Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Wrocław (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-wroclaw-142.html)
-   -   My Wrocławianie (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/wroclaw/t-my-wroclawianie-7894-print.html/)

alodia1949 04-10-2010 19:28

My Wrocławianie
 
Zapraszam serdecznie wszystkich Wrocławian na ten wątek.
Zarówno tych, ktorzy się tu urodzili i tych, którzy przybyli, polubili miasto i zostali. A także wszystkich, którzy lubią moje rodzinne miasto.
Mam nadzieję na miłe spotkania, wymianę wspomnień, doświadczeń, polecanie przyjaznych nam miejsc i wydarzeń kulturalnych.

Oto moja pierwsza propozycja pt. "noc w bibliotece" w ramach "Dni seniora".
Miejsce: biblioteka publiczna, ul. Wyszyńskiego 75 (u zbiegu z ul. Prusa, dojazd tramw. 0,1 do skrzyżowania Wyszynskiego/Nowowiejska; aut. 128, A, N do przystanku "Ogrod Botaniczny"),
9 października, sobota, godz. 20.W programie zabawy literackie, konkursy z nagrodami i inne niepodzianki. Więcej na stronie www.biblioteka.wroc.pl

Biblioteka tak wygląda z zewnatrz



senioritka 04-10-2010 21:51

Piękny ten Wasz Wrocław tylko kawa w papieskiej kawiarni
bardzo droga!

alodia1949 04-10-2010 22:25

tak
 
Tak, chyba doliczają procent za bliskość Katedry i Ogrodu Botanicznego:D Ale przy pomniku Jana Nepomucena obok kościoła św. Krzyża jest kafejka - może tam taniej? Muszę sprawdzić kiedyś.
Za to niedaleko na pl. Bema jest prywatna piekarnia z pysznym pieczywem. Polecam.
Poniżej pomnik św. Jana Nepomucena



hannabarbara 05-10-2010 11:05

Witam i cytuję gospodynię wątku:
Cytat:

Zapraszam .....tych, którzy się tu urodzili i tych, którzy przybyli, polubili miasto i zostali.

Do żadnej z wymienionych kategorii nie należę, ale bardzo lubię to miasto.Bywam tu i zawsze zostawiam kawałek serca. Obfotografowałam miasto bardzo dokładnie. Ale prawie wszystko mi przepadło. Mam to, co wstawiłam gdzieś tam w sieci.

To obrazek z własną fotką Ostrowia Tumskiego.


alodia1949 05-10-2010 14:34

dzień dobry
 
HannoB - bardzo dziękuję za piękną pocztówkę Ostrowa Tumskiego. I nie zapominaj o nas, proszę.
Dzisiaj wybieram się na spotkanie z Michałem Ogórkiem (dziennikarzem, satyrykiem) do biblioteki przy ul. Reja 1/3, jej wnętrze poniżej





senioritka 05-10-2010 18:15

Żałuję, że mieszkam tak daleko od Wrocławia.

sellenhel 05-10-2010 18:26

Cytat:

HannaBarbara
Do żadnej z wymienionych kategorii nie należę, ale bardzo lubię to miasto.

Alodio ja też nie należę do żadnej kategorii
Ale Wrocław lubię ,podziwiam i uwielbiam. :)
Pozdrawiam alodio Ciebie i wszystkich wrocławian :)


senioritka 05-10-2010 21:57

Tak, to były piękne dni spędzone we Wrocławiu. Pozdrawiam ze
Szczecina Wrocławianki!

alodia1949 06-10-2010 17:01

dzień dobry
 
Jak miło, że zajrzalyście na tę stronkę, dziękuję bardzo. I zapraszam nieustannie.
Probowałam opisać wczorajsze spotkanie na kocim blogu ale coś się zblokowało i wyrzucało mnie kilkakrotnie. Ot, bolszaja tiochnika XXI wieku!
Spróbuję wieczorem ponownie. Okazało się, ze wyczerpałam pojemność blogu. Założylam nowy, jest w mojej stopce, różnica niewielka jest. :)
Dzisiaj ładna pogoda więc zapraszam na spacer do Ogrodu Japonskiego w Parku Szczytnickim



maluna 07-10-2010 12:59

Znam trochę Wrocław, ale zawsze chętnie tutaj wchodzę i oglądam zdjęcia i czytam Wasze wpisy:D

Yeva 07-10-2010 20:15

Witam,
Nie mieszkam we Wrocławiu ale bardzo lubię to miasto.
W Ogrodzie Japońskim byłam wiosną


alodia1949 07-10-2010 20:32

dobry wieczór
 
Poszwendałam się dzisiaj po Wrocławiu.
Obejrzałam wystawę w galerii "Pod Plafonem" w Rynku i w galerii "Design" przy ul. Świdnickiej. Opiszę je na kocim blogu.
UWAGA: sklep "aewoman" (do towarowy "Łada" przy ul. Oławskiej) ma ogromną przecenę. Kupiłam sobie lniany letni żakiet za 9.- złotych (słownie: dziewięć złotych). Skorzystajcie.
A oto kamieniczki Jaś i Małgosia. Między Rynkiem a kościołem garnizonowym św. Elżbiety.



bogda 07-10-2010 22:59

Wrocław to jest takie miasto z duszą, właściwym sobie klimatem i urokiem.
Byłam dwa razy we Wrocławiu, ale to już było bardzo dawno temu, tak że z przyjemnością wszystko pooglądam.
Alodio, czekamy na dalszy ciąg :)

alodia1949 08-10-2010 00:59

już pólnoc
 
A ja tu straszę jako ciemna dama.
Opisałam wystawy na kocim blogu i razem ze zwierzątkiem zapraszam:



alodia1949 08-10-2010 21:12

a teraz
 
przedstawiam widok z lotu ptaka dzielnicę Wrocławia gdzie mieszkałam i chodziłam do szkoły podstawowej i ogólniaka czyli Sępolno. Są tam zarówno jednopiętrowe kamienice z 4 mieszkaniami na klatce jak i szeregowce oraz domki wolnostojące. Mieszkałam w kamienicy przy ul. Partyzantów bliżej Monte Cassino.
Osiedle ma dla jednych kształt tulipana, dla innych orła. Wolę kwiat.



Yeva 09-10-2010 20:17

Dla Jubilata :)



zestaw-cjournet13_matelot
czcionki-czcionka-Chaparral Pro,Times New Roman
zdjęcia własne

Doc 10-10-2010 12:58

Cytat:

Napisał bogda
Wrocław to jest takie miasto z duszą, właściwym sobie klimatem i urokiem.


Fiona 10-10-2010 19:03

re
 
Doc -a skąd ty wyszukałeś taką instrukcję ? śmiać się czy płakać?:) :)

Doc 10-10-2010 19:56

Śmiać i to do rozpuku
 
Cytat:

Napisał okruszek999
Doc -a skąd ty wyszukałeś taką instrukcję ? śmiać się czy płakać?:) :)

Ech...to 93 rok.A wysłałem żebyście nie byli tacy dumni z siebie.Krasnale Wam wszystko pozałatwiały to teraz im pomniki stawiacie.A o tym urzędniku co Was podstaw uczył zapomnieliście. :rolleyes:

Fiona 10-10-2010 21:09

Doc
 
nie jest tak dobrze jakby się chciało ,ale skoro zaglądasz na nasz wątek to widzisz ile u nas dzieje się fajnych rzeczy ,bo my Wrocławianki to fajne kobitki jesteśmy,i ładne i zgrabne to też załatwialiśmy z krasnalami.Miłego wieczoru.:) :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:28.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.