Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   eSenior (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-esenior-122.html)
-   -   Certyfikat kwalifikowany i podpis elektroniczny (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/esenior/t-certyfikat-kwalifikowany-i-podpis-elektroniczny-16174-print.html/)

profesorek 11-08-2015 11:08

Certyfikat kwalifikowany i podpis elektroniczny
 
W związku z planowanym wprowadzeniem w firmie nowych kryteriów bezpieczeństwa, wymagane stanie się użytkowanie podpisu elektronicznego oraz certyfikatu kwalifikowanego do odczytywania wiadomości. Co wybrać i jakie kryteria musi on spełniać?

miloszczek 11-08-2015 13:24

Cytat:

Napisał profesorek
W związku z planowanym wprowadzeniem w firmie nowych kryteriów bezpieczeństwa, wymagane stanie się użytkowanie podpisu elektronicznego oraz certyfikatu kwalifikowanego do odczytywania wiadomości. Co wybrać i jakie kryteria musi on spełniać?Wszystkie normy spełnia obecnie eurocert: https://eurocert.pl/ - w firmie musieliśmy jakiś czas temu wprowadzić taki podpis i zdecydowaliśmy się właśnie na ten. Były wątpliwości czy będzie to łatwo opanować ale okazało sie,że nie ma z tym żadnego problemu. Korzystanie z podpisu jest wygodne, wiele spraw można załatwić przed komputerem. Podpis taki jest tak samo ważny jak tradycyjny.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:42.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.