Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   eSenior (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-esenior-122.html)
-   -   Jak zamieszczac obrazki i zdjęcia na forum cz. III (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/esenior/t-jak-zamieszczac-obrazki-i-zdjecia-na-forum-cz.-iii-2812-print.html/)

emka46 04-02-2009 00:33

Cytat:

Napisał Kundzia
Najważniejsze,aby z korzystać czy ze spinacza czy z jakiegokolwiek innego programu do wklejania musimy mieć zapisane na komputerze zdjęcia czy obrazki ,najczęściej są one w obrazach


Lucynko,ImageShack ma wtyczke,dzięki której nie musisz mieć zdjęcia czy obrazka zapisanego,możesz z dowolnej strony od razu wkleić na forum.

Kundzia 04-02-2009 10:06

Cytat:

Napisał emka46
Lucynko,ImageShack ma wtyczke,dzięki której nie musisz mieć zdjęcia czy obrazka zapisanego,możesz z dowolnej strony od razu wkleić na forum.


Basiu ,tego to nie wiedziałam,muszę to rozgryź.

emka46 04-02-2009 10:50

Cytat:

Napisał Kundzia
Basiu ,tego to nie wiedziałam,muszę to rozgryź.

Lucyno,w żabie na żółtej belce Tools i tam są wtyczki.

Stefan 04-02-2009 12:27

Do Malwinki i Jadzi
 
Malwinko, ja naprawdę nie kpiłem. Zawsze Was podziwiam jak Ty i Alsko potraficie o sobie pisać. To poczucie humoru. Jesteście rozbrajające i wspaniałe.
A Kundzia rzeczywiście jest niesamowita.. Nie ona tylko ja się "wymądrzałem". Jestem pewien, że po tych "mądrościach" będziesz specem od obrazków. Niech no tylko potrenujesz..
Jadzi dziękuję za kwiaty - i gratuluję. Pozdrawiam serdecznie. S.

Malwina 04-02-2009 14:14

Boze, Stefan błagam nie przeceniaj mnie....muszę robic coś czego nie kocham , nie lubię, a wogóle beeeee.....

Malwina 04-02-2009 17:06


To są moje róże , a nie Donki......

Mar-Basia 04-02-2009 17:20

Kundziu - tez skorzystalam z Twojej metody "lopatologicznej". Dziekuje. :)

Malwina 04-02-2009 18:02


To jest zmniejszony i wklejony przeze mnie obrazek (Donka 35mną telefonicznie steruje i idzie...)

Xymena 04-02-2009 18:54

Cytat:

Napisał Stefan
Była w tym wątku długa przerwa. A w międzyczasie forumowiczów przybyło.
Oto elementarne wiadomości nt. wklejania obrazków do postu (lub wątku). Nie zrażajcie się - na wklejanie takich obrazków, jak w poście #50, przyjdzie czas.
Przeszukajcie jeszcze wątki o tej samej nazwie cz. 1 i 2.
Teraz do rzeczy. Chcecie przesłać komuś kwiatek (bukiet) - to też obrazek. Jeżeli obrazek jest mały, nie większy niż 39 KB - robimy to metodą, o której dzisiaj. Do postu wklejamy miniatury obrazków.

Przykład: obrazek z tego wątku post nr #18 (bociek). Cofnijcie się tam i ściągnijcie sobie tego boćka (tak, tak - podkradamy).
Jak to robimy i dokąd pójdzie?.
Klikamy boćka prawym.
Rozwija się tabelka i wybieramy z niej (klikiem lewym) "Zapisz obrazek jako..."
Otwiera nam się okno "Moje obrazy". Ważne okno służące do zapisywania i przechowywania obrazów. Jego stałe miejsce, gdzie rezyduje (fajne słowo, co?), to klik "Start".
W oknie tym obrazkowi trzeba na dole wpisać nazwę (np. bociek), i po prawej "Zapisz".
Jeżeli w pasku u góry, (gdzie małe "v"), pojawi się inna nazwa (np. Pulpit), to kliknąwszy na "v" znajdujemy w rozwiniętym menu nazwę "Moje obrazy", zaznaczamy, czyli "zamazujemy" ją, i klikamy "Zapisz".
Teraz, poprzez "Start", sprawdzamy, czy rzeczywiście w "Moich obrazach" zapisał się bociek.
I przy okazji sprawdzamy drugą rzecz - jaki jest rozmiar obrazka. Bardzo prosto - dotykamy go (tylko) grotem kursora myszy.
Zawsze sprawdzajcie rozmiar obrazka - jeszcze zanim go ściągniecie. Dzisiaj ma być < 39KB.
Obrazek ściągnięty.
Załączam do przećwiczenia jeszcze dwa obrazki. Proszę je sprawdzić i ściągnąć do "Moje obrazy".




W następnym poście - jak wkleić obrazek do postu.

Jeszcze uwaga: ten post jest pisany na przeglądarce Firefox 3. Na Internet Explorer może być nieco inaczej.

dzięki, zaraz sprawdzę.

Malwina 04-02-2009 19:25



Oto moja parka koni przeniesiona z internetu tu......

bogda 04-02-2009 19:37

Gratulacje Malwinko :) prawda, że to proste :D
Teraz się mądrzę, ale też miałam awersje do tego,a z drugiej strony wielką ochotę, aż się zawzięłam i nauczyłam, ale zdjęć dalej nie potrafię.

Malwina 04-02-2009 19:39



I moja wieża zmniejszona i wklejona.....uff starczy...dzięki Donce 35 za prowadzenie za rączkę(faktycznie za ucho przez telefon) oraz wcześniejszym nauczycielom Jp 50, Kundzi, Alsko, Stefanowi, Janczarowi....chyba nie pominęłam nikogo....

Jadzia P. 04-02-2009 19:41

Malwinko, ja przecież wierzyłam w Ciebie....wiedziałam, że tylko tak się czubisz Stefanowi...;)
A wogóle to napisz jak Ty zmniejszasz obrazki, bo ja nijak nie mogę wkleić zdjęcia przez spinacz.....bo jest za duże.

bajbus 04-02-2009 19:55

Jadziu ,Malwinko!
Gratuluję ,bardzo szybko opanowałyście sztukę wklejania obrazków.
Jadziu pamiętasz jak mnie kibicowałaś .Ja teraz trzymam kciuki za Was.
Zmniejszanie też idzie Wam wspaniale.
Pozdrawiam serdecznie.

Malwina 04-02-2009 20:01

Jadziu nie pytaj błagam jak ja to robiłam.....nie jestem w stanie Ci powiedzieć....wiem tylko, ze Donka 35 ma anielską cierpliwosc ja bym już dawno.....

Jadzia P. 04-02-2009 20:11

Czyli....fartnęło Ci się....:D
Musisz sobie wszystko spisać na kartce i w razie potrzeby korzystać ze ściągawki. Ja tak zrobiłam....może kiedyś dojrzeję, że ściągawka pójdzie do kosza.....ale póki co...bez niej ani rusz ;) :confused:


Basieńko, ja jeszcze nie potrafię dużo rzeczy.....to dopiero początek.
Mam nadzieje, że dalej to już będzie tylko.....łatwiej.

Alisia 04-02-2009 22:44

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał jp50
Czyli....fartnęło Ci się....:D
Musisz sobie wszystko spisać na kartce i w razie potrzeby korzystać ze ściągawki. Ja tak zrobiłam....może kiedyś dojrzeję, że ściągawka pójdzie do kosza.....ale póki co...bez niej ani rusz ;) :confused:


Basieńko, ja jeszcze nie potrafię dużo rzeczy.....to dopiero początek.
Mam nadzieje, że dalej to już będzie tylko.....łatwiej.

nie kajaj sie,sa tacy co po dekadzie dopiero zaczeli,Twoje 2 patole to jest pestka.





Załącznik 23152


To dla ciebie,ale nie wiem jak powiekszyc

Alisia 04-02-2009 22:58




Reminiscencje.

BarbaraK 04-02-2009 23:51

Próba
 
1 Załącznik(ów)
jeszcze jedna proba Załącznik 23155 i naprawdę serdeczne dzięki

jakempa 05-02-2009 00:08

wklejanie obrazkow
 
1 Załącznik(ów)
Ciekawe czy mnie się uda


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:50.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.