Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   eSenior (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-esenior-122.html)
-   -   Jak zamieszczac obrazki i zdjęcia na forum cz. III (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/esenior/t-jak-zamieszczac-obrazki-i-zdjecia-na-forum-cz.-iii-2812-print.html/)

Kundzia 10-03-2009 21:46

Photoscape
 
Już kiedyś reklamowany był ten program ale kiedyś nie był on po polsku i trudno czasem było wstawiś polskie napisy.Obecnie najnowsza wersja jest już po polsku,na tym programie w bardzo prosty sposób można zmniejszać i przerabiać obrazki i zdjęcia ,polecam nawet początkującym.
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz...Photoscape+3.1

Elżbieta V 11-03-2009 12:02

Chciałabym umieścić krótki film Video w http://www.youtube.com/ żeby mogli go obejrzeć moi znajomi jednak nie mam pojęcia jak to zrobić.
Może ktoś podpowie mi czy muszę otworzć konto w YouTube i jak dalej postępować oraz jak mogę ściągnąć na swój komputer interesujący mnie filmik?
Będę wdzięczna za wszystkie porady .Uważam że Forum Seniora jest świetnym poradnikiem dla początkujących i tych chcących dowiedzieć się coś więcej.;)

hannabarbara 17-03-2009 10:15

Jestem wierna Image Banana, bo tam jest największy wybór opcji dotyczących rozmiarów obrazków.
Trochę zrzutów dla tych, którzy wybierają ten hosting.
Za pomocą przeglądaj, wybraliśmy obrazek, który chcemy wkleić, rozmiar jest w porządku, wystarczy zatwierdzić.


hannabarbara 17-03-2009 10:17

Ten zrzut pokazuje jak zmieniamy rozmiar obrazka:


hannabarbara 17-03-2009 10:23

Pozostaje sprawa wyboru linku na forum.
Ważny jest też sposób jego wklejenia.
1. Prawy klawisz myszy - okno - wybór zaznacz wszystko
2. J/w - okno - kopiuj


Jadzia P. 17-03-2009 11:03

Haniu- Basiu, jestem Ci bardzo wdzięczna, bo to właśnie dzięki Twoim wskazówką nauczyłam się wklejać obraki :D
Robię to tak jak Ty, przez banana.
Mam tylko problemy ze zmniejszniem i powiekszniem....robię tak jak pokazujesz, a zdjecie ( bo z nimi mam największy problem ) nie chce się zmniejszyć.....tylko wkleja się ogromniaste :mad:

antyla 19-03-2009 19:03

Stefan, podałeś wspaniałą instrukcję jeśli chodzi ściąganie obrazka i wysyłanie. Byłam cała happy, gdy udało mi się ściągnąć obrazek. Wszystko bardzo jasno i klarownie opisane. Ale jeśli chodzi o wysłanie to nie wiem dlaczego mi nie wyszło.Gdy sprawdzam przez Start to obrazek jest zapisany, a gdy przechodzę do wysyłania dokładnie wg instrukcji , po kliknięciu na "przeglądaj" i klikając na moje obrazy wyskakuje informacja że nie mam takiego obrazka

antyla 20-03-2009 11:49

wysyłanie obrazków
 
Próbuję dalej, już prawie się udało, ale na sam koniec gdy włączam podgląd aby sprawdzić moje efekty, wyskakuje : "Wiadomość którą wpisałeś jest za krótka. Proszę wydłużyć...." Mój obrazek miał rozmiar poniżej 39kB (28kB) tak jak pisało w instrukcji. Jaki robię błąd? Proszę o pomoc. chodziło mi o zamieszczenie małego obrazka. No ale i tak pomalutku posuwam się do przodu, dzięki Wam. Pozdrawiam. Komputerowy Matoł:D

tadeusz50 20-03-2009 12:14

Cytat:

Napisał antyla
Próbuję dalej, już prawie się udało, ale na sam koniec gdy włączam podgląd aby sprawdzić moje efekty, wyskakuje : "Wiadomość którą wpisałeś jest za krótka. Proszę wydłużyć...." Mój obrazek miał rozmiar poniżej 39kB (28kB) tak jak pisało w instrukcji. Jaki robię błąd? Proszę o pomoc. chodziło mi o zamieszczenie małego obrazka. No ale i tak pomalutku posuwam się do przodu, dzięki Wam. Pozdrawiam. Komputerowy Matoł:D

Być może chodzi o brak tekstu. Z podkreśleniem być może.

Mar-Basia 20-03-2009 12:19

Tez uwazam, ze metoda pokazana przez Hannabarbara - BANAN jest najlepsza do wklejania obrazkow - bylam i jestem kompletnym tumanem komputerowym i dzieki pomocy Hannabarbara - czuje sie teraz jak rybka w wodzie - z wklejaniem obrazkow.;) :)

Kazik 20-03-2009 13:53

Cytat:

Napisał antyla
Próbuję dalej, już prawie się udało, ale na sam koniec gdy włączam podgląd aby sprawdzić moje efekty, wyskakuje : "Wiadomość którą wpisałeś jest za krótka. Proszę wydłużyć...." Mój obrazek miał rozmiar poniżej 39kB (28kB) tak jak pisało w instrukcji. Jaki robię błąd? Proszę o pomoc. chodziło mi o zamieszczenie małego obrazka. No ale i tak pomalutku posuwam się do przodu, dzięki Wam. Pozdrawiam. Komputerowy Matoł:D

To czym robisz "upload" i ten kod oczywiście wklejasz tu gdzie piszesz post? A dlaczego obrazek miał być "malutki". Czy może awatar zmieniasz?

antyla 20-03-2009 15:57

Cytat:

Napisał Kazik
To czym robisz "upload" i ten kod oczywiście wklejasz tu gdzie piszesz post? A dlaczego obrazek miał być "malutki". Czy może awatar zmieniasz?

Miał być malutki dlatego, gdyż zaczęłam się szkolić wg instrukcji Stefana. To jest część pierwsza szkolenia. W części tej Stefan napisał: "Dzisiaj ma być < 39kB ", więc na razie próbuję "malutkie" :) . A co to jest "upload"?. A obrazek próbowałam wkleić tu gdzie piszę.

antyla 20-03-2009 16:26

1 Załącznik(ów)
Załącznik 25130 wiosenny kwiatek

antyla 20-03-2009 16:32

A jednak idę do przodu!
 
Udało się ale dopiero wtedy, gdy dopisałam tekst:D
Będę próbować dalej.

Kazik 20-03-2009 16:43

antyla
 
Tu w #185 jest pokazane "przez banana", ale wejdź na wątek do którego prowadzi poniższy link (pomogę każdemu część 1). Następnie otwórz stronę 27 i juz łatwo znajdziesz post #404.
W pewnym miejscu jak dokonasz wyboru obrazka to (strzałka i opis moje) wskaże aby klikać "host it" wtedy napis się zmieni na "upload"--podczas wykonywania tej czynności.

To znaczy na serwerze w Kalifornii miejscowość San Jose (jest taki program co pokazuje gdzie serwer) Będzie w tym momencie "upload" zapisywać tam obrazek, a po chwili wyśle tamten komputer link (adres) do Twojego obrazka. To wklejasz (link) tu gdzie piszesz post, dopisujesz może jeszcze coś od siebie i klikając "opcje zaawansowane" sprawdzasz jak to będzie wyglądać. Jak dobrze no to wtedy zatwierdzaj "wyślij"

Metod jest dużo do wysyłania obrazka i innych rzeczy. Spróbuj ten ImageShack, a potem próbujesz kiedyś następne. Na jednym z podanych postów będzie czerwony link do I.Shack. Otwórz stronę i wbij to w "ulubione"--będziesz mieć zawsze "pod ręką". No to poniżej wklejam adres wątku itd.

Obrazki str 27 #404 #405 tu jest I.Shack #407 bez obrazka [haczyk zdjąć]
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...ge35-2808.html

Kazik 20-03-2009 16:54

No proszę-zanim ten tekst napisałem (bo w połowie zrobiłem przerwę na jedzonko) to ten mój powyższy post mniej przydatny. Ale jednak spróbuj tej metody bo prostsza, a w przyszłości poznasz inne zalety I.Shack. Np masz tam bank swoich fotek i używając jakiejś powtórnie to mając podgląd wszystkich (miniaturki) -pobierasz tylko link. Druga cenna zaleta-to korzystanie z miliardów cudzych fotek. A właśnie stamtąd czasem coś ściągam. Ponieważ moje są "publiczne" to udostępniam też innym swoje.

antyla 20-03-2009 17:33

Kazik
 
Bardzo Ci dziękuję, będę próbować:)

Stefan 20-03-2009 21:57

Do antyli, oraz innych Początkujących
 
W profilu brak jest Twojego imienia. Natomiast komentarz w nim napisałaś sama do siebie. Orientujesz się?. Gdy chciałaś go napisać, np. do nektarynki, należało otworzyć jej profil i w nim kliknąć "Dodaj komentarz".

A czy wiesz już co to jest "upload" - pytałaś Kazika.
Upload oznacza: ładować, (wysyłać) do kogoś, od siebie.
W informatyce (wg Wikipedii) - "proces przeciwny do downloadu, polegający na wysyłaniu plików lub innych danych do serwera lub komputera należącego do innego użytkownika".

W praktyce,zamiennie używa się terminu hosting.
"Hosting, to udostępnianie przez dostawcę usług internetowych zasobów serwerowi (fizycznego miejsca na dysku)".
W uproszczeniu hosting to mały programik do tworzenia i edycji grafiki (obrazków, fotek).

Hostingów jest wiele, np: OdSiebie, Fotosik, VPX, ImageBanana (krótko - banan), ImageShack, IrfanView, TinyPic. Jest też Gimp - program do graficznej obróbki zdjęć i tworzenia własnych prac.
Sami widzicie ile ich jest. Można się pogubić. Więc co trzeba zrobić - nauczyć się tylko dwóch. Przynajmniej na razie.
Zrozumiałe, że polecam te, do których napisałem instrukcje "krok po kroku": VPX oraz ImageBanana. Są na str. # 161 - 163.
Były też wcześniej przez innych opisane.
Jeszcze 3 wskazówki:
- wcześniej obrazek musi być wklejony (zapisany) do Moich obrazów (są pod Start)
- małe obrazki (do 39 KB) najlepiej wysyłać za pomocą "spinacza" (jest to mała ikonka w okienku, w którym piszemy post) - str. # 52, 53
- zamiast myszką, czynności "kopiuj" i "wklej" wygodniej jest (szybciej) wykonywać z klawiatury.
Po zaznaczeniu obrazka (albo linku czy fragmentu tekstu), należy nacisnąć razem CTRL + C, a następnie w pisanym poście Ctrl + V.
Powodzenia. S.

P.S 1. Edytowałem post uwzględniając uwagi merytoryczne emki46, za które Jej dziękuję.
2. Bardzo chętnie będę przyjmował wszelkie krytyczne uwagi i porady w poruszonym temacie, nie jestem bowiem informatykiem, lecz amatorem.

antyla 21-03-2009 13:22

Stefan
 
Bardzo dziękuję za odpowiedz i bardzo cenne wskazówki. Na pewno z nich skorzystam. Jeśli chodzi o komentarz samej do siebie to zorientowałam się zaraz po wysłaniu tego komentarza. Chciałam go koniecznie skasować, ale mi się nie udało, za to zniknęły 2 komentarze od miłych osób. No cóż, początki są trudne, ale się nie zrażam i próbuję dalej.Mam jeszcze jeden problem, nie potrafię w moim profilu dopisać moich zainteresowań. Próbowałam wpisać kilka, ale "wyskoczyła" tylko przyroda. Próbuję to od pewnego czasu edytować i dopisać resztę, ale nie wychodzi:confused:

tadeusz50 21-03-2009 13:53

Cytat:

Napisał antyla
Bardzo dziękuję za odpowiedz i bardzo cenne wskazówki. Na pewno z nich skorzystam. Jeśli chodzi o komentarz samej do siebie to zorientowałam się zaraz po wysłaniu tego komentarza. Chciałam go koniecznie skasować, ale mi się nie udało, za to zniknęły 2 komentarze od miłych osób. No cóż, początki są trudne, ale się nie zrażam i próbuję dalej.Mam jeszcze jeden problem, nie potrafię w moim profilu dopisać moich zainteresowań. Próbowałam wpisać kilka, ale "wyskoczyła" tylko przyroda. Próbuję to od pewnego czasu edytować i dopisać resztę, ale nie wychodzi:confused:

Z zainteresowaniami to jest jakoś dziwnie ustawione, że można tylko raz wpisać, nie da się w nieść poprawek.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:51.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.