Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Europa (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-europa-175.html)
-   -   Nie ma to jak Europa! (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/europa/t-nie-ma-to-jak-europa-2891-print.html/)

Mar-Basia 31-07-2008 18:11

Nie ma to jak Europa!
 
Ostatnia wiadomosc;

Anjelina Jolie przenosi sie z USA do Francji.

"Les Etats-Unis, c'est le bout du monde! En France, c'est plus central!

Ma racje, Francja jest bardziej w centrum!

Uwielbiam Anjeline.

;)

Pani Slowikowa 31-07-2008 18:24

Cytat:

Napisał marbella123
Ostatnia wiadomosc;

Anjelina Jolie przenosi sie z USA do Francji.

"Les Etats-Unis, c'est le bout du monde! En France, c'est plus central!

Ma racje, Francja jest bardziej w centrum!

Uwielbiam Anjeline.

;)


Ale te piekny zamek tylko wynajeli.. nie kupili.. Moze sie boja ze im sie nie spodoba i beda musieli wracac??
Podejzewam ze Anjelina jest mulatka... A wy co na to??

Mar-Basia 31-07-2008 18:32

Wobec tego trzeba sie zastanowic?
 
Cytat:

Napisał Pani Slowikowa
Ale te piekny zamek tylko wynajeli.. nie kupili.. Moze sie boja ze im sie nie spodoba i beda musieli wracac??
Podejzewam ze Anjelina jest mulatka... A wy co na to??


Joasiu, a moze poskapili? Ah te gwiazdy, kto za nimi trafi!
:) :)

Pani Slowikowa 31-07-2008 18:44

U nich wszystko jest tymczasowe.. malzenstwa.. dzieci..pieniadze..milosc, uroda ;)

Mar-Basia 31-07-2008 18:54

A
 
Cytat:

Napisał Pani Slowikowa
U nich wszystko jest tymczasowe.. malzenstwa.. dzieci..pieniadze..milosc, uroda ;)


Niech korzystaja, dopoki sa mlodzi i maja sile.

:)

Mar-Basia 02-08-2008 16:23

Oh ta nasza Europa
 
Europa - watek malo popularny o "seniorkow" - a moze jednak cos ruszy?
Zyjemy w Europie, blizsza cialu koszula niz......

Mar-Basia 02-08-2008 19:24

Niepopularna w Polsce
 
Wielu z nas zyje w Europie, podzielcie sie swoimi doswiadczeniami. To nie zadna dyskusja polityczna, poprostu o Polakach, ktorzy zyja w Europie.
Nasi mili rodacy zyjacy w Ameryce pisza o odrzutowcach, SPA, bogatych rodzinach, radza sie jak zarobic pare groszy sprzataniem, pilnowaniem starych babci .....a my. W koncu nie jestesmy az tak niesmiali. A moze zle sie czujemy na emigracji w Europie?:mad:

Nika 02-08-2008 19:29

Moje dziecię wyemigrowało do Włoch 10 lat temu za...miłością.Szybko nauczyła się języka/miała podstawy z liceum/,znalazła dobrą pracę.zyskała sympatie i szacunek otoczenia.Od 7 lat ma podwójne obywatelstwo,pracę ,mieszkanie,męża/tubylca/.Jest zadowolona,dobrze jej sie tam zyje.Nauczyła makaroniarzy cenic polską kuchnię,a nas włoską.W czasie urlopu zwiedza ten piękny kraj.

Mar-Basia 02-08-2008 19:54

Polska kuchnia
 
Cytat:

Napisał nika
Moje dziecię wyemigrowało do Włoch 10 lat temu za...miłością.Szybko nauczyła się języka/miała podstawy z liceum/,znalazła dobrą pracę.zyskała sympatie i szacunek otoczenia.Od 7 lat ma podwójne obywatelstwo,pracę ,mieszkanie,męża/tubylca/.Jest zadowolona,dobrze jej sie tam zyje.Nauczyła makaroniarzy cenic polską kuchnię,a nas włoską.W czasie urlopu zwiedza ten piękny kraj.


Nie ma nic wspanialszego niz polskie danka. Wczoraj wrocila z Polski pani, ktora mi pomaga w domu. Przywiozla ogorki malosolne, barszczyk czerwony z kartonach 1.5l, kiszona bialutka kapuste i grzybki polskie, plus przecier ze szczawiu. Dzisiaj mamy uczte: chlodniczek z polskim koperkiem i szczypiorkiem, ogoreczkami i bedziemy sie oblizywac.
Moja rodzina jest szwajcarsko-francuzko-monegasko-polska i wszyscy uwielbiaja polskie przysmaki. Nawet "zabojady" ja chwala.;)

Pani Slowikowa 03-08-2008 00:35

hmmm
 
Ale wloska kuchnia tez niczego sobie :)
Ja gotuje polsko-wlosko..

Kazik 03-08-2008 07:04

A ja mogłem zostać Norwegiem-wtedy [84r] nie było trudno. Rodzina załatwiła by mi pracę, a kapustę tam trzeba kisić samemu. Jednak z kiszonej bigos im smakuje. Ale ta pogoda-pomieszałem w garażu farbę i idę malować płot-nie jestem darmozjadem. Deszcz. za godz. wyschło-biorę farbę-deszcz. Ta pogoda nie dla mnie, a ogólnie zimniej. Podziwiam zawsze czystość-niedopałka na ulicy trudno znaleźć. No i jadę na Świę ta i Sylwestra-z siostrą do jej córki-bilety Nowegian Air Lines już kupione, fajnie bo właśnie zaczyna drożeć euro. To już 12 lub 13 raz-kiedyś liczyłem, uzbiera się na ponad 2 lata pobytu w Stavanger-lubię port, pojadę do portu bo pewnie znowu mi użyczą jakiś wóz. Tam sprzedają żywe krewetki-dla mnie nie smaczne-a siostra się tym objada. Nie pasowałem na Norwega jak widać.

Nika 03-08-2008 09:06

Widzę,Asiu,że mamy podobne gusty kulinarne!

Mar-Basia 03-08-2008 09:37

A
 
Cytat:

Napisał Kazik
A ja mogłem zostać Norwegiem-wtedy [84r] nie było trudno. Rodzina załatwiła by mi pracę, a kapustę tam trzeba kisić samemu. Jednak z kiszonej bigos im smakuje. Ale ta pogoda-pomieszałem w garażu farbę i idę malować płot-nie jestem darmozjadem. Deszcz. za godz. wyschło-biorę farbę-deszcz. Ta pogoda nie dla mnie, a ogólnie zimniej. Podziwiam zawsze czystość-niedopałka na ulicy trudno znaleźć. No i jadę na Świę ta i Sylwestra-z siostrą do jej córki-bilety Nowegian Air Lines już kupione, fajnie bo właśnie zaczyna drożeć euro. To już 12 lub 13 raz-kiedyś liczyłem, uzbiera się na ponad 2 lata pobytu w Stavanger-lubię port, pojadę do portu bo pewnie znowu mi użyczą jakiś wóz. Tam sprzedają żywe krewetki-dla mnie nie smaczne-a siostra się tym objada. Nie pasowałem na Norwega jak widać.


Norwegia p
Piekny kraj ale dla turysty. Ludzie raczej zamknieci, malo komunikatywni. Zgadzam sie z Kazikiem, ze pogoda jest mordercza, deszcz, mgla, zimno, sloneczko krotko swieci. Ale wycieczka po fiordach jedno cudo. Krewetki zywe? przeciez trzeba je albo usmazyc albo poprostu ugotowac. ;)

Mar-Basia 03-08-2008 12:07

Jaki spokoj
 
Cytat:

Napisał marbella123
Norwegia p
Piekny kraj ale dla turysty. Ludzie raczej zamknieci, malo komunikatywni. Zgadzam sie z Kazikiem, ze pogoda jest mordercza, deszcz, mgla, zimno, sloneczko krotko swieci. Ale wycieczka po fiordach jedno cudo. Krewetki zywe? przeciez trzeba je albo usmazyc albo poprostu ugotowac. ;)


W Europie blogi spokoj, zadnych opyskowek, ludziska bardziej okrzesane niz za Atlantykiem. Hihi,

Malgorzata 50 03-08-2008 15:33

"Europo witaj nam ,z nami siądź ,zdejmij płaszcz...",.a serio- Europejczycy dogadują się bo czytali te same książki ,rozumieją się wpół zdania kiedy rozmawiają o sztuce ,muzyce ,kulturze -historii...już niekonieczne -ale przynajmniej z grubsza wiadomo o co chodzi ...natomiast z Amerykaninem ..panika w oczach i głupi wyraz twarzy....

Pani Slowikowa 03-08-2008 16:55

Cytat:

Napisał marbella123
Krewetki zywe? przeciez trzeba je albo usmazyc albo poprostu ugotowac. ;)


W zyciu nie ugotowalabym czegos zywego brrrrr:mad:

W Skandynawii nigdy nie bylam... ale o maly wlos nie urodzilam sie Szwedka hi hi:D
Zartuje , zartuje.. Moja mama zostala uratowana przez szwedzki czerwony krzyz... i spedzila tam rok.. Piekny Szwed o nia sie staral.. Ech!!!
Moja mamusia jednak wolala do swojej zrujnowanej biednej Warszawy.. gdzie czekali juz rodzice z apteka odtworzona z tzw. "walizki" Moj dziadek zakopal w piwnicy ,gasior spirytusu i o dziwo ten spirytus przetrwal powstanie..

Wielu zostalo na stale w Szwecji..i krytykowali tych ktorzy chcieli wracac do Warszawy.. a moja mama tak im odpalila:"
Na kolanach do stolicy powinniscie isc"

Nie na kolanach ale promem w koncu dostala sie ... a potem juz bylo gorzej niz lepiej... Nigdy jednak nie zalowala..tego powrotu...
Ot e:) uropejska mentalnosc!!

Mar-Basia 03-08-2008 16:56

Cytat:

Napisał Malgorzata 50
"Europo witaj nam ,z nami siądź ,zdejmij płaszcz...",.a serio- Europejczycy dogadują się bo czytali te same książki ,rozumieją się wpół zdania kiedy rozmawiają o sztuce ,muzyce ,kulturze -historii...już niekonieczne -ale przynajmniej z grubsza wiadomo o co chodzi ...natomiast z Amerykaninem ..panika w oczach i głupi wyraz twarzy....


No i nie ma na forum wlascicielki odrzutowca z Florydy Zosi i Jane_czki. Blogi spokoj na forum. :rolleyes:

Mar-Basia 03-08-2008 18:14

Oj, ciagnie nas do tej Europy
 
Cytat:

Napisał Pani Slowikowa
W zyciu nie ugotowalabym czegos zywego brrrrr:mad:

W Skandynawii nigdy nie bylam... ale o maly wlos nie urodzilam sie Szwedka hi hi:D
Zartuje , zartuje.. Moja mama zostala uratowana przez szwedzki czerwony krzyz... i spedzila tam rok.. Piekny Szwed o nia sie staral.. Ech!!!
Moja mamusia jednak wolala do swojej zrujnowanej biednej Warszawy.. gdzie czekali juz rodzice z apteka odtworzona z tzw. "walizki" Moj dziadek zakopal w piwnicy ,gasior spirytusu i o dziwo ten spirytus przetrwal powstanie..

Wielu zostalo na stale w Szwecji..i krytykowali tych ktorzy chcieli wracac do Warszawy.. a moja mama tak im odpalila:"
Na kolanach do stolicy powinniscie isc"

Nie na kolanach ale promem w koncu dostala sie ... a potem juz bylo gorzej niz lepiej... Nigdy jednak nie zalowala..tego powrotu...
Ot e:) uropejska mentalnosc!!


Gdybym nie miala rodzinnych obowiazkow i "staruszka", miejsce w ktorym bym chciala mieszkac jest Krakow (ziemia mojej babci). Bylam w wielu zakatkach swiata ale Polska i Europa sa niezastapione. Europa - wszedzie blizko, ludzie sie rozumieja...poprostu inny swiat, bardziej romantyczny i cieply. :)

bogda 03-08-2008 21:58

Cytat:

Napisał marbella123
No i nie ma na forum wlascicielki odrzutowca z Florydy Zosi i Jane_czki. Blogi spokoj na forum. :rolleyes:

Miła moja...nie wywołuj wilka z lasu....bo leśniczego ci u nas nie ma :D
Ja też kocham Kraków, chociaż tam nigdy nie mieszkałam, ale byłam kilka razy, tamtejsza atmosfera jest niepowtarzalna...a Ameryka sprawia na mnie wrażenie zimnej i wyrachowanej jędzy...

Pani Slowikowa 03-08-2008 22:03

Cytat:

Napisał bogda
Miła moja...nie wywołuj wilka z lasu....bo leśniczego ci u nas nie ma :D
Ja też kocham Kraków, chociaż tam nigdy nie mieszkałam, ale byłam kilka razy, tamtejsza atmosfera jest niepowtarzalna...a Ameryka sprawia na mnie wrażenie zimnej i wyrachowanej jędzy...




Nie !! Nie Bogdo!! Przyzekam ci ze nie jest zimna wyrachowana jedza.. Jest raczej naiwna i dziecinna.. Jeszcze moze niewinna w pewnym sensie.. Sa tu szlachetne i waleczne serca ... Sa ludzie tacy jakich juz w Europie nie ma.. wierzacy w ludzkosc i w Boga..
Wlasnie ci ludzie sa najlepszymi ofiarami dla cynikow..


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:23.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.