Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Moda i styl (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-moda-i-styl-183.html)
-   -   Slynni projektanci mody, kreatorzy perfum..... (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/moda-i-styl/t-slynni-projektanci-mody-kreatorzy-perfum.....-3997-print.html/)

Mar-Basia 28-01-2009 17:52

Slynni projektanci mody, kreatorzy perfum.....
 
5 Załącznik(ów)
Zaczne od Coco Chanel, znanej projektantki mody, pionierki haute couture.

Gabrielle Coco Chanel - Gabrielle Bonheur Chanel ( 19.8.1883 - 10.01.1971). Majac lat szesc, stracila matke i ojciec oddal ja pod opieke krewnych. Niesamowite, mala dziewczynka ktora miala niezbyt szczesliwe i biedne dziecinstwo osiagnela tak wiele. Slynny kapelusik Chanel z lat 20-tych, sublime perfumy Chanel No 5 (1922), do dzis ikona elegancji i luksusu, slynna "mala czarna" (1926). Jej modele i perfumy sa do dzisiaj symbolem najwiekszej elegancji i luksusu.

Załącznik 22776 Załącznik 22777

Załącznik 22778 Załącznik 22779

Slynne perly Coco Chanel, tweedowy kostiumik, czarna sukienka

Załącznik 22780

Apartament w hotelu Ritz (Paryz), w ktorym mieszkala Coco Chanel.

Mar-Basia 29-01-2009 02:31

1 Załącznik(ów)
Portret pt "Mademoiselle Coco Chanel", namalowany przez slynna Marie Laurencin, 1924, olej

Załącznik 22791

Lila 29-01-2009 10:16

Coco i jej słynna zasada -mniej oznacza więcej.
Te jej słynne garsonki.Na pierwszy rzut oka - nic.Za chwilę ,jak patrzysz ? Oż cholera ,co w tym jest.?

A słynna pikowana torebka na łańcuszku ? Taka torebka -oryginalna- oraz apaszka od Hermesa i kobieta ubrana.
Żałuję ciężko ,że przyszło mi żyć w komuniźmie,gdzie enerdowskie ''salamandry''były luksusem a trendy dyktował pan Pewex.
Bo Coco to dla mnie marka nad markami.Bo to ona obcięła nam włosy ,skróciła spódnice ,tak abyśmy pokazały nogi ,wyrzuciła fiszbinowe gorsety ,co nas dusiły i kazała nosić spodnie.A także odeszła od romantycznej bladości ,nakazując pokazywać opalone ciało.

Teraz można dostać ciuszki z marką z dwoma C bez problemu,albo polecieć do Paryża na weekend i przelecieć wszystkie butiki XVI dzielnicy.I szczęściara - marbella ,pewnie to robi.
Mnie się już nie chce wywalać kasy na upiększanie starowiny ,za którą się uważam.
Drobiazgi -okulary ,torebki i kosmetyki ( z wyjątkiem Chanel No5,którego nie cierpię od zawsze )-tak.
Teraz polscy projektanci są dobrzy.Simple ,Solar ,Monnarii...jak dla mnie.Ale pooglądać -jak najbardziej.

ps.a YSL i jego muza ,Catherine ? Też już nie projektuje . A Gianni Versace ,zabity przez kochanka ? Donatella dzielnie trzyma jego firmę ,ale ona sama jest jej antyreklamą .

Jadzia P. 29-01-2009 11:10

Przez pewien czas kupowałam odzież zaprojektowaną i uszytą w firmie Monnari. Byli oni świetnym wypełnieniem naszego rynku w odzież dla kobiet 40+, 5o+ kiedy to nasza słynna (przynajmniej w moim regionie ) Pabia zbankrutowała.
Niestety, z przykrością muszę stwierdzić, że od pewnego czasu salony firmowe Monnari przypominają mi lumpeksy.
Być może to co nowe i atrakcyjne wysyłają na bardziej atrakcyjne rynki zachodnie i wschodnie, a to co zalega magazyny wystawiają w łódzkich salonach..
A szkoda, bo łodzianki też lubią się ładnie i modnie ubierać.....i to te 50+ również.

Mar-Basia 29-01-2009 11:17

5 Załącznik(ów)
Załącznik 22809 Załącznik 22810

Załącznik 22811 Załącznik 22812

Załącznik 22813

Slynne perfumy Coco Chanel, ktorymi zachwycaja sie najelegansze kobiety swiata w kazdym wieku. Czym kobieta jest starsza, powinna byc bardziej zadbana.

Lila 29-01-2009 11:21

Cytat:

Napisał jp50
Przez pewien czas kupowałam odzież zaprojektowaną i uszytą w firmie Monnari. Byli oni świetnym wypełnieniem naszego rynku w odzież dla kobiet 40+, 5o+ kiedy to nasza słynna (przynajmniej w moim regionie ) Pabia zbankrutowała.
Niestety, z przykrością muszę stwierdzić, że od pewnego czasu salony firmowe Monnari przypominają mi lumpeksy.
Być może to co nowe i atrakcyjne wysyłają na bardziej atrakcyjne rynki zachodnie i wschodnie, a to co zalega magazyny wystawiają w łódzkich salonach..
A szkoda, bo łodzianki też lubią się ładnie i modnie ubierać.....i to te 50+ również.


Pabia jest nadal.Właśnie Monnarii ją wykupiło.Niestety ,jakość się pogorszyła ,odkad szyją w Chinach.Ale perełki są .Np.Bluzki z czystego jedwabiu.Super.
Czy sweterki z kaszmiru 100%.Warto ,naprawdę .Natomiast buty i torby są dla mnie nie do przyjęcia.
Poznański Solar ma lepszą jakość ,szczególnie dzianiny.
Simple też ma piękne rzeczy .Deni Cler przesadza z cenami ,choć szyją z dobrych materiałów.
Natomiast miłe krakowianki mają na Grodzkiej sklep Vinicio Pajero ,skąd pani Kwaśniewska ma np.ten płaszczyk z szynszylami.
Ja ,jakiś czas temu kupiłam tam płaszcz z wielbłądziej wełny na jedwabnej podszewce ,obszyty popielicami.W sierpniu ,więc z dużą obniżką.
Ba,popielice.
Nie znoszę futer,więc i nie noszę płaszcza.Ale jest wspaniałą ozdobą mojej szafy.

ps.co do perfum Chanel ,to głównie Allure ,jak dla mnie.

Mar-Basia 29-01-2009 12:13

Troche ciekawostek i ploteczek o Coco Chanel:

Coco Chanel - kobieta praktyczna



O Coco Chanel słyszał każdy. Jej nazwisko kojarzy się wszystkim z modą oraz z najsłynniejszym zapachem całego świata - Chanel No. 5. Chociaż sama Coco nie żyje już od prawie 40 lat (zmarła w 1971 roku), jej styl jest wciąż żywy. Jej życie było wielkim pasmem sukcesów zawodowych i równie wielkim pasmem niespełnienia w życiu prywatnym

http://www.we-dwoje.pl/coco;chanel;-...ykul,4519.html

Jadzia P. 29-01-2009 12:24

Niestety Lidko, Pabia- Monarii to nie jest ta sama Pabia o której ja myślę.
Prawdziwa Pabia, której właścicielami byli Niemcy, zbankrutowała. Rozłożyli ją polscy pełnomocnicy !!!
Natomiast Monnarii wykupiło tylko prawo do uzywania nazwy Pabia, ponieważ firma ta miała wyrobioną swoją dobrą marke za granicami Polski.
A wiesz, jak ludzie przywiazują się do dobrej marki.
Niestety, pozostała tylko nazwa.....natomiast jakość tkanin, wykonanie......kiepskie...
A wzornictwo, to już nie wiadomo kto im to projektuje....tragedia...
Dawna Pabia miała własną szwalnie, troche zlecali szycie w Polsce ale przeważnie lekką konfekcje.
Natomiast płaszcze czy kurtki szyte u nich i z ich tkanin (czytaj: sprowadzane z Niemiec i Francji ), aż żal wyrzucać bo są ciągle ładne choć już niemodne.
Ja mam sporo rzeczy kupione u nich i są teraz jedynie ozdobą mojej szafy.......troszke się skurczyły.....

Jadzia P. 29-01-2009 12:28

Jeśli chodzi o perfumy z marki Chanel, to też jedynie Allure mi odpowiada. Jestem im wierna od dłuzszego czasu.

Lila 29-01-2009 12:34

Pabia wyłożyła się na jakości .U nas mało kto czyta metki ze składem tkaniny.Sprowadzili cudowne kaszmiry ,z których poszyto płaszcze .Cena musiała być wysoka .Pamiętam te płaszcze i kurtki ,obszyte futrami.Leciutkie jak piórko i ciepłe.
Cudo to było .

Szkoda.A teraz chińszczyzna ,nawet pod metką Monarii.
Bianca jeszcze .Producent niemiecki ,a więc solidność i wykończenie .Ale dużo bez wdzięku i lekkości.Hexeline ,ładne rzeczy ,ale nie mam nic od nich .

Jadzia P. 29-01-2009 13:07

Obserwując to co dzieje się obecnie w modzie, jak bardzo szybko się zmienia postanowiłam iść z trendem.
Jestem troche do tego zmuszona, córka panienka, syn jest współwłascicielem małej szwalni i ciuchy to u nas temat nr 1.
A do tego mieszkam o rzut kamieniem do największych w Polsce bazarów.
Doszłam do wniosku, że skoro większość "jedzie" na podróbkach, to byłoby głupotą wydawać dużą kase za rzeczy firmowe szyte ......w Chinach.
Po co mam kupować terebke u Wittchena za cała emeryture moje ślubnego (sza...on nigdy nie wiedział, że są aż takie drogie ),skoro mogę sobie kupić piękną podróbke, prawie identyczną tylko z dobrej imitacji skóry i uszytej w Chinach za....100, czy 150zł.
Ponoszę sezon i nie szkoda wyrzucić. Podobnie jest z bluzkami.
Jedynie buty muszą być super, skórkowe....no i tych pięknych płaszczy z Pabii żal...na taki nie żałowałabym kasy.....

Mar-Basia 29-01-2009 13:12

Cytat:

Napisał jp50
Jeśli chodzi o perfumy z marki Chanel, to też jedynie Allure mi odpowiada. Jestem im wierna od dłuzszego czasu.


Allure, podobno bardzo sensualne perfumy. Nigdy nie probowalam. Od lat trzymam sie tych samych perfum, nie bardzo lubie zmiany w zapachach.



Jest tez linia Allure dla panow:






Piszcie o modzie, polskich projektantach, to co wg was jest interesujaca na rynku w Polsce. Ja, zas bede pisala o "zagranicznej" modzie i ich kreatorach.

Lila 29-01-2009 15:02



Polska firma Aryton ,płaszcz z wełny .Cena ponad 1700 przed obniżką.

Mar-Basia 29-01-2009 15:03

4 Załącznik(ów)
Style Pierwszej Damy USA - Michelle Obama. Co Wy na to?

Załącznik 22814

Projektantka amerykanska, pochodzenia meksykanskiego Isabel Toledo,

Załącznik 22815

Projektant urodzony na Taiwanie, Jason Wu

Załącznik 22816

Projektant amerykanski N.Rodriguez

Załącznik 22817

Michelle Obama w plaszczu Soni Rykiel

Lila 29-01-2009 15:08



Torba ,ulubionej przeze mnie firmy włoskiej firmy Bagatt .W skali 1 do 10 ,ta firma śmiało może zająć miejsce 5 lub 6.

Niżej torba polskich projektantek Simple .Obie ze skóry.

Mar-Basia 29-01-2009 15:47

Ha,ha...a pamietacie marke BIBA? Legendarna BIBA, jej genialne boutiki londynskie. W roku 1964 byla ilustratorka polskiego pochodzenia Barbara Hulanicki dala poczatki tej legendarnej marce. Klientami byli Twiggi, Yoko Ono, Cher....Jej magazyn , zaraz przy slawnym harrodsie byl odwiedzany przez wiele slawnych osob z aktualnego showbizu......
Bardzo zaluje, ze nie maialam mozliwosci zobaczyc magazynu BIBA w latach 60-tych , podobno bylo to cos! Widzialam go w Londynie w roku 1974 ale to juz nie byla ta sama legendarna BIBA.

Pare modeli marki BIBA.








Wycinki z prasy o BIBIE.
BIBA!

Barbara Hulanicka, urodzona w Warszawie w 1936 r., córka polskiego olimpijczyka i dyplomaty, w roku 1964 wraz z mężem, irlandczykiem Stephenem Fitz-Simonem, uruchomiła wysyłkową sprzedaż modnych, własnoręcznie zaprojektowanych ubrań. Kierowała się założeniem, że młode dziewczyny chcą ubierać się modnie i młodzieżowo, ale dysponują skromnymi funduszami, a szybko zmieniająca się gusta wymagają nowości.

Barbara Hulanicka była absolwentką Akademii Sztuk Pięknych, i ilustratorką mody w takich angielskich czasopismach jak „Homes and Gardens”, „The Times”, „Daily Express” czy „Vogue”. Dokumentowała m.in. modele strojów na pokazach domu mody Givenchy i Balenciaga w Paryżu. W swoich projektach inspirowała się secesją i art déco. Reklama modnej sukienki z różowej bawełny w kratkę w londyńskiej gazecie „The Daily Mirror” okazała się niebywałym sukcesem. Zamówienia na sukienkę za 25 szylingów osiągnęły kwotę 14 000 funtów.


http://www.artbiznes.pl/jsp/artbiznes/artykuly.jsp;jsessionid=ED8D47A52F34200CD017DF7488 2A6DC3?Typ=detal&Id=2&IdArtykulu=2028

Ale BIBA nie była marką przeznaczoną wyłącznie dla sławnych i bogatych. Wedle jednego z głównych założeń jej twórczyni, była ona producentem ubrań i dodatków, kosmetyków i elementów wyposażenia wnętrz, na które mogli pozwolić sobie wszyscy - ważne było to, że tworzyła nowy styl ubierania się i sposób bycia, którego fanami byli zarówno piękni i bogaci, jak i spragniona nowych, wyrazistych trendów młodzież.

http://moda.gazeta.pl/moda/1,77805,4498066.html

Pani Slowikowa 29-01-2009 16:04

Cytat:

Napisał Lila
. A Gianni Versace ,zabity przez kochanka ? Donatella dzielnie trzyma jego firmę ,ale ona sama jest jej antyreklamą .


Oj tak , masz racje z ta antyreklama:confused:


Dla mnie najwspanialszym projektantem jest Hermes..

Chanel kiedys powiedziala: Zaloz wszystkie korale jakie masz w szkatulce.. popatrz w lustro ... i zdejmij jedne...;)

Mysle ze jestem akurat na odwrot.. Zakladam jedne korale , patrze w lustro ... i ...... zdejmuje je :D

Czlowiek identyfikuje sie ze stylem jakiegos projektanta..bo reprezentuje on jego styl zycia.. Dlatego uwielbiam Hermesa bo jest taki sportowo-wakacyjno-podrozniczo-awanturniczy.

Material z ktorego sa uszyte ubrania jest esencja tego ubrania i cala jego uroda nieraz...


Ps: Myslalam ze ten watek juz sie skonczyl ale jest.. jeszcze wiec po co zakladac rownolegle??
http://www.klub.senior.pl/moda-i-sty...ndy--2211.html

Mar-Basia 29-01-2009 16:24

Cytat:

Napisał
Ps: Myslalam ze ten watek juz sie skonczyl ale jest.. jeszcze wiec po co zakladac rownolegle??
[URL="http://www.klub.senior.pl/moda-i-styl/t-moda-badzmy-trendy--2211.html"
http://www.klub.senior.pl/moda-i-styl/t-moda-badzmy-trendy--2211.html[/url]


Nowy watek ma tytul: Slynni projektanci mody, kreatorzy perfum.......i ma malo wspolnego z " moda - badzmy trendy".;)Haute couture - pokazy mody wspanialych, legendarnych tworcow , to jak obrazy malarza-kreatora. Patrzec, podziwiac i ......krytykowac. Powiedzialabym raczej podziwiac geniusz kreatorski.

Lila 29-01-2009 16:29

Firma Biba.Moje drogie ,czy ''Kobieta i życie ''pokazałaby polską projektantkę na zgniłym Zachodzie.?
U nas królowały "Telimena'' i "Moda polska''.
Barbara Hoff dopiero szykowała się do ataku.Polskie teenagers kupowały używane ciuchy amerykańskie z paczek.Bliźniaczki z orlonu ( pamiętacie ?:D) były w komisach za 800zł.polskich.Mój brat -lekarz ,miał na stażu -900.

Jerzy Antkowiak i moda z jaskółką ,to był szczyt.Kurczę ,otwierają mi się jakieś ukryte szufladki w mózgu.Pamiętacie Grażynę Hasse ,jego modelkę wtedy ? Blondynka ,o ciemnych oczach ?
Czas Małgorzaty Niemen jeszcze nie nadszedł.

Mar-Basia 29-01-2009 16:39

Cytat:

Napisał Lila
Firma Biba.Moje drogie ,czy ''Kobieta i życie ''pokazałaby polską projektantkę na zgniłym Zachodzie.?
U nas królowały "Telimena'' i "Moda polska''.
Barbara Hoff dopiero szykowała się do ataku.Polskie teenagers kupowały używane ciuchy amerykańskie z paczek.Bliźniaczki z orlonu ( pamiętacie ?:D) były w komisach za 800zł.polskich.Mój brat -lekarz ,miał na stażu -900.

Jerzy Antkowiak i moda z jaskółką ,to był szczyt.Kurczę ,otwierają mi się jakieś ukryte szufladki w mózgu.Pamiętacie Grażynę Hasse ,jego modelkę wtedy ? Blondynka ,o ciemnych oczach ?
Czas Małgorzaty Niemen jeszcze nie nadszedł.


Dziekuje, ze o tym piszesz. Wlasnie to jest historia mody, nie tylko zagranicznej ale naszej polskiej. Piszcie o tym jak najwiecej, wspaniale wspomnienia, ktore powoli zanikaja w naszych "szufladkach mozgowych" (jak to trafnie powiedziala Lili).


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:36.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.