Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   eSenior (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-esenior-122.html)
-   -   Zakupy internetowe (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/esenior/t-zakupy-internetowe-1715-print.html/)

dzwoneczek 03-01-2008 16:32

Zakupy internetowe
 
Ostatnio zainteresowałam się zakupami on-line. Kosmetycznych sklepów internetowych jest ci dostatek.
Postanowiłam zaryzykować i dokonać mojego pierwszego zakupu. Wybór padł na Sanusmarket.pl i jestem zadowolona.
Kto ma inny sklep internetowy do polecenia? Niekoniecznie kosmetyczny:)

Dzidka 03-01-2008 16:42

Dzwoneczku miły, co konkretnego kupowałaś, można wiedzieć?

inka-ni 03-01-2008 16:51

Ja kupuję na Allegro,ale nie kosmetyki.Częso kosmetyki kupuję w aptece,są dobre.

destiny 03-01-2008 17:12

Sklepy internetowe kontra Allegro
 
Z coraz większą ostrożnością podchodzę do zakupów poprzez Allegro.
Już doświadczyłam, że i na Allegro można przepłacić ;)
Teraz najpierw sprawdzam i porównuję ceny na - www.ceneo.pl
Potem podejmuję decyzję :)

sosna 03-01-2008 19:51

Dzwoneczku
 
jeśli chodzi o kosmetyki
polecam Esentię
duży wybór , ceny konkurencyjne
rabaty i solidna szybka przesyłka.
Ja korzystam też z internetowych księgarni
z Allegro zresztą też.
Lubię sobie poczytać co kupuję a w sklepie nie zawsze jest to możliwe z różnych powodów
a porównanie cen w ceneo wskazane

qrystyna216 03-01-2008 22:45

Zakupy
 
Oprócz zakupów na Allegro, robię również zakupy w sklepach ogrodniczych, w ksiegarniach, zamawiałam tez zdjecia przez internet.
Na razie jestem zadowolona, świetny kontakt, zakupy udane.

dzwoneczek 07-01-2008 10:51

qrystyna216, a gdzie zamawiasz zdjęcia przez internet? Szukam miejsca gdzie mogłabym wysłać zdjęcia do zrobienia kalendarza - to mój najnowszy pomysł na prezent. W Tesco jest taka usługa, kosztuje 44 zł. Może gdzieś w internecie jest taniej?

dzidka, kupiłam sobie ekologiczne kosmetyki Lavera: krem nawilżający z bio-jojobą oraz bio-aloesem i pastę do zębów bez fluoru.

sosna 07-01-2008 11:12

Co prawda
 
pytanie nie do mnie
ale odpowiem
Superfoto
zdjęcia przesyłasz z swojego komputera
ceny konkurencyjne
można sobie zamówić kalendarz z swoimi fotkami
/zamawiałam w ub.roku/ Ceny zależne od formatu kalendarza
i ilości stron
Polecam

dzwoneczek 25-01-2008 14:59

Sosna, trochę późno, ale dziękuję za namiary na zdjęcia. Pozdrawiam!

lechu21 30-01-2008 15:07

Cytat:

Napisał destiny
Z coraz większą ostrożnością podchodzę do zakupów poprzez Allegro.
Już doświadczyłam, że i na Allegro można przepłacić ;)
Teraz najpierw sprawdzam i porównuję ceny na - www.ceneo.pl
Potem podejmuję decyzję :)

Nom, porównywarki cen są praktyczne, ostatnio poprzez porównywarkę porównywałem ceny w hipermarketach tesco i saturn, ale niestety ostatnio widzę, że wycofali sporo towarów. A ceneo.pl też doskonale znam i często z niego korzystam.

Pozdrawiam
Lechu

Anna_Maria_57 30-01-2008 18:05

Internet
 
Książki i płyty kupuję w Merlinie (Merlin.pl)

na Allegro kupiłam aparat fotograficzny cyfrowy, czasem coś tak kupuję, ale więcej sprzedaję, głównie książek ;)

Natomiast lubię sklep "Koszulki" w którym dla siebie i na prezenty kupuję bawełniane bluzeczki damskie z zabawnymi nadrukami.

Ale to jedyny przypadek - o wiele bardziej lubię kupować odzież (i kosmetyki) z katalogów wysyłkowych.
Mam trzy firmy z których korzystam od lat, lubię sobie wygodnie siedząc w fotelu oglądać, zaznaczać co mi się podoba, potem z tego wybierać, co najbardziej...

W Internecie tak się nie da ;)

hannabarbara 30-01-2008 18:29

Nigdy nie robiłam sama zakupów internetowych. Ostatnio jednak, kiedy porównałam ceny odtwarzaczy DVD w sklepach z cenami na Allegro, mam ochotę skorzystać. Nie sądzę by sprzęt ten był długo i namiętnie wykorzystywany i dlatego nie chcę zbyt drogo go kupować. Napiszcie mi czy to co oferuje Allegro to urządzenia nowe, czy juz używane.Czy to co się widzi na ekranie to najpierw cena wywoławcza, a potem cena oferowana przez licytanta? I tak ogólnie na co trzeba zwracać uwagę, by potem nie żałować decyzji.

Anna_Maria_57 30-01-2008 18:57

Allegro
 
Na Allegro sprzedają zarówno "zwykli ludzie" jak i sklepy - można kupić używane jak i zupełnie nowe, fabrycznie pakowane.

Cena jest albo licytowana - czyli mogą Cię przebić, albo "sztywna" w ofercie "Kup teraz" - tak najczęściej sprzedają sklepy.

Uwagę należy zwracać KONIECZNIE na znaczki przy loginie sprzedającego - oznaczają ilość pozytywnych ocen od nabywców lub sprzedawców.

Basia. 30-01-2008 21:39

HaniuBasiu
 
Cytat:

Napisał hannabarbara
Nigdy nie robiłam sama zakupów internetowych. Ostatnio jednak, kiedy porównałam ceny odtwarzaczy DVD w sklepach z cenami na Allegro, mam ochotę skorzystać. Nie sądzę by sprzęt ten był długo i namiętnie wykorzystywany i dlatego nie chcę zbyt drogo go kupować. Napiszcie mi czy to co oferuje Allegro to urządzenia nowe, czy juz używane.Czy to co się widzi na ekranie to najpierw cena wywoławcza, a potem cena oferowana przez licytanta? I tak ogólnie na co trzeba zwracać uwagę, by potem nie żałować decyzji.

kupuję rzeczy nowe z gwarancją i fakturą, preferuję płatność przy odbiorze chociaż nieraz robię przedpłatę na konto sprzedającego ale tylko wtedy kiedy nie ma on negatywnych komentarzy. W tym tygodniu kupilam na Allegro skaner.

martunia 30-01-2008 21:46

Dziewczyny kupuję wszystko, ubranka dla dzieci, pościel, perfumy ale tak jak Basia wybieram sprzedających, którzy nie mają negatywów.

Anielka 30-01-2008 22:03

A ja na razie nie umiem sie poruszać i kupować ,ale powoli próbuje.Pozdrawiam serdecznie.

Basia. 30-01-2008 22:11

Anielko
 
Cytat:

Napisał Anielka
A ja na razie nie umiem sie poruszać i kupować ,ale powoli próbuje.Pozdrawiam serdecznie.

pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na naszą pomoc. :)

Anielka 30-01-2008 22:20

Wiem Basiu,na razie sie rozglądam,zarejestrowałam sie,a jak bedę miała problemy to poproszę o pomoc.
.

inka-ni 30-01-2008 23:22

Ja też czasami kupuję na Allegro,lecz też czytam o sprzedającym,najczęsciej kupuję-kup teraz.
Jesem zadowolona

Bianka 01-02-2008 11:10

Ja też zaczęłam kupować, zainspirowana Waszymi dokonaniami, ale jakoś nie mam odwagi nabyć tam na przykład sprzętu AGD albo aparatu fotograficznego, ani niczego w tym stylu.

Basia. 01-02-2008 11:15

Bianko
 
aparat fotograficzny, komputer dla siebie i Małgosi, telefon komórkowy, telewizor kupowałam na Allegro.

Bianka 01-02-2008 11:59

Cytat:

Napisał Basia
aparat fotograficzny, komputer dla siebie i Małgosi, telefon komórkowy, telewizor kupowałam na Allegro.

A co z gwarancją? Kupowałaś od jakiejś firmy?

Basia. 01-02-2008 13:18

Bianko
 
Cytat:

Napisał Bianka
A co z gwarancją? Kupowałaś od jakiejś firmy?

zawsze kupuję od firmy z gwarancją i fakturą.

Anna_Maria_57 01-02-2008 14:26

Używane
 
Bianko,

ja kupiłam na Allegro aparat fotograficzny używany, już po upływie gwarancji.
Kierowałam się... to głupie, ale naprawdę - wyczuciem.

Miałam wybraną markę i typ, polecone przez znajomego. Szukałam tego konkretnego aparatu.
Czytałam opisy, bardzo dokładnie komentarze do transakcji - z wielu zrezygnowałam, zanim trafił się właściwy sprzedający.

Był z Łodzi, spotkaliśmy się w pół drogi, sprawdziłam aparat, popatrzyłam w oczy sprzedającego - hi, hi, hi, to już żart! ;)

W każdym razie aparat działa, u mnie już trzeci rok. ;)

Bianka 01-02-2008 15:13

Aniu,
 
Intuicją kieruję się jednak w innych sprawach. Przy zakupie jakiegokolwiek bezdusznego sprzętu wolę mieć gwarancję na piśmie z pieczątką i datą :)
Ale skoro Basia twierdzi, że kupuje z gwarancją... to wszystko ok. Pozostaje tylko znaleźć sprzedawcę.:)

elizka 01-02-2008 17:48

Powiem wam,że odkąd kupuję proszki do prania na allegro,oryginalne,z kodem paskowym np. z Niemiec, np.vizir czy ariel,a i inne..także u tzw.super sprzedawców to wiem co to znaczy wyprana bielizna.Może to dziwne, ale mam wrażenie,że niektóre firmy chemiczne nieżle "robią nas w konia".Płacimy dużo,a efekty marne-dlaczego?Może ktoś powiedzieć, że nie popieram rodzimego przemysłu,ale jak się spróbuje ,to człeka diabli biorą,naprawdę!To tak jakby z jednej paczki oryginalnego proszku było zrobione ze cztery,jakimś magicznym sposobem.To zresztą temat na inną pogawędkę.

cha_ga 01-02-2008 18:25

Ojej, a ja zawsze obawiałam sie kupna czegokolwiek na allegro.A to dlatego,z e kilka lat temu przypadkowo weszłam na te strone, tak tylko z ciekawosci i ktos zdażył podszyc sie pod moje konto internetowe. Nie mam pojecia jak to było mozliwe, ale byłam dwukrotnie wzywana przez policje i stad moja rezerwa. Chyba czas to zmienic, bo mam wrazenie ze zostaje w tyle, taka niedzisiejsza.

Alicja60 01-02-2008 18:31

Elizka!
Zainteresowałaś mnie bardzo, i zgadzam się z Tobą, bo jak mi koleżanka przywiozła oryginalny proszek z Niemiec, to zupełnie inaczej wyglądało pranie. Podaj adres tego sklepu internetowego gdzie zamawiasz proszki i płyny do zmiękczania.Pozdrawiam

elizka 03-02-2008 19:45

Jest wiele sprzedawców proszków i musisz sama wybrać np.masz taką stronkę
http://www.allegro.pl/search.php?str...zek+do+prania+
szukasz sobie,możesz zadzwonić do sprzedawcy,zapytać czy proszek ma kod kreskowy 400-440,to jest właśnie niemiecki,sprawdż czy sprzedawca nie ma negatywów,co tam jeszcze sprzedaje,co inni o nim piszą,wybierz cenę,która ci odpowiada i decyzja należy do ciebie.A propos kodów to mnie też nie tak dawno oświecono i wiem,że polskie produkty mają na kodzie kreskowym jako pierwsze cyferki 590,tak wiem np.czy wino z obco brzmiącym napisem jest polskie czy z innego kraju.Francja ma 30-37,Włochy 80-83 itd.,zresztą jest ten spis na stronie
http://www.cobrpp.com.pl/k_inf19.php ,naprawdę warto wiedzieć-sama sie przekonałam.Co najdziwniejsze,że wielu sprzedawców nie wie "z czym to się je".A co to kogo obchodzi-moja pani!!

Alicja60 03-02-2008 20:30

Dziękuję Elizko za informacje,przydadzą się, bo nie wiedziałam nic o tych kodach.Pozdrawiam

Anna_Maria_57 03-02-2008 20:31

:-((
 
Czytałam, że wiele produktów "na Polskę" jest gorszej jakości, ale nie przyszło mi do głowy, że mogę sobie tutaj kupić niemiecki proszek...

To ciekawa wiadomość, możliwe, że skorzystam ;) ;)

dzwoneczek 06-02-2008 14:01

Podobno proszki do prania kupowane w Polsce rzeczywiście są mniej skoncensowane z powodu samych gospodyń, które mają w nawyku wsypywac więcej proszku do prania niż jest wymagane. Dlatego też są mniej treściwe niż zagraniczne.
Ale z drugiej strony jest to błędne koło - skoro mniej treściwszy proszek, to wsypujemy go więcej..

elizka 28-02-2008 18:58

Teraz z innej beczki,a mianowicie dbałosć o zęby -własne i protezki.Znalazłam cudowny sklep w stolicy,do której normalnie to mam daleko ,ale dzięki internetowym zakupom,ratuję swoje dziąsła i zęby,póki jeszcze mi służą.Do rzeczy:to sklep gdzie mogę kupić wszystko co najlepsze do higieny zębów.Mam już szczoteczkę która jest miękka,a nie rozpłaszcza się i naprawdę myje,a wcale nie jest taka droga, mimo że szwajcarska,dla mnie genialna!Super pasty,płyny...no zobaczcie sami!Nici dentystyczne na widełkach..... i wiele innych fajnych rzeczy. A w dodatku bardzo miła obsługa.Zapłacić można przelewem,ale i u listonosza
przy odbiorze.Naprawdę extra!
http://www.dentylium.pl/index.php?os...589b057730436b
To nie reklama,ale wynik własnego doświadczenia!Warszawiankom to dobrze!Ech!

chickita 28-02-2008 22:54

Robie zakupy przez internet i jestem bardzo zadowolona. Nie kupuje jedynie kosmetyków. Kupuje ubrania(spodnie, bluzki, bez bielizny bo jeszcze takowej w taki sposób nie zakupiałam), sprzęt, książki i wiele innych rzeczy. Nie zawsze mam czas na bieganie po sklepach a poza tym to ja niczego tak nienawidzę jak mierzenia. No ponad moje siły, męka. Piszę swoje wymiary i jeszcze mi sie nie zdazyło zeby nie trafili. Dla mnie to luksus. Mąz mnie nie dręczy, bo on jakis inny i lubi po sklepach latac, a ja mam luzior.

Basia. 28-02-2008 23:33

Mam tak samo
 
Cytat:

Napisał chickita
Robie zakupy przez internet i jestem bardzo zadowolona. Nie kupuje jedynie kosmetyków. Kupuje ubrania(spodnie, bluzki, bez bielizny bo jeszcze takowej w taki sposób nie zakupiałam), sprzęt, książki i wiele innych rzeczy. Nie zawsze mam czas na bieganie po sklepach a poza tym to ja niczego tak nienawidzę jak mierzenia. No ponad moje siły, męka. Piszę swoje wymiary i jeszcze mi sie nie zdazyło zeby nie trafili. Dla mnie to luksus. Mąz mnie nie dręczy, bo on jakis inny i lubi po sklepach latac, a ja mam luzior.

kupowałam nawet meble od producenta.:) :)

chickita 28-02-2008 23:36

Moja kolezanka antyki i faktycznie były to perelki. Potęga internetu Basiu. Jaki luksus!

qrystyna216 29-02-2008 11:08

Moja córka, ma problemy z zakupem butów. Ma dużą stopę i wysokie podbicie. I właśnie na allegro ma możliwość zakupu na miarę. Podaje swoje wymiary i dostaje buty idealnie pasujące, nawet kozaczki. Dla niej to jedyne wyjście. A i ceny dobre.

dzwoneczek 10-03-2008 16:26

A propo`s niemieckich proszków i prania made in germany:
Zauważyliście, że tamtejsze pranie ma taki specyficzny zapach? Nie wiem czy to proszek, czy też jakiś narodowy płyn do płukania tkanin, ale myślę, że wywąchałabym bez problemu pranie od naszych sąsiadów:).

elizka 10-03-2008 17:49

Jednak płyny do płukania germany nie są rewelacyjne/z tych które znam/.Płyn K polski bije je na łeb-ceną po pierwsze, ale w parze z nią idzie i jakość.To samo można powiedzieć o płynie do mycia garnków-Ludwik -dla mnie jest najlepszy.Mówi to doświadczona w myciu naczyń/niestety!/pani domu.A proszki germany ,jak pisze Dzwoneczek ,na razie trzeba kupować na allegro.Znalazłam jeszcze coś fajnego-chusteczkę do prania kolorowej i białej odzieży razem.To prawda!Cena jest jednak wysoka.

Basia. 10-03-2008 20:00

Na Allegro kupuję również kawę jest naprawdę bardzo dobra, ostatnio kupiłam kosmetyki Sally Hansen, kupuję też "ziemię egipską".


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:38.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.