Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   eSenior (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-esenior-122.html)
-   -   Mam problem (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/esenior/t-mam-problem-408-print.html/)

FeliksG 23-01-2007 11:02

Mam problem
 
Mam problem.
Przed awarią komputera korzystałem z systemu operacyjnego Windows 98 a obecnie mam XP. Wraz ze zmianą systemu operacyjnego straciłem, bardzo przydatną i dla mnie niezbędną, czynność a mianowicie – powiększanie tekstów wyświetlanych na monitorze. Naciśnięcie klawiszy Ctrl i + powodowało powiększanie i można to było robić nawet kilka razy. Obecnie te klawisze nie reagują. W menu widok jest opcja powiększania i korzystam z niej ale ona nie zawsze wystarcza i nie na wszystkich stronach działa. Co zrobić?
Pozdrawiam i z góry dziękuję.

stanjek 23-01-2007 17:17

Witam.
Trzeba ściągnać z Googli przeglądarkę Firefox 2 zainstalować i z Widoku powiększać litery według potrzeb.Sprawdzałem to działa.
Powodzenia.

Bates 23-01-2007 17:58

Możesz zrobić tak jak mówi stanjek - czyli zainstlaować firefoxa i wtedy powiększasz w widoku, lub klawiszami ctrl+ (z tym ze to bedzię działać tylko do tego co jest w przeglądarce). Jeśli chcesz powiększać obszar systemu (pulpitu) możesz użyć narzędzia LUPA (start->wszystkie programy->akcesoria->ułatwienia dostępu -> lupa)

Pozdrawiam

nair 23-01-2007 19:54

Spróbuj z operą,z pomocą myszy można powiększać dowolnie

powodzenia

FeliksG 24-01-2007 17:30

stanjek, Bates, nair - dzięki!!!
Ale ja jestem gapowaty! przypomniałeś mi,- przy Windos98 korzystałem z firefoksa. Teraz mam Int. Expl. Zaraz zabiorę się za "lupę" wg. instrukcji Batesa. Jestem w rozterce co do korzystania z opery. Czy ona jest płatna? Czy mogę korzystać z niej równolegle np. z firefoxem? Tak mało jeszce wiem.
Dziękuję i pozdrawiam

stanjek 24-01-2007 17:56

Opera jest też bezpłatna.Moim zdaniem jest dla bardziej zaawansowanych.Firefox jest przyjemny i szybki a int.explor.będziesz miał w rezerwie.Czym więcej zbytecznych rzeczy w PC tym więcej kłopotów z obsługą systemu.Dla samej ciekawości pobierz Operę może będziesz miał inne zdanie.Zawsze można odinstalować.:)

boleslaw_p 24-01-2007 22:50

Opera jest najszybszą przeglądarką. Poza tym ma klienta poczty i na bieżąco wiesz o nadejściu maila. Używam ją na linuksie, ale wcześniej korzystałem z niej też na windowsie. Dla mnie jest bardzo wygodna. :cool:

iwo1111 27-01-2007 12:46

Podzielam zdanie Boleslawa, też korzystam z opery od dłuższego czasu i jestem zadowolona.
A powiększam wszystko za pomocą " + ". Wystarczy kilka "wciśnięć" i litery są wielgachne:)

FeliksG 27-01-2007 21:38

Wczytuję się w opis i zasady instalowania oraz korzystania ztej przeglądarki. Coraz bardziej mi się podoba ale moi bliscy zbijają mnie z tropu.Mówią, że Firefox, przebojem, zdobywa klientelę. Jestem w rozterce.

FeliksG 30-01-2007 17:12

Odrobiłem lekcję
 
W poszukiwaniu możliwości powiększania, tego co oglądam, na monitorze, wybrałem i zainstalowałem, praeglądarkę Opera.
Odrzuciłem opcję - Lupa - w IE. Daje tylko powiększenia fragmentów okna a to bardzo rozprasza i wymaga ciągłego operowania myszą. Firefox daje możliwość powiększania ale nie każdej strony a czasem wogóle nie działa. Funkcję, na której mi zależało, oferuje Internet Explorer7 i Opera. Zainstalowałem Operę bo wydaje mi się szybsza a także dla poznania czegoś nowego.
PS. wczytując się w materiały o przeglądarce Opera, zdumiałem się jak bezwzględma i brutalna jest walka konkurencyjna. Prawie w każdym zdaniu pisano, czego to IE nie daje lub nie zabezpiecza a jak wspaniale jest to rozwiązane w Operze Żadnego taktu, żadnej sugestii tylko bezwzględne - patrzcie jacy my i tylko my jesteśmy wspaniali.
To tak na marginesie i jakby za Cz.Niemenem - dziwny ten świat......

destiny 27-04-2007 10:42

jestem zaborcza
 
Ja korzystam z 3 przeglądarek - IE, Firefox,Opera.
Z ..IE...choć mam - prawie nie korzystam. Dla mnie to ostateczność tzn. zdarzają się takie sytuacje, ale sporadycznie.

Wolę Operę i Firafoxa :)
Czasami mam na pasku otwarte 2 przeglądarki równocześnie.

A przy okazji zapytam - z jakich programów pocztowych korzystacie ?

iwo1111 27-04-2007 15:07

Korzystam tylko z Opery i jestem z niej zadowolona. Jakkolwiek mam zainstalowanego IE oraz Firefoxa, to raczej ich nie używam.

an_inna 27-04-2007 16:29

do Destiny
 
1 Załącznik(ów)
Z wszystkich jakie mam: Thunderbird pod Firefoxa; Microsoft Outlook pod IE (nie Outlook Express, bo mi się wieszał); a poza tym poczta na różnych serwerach i wtedy korzystam z ich strony internetowej np. Tlen. Kiedyś korzystałam też z Incredimaila, bo ma kapitalne gifki, tapety, notifiery itp., ale strasznie mi spowalniał komputer, więc zrezygnowałam.
Załącznik 1427

destiny 27-04-2007 16:42

też...
 
też korzystam z Thunderbird-a...
Część poczty otwieram ze stron www. - zeby sobie nie zaśmiecać i tak mocno juz obciążonej poczty...
Mam tez jedno płatne konto na home.pl ...i jestem bardzo zadowolona z niego, gdyż tam mogę przesyłać pliki bez ograniczeć..nawet ponad 100 MB.
Pozostałe konta mam na bezpłatnych serwerach :)
Bardzo sympatyczne konto jest na gmail.com - polecam niezdecydowanym (darmowe) :)
Tam też jest program Picassa, ktory uporządkuje Twoje foteczki :)

an_inna 27-04-2007 16:50

1 Załącznik(ów)
Na gmailu nie da się zamieszczać emoticonków (albo ja nie umiem?) więc nie używam, bo ja kocham emoticonki
Załącznik 1429 Zainstalowałam też Picasę 2, ale nie wiem jak ją wykorzystać (tylko jako album, czy coś jeszcze?)

jolita 27-04-2007 16:57

1 Załącznik(ów)
Jejku, jejku - o czym Wy rozmawiacie? Ale nie tłumaczcie, bo i tak nie zrozumiem.Pozwolę sobie, że tak nazwę: "pierwsza zmiana Klubiku" może Wam poświadczyć, że wolno pojmuję.
Załącznik 1430Ale co j tu gadam - nikt przecież nie próbuje mi tłumaczyć. Bawcie się dobrze, a ja w swoim kąciku posłucham..

destiny 27-04-2007 17:08

Jolitko...
 
takie pogaduszki ...o podstawowych rzeczach :D
Z jakich przeglądarek korzystamy ? Czy mamy programy pocztowe ? Co polecamy innym ?
Nie ma tu nic z czarnej magii :)
Może panowie będą uprzejmi włączyć się i po polsku to jakoś przekładać ?...bo ja nie bardzo umiem...:(
Panowie-informatycy...dajcie namiary na dobre programy ? Co warto mieć ?
Czasem warto wiedzieć...
Uff...cieplutko !

Kundzia 27-04-2007 17:17

Wtyczka
 
Mam problem,nie jestem w stanie uruchomić wielu wiadomości przesyłanych mi na pocztę,wyskakuje mi że nie mam "wtyczki" co to jest i jak ją zainstalować.Proszę o pomoc.

destiny 27-04-2007 17:26

hmmm...
 
Myslę, ze fachowo to nazywa się - plugin....
Nie wiem, do jakich programów brakuje Ci tych pluginków ?
Jakie wiadomiści nie możesz otwierać...?
Panowie...prosze pomóc kunegundzie....bo ja tylko...domyślnie i w teorii...
Zaglądaj też na stone www.dobreprogramy.pl
Tam jest prawie wszystko, tylko musisz wiedziec, czego Ci brakuje ?

green 27-04-2007 19:29

I to jest bardzo fajne, ale nie jestem męskim szowinistą. Uciekam żeby nie oberwać. A i tak zdążę pozdrowić.H.T.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:52.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.