Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   świętokrzyskie (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-swietokrzyskie-165.html)
-   -   13-ka - pechowa czy szczęśliwa ?? (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/swietokrzyskie/t-13-ka-pechowa-czy-szczesliwa--2958-print.html/)

Malwina 13-07-2012 10:43

Wczoraj zgubiłąm krzyżyk, bo zerwał mi się łańcuszek...przeszukałam zdawałoby się całe mieszkanie metr po metrze, potrzepałam...nic.....
przed chwilą znalazłam w ścierce od podłogi w łazience(przeciez wczoraj też ją sprawdzałam...)....

Baśka13 13-07-2012 11:13

Malwinko,często tak bywa.Jak ja coś zgubię i nie mogę znaleźć to za jakiś czas zaczynam szukać czegoś innego i znajduję najczęściej to czego szukałam wcześniej:) !

Anielka 13-07-2012 12:07

Witam serdecznie,jak na razie 13-stka jak zawsze dla mnie szczęśliwa.Wrócił do mnie mój "ukochany " laptek.Juz myślałam,że straciłam go.Na naprawę czekałam prawie trzy tygodnie,ale jest i mam nadzieje,ze 13-stka do dobry omen i będzie działał jeszcze i jeszcze ,i........Pozdrawiam,miłego i radosnego dnia życzę wszystkim.



Na szczęście.

dziewiątka 13-07-2012 14:23

witam i pozdrawiam wszystkich piątkowo i TRZYNASTKOWO :):D



serdecznie pozdrawiam


joannap 13-07-2012 14:28

Witam...i..pozdrawiam!!!
 

;) ;) ;) :) :)

ewikomega 13-07-2012 14:38

Witam 13-tego dla mnie zawsze szczęśliwego i....wesołego.
Oj , a wesoło dzisiaj było.
Na basen poszłam pod spodem miałam kostium kąpielowy,
a wracałam jak Francuska-cóż roztargnienie-w moim wieku dozwolone:)
dobrze, że dzisiaj nie jest wietrznie:D

dziewiątka 13-07-2012 16:26

Ewuniu,
cudnie opisałaś swój dzisiejszy pobyt na basenie ....wywołałas uśmiech na mojej buzi
i o to chodzi by mieć ...DOBRY



a co u mnie ?? ;)
odebrałam wyniki badań....nie za wesołe : cukier i cholesterol powyżej normy
...teraz już wiem, czemu się zapominam...początki miażdżycy ?? hi...hi..
Ale to nie wina 13-go ani piątku...dzień wcześniej czy dzień póżniej były by takie same :)
więc to nie pech...co ja poradzę na to, ze kocham sobie podjadać ...
słodycze w szczególności
:confused:

Malwina 13-07-2012 16:36

Mireczko od 16 dni nie jem chleba , słodkościi wędliny....piję ok 2 litrów, jem pomidory na różne sposoby 4-6 dziennie, sałate lodową z ogródka, twarozek chudy, jajka, gotowaną piers, wołowinkę +- 2x w tygodniu,zupki warzywne na wodzie, ziemniaki z zsiadłym mlekiem,marchewka z wody, szpinak, kalafiorki ,fasolę, brokuły.. do tego nie palę....i żyję....nie jest cięzko...schudłam 2kg..odczułąm to juz w stawach,większej energii, cholesterol mi ładnie spadł o 40 jednostek....można naprawdę....ja tez kochałam podjadać....kupiłam sobie andrut, suche wafle, pokroiłam w paski i jak chcę coś bardzo pomemlać pochrupię antruta....naprawdę nie jest to jakis wysiłek wielki..a satysfakcja ogromna....no i samopoczucie....

dziewiątka 13-07-2012 16:38

Joasiu,
śliczne koty...a ten z lewej całkiem jak po mojej Kici ;)

Malwinko,
jesteśmy w tym wieku, że czasem leży coś na wierzchu a nie widzimy;
łapię się na tym coraz częściej
:confused:

Anielko,
dobrze, że już sprzęt jest w dobrej kondycji
teraz częściej będziesz na wątkach
:)

Basiu,
"trzynastkowa" BUZIAKI...fajnie, że tu zaglądasz
:)


dla turystów i klientów biura podróży Alba Tour nie jest to szczęśliwy dzień:(
kolejne biuro upada - a ludzie z hoteli na bruk....
przykre, że nie ma prawa, które by chroniło klienta ....masakra !!!
:mad:

dziewiątka 13-07-2012 16:41

Malwinko,
właśnie tego się boję, ze jak wprowadzę dietę to schudnę
a tego bym nie chciała :(
...i nie wyobrażam sobie odmawiać smakowitości...
na razie to niewiele mam podwyższone ( cukier 107, cholesterol 209 )

jolita 13-07-2012 16:42

..........................

Hm...Wydawało się że piątek - trzynastego to rzadkość, a my "co rusz" spotykamy się...Ale to fajno bo Gospodyni wątku urocza, a "szczęśliwi czasu nie liczą". Byle dobry humor dopisywał bo w ślad za nim i zdrowie podąza!
Czy to piątek, czy to świątek: TRZYMAJMY SIĘ!

Malwina 13-07-2012 16:45

No nieduzo podwyższone faktycznie....to Ty po prostu musisz jeśc normalnie tyle, ze jakby tu powiedzieć..profilaktycznie nie dogadzać sobie słodkościami, dobrymi wędlinkami, sosikami itp....hm....

dziewiątka 13-07-2012 17:03

Jadziu - jakempo,
dziękuję za odwiedzinki na wątku :)
masz rację mamy weekend....więc piątek dobrze wróży
:)
(ja od 10 lat cały czas weekenduję;);))

Jolitko,
TRZYMAJMY SIĘ !!!...


elizka 13-07-2012 22:23

Dobry wieczór.

Co prawda 13 jeszcze trwa,ale ,po odpukaniu, mogę powiedzieć,ze jest OK.

Wpadam z ciekawym artykułem o przesądach na świecie.

http://podroze.gazeta.pl/podroze/56,...a__Rosja_.html

Między innymi takie wieści:

Za liczbę pechową uznaje się we Włoszech 17, ponieważ gdy zapisze się ją w systemie rzymskim tworzy napis "żyłem". Pechowymi dniami tygodnia są piątki, wtedy lepiej nie zawierać związków małżeńskich ani nie wyruszać w podróż. Jeśli dodatkowo piątek wypada 17-ego - wówczas żaden rozsądny Włoch nie wyjdzie z domu.

Nieszczęśliwą liczbą w Japonii jest 4. Dlaczego? Otóż wymowa jej zbliżona do wymowy słowa oznaczającego śmierć - "Shi". Z tego też powodu, w niektórych budynkach "nie ma" teoretycznie piętra czwartego.

Będąc w Rosji, należy też uważać z prezentami. Lepiej nie dawać komuś parzystej liczby kwiatów, gdyż to przynosi nieszczęście. Zamiast tuzina róż kupuje się trzynaście.


itd.....poczytajcie,warto!

W Wielkiej Brytanii jest odwrotnie niż w Polsce i we Włoszech - spotkanie czarnego kota oznacza szczęście.

Ja mam dwa czarne....

Baśka13 13-08-2012 08:15

Witam ósmego (już) TRZYNASTEGO w tym roku.
Życzę wspaniałego dnia, pomyślności w załatwieniu "tych" trudnych spraw i strasznie dużo uśmiechu!:D
Już wróciłam zadowolona i wypoczęta z urlopu.Teraz trzeba się znowu "wprzęgać" w trudy dnia codziennego.

ewikomega 13-08-2012 09:54

Witam trzynastego .
Trzynasty zawsze jest wspaniały, a dzisiaj szczególny dziewiteczko, ponieważ to dzień leworęcznych .
Jestem leworęczna od moich pierwszych dni na ziemi matce-dawniej to była źle widziana przypadłość nazywano mnie mańkut, a teraz ........................................
święto :)


Kocie pluję przez lewe ramie -nie przyniesiesz mi pecha.:)

dziewiątka 13-08-2012 17:58

witajcie Kochane :)
Basiu, Ewuniu,
dziękuję, że odświeżyłyście wątek;
ja od rana zabiegana: fryzjer i wyjazdowo - dopiero wróciłam :)
w drodze powrotnej spontanicznie zmieniliśmy trasę i pięknymi lasami wracaliśmy do domu...
a wśród lasów takie piękne rozlewiska i akweny wodne;


pozdrawiam i życzę szczęścia na resztę dnia :):D

jakempa 14-08-2012 00:17

13-tego minął dzień ,,,,pogoda była dobra,,,, po udanym weekendzie zaczerpnęłam energii, humor dopisał,,,, jednym słowem,,, UDANY DZIEŃ,,,, oby takich więcej,,

wuere'le 14-08-2012 15:53

13 października 1307 roku, akurat w piątek, złamano pieczecie na rozesłanym piśmie Klemensa V, w którym papież ogłaszał, że templariusze to heretycy. Król Francji Filip Piękny ściśle współpracował z Klemensem. Prawdziwym powodem, dla którego templariusze zostali wyjęci spod prawa, była chęć pozbawienia ich siły i uzyskania kontroli nad bogactwami oraz wiedzą tajemna.Król Francji torturował setki rycerzy, ale nie dowiedział się niczego o bogactwie, ani nie poznał żadnej wiedzy tajemnej.
Był to koniec zakonu templariuszy.
Był to więc dzień pechowy dla templariuszy i tak pozostało do dziś, że różne niepowodzenia mające miejsce w piątek lub 13 lub w obu tych przypadkach razem nazywamy pechem.

jolita 13-09-2012 09:17

1 Załącznik(ów)
Na trzynastego WSZYSTKIM wszystkiego naj...najlepszego ! Załącznik 49773


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:52.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.