkoda mi resztek kanwy która została po obcięciu zrobionych haftów.Miałam robić wielkanocna ozdoby ale coś nie mam natchnienia do tego,a poza tym mam trochę problemy z utrzymaniem szydełka w ręce,teraz na wiosnę za bardzo dokucza mi chora ręka.A haftować jeszcze dam radę.


largetto 23-03-2009 14:25

Lucynko urocza ta Motława i Gdańsk.....teraz tylko oprawić i na ścianę aby radowało oczy....

czarna 23-03-2009 16:11

Kundziu
Piękne to twoje dzieło.Gratuluję i życzę następnych.:)

Baśka13 23-03-2009 16:39

Kundziu,jestem pełna podziwu dla Twoich prac-obrazków!Za mną już od bardzo dawna chodzi chęć aby wziąć się za tkanie.Jest tyle resztek wełny,które do niczego się nie nadają,a przy tkaniu można spożytkować.

dziewiątka 23-03-2009 17:28

Kundziu-Lucynko !!! Jesteś mistrzynią i haftujesz w prędkością światła:).....mój Zamek Królewski od dawna czeka na skończenie;
ostatnio wyhaftowałam takie małe obrazeczki...


Wodniczka 23-03-2009 22:30

Mireczko witam milusio,dzięki za przypomnienie jak kim ściegiem robić kurki,kureczki, są one bardzo piękne i pięknie się prezentują w koszyczkach.Pozdrawiam milutko i dzisiaj uciekam juz do łóżeczka, Miłych pogaduszek życze . Pa Buziaczki ..:)

fezóJ 30-03-2009 14:30

Facet przegląda robótki?
 
Chciałem wyrazić wielki podziw dla prac które tu oglądałem.Ktoś kto tego nie robi nie ma zielonego pojęcia ile pracy to kosztuje a obdarowany tego nie zawsze doceni.Moja żona wykonuje takie dzieła i w moich oczach ma się czym pochwalić,dlatego wkrótce zaprezentuje jej dzieła.Połamania szydełka oj przepraszam tak się życzy wędkarzom.:)

Kundzia 30-03-2009 14:42

Ostatnio tobie takie małe obrazki na resztkach kanwy pozostałych po tych większych obrazkach ,to taki cykl na każdy miesiąc,ma ich być 12 ,zrobiłam już trzy ,to jeden z nich/nie mam zdjęć reszty,jak zrobię to pokażę/


dziewiątka 30-03-2009 15:08

Cytat:

Napisał fezóJ
Chciałem wyrazić wielki podziw dla prac które tu oglądałem.Ktoś kto tego nie robi nie ma zielonego pojęcia ile pracy to kosztuje a obdarowany tego nie zawsze doceni.Moja żona wykonuje takie dzieła i w moich oczach ma się czym pochwalić,dlatego wkrótce zaprezentuje jej dzieła.Połamania szydełka oj przepraszam tak się życzy wędkarzom.:)


Jakie to miłe, że nasze prace docenia mężczyzna .....już jestem ciekawa prac Twojej Żony Józeczku ( czy mogę tak się zwracać??).....pozdrawiam !!!

largetto 31-03-2009 07:47

blezer do lnianych, letnich spodni, z bawełny i akrylu


ostatek 31-03-2009 22:20

"Bydgoszcz obfituje ostatnio w wystawy, na których oglądać można rękodzieło. Jedną z nich była wystawa i kiermasz, jakie w dniach 28-29 marca 2009 r. odbyły się w Osiedlowym Domu Kultury <Modraczek>. Dominowała tematyka zbliżających się świąt Wielkiej Nocy. Przeważało szydełko,oraz hafty, lecz i innych technik nie brakowało. /.../ Pani Róży zawdzięczamy wieloletnie już istnienie Klubu <Węzełki>, gromadzącego miłośniczki rękodzieła."
Więcej tutaj: http://koronekczar.blox.pl/html :D Czy ktoś może był i widział??? :)


largetto 01-04-2009 07:39

Ostatku na wystawie nie byłam ,ale blog czytam z ciekawością, jest jednym z moich ulubionych....:)

ostatek 01-04-2009 18:41

Taaa... też lubię blog Zygfryda. Autor jest moim forumowym Przyjacielem. Niestety, delikatność (w stosunku do ofiarodawców) i pasja dziennikarska zniosła Go ździebko na boczne tory (wpis: "Ja to krochmalę"). Autorem feralnej, trójwymiarowej robótki byłam, niestety, ja. Zielony anioł... miał być piękny, wiosenny, bieszczadzki... I co? przedsięwzięcie mnie przerosło. Samo zrobienie stanowiło trudność, bo zbyt wieloma ozdóbkami chciałam obdarować anioła. Na koniec - aureolka, która bardziej przypomina rosyjskie nakrycie głowy (kokosznik) niż nimb. Wszystko to mały pikuś. Najgorsze było przede mną. Pakowałam w kopertę - padał deszcz. Wysyłałam - padał deszcz... następne dni - deszcz na zmianę z ulewą... list (priorytet) wędrował cztery dni...
Co mam powiedzieć? Że się wstydzę? Truizm... Wiadomo, że tak! Przestanę krochmalić w cukrze? Nie będę wysyłać robótek? Na razie nie mam czasu odpowiadać na pytania, bo... się wstydzę.
Z wiotkiej Kalinki (wysmukłej i szczupłej) zrobiła się szeroka w biodrach, z przekrzywionym ramionkiem, zwichrowanym bukietem, potargana Kalina. I taka miała czelność na wystawę się wepchnąć... ech. :mad: Wstydzę się jeszcze bardziej.


largetto 01-04-2009 19:19

Ostatku czasami los nam płata figle....ale mnie i tak bardzo się podobają Twoje Anioły , nawet bez cukru :)
i mam nieśmiałe pytanie, czy na zdjęciu z panią Różą jesteś Ty ?
a zdjęcie serwetki z łabędziami wysłałam koleżance, bardzo ciekawa praca....zresztą cały ogrom wystawionych prac jest bardzo ciekawy....

czarna 01-04-2009 20:07

Ostatku
 
Za dużo masz do siebie krytycyzmu!.Jak się coś potrafi zrobić to człowiek chciałby tak lepiej ,i lepiej, i jeszcze lepiej......
Mnie się podobają.I chyba sama nie dałabym rady,aby podobne wydziergać .
Gratuluję.Przecież do takich małych rzeczy to trzeba mieć anielską cierpliwość ,i wzrok jaki?!..

basia73 01-04-2009 20:37

Ostatku, to ja się wstydzę że nie potrafiłabym zrobić takich aniołków. Wydaje mi się że mniejsze prace są bardziej pracochłonne gdyż trzeba dopasowywać a na to nie mam cierpliwości. Serwetka z łabędziami piękna.

Zygfryd Smarzyk 01-04-2009 22:33

"...feralnej, trójwymiarowej robótki; przedsięwzięcie mnie przerosło; samo zrobienie stanowiło trudność; zbyt wieloma ozdóbkami chciałam obdarować anioła; aureolka, która bardziej przypomina rosyjskie nakrycie głowy (kokosznik) niż nimb. ...padał deszcz; padał deszcz; deszcz na zmianę z ulewą; list (priorytet) wędrował cztery dni; się wstydzę; przestanę krochmalić w cukrze; nie będę wysyłać robótek; szeroka w biodrach, z przekrzywionym ramionkiem, zwichrowanym bukietem, potargana Kalina. I taka miała czelność na wystawę się wepchnąć... ech. Wstydzę się jeszcze bardziej..."
No cóż, Ostatku najmilszy, takich ... oczy moje dawno nie czytały. Na szczęście, Twoje, mieszkające w mym domu, anioły odnalazły tę stronę i kazały napisać co o tym myślę. Wstyd, o którym piszesz, wyrzuć za okno lub dalej. Dziś na spotkaniu Klubu "Węzełki" mówiłem o Tobie więcej niż wiele - pewnie czkawkę miałaś niewąską! Były to jednak słowa "wielkimi literami mówione", bo inaczej o Tobie nie można. No, może prawie nie można. Jeden jest wyjątek za który wstydzić się możesz: daremnie do skrzynki mailowej zaglądam(!).
Przepraszam za wtargnięcie na ten wątek wraz z pospieszną rejestracją na Forum o którym nic nie wiem. Piszę tylko, by ego Ostatka było jej EGO. Zaraz z Forum znikam. Mam prośbę: szepnijcie Ostatkowi, by wreszcie... napisał!
Z tysiącem serdeczności
Zygfryd

largetto 02-04-2009 08:19

Ależ Zygfrydzie nie znikaj :) , chętnie Cię tutaj na naszym forum widzimy, pisz, prezentuj swoje prace....
a Ostatek pewnie Twoje słowa przeczyta....
pozdrawiam

dziewiątka 07-04-2009 00:03



Wesołych Świąt Wielkanocnych !!!

czarna 07-04-2009 00:25


Wszystkim rękodzielniczkom i zagladającym na ten wątek
WESOŁEGO ALLELUJA


(W tle moja ostatnio wydziergana koronka burgundzka)

Baśka13 07-04-2009 13:53

Dzięwiątko,czy to Twoje dzieło?Dech mi zaparło!
Czarna,Twoja koroneczka też śliczna!

ammi1952 07-04-2009 13:55

O matko jakie piękne jajka - Dziewiątko to twoje dzieło ?

basia73 07-04-2009 18:54

Dziewiątko dech mi zaparło na widok jajek a koronka burgundzka Czarnej piękna i wiem że bardzo trudna - gratuluję, pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowych i radosnych świąt

czarna 07-04-2009 20:02

Dziewiątko
 
U mnie nie są widoczne zaprezentowane przez Ciebie jaja!
A tak bym chciała je uwidzieć!

dziewiątka 07-04-2009 21:35

Marto-Czarna !! podaj mi swój adres mailowy(na priv) podeślę Ci w mailu...buziaki ;)

fezóJ 07-04-2009 22:44

Życzenia Świąteczne
 
Dla wszystkich robiących na szydełku WESOŁYCH ŚWIĄT.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:51.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.