Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Różności (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-roznosci-121.html)
-   -   Dobre Wieści (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/roznosci/t-dobre-wiesci-3965-print.html/)

nutaDo 23-01-2009 13:13

Dobre Wieści
 
Dzielmy się radosnymi, dobrymi wiadomościami.Opisujmy znane nam dobre osoby / z rodzin,ogólnie znanych ciekawych w pozytywnym znaczeniu ludzi/ to pomaga w życiu i w podejmowaniu dobrego działania.

BĘDĘ...

Będę prawdziwy,
bo są tacy, którzy mi ufają.
Będę czysty, bo są tacy,
którzy troszczą się o mnie.
Będę silny, bo wiele trzeba
wycierpieć.Będę odważny,
bo trzeba odważyć się na wiele.
Będę przyjacielem wszystkich:
wrogów i tych,
którzy nie mają przyjaciół.
Będę dawać
i zapominać o darze.
Będę pokorny,
bo znam swoją słabość.
Będę patrzeć w górę
i śmiać się, i kochać, i dźwigać.

_____
Howard Arnold Walter

tadeusz50 23-01-2009 14:23

Zostałem dziś zaskoczony przez ZUS. W czasie tygodnia odpowiedział na moje zapytanie. Co prawda nie po mojej myśli ale chodzi o termin odpowiedzi. Tak szybkiej odpowiedzi naprawdę się nie spodziewałem.

nutaDo 26-01-2009 15:48

Krzyże w życiu pełnią podobną rolę jak krzyżyki w muzyce: PODWYŻSZAJĄ.

Ludwig van Beethoven

nutaDo 29-01-2009 18:17

Powoli kończy się okres śpiewania kolęd.
Jest taka tradycja, /myślałam, że w tym roku zapomnieli/a tu otrzymaliśmy zaproszenie na śpiewanie kolęd.Cieszę się bardzo, bo spotykamy się nie często , a jest to grono bardzo miłych i radosnych osób.
Dużo muzyki, śpiewu no i składkowe jedzenie.Piekę pasztet z boczku...

nutaDo 06-02-2009 14:51

Bardzo ucieszyła mnie wiadomość dotycząca polskiej muzyki poważnej. Otóż prof Henryk Mikołaj Górecki otrzymał najwyższe papieskie odznaczenie dla osoby świeckiej: Order św Grzegorza Wielkiego.
Sławna "Symfonia pieśni żałobnych" na światowej liście przebojów była na szczycie.
Brytyjski dziennik "The Telegraph" zamieścił Góreckiego pośród 100 żyjących geniuszy.
W wątku Muzyka poważna posłuchajmy muzyki polskiego kompozytora.

krystynacz46 06-02-2009 15:07

Może zima się już kończy i będzie szybko wiosna , to by była dobra wiadomość.

Ajaks 06-02-2009 15:32

Cytat:

Napisał tadeusz50
Zostałem dziś zaskoczony przez ZUS. W czasie tygodnia odpowiedział na moje zapytanie. Co prawda nie po mojej myśli ale chodzi o termin odpowiedzi. Tak szybkiej odpowiedzi naprawdę się nie spodziewałem.


Pewnie tak szybko, bo nie tak jak Ty byś oczekiwał. Podejrzewam, że jak miałoby być na Twoją korzyść nie spieszyliby się.

tadeusz50 06-02-2009 16:39

Olu jako stary stażem klient instytucji ZUS-owskiej dość dokładnie znam terminy jakich można się spodziewać.

nutaDo 09-02-2009 10:56

Witold Urbanowicz
 
Wspaniała postać polskiego lotnika, jednego z dowódców bitwy o Anglię jednego z dowódców Dywizjonu 303.Od r 1943 walczy jako lotnik w wojnie japońsko-chińskiej.
W swoich wspomnieniach "Ogień nad Chinami" opisuje między innymi zagładę miasta chińskiego Changde, gdzie Japończycy w ciągu jednej bitwy zlikwidowali 300 tysięczne miasto wraz z ludnością cywilną.Pozostały tylko niedobitki, do których, bezbronnych strzelali i wyprawiali orgie.
Cytuje wypowiedź duchownego na temat wojny:..."niech się pan nie spodziewa sprawiedliwości od ludzi; trzeba umrzeć aby oglądać sprawiedliwość"...
Dobrą wiadomością jest to,że dzięki takiej postawie polskiego lotnika i podobnych mu ludzi- w determinacji okrucieństw i zła - nie wycofywać się, czyli walczyć do końca. Dotyczy to także naszych czasów.

jolita 09-02-2009 11:23

Cytat:

Napisał tadeusz50
Zostałem dziś zaskoczony przez ZUS. W czasie tygodnia odpowiedział na moje zapytanie. Co prawda nie po mojej myśli ale chodzi o termin odpowiedzi. Tak szybkiej odpowiedzi naprawdę się nie spodziewałem.


Tadeuszu - całkiem przypadkiem znalazłam Twoją korespondencję z ZUS-em więc zwracam do rąk Właściciela. Ponieważ wysyłam ją "listem otwartym" PT Ciekawskich instruuję, że po odczytaniu I strony należy kliknąć...

http://www.voila.pl/443/5663m/

tadeusz50 10-02-2009 20:49

Dostałem dziś decyzję w sprawie naliczenia podatku od nieruchomości. Takie wzrosty podatku są do przeżycia. Podatek wzrósł o całe 2zł (dwa złote) kwartalnie. Czyli 8zł rocznie.

Babcia Iwa 10-02-2009 20:58

Kilka dni temu rozmawiałam z urzędniczką z Urzędu Miasta Wrocławia o podwyżkach podatku za grunt i nieruchomość. Dowiedziałam się,że za grunta w tym roku podwyżka wyniesie 300% rocznie, w 2010 600% a w 2011 900%. To jakieś wariactwo.Na razie nie dostarczono nam zawiadomień o płatności. Termin płatności jest do 31.03. - no zobaczymy.

tadeusz50 10-02-2009 21:07

Ja to dostałem na piśmie a nie jedna baba drugiej babie.Raczej niemożliwe by były takie różnice pomiędzy gminami.

Babcia Iwa 10-02-2009 21:11

Właśnie lada dzień przyjdą zawiadomienia pisemne do naszych lokatorów / Wspólnoty Mieszkaniowej/ jak co roku.

tadeusz50 11-02-2009 18:05

Raz, dwa, trzy wygrasz ty hi hi hi wygrałem i mam dobry humor. A kuku

nutaDo 12-02-2009 10:30

Zima - Gonczarowa
 
Zima u nas w całej pełni, krasie i zimna.Ale cieszmy się, że w lutym a nie w kwietniu. Trzeba więcej grzać a ceny nie spadają i w ogóle ... aby jak najszybciej była wiosna!



Zima. Zbieranie drewna na opał

tadeusz50 13-02-2009 07:44

Szczęśliwi godzin nie liczą, liczą pieniądze.

nutaDo 13-02-2009 09:57

Tak, Tadziu "Szczęśliwi godzin nie liczą" ale pieniądze /!/zakłócają te krótkie chwile.
U nas coraz więcej śniegu i sypie i sypie...ale wiosna coraz bliżej!!!

Scarlett 13-02-2009 17:22

Byłam na dość ważnym badaniu i chociaż dziś 13 i do tego piątek to miałam szczęście, wynik pozytywny i dzięki Bogu. Strasznie się cieszę.

tadeusz50 13-02-2009 17:39

Cytat:

Napisał sagula
Byłam na dość ważnym badaniu i chociaż dziś 13 i do tego piątek to miałam szczęście, wynik pozytywny i dzięki Bogu. Strasznie się cieszę.

I bardzo dobrze, przecież nie zawsze taka data musi kojarzyć się ze złymi wieściami. Też się cieszę razem z Tobą. :D :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:03.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.