Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Ogólny (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-ogolny-109.html)
-   -   50 plus - czas na własny biznes? - komentarze (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/ogolny/t-50-plus-czas-na-wlasny-biznes-komentarze-619-print.html/)

green 29-03-2007 15:22

Jestem w momencie przygotowywania własnego biznesu. Przepracowałem kilkadziesiąt lat w różnych zawodach i firmach związanych z reklamą i marketingiem (w latach 70-tych byłem szefem działu organizacji technik handlu i reklamy i jeszcze wtedy nie wiedziałem że jest to właśnie "marketing". Z rozrzewnieniem wspominam czasy kiedy reklamowaliśmy towary, których brakowało na rynku np. atrapy mrożonek - pyzy z podrobami,(wykonane z gipsu) zostały sprzedane natarczywej klientce która uparła się żeby zdjąć je dla niej z wystawy (wyobrażam sobie jej zachowanie tuż przed spożyciem...) Natomiast w czasach I etapu komputeryzacji, kiedy każdy posiadacz "kompa" i małego majsterkowicza wywieszał szyld z nazwą "Agencja reklamowa", kiedy jednemu z takich domorosłych biznesmenów poleciłem żeby nie zapomniał o ustawieniu światła między literami...odparł że jest widno ... załamałem się i wyjechałem za "kałużę". Tu poznawałem tajniki "menedżerki", które po powrocie do Polski zapewniły mojej rodzinie chleb + masełko. Ale niestety wpadłem w sidła "złotówy", w pogoni za nią uczestniczyłem w wyścigu szczurów do momentu kiedy "zawalik" zmiótł mnie z autostrady pod Wrocławiem w objęcia białego personelu... i dopiero tu pod kroplówką, ...reszta mnie, dogoniła moje przody, stałem się jednością i miałem czas zastanowić się nad swoim jestestwem.
Ale się rozpisałem...
wracając do sedna chcę zakomunikować, że jestem święcie przekonany że właśnie dorosłem do zrównoważonego rozwoju i postanowiłem zrealizować hasło "50 plus - czas na własny (dobry) biznes." Czego i Wam życzę ze słonecznymi pozdrowieniami z naturlandii H.T.

Basia. 30-03-2007 16:45

Powodzenia!!!!!!!!!!

arczia 30-03-2007 22:22

I ja doszłam do tego wniosku - dość szefa - czas być sobie sterem, żeglarzem i okrętem - pracuję - na swoim:)

Jagoda 07-02-2008 19:05

I chyba niestety masz rację. Po 50 najlepszy własny biznes. Tylko co zrobić jeśli nie ma się doświadczenia i pomysłu?

Anna_Maria_57 07-02-2008 19:17

;-)
 
Cytat:

Napisał Jagoda
I chyba niestety masz rację. Po 50 najlepszy własny biznes. Tylko co zrobić jeśli nie ma się doświadczenia i pomysłu?


A co z wcześniejszą emeryturą? Jako kobiety mamy tę możliwość ;) ;)

Pani Slowikowa 07-02-2008 19:56

Aniu
 
Cytat:

Napisał Anna_Maria_57
A co z wcześniejszą emeryturą? Jako kobiety mamy tę możliwość ;) ;)


nie rozumiem,a co to ma wspolnego z wlasnym biznesem??

hary 28-02-2008 21:49

ale tu pusteczki.......................................gl ucho...cicho...nie warto zakladac biznesu???mam pomysl....

Rickardina 25-09-2008 21:12

Cytat:

Napisał Pani Slowikowa
nie rozumiem,a co to ma wspolnego z wlasnym biznesem??

znaczy..jak na wcześniejszą?....chyba że masz lata pracy i wiek? ale to chyba każdy tak ma?

Rickardina 25-09-2008 21:18

Cytat:

Napisał arczia
I ja doszłam do tego wniosku - dość szefa - czas być sobie sterem, żeglarzem i okrętem - pracuję - na swoim:)

I co robisz? i jak sie do tego wzięłaś? nie mam pomysłu ....podpowiesz?

z centrum 30-09-2008 17:12

naturlandia nad Wigrami z biznensem DPS ?

To dobry i społecznie pożyteczny biznes który możnaby prowadzić wspólnie z podopiecznymi.
Teraz na progu kolejnych siedemdziesiątek sami czasem o tym w domu rozmawiamy - stawiając siebie w roli pensjonariuszy.
Tylko czy to możliwe w realu - skromne segmenty dla samodzielnych dwóch osób z ogólnym zabezpieczeniem w opiekę lekarską i pielęgniarską.

Jak Ty widzisz taki plan?

Mar-Basia 30-09-2008 17:42

Cytat:

Napisał janusz.
naturlandia nad Wigrami z biznensem DPS ?

To dobry i społecznie pożyteczny biznes który możnaby prowadzić wspólnie z podopiecznymi.
Teraz na progu kolejnych siedemdziesiątek sami czasem o tym w domu rozmawiamy - stawiając sibie w roli pensjonariuszy.
Tylko czy to możliwe w realu - skromne segmenty dla samodzielnych dwóch osób z ogólnym zabezpieczeniem w opiekę lekarską i pielęgniarską.

Jak Ty widzisz taki plan?


Nieglupie ale jak zawsze jest ale....dojazd....odleglosc do najblizszego miasta, stacji kolejowej, komunikacja, odleglosc do najblizszego szpitala, linia na telefon bezprzewodowy, internet.......

z centrum 30-09-2008 18:11

niegłupie i całkiem realne ...
 
Cytat:

Napisał marbella123
Nieglupie ale jak zawsze jest ale....dojazd....odleglosc do najblizszego miasta, stacji kolejowej, komunikacja, odleglosc do najblizszego szpitala, linia na telefon bezprzewodowy, internet.......

... czyli ani Mazury, ani góry.
Swoją drogą, jakby takie miejsce stworzyć w okolicy podmiejskiej albo poduzdrowiskowej to mogłoby działać jako taka swoista wspólnota.
To tylko luźne myśli - ale masz słuszność co do oceny.

Mar-Basia 30-09-2008 18:27

Cytat:

Napisał janusz.
... czyli ani Mazury, ani góry.
Swoją drogą, jakby takie miejsce stworzyć w okolicy podmiejskiej albo poduzdrowiskowej to mogłoby działać jako taka swoista wspólnota.
To tylko luźne myśli - ale masz słuszność co do oceny.

Zagladnij do ISS tam jest wypowiedz konkretna na ten temat jak to wyglada w Niemczech, Francji i Hiszpanii. Takie struktury robia sie coraz modniejsze i potrzebne aby uniknac paskudnych tradycyjnych domow starcow. Naturalnie w Polsce nalezaloby zrobic bardzo skrupulatny marketing i napewno klienci beda pchali sie oknami!!!! Poczytaj co napisalam na ISS.

z centrum 30-09-2008 18:33

:confused:
Co to jest ISS?
Serio - nie wiem

Mar-Basia 30-09-2008 18:35

Cytat:

Napisał janusz.
:confused:
Co to jest ISS?
Serio - nie wiem

wlacz sie na linka: www.iss.org.pl
lub www.iss.info.pl
lub www.iss.olsztyn.pl

:)

z centrum 30-09-2008 18:50

Dziękuję ... poczytam

katschor 13-02-2009 22:44

"...warto pomyśleć o własnym biznesie..." - autor pomyślał.... pisze o tym arykuły! Ciekawe jak sie opodatkował? Pewnie umowa o dzieło?

:)

Doradców jest duzo... zwłaszcza tych prowadzacych za unijna kasę "kursy aktywacji zawodowej"... znacie kogos kto zyje za kasę zarobioną "pod wpływem" ukończenia takiego kursu?

leluri 15-02-2009 07:20

http://www.iss.org.pl/
W Hiszpanii pierwsza tego typu struktura została zainaugurowana w roku 2006: Wspólnota składa się z 15 mieszkanek w trzypiętrowym domu z windą, gabinetem medycznym, biblioteka, czytelnią, sala gimnastyczna, basenem, dwoma mikrobusami, została otwarta w okolicach Marbelli. Zwiedzałam i bardzo mi się podoba. Rozmawiałam z ludźmi, są bardzo zadowoleni. Ponadto mają do dyspozycji lekarza, pielęgniarkę i personel do obsługi. Są weseli, uśmiechnięci, jeżdżą na wycieczki, zapraszają swoje rodziny, które mogą nawet gościć, gdyż dysponują pokojami gościnnymi.

Myślę, że pomysł można przenieść do Polski. Wyobrażam sobie na przyklad, że można by było dużą leśniczówkę przebudować, podzielić na niewielkie mieszkanka i zasiedlić seniorami, zaś koszty utrzymania dzielić wspólnie. Zalecałabym staranny dobór ludzi, by wspólnoty nie zmienić w koszmar ! Jeśli zainteresował Was temat, chętnie dopiszę dalsze szczegóły.

Barbara Sulima
pozwoliłam sobie skopiować część bardzo interesującego artykułu. pomysł fantastyczny.... ale ja także mam ale.... bariera finansowa i jednak poczekałabym na cd.... to zaledwie dwa lata, autorka pisze o podobnej wspólnocie we Francji- ta istnieje od 2001,.....to już coś... , chodzi mi o stosunki interpersonalne. słusznie zauważyła,że od składu osobowego zależy powodzenie przedsięwzięcia.
myślę,że jest to do realizacji.
opiekując się moją mamą od 6 lat widzę,że bardzo jej brakuje kontaktu ze znajomymi, z rodziną jednak są inne relacje.
pamiętam, że na innym wątku ktoś rzucił temat, a to oznacza,że coraz więcej osób myśli o takim rozwiązaniu.

babciela 15-02-2009 15:51

jasne, to jest świetny pomysł, ale wyobrażasz sobie taki dom z takimi wymianami poglądów - delikatnie mówiąc-jak na "seniorku"- ja nie bardzo...

tadeusz50 15-02-2009 16:01

Cytat:

Napisał babciela
jasne, to jest świetny pomysł, ale wyobrażasz sobie taki dom z takimi wymianami poglądów - delikatnie mówiąc-jak na "seniorku"- ja nie bardzo...

Tydzień może dwa jako tako a następnie olalala. Lepiej nie mówić.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:44.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.