Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Opieka (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-opieka-102.html)
-   -   A może domy spokojnej starości ? (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/opieka/t-a-moze-domy-spokojnej-starosci--812-print.html/)

Mar-Basia 17-02-2009 21:26

Cytat:

Napisał Janczar
Tu jest inny (jednak dośc drogi jak na kieszeń naszego emeryta) dom opieki.
http://www.domyopieki.pl/index.php?m...el1=109&sel2=p
Ten zdecydowanie bardziej mi pasuje. Nawet meble własne :)


Piekny, 5 ha lasu - toz to raj na ziemi. Pokoj jednoosobowy, z lazienka zl 2700/miesiac, z dostepem do internetu i cala reszta. Wiem, ze na warunki obecne , podreslam obecne jest to spora kwota. Ale ....jutro...warunki beda lepsze dla rodakow i wlasnie takiech domow powinno byc wiecej.

Rozwiazanie renta/emerytura plus miesieczny "dodatek" ze sprzedanego mieszkania - wlasnie tak to wyglada na zachodzie.

Oznacza to, ze sa rozwiazania, pomysly - a nie tylko smiech.:)

polwieczna 17-02-2009 21:29

Tadeusz, ale wczesniej pisalam o hipotece wstecznej...uskladalbys....! :D

Janczar 17-02-2009 21:29

Cytat:

Napisał polwieczna
...a mnie bardzo interesuje hipoteka wsteczna, tzn .wchodzi sie w uklad z bankiem , ktory wycenia i wykupuje nasze mieszkanie...ale...wyplacajac nam okreslone kwoty co m-c. w moim poczuciu lepsze to niz bycie na lasce ..dzieci, bo te jak wiadomo bywaja rozne. A wtedy poza emerytura ma sie niezle srodki na zycie. dodam ze bank zabiera mieszkanie dopiero po naszej smierci,..

Tak masz rację, ale to w Polsce dopiero przyszłość. :rolleyes:
Aktualnie brak uregulowań prawnych w tym zakresie i brak woli politycznej na takie rozwiązania. Ponadto w okresie obecnego kryzysu na rynkach nieruchomości banki na razie wycofały się z tego pomysłu.

tadeusz50 17-02-2009 21:31

Cytat:

Napisał marbella123
Piekny, 5 ha lasu - toz to raj na ziemi. Pokoj jednoosobowy, z lazienka zl 2700/miesiac, z dostepem do internetu i cala reszta. Wiem, ze na warunki obecne , podreslam obecne jest to spora kwota. Ale ....jutro...warunki beda lepsze dla rodakow i wlasnie takiech domow powinno byc wiecej.

Rozwiazanie renta/emerytura plus miesieczny "dodatek" ze sprzedanego mieszkania - wlasnie tak to wyglada na zachodzie.

Oznacza to, ze sa rozwiazania, pomysly - a nie tylko smiech.:)

Jutro czyli za 30 lat jak to był napisane wcześniej i jak waloryzacje będą na poziomie 100% a nie 5-6%. Lubię cyferki co przeszkadza damulce.?

babciela 17-02-2009 21:33

Kochani, ja to sie może załapie- bo jak mózg będzie w miare sprawny( napisałam w miare , bo NFOZ nie uznaje choroby pt miazdzyca) - to w ramach dopłaty popracuje sobie- ale Ty Tadeuszu- co bedziesz fedrował(dobrze napisałam?), a Lila, nie no Lila poprowadzi lekcje historii.Załapiemy sie...nie ma sprawy

polwieczna 17-02-2009 21:33

Janczar, no to smutek! Niby mam do emerytury, jeszcze kilka lat...moze zdaza! :mad: Ale poniewaz, dla mnie szklanka zawsze ..jest pelna do polowy.....zatem mozna sie zasilac kosztami wynajmu wlasnego mieszkania...;)))

babciela 17-02-2009 21:35

Ale na wszelki wypadek juz zaczynam składac - 100 PLN miesięcznie- za 30 lat uskladam.

tadeusz50 17-02-2009 21:35

Cytat:

Napisał polwieczna
Tadeusz, ale wczesniej pisalam o hipotece wstecznej...uskladalbys....! :D

Tylko jakoś nie słyszałem u nas o takiej hipotece, to raz a dwa u mnie jest bardziej skomplikowana sytuacja i takie wyjście niemożliwe do realizacji.

polwieczna 17-02-2009 21:35

tez jestem "cwana gapa"! Wykonuje taka prace, ktora moge wykonywac, dokad , stan umyslu bedzie wlasciwy...;)

polwieczna 17-02-2009 21:37

tadeusz, Janczar tez o tym wspominal...przeczytaj, tyle ze banki sie podobno poki co z tego wycofaly!:mad: Tak napisal!

babciela 17-02-2009 21:39

No, fajnie, tez uważam , że nie ma sytuacji bez wyjscia- popracujemy do setki

Mar-Basia 17-02-2009 21:42

Cytat:

Napisał Janczar
Tak masz rację, ale to w Polsce dopiero przyszłość. :rolleyes:
Aktualnie brak uregulowań prawnych w tym zakresie i brak woli politycznej na takie rozwiązania. Ponadto w okresie obecnego kryzysu na rynkach nieruchomości banki na razie wycofały się z tego pomysłu.


Gdzies i kiedys trzeba zaczac, potem samo pojdzie. Powoli ludzie zrozumieja, ze starosc nie jest fatalizmem, ze mozna w godnosci ja przezyc.
Jasne, ze narazie wszedzie zastoj, ale to nie jest na wieki. Identyczna sytuacja jest wszedzie, moze mniej widoczna w Europie (narazie) niz w Stanach. Wierze, ze sie sie zmieni. Niebezpieczne jest czekac az 30 lat aby rozwiazac sprawe domow spokojnej starosci. Kiedys pisalam, chyba na poczatku tego ciekawego watku, ze np korporacja aktorska zalozyla taki dom w Skolimowie. Od wielu lat dziala doskonale i koszta nie sa wysokie. Akurat wiem, bo jestem w kontakcie z osoba, ktora jest tam pensjonariuszem i mam relacje z pierwszej reki. Potwierdza to moja teorie, ze jak sie chce to mozna!

Mar-Basia 17-02-2009 21:48

Cytat:

Napisał babciela
No, fajnie, tez uważam , że nie ma sytuacji bez wyjscia- popracujemy do setki


i bedziesz w ksiazce Guinesa!

polwieczna 17-02-2009 22:07

.babciaela, czego tobie i sobie zycze...! Moja imienniczko zreszta! :D

babciela 17-02-2009 22:52

Dom Aktora powstał na zupełnie innych zasadach niz inne tego typu.Moja droga Półwieczna- ja jestem babciela(ksywka nadana mi przez wnuczki) a na forum jest jeszcze babciaela...

leluri 17-02-2009 23:28

z wypowiedzi szanownych seniorów wynika,że wszyscy uważają te 40 m za szczyt luksusu, przecież nikt nikogo nie zmusza do życia na tak ogromnej przestrzeni. pojawią się domy o mniejszym metrażu 1 pokoju np 10 m , i wszyscy będziemy się czuli jak w domu ;)

Mar-Basia 17-02-2009 23:35

Cytat:

Napisał babciela
Dom Aktora powstał na zupełnie innych zasadach niz inne tego typu.

Detale powstania nie istotne, najwazniejsze, ze funkcjonuje sprawnie. :)

leluri 17-02-2009 23:36

Cytat:

Napisał polwieczna
...a mnie bardzo interesuje hipoteka wsteczna, tzn .wchodzi sie w uklad z bankiem , ktory wycenia i wykupuje nasze mieszkanie...ale...wyplacajac nam okreslone kwoty co m-c. w moim poczuciu lepsze to niz bycie na lasce ..dzieci, bo te jak wiadomo bywaja rozne. A wtedy poza emerytura ma sie niezle srodki na zycie. dodam ze bank zabiera mieszkanie dopiero po naszej smierci,..

czytałam kiedyś o takim instrumencie, czy jest już zaklepany, bo dom ,który pokazał Janczar jest pięęękny

leluri 17-02-2009 23:42

Cytat:

Napisał leluri
czytałam kiedyś o takim instrumencie, czy jest już zaklepany, bo dom ,który pokazał Janczar jest pięęękny

przepraszam, opuściłam jedną stronkę postów .... i już :mad: wiem ... nie ma możliwości zstawic mieszkanka.... jak kryzys przejdzie banki wrócą do temamtu, bo kąsek łakomy... poczekam

Kazik 17-02-2009 23:53


Taki dom w Stavanger. Foto trochę ciemne bo zmierzchało. Przechodziłem blisko pod oknami, mają tam elegancko. Jakaś młoda murzynka tam wchodziła zajadając chipsy. Pewnie opiekunka wyskoczyła do sklepu. Ten dom z tyłu to pewnie to samo. Nie zabierają podobno całej emerytury, a jak ktoś swoje dotychczasowe mieszkanie wynajmie, to ma doskonałe życie. Widać na parkingu każde miejsce z namalowanym znaczkiem inwalidzkim. Ale część pensjonariuszy może ma samochody i jeździ.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:07.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.