Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   łódzkie (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-lodzkie-149.html)
-   -   Najlepsza kranówka ... (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/lodzkie/t-najlepsza-kranowka-...-2620-print.html/)

z centrum 04-06-2008 21:20

Najlepsza kranówka ...
 
w Łodzi.
" Nie jest cierpka - nie wysusza skóry - ma naturalny słodkawy smak i łagodny zapach ozonu. "

hannabarbara 04-06-2008 21:36

Też lubię kranówę!
 
Cytat:

Napisał janusz.
w Łodzi.
" Nie jest cierpka - nie wysusza skóry - ma naturalny słodkawy smak i łagodny zapach ozonu. "

Aż mnie zatkało, gdy taki tytuł wątku zobaczyłam! Zatkanie pozostało, gdy powyższy post przeczytałam.
Patriota lokalny z Ciebie Januszu, pełną gębą - powiem! Szczerze mówiąc jeszcze nigdzie cierpkiej kranówy nie spotkałam, słodkawej (pewnie z miłości), też nie! W OLsztynie woda jak woda, bez smaku, bez zapachu, ph7. Ale w letniskowie to dopiero jest woda! Krystaliczna, zimna, perlista. Ciągniemy pompą z 40m. Nie zawsze taka była. Do pewnego czasu zawierała za dużo żelaza. Czuło się je w smaku. Żółkła, gdy postała. Dopiero wmontowanie dużego filtra usuneło żelaziste tlenki. Ile tego zostaje na płatkach urządzenia!
PS Myślę, ze to nie woda wysusza skórę, lecz mydła i detergenty. Mogę się mylić, bo fachowcem nie jestem!

ignesja 04-06-2008 21:55

najlepsza w Polsce
 
jest kranówka u nas,bo to woda źródlana ! Piję ją od zawsze i nawet sanepid zaleca.

z centrum 05-06-2008 13:04

Cytat:

Napisał hannabarbara
Aż mnie zatkało, gdy taki tytuł wątku zobaczyłam! Zatkanie pozostało, gdy powyższy post przeczytałam.
!


Ojej - i co teraz :confused:
Ale dzisiaj już jest OK :)

To był cytat - opinia jest Państwowej Inspekcji Higieny i jest omówiona w tekście Jakuba Stępnia:
"Polacy piją wodę z butelek, ale świat woli kranówkę"
Polska Dziennik Łódzki z 4 czerwca 2008
O kranówce w Olsztynie też jest kilka zdań.
Cytat:

Cytat:

Tymczasem, według ekspertów z Państwowego Instytutu Higieny, woda w butelkach nie jest lepsza dla zdrowia niż spełniająca normy sanitarne kranówka.
Cytat:

Kupowanie wody w butelkach usprawiedliwia to, że jakość wody w polskich wodociągach w wielu miastach jest fatalna. Ale nie wszędzie. W Polsce woda wodociągowa np. z Olsztyna pochodzi ze studni wierconych na głębokości od 50 do 320 m. Posiada ona co prawda nadmierną zawartość żelaza i manganu, ale pod względem bakteriologicznym jest czysta i nie wymaga odkażania.

W Bielsku-Białej też jest niezła kranówa, którą bez obaw można pić nieprzegotowaną. Dobrą wodą mogą pochwalić się też Kielce, Białystok, Wrocław, Żywiec oraz Lublin. Nawet w Warszawie, która do niedawna miała wodę cuchnącą chlorem, jej jakość się poprawia. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z roku na rok inwestuje w modernizację ujęć, stacji uzdatniania i wodociągów.

Najlepszą kranówkę w Polsce ma jednak Łódź. W 80 proc. pochodzi ona ze studni głębinowych z pokładów czwartorzędowych, jest krystalicznie czysta i zawiera wiele mikroelementów. Poza tym nie uzdatnia się jej chlorem, ale przy pomocy nowoczesnego procesu ozonowania.

Dzięki temu nie jest cierpka, nie wysusza skóry, ma naturalny słodkawy smak i łagodny zapach ozonu.


dagmara 05-06-2008 13:13

Jak komuś brak jakichś składników z tablicy Mendelejewa to zapraszam na wrocławską kranówkę.:rolleyes:

z centrum 05-06-2008 13:28

Cytat:

Napisał dagmara
Jak komuś brak jakichś składników z tablicy Mendelejewa to zapraszam na wrocławską kranówkę.:rolleyes:

A PIH chwali Wrocką kranówkę.
Herbatę piłem kilka razy na dworcu WGłówny w czasie przesiadek - no, ale z kubka plastikowego to nawet piwo nie smakuje :)

hannabarbara 05-06-2008 14:01

cytat: woda
"z Olsztyna pochodzi ze studni wierconych na głębokości od 50 do 320 m. Posiada ona co prawda nadmierną zawartość żelaza i manganu, ale pod względem bakteriologicznym jest czysta i nie wymaga odkażania".
Protestuję!
Znam doskonale wody zażelazione. Znam ich smak i kolor. Pisałam o tym wcześniej! Nawet białe bluzki prane w takiej wodzie żółkną. Nie zgadzam się z opinią, ze wodociagowa woda w moim mieście ma żelazo! Być może nowoczesna stacja pomp, pozbawia naszą wodę tego przykrego dodatku.
Ale tak zupełnie nie na temat,mam osobistą prośbę do Janusza. Domyślam się, ze pisząc poprzedni post korzystał ze schowka, by zacytować więcej niż jeden cytat. Klikam i klikam, by się tego nauczyć. Czasem mi się schowek pokazuje, czasem nie.Nawet nie wiem jak go szukać. Gdyby Ci się Januszu chciało, to napisz jak to się robi. Łopatologicznie, oczywiście. Zrewanżuję się inną umiejetnością, którą posiadam, a Ty może nie.

dagmara 05-06-2008 22:06

Cytat:

Napisał janusz.
A PIH chwali Wrocką kranówkę.
Herbatę piłem kilka razy na dworcu WGłówny w czasie przesiadek - no, ale z kubka plastikowego to nawet piwo nie smakuje :)

do tej wspaniałej kranówki dołożono Ci pewnie wspaniałą herbatę. Współczuję, omijaj dworzec idż do kawiarni.

Malgorzata 50 06-06-2008 16:10

Ja tam pije kranowkę bo nie chce mi się targać wody ze sklepu i nie narzekam

emka46 06-06-2008 18:08

Ja też piję kranówkę i żyję

dagmara 06-06-2008 20:51

ja też piję kranówkę, tylko twierdzę że wrocławska jest be. U Was może być smaczna, bo co region to inna woda.

z centrum 08-06-2008 13:40

Cytat:

Napisał dagmara
do tej wspaniałej kranówki dołożono Ci pewnie wspaniałą herbatę. Współczuję, omijaj dworzec idż do kawiarni.

W czasie przesiadki - nie miałem tyle czasu - ale napisz o jakiejś w pobliżu głównego Dworca PKP / PKS

z centrum 08-06-2008 13:44

Cytat:

Napisał hannabarbara
cytat: woda
Ale tak zupełnie nie na temat,mam osobistą prośbę do Janusza. Domyślam się, ze pisząc poprzedni post korzystał ze schowka, by zacytować więcej niż jeden cytat.

Nie ma jednego sposobu.
Często tekst do cytowania kopiuję na dokument WORD .doc a później w zależności od pisanego tekstu, jak w matrioszkach :)
cytat w cytacie czyli tak -> [cytat][cytat]]tekst[/cytat]tekst[/cytat]
i tak widać ->
Cytat:

Cytat:

tekst
tekst

duszka07 13-06-2008 13:50

Piję gdańską kranówkę, w przeciwieństwie do męża, który nie może się obejść bez butelkowanej wody mineralnej.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:28.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.