Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Dom, wnętrza, ogród (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-dom-wnetrza-ogrod-104.html)
-   -   ulubione miejsce w domu (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/dom-wnetrza-ogrod/t-ulubione-miejsce-w-domu-976-print.html/)

Nika 11-07-2007 09:09

ulubione miejsce w domu
 
2 Załącznik(ów)
Załącznik 3698Załącznik 3699kazdy z nas-czy mieszka w bloku, czy we własnym domu-ma takie ulubione miejsce,w którym chętnie odpoczywa lub po prostu przebywa.Moim jest kuchnia.niewielka-jak to w wiezowcu,ale jasna ,z oknem,urządzona w moim ulubionym rustykalnym stylu.Tu jest stół drewniany do posiłków,mój kompuś.masa ulubionych "dzindzinełków" na półkach i na ścianie-pęki ziół,wianki czosnku.urokliwe obrazki....tupachnie zwsze czymś smakowitym,a Lesio pomrukuje przez sen,leżąc u mych stóp...

Nika 11-07-2007 13:11

To chyba przyzwyczajenie z dzieciństwa,bo w domu rodzinnym-duża jasna kuchnia koncentrowala życie rodzinne wokół stołu,przy którym jedliśmy posiłki,czytaliśmy gazety,graliśmy w bierki i pchełki,rozmawialiśmy...

iwo1111 11-07-2007 14:28

U mojej cioci, na wsi był taki wielki stół w kuchni.
Jeździłam tam, jako dziecko na wakacje i z moimi ciotecznymi, których było ośmioro, graliśmy w bierki i piotrusia. Przy tym stole jadało się posiłki, zbierała się cała rodzinka, razem 11 osób i była to dla mnie wtedy "egzotyka", bo dość długo byłam jedynaczką.U siebie w domu niejadek,a tam zjadałam najprostsze potrawy z wielkim apetytem. Tej cioci już niestety nie ma, domu i stołu też.Pozostały tylko piękne wspomnienia:) W swoim domu najbardziej lubię kącik z fotelem i lampą, gdzie czytam książki, oglądam stare fotografie, rozwiązuję krzyżówki....

Basia. 11-07-2007 14:34

Ja najbardziej lubie kącik z komputerem, w tej chwili powinnam go opuścić i zająć się "domem" ale to przekracza moje możliwości /mam na myśli zajęcie się domem/ nie jestem w stanie odejść od komputera.

emka46 11-07-2007 15:21

1 Załącznik(ów)
Zupełnie jak u mnie.To moje ulubione miejsce w domu przed komputerem w kąciku.Już pół godziny temu powinnam odkleić się od komputera,ale nie wychodzi mi to.
Załącznik 3711

Anielka 11-07-2007 15:35

1 Załącznik(ów)
A moje ulubione miejsce to karimata ,pozycja kwiatu lotosu i spokojna muzyka w tle.A potem mnie nie ma ,niech się wali i pali a ja jestem gdzies daleko na zielonych łąkach.Pozdrawiam i milego dnia zycze.Załącznik 3712

Nika 11-07-2007 17:33

Kwiat lotosu?No,anielciu,musisz mieć gibkie ciałko,zazdroszczę.Mnie z moimi parówkami nawet po turecku usiąść trudno...

Sunshine 11-07-2007 18:31

No cóż,nie będe oryginalna,przyznam się poprostu,że najbardziej lubię ostatnio siedzieć przy komputerze.
Za to ,by odebrać mu trochę tego nowoczesnego wyglądu,umiesciłam go na blacie starej maszyny do szycia/robi teraz za stoliczek/z która wiąze sie pewna historia rodzinna.Otóż maszynę tę przywiozła ze Stanów/przeszło 100 lat temu/prababcia mojej synowej,która przybywała jakiś czas w Ameryce jak większość wówczas Polaków "za chlebem".Maszyna ta była więc bardzo cenną zdobyczą,pewnie cięzko zapracowaną a teraz jest stoliczkiem pod mój laptop.Czy to nobilitacja czy hańba dla niej?
A na ironię losu,prawnuczka/synowa/tez poniekąd "za chlebem"/a bardziej za mężem/poszła w ślady prababci i od kilku lat przebywa w Stanach.Jest więc szansa że maszyna kiedyś wróci, skąd przybyła, czyli do Nowego Jorku.

Lila 11-07-2007 18:41

Sunshine...maszyna Singera z roku 1916 ,po mojej babci przebywa obecnie w Krakowie na Prądniku u mojej córci..
Mnie ona zawsze się kojarzy z szczęśliwym dzieciństwem.Miała wymalowane chyba złote lwy,które mnie zawsze ciekawiły..

Maszyna jest na chodzie,ale służy jako przedmiot ,emitujący dobrą energię...

Anielka 11-07-2007 18:42

Do Niki.Jest mi coraz trudniej,ale ze wzgledu na kolana,z brzuszkiem jakos sobie radze.Mam nadzieje,ze bedzie coraz lepiej.Pozdrawiam.:)

Sunshine 11-07-2007 19:42

Cytat:

Napisał Lila
Sunshine...maszyna Singera z roku 1916 ,po mojej babci przebywa obecnie w Krakowie na Prądniku u mojej córci..
Mnie ona zawsze się kojarzy z szczęśliwym dzieciństwem.Miała wymalowane chyba złote lwy,które mnie zawsze ciekawiły..

Maszyna jest na chodzie,ale służy jako przedmiot ,emitujący dobrą energię...

Moja maszyna ma wymalowane na korpusie piękne złote pawie,nazywa się KEMPISTY,też jest na chodzie i w doskonałym stanie.

Honorka1949 11-07-2007 20:10

Kuchnia
 
Bardzo lubie gotowac dlatego tez moim ulubionym miejscem w domu jest kuchnia.Gdy odwiedzaja mnie przyjaciolki to siedzimy sobie wlasnie w kuchni.Moja nie jest duza, ale jasna z oknem.Wygospodarzylam kacik gdzie mam stolik przy ktorym jemy posilki.Mysle ze moja kuchnia jest funkcjonalna i wygodna.Milo w niej posiedziec i wypic kawke.


Pani Slowikowa 11-07-2007 20:11

moja ulubiona
 
czesc domu to: sypialnia. Tam juz nie mam zadnych obowiazkow.. :D

No moze tylko ten malzenski :D :D

BUNIA 11-07-2007 21:00

Anielko
 
1 Załącznik(ów)
[ATTACH][/ATTACH]
Jak bym zrobila <kwiat lotosu< to napewno nie wrocilabym do stanu >normalnosci> nie ma szans.Albo sie zatnie kolano ,albo rwa wylezie jedza wtedy kiedy nie trza albo w okolicach ledzwi cos nie tak.
Podziwiam i szczerze zazdroszcze .

Anielka 11-07-2007 21:07

1 Załącznik(ów)
Buniu Kochana ja od 17 lat ćwiczę codziennie i na tyle na ile mi moje ciało pozwala.Jestem trochę rozciągnięta.Gdyby nie joga to mój kręgosłup nie pozwoliłby mi na poruszanie sie.Bywało różnie,ale jakoś codziennie po troszku i wszystko się rozciągneło.Bywa,że nie moge rano z łóżka wstać i najpierw jest srodek przecibólowy a ćwiczenia dopiero póżnym popołudniem.Jak to w zyciu.Ale sie nie daje.Pozdrawiam serdecznie.Załącznik 3728

BUNIA 11-07-2007 21:12

skleroza ..
 
1 Załącznik(ów)
mialam przeciez napisac o ulubionym miejscu w domu .. otoz obecnie najbardziej ulubionym miejscem jest ... pokoj tzw gabinet-biuro gdzie znajduje sie .. zgadnijcie co ??? no no jasne kompus .
Do dnia 26 lutego br ten pokoj omijalam bardzo szerokim lukiem ,kojarzyl sie ze wszystkim co minelo i nie wroci.
A teraz przesiaduje tu godzinami i zapominam bardzo czesto o <bozym swiecie>
Teraz w lecie bardzo lubie przesiadywac pod pergola jest tam chlodno i duzo cienia i mam pole widzenia na ogrod a w zimie i jesienia uwielbiam moj komikowy <salon< z Załącznik 3727trzaskajacym drewnem i cieplym odblaskiem plomieni ognia.

jolita 11-07-2007 21:40

1 Załącznik(ów)
Mówicie o pokojach, pomieszczeniach..., a ponieważ w tytule wątku jest miejsce to i ja mogę zdać relację...Otóż między szafą i stołem stoi duży (?) fotel, a obok półeczka, a na półeczce...oczywiście...Załącznik 3730.Laptuś!!!
I to jest moje miejsce...(acha - na wprost widać TVN 24!)

Gabi K. 12-07-2007 01:08

jest ich kilka
 
ale wanna, tak, zdecydowanie-czytam,słucham muzyki ,wydzieram się( tak o moich solówkach, mówią najbliźsi) , no i czasami zbieram myśli. Za oknem sosny, na gałęziach których dodatkowy ptasi koncert.Lubię to.

Malgorzata 50 12-07-2007 01:19

Lóżko ,zdecydowanie -powstaje tam opowieść pt."co łóżko widziało.."

Pani Slowikowa 12-07-2007 01:22

jak ja przywioze tu
 
moja wanne z Warszawy to tez to bedzie moje ulubione miejsce:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:20.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.