Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   eSenior (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-esenior-122.html)
-   -   Pomogę każdemu (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/esenior/t-pomoge-kazdemu-2808-print.html/)

Kacper22 15-07-2008 13:28

Pomogę każdemu
 
Witam, mam 22 lata i jestem studentem informatyki. Proszę zadawać pytania w tym temacie, a na pewno pomogę każdej osobie.
Moja specjalizacja to zastosowania multimedialne systemu Windows, aczkolwiek myślę, że w innych sprawach związanych z informatyką również okażę się pomocny. :)

Iluzja 15-07-2008 15:08

Witam Kacper...
 
... w moim oprogramowaniu mam; PhotoFiltre, Adobe Fhotoshop, i inne do opracowywania obrazkow. Juz umiem wpisywac w ramki, tekst. Chcialam w ramke wlozyc inne zdjecie, poslugiwalam sie FhotoFiltrem. Mam to wszystko po francusku. Ale mozesz tlumaczyc po polsku, ja sobie jakos radze. Wytlumaczono mi po francusku, jak moge wkleic obrazek do ramki... ale udalo mi sie tylko wkleic zarys obrazka, nie chcial sie wyswietlic wewnatrz. Jezeli mozesz mi powiedziec co mam robic kolejno. A moze juz wiesz co zrobilam nie tak i w ktorym momencie? Bardzo prosze o pomoc, moze w koncu mi wyjdzie. Pozdrawiam...

Dzidka 15-07-2008 16:18

pytanie do naszego uczynnego Kacpra
 
Od pewnego czasu zanikł mi głos przy odtwarzaniu niektórych pps-ów. Chodzi o podkład muzyczny. Kiedyś słuchałam. Jak to można naprawić?
Pozdrawiam.

lorison 15-07-2008 18:06

To może i ja skorzystam.
Po zainstalowaniu IE7(windows XP) nie mogę uruchomić WMM.Powrót do IE6 przywraca działanie WMM.
Jest sposób by przy IE7 działał WMM?

Kacper22 15-07-2008 18:50

Po kolei:
1. Wklejanie zdjęcia w ramce:

1. Otwórz w paincie ramkę.
2. Otwórz również w odzielnym oknie painta obraz, który chcesz wkleić.
3. W oknie painta z obrazkiem wciśnij na klawiaturze te oto kombinacje klawiszy:
ctrl+a a następnie ctrl+c
4. przejdź do okna painta z ramką.
5. użyj kombinacji ctrl+v
6. przeciągnij obrazek tak, by znajdował się po środku ramki. Rozmiar obrazka można wyregulować przesuwając wskaźnik myszki na róg (prawy, dolny) obrazka, kiedy pojawi się ukośna kreska z grotami na obu końcach, wciśnij lewy przycisk myszy, i nie puszczając przeciągnij, aby uzyskało odpowiedni rozmiar, w razie potrzeby, przesuń go w odpowiednie miejsce w ramce.
7. Rozwiń menu Plik a następnie Zapisz jako. Wpisz nazwę i nadaj rozszerzenie (polecam png, gif i jpg, odradzam natomiast bmp) i kliknij przycisk Zapisz.

Dalej:
O jakie pps chodzi? O pliki Power Pointa?
Jeśli głos zanikł, radzę przeinstalować sterowniki dźwięku, zazwyczaj dołączone do płyty głównej, bądź karty muzycznej.

Dalej:

WMM? Mogę wiedzieć, co to? :) Jeśli chodzi o Windows Movie Maker, jestem bezśilny. Obie aplikacje nie mają ze sobą związku.
Może chodzić o zbyt małą ilość pamięci operacyjnej RAM.
Nowy Internet Explorer potrzebuje minumum 512 MB, w Windows Vista nawet do 1 GB. Kiedy ten program zajmuje dużo zasobów, może zwyczajnie "zabraknąć" ich dla innych programów. Radzę dokupić kilka modułów RAM.

Dzidka 15-07-2008 19:18

Kacperku, dziękuję za szybką reakcję. Tak, chodzi mi o pliki Power Pointa takie np. jak wkleja Kangur do wątku "wsiąść do pociągu...".
Niestety przeinstalowanie sterowników dźwięku przerasta moje umiejętności, ale dziękuję za diagnozę. Na lekarstwo przyjdzie mi poczekać, aż mój synek będzie miał trochę czasu.
Dla Ciebie w nagrodę coś smacznego, na pewno lubisz.


Dzidka 15-07-2008 19:29

Kacprze, jesteś świetnym nauczycielem! Gratuluję i dziękuję.


grazyna 15-07-2008 19:36

kacper, fajny kolo z Ciebie, tak bezinteresownie pomagac!

lorison 15-07-2008 19:37

Kacperku!
Pamięci to ja mam dużo.2x512MB.
Niby programy te nie powinny wchodzić sobie w drogę.Niestety u mnie jest inaczej.
O.K.
Uzywam dalej IE7.
Bez Windows Movie Maker świat się nie zawali.
Pozdrawiam.

Kacper22 15-07-2008 19:43

Może trochę sprecyzuję
 
Widzę, Dzidka , ze misie w ramce mają czarne tło. Łatwo temu zaradzić.
Przy wycinaniu grafiki warto zaznaczyć:

Przy wklejaniu również. Powinno wtedy pominąć tło i wkleić po prostu treść. Działa tylko w przypadku tła jedno-kolorowego.
Co do tego Windows Movie Maker, to na prawdę nie mam pojęcia, dlaczego nie działa z IE7. Nigdy z czymś podobnym się nie spotkałem :confused:

Pozwoliłem sobie poprawić grafikę, misie nie posiadają już tego czarnego tła:

Dzidka 15-07-2008 20:04

Udało się ale z aniołkiem.


Dzidka 15-07-2008 20:05

Kacperku, dziękuję, bardzo dziekuję.

Kacper22 15-07-2008 20:05

Gratuluję :)
Proszę bardzo, dopóki zadajecie proste pytania, odpowiedzi nie wymagają zbyt dużego wysiłku :P

mmarta 15-07-2008 21:02

Świat jest piekny, dzieki takim, jak Ty, Kacper.
 
Cytat:

Napisał Kacper22
Witam, mam 22 lata i jestem studentem informatyki. Proszę zadawać pytania w tym temacie, a na pewno pomogę każdej osobie.
Moja specjalizacja to zastosowania multimedialne systemu Windows, aczkolwiek myślę, że w innych sprawach związanych z informatyką również okażę się pomocny. :)

Twoja rodzinka ma z czego byc dumna. poczatkujaca internautka.MMarta

BUNIA 15-07-2008 21:12

Kacper - co prawda nie korzystalam z Twoich porad ale jestem pozytywnie zaskoczona oferta pomocy .
Brawo - napewno wkrotce i ja dolacze do "potrzebujacych"
wyjasnien .
Tymczasem sle pozdrowienia z gor .

akusia 15-07-2008 21:44


pewnie jestem nieudacznik buu,ale robie po swojemu przez
PhotoFiltre.Zapisuje a potem wklejam na forum.

Kacper22 15-07-2008 21:56

Dziękuję :) Proszę pytać :P
Można to robić dużą ilością programów, ale Paintem jest najłatwiej.

akusia 15-07-2008 22:08

[quote=Kacper22
Można to robić dużą ilością programów, ale Paintem jest najłatwiej.[/QUOTE]
Prubowałam ale jakoś nie mogłam sobie poradzić.Mówiłam
że ze mnie nieudacznik.

mmarta 15-07-2008 22:13

Świat jest piekny, dzieki takim, jak Ty, Kacper.
 
Cytat:

Napisał Kacper22
Witam, mam 22 lata i jestem studentem informatyki. Proszę zadawać pytania w tym temacie, a na pewno pomogę każdej osobie.
Moja specjalizacja to zastosowania multimedialne systemu Windows, aczkolwiek myślę, że w innych sprawach związanych z informatyką również okażę się pomocny. :)

Twoja rodzinka ma z czego byc dumna. poczatkujaca internautka.mmarta

Kacper22 15-07-2008 22:47

akusia :
Specjalnie dla Ciebie jutro przygotuję ilustrowany poradnik, dzisiaj niestety już nie wystarczy mi czasu :( Pozdrawiam!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:07.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.