Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   eSenior (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-esenior-122.html)
-   -   Jak zamieszczac obrazki i zdjęcia na forum cz. III (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/esenior/t-jak-zamieszczac-obrazki-i-zdjecia-na-forum-cz.-iii-2812-print.html/)

weronika1 01-08-2008 08:04

Witam Michale65
 
Próbowałam wysłać do Ciebie wiadomość prywatną, lecz otrzymałam komunikat, ze albo nie chcesz, albo nie możesz otrzymywać prywatnych wiadomosci. O ile mi wiadomo, to trzeba jakoś to uruchomic, ale ja nie pamietam jak, choc to wczesniej wykonalam i moge odbierac oraz wysylac prywatne wiadomosci. Pozdrawiam.:)

urszula-kol 01-08-2008 08:41

Cytat:

Napisał michal65
......................
Co do instalacji GIMP-a. Pobiera się DWA zbiory: GIMP i... nie pamiętam nazwy... chyba biblioteki GTK+. Ten GTK trzeba zainstalować jako PIERWSZY. GIMP bowiem został napisany pod LINUKS-a. Ponieważ ów GIMP okazał się dobry, dopisano do niego zbiór umożliwiający zainstalowanie go do Windowsa. To GTK własnie....................


Chciałam tylko dodać, że teraz nie trzeba pobierać i instalować osobno bibliotek GTK+. Było to konieczne w starszych wersjach Gimpa.
Obecnie Gimp 2.4 dla Windows tego nie wymaga, bo już je ma w programie. Niedługo będzie Gimp 2.6.

tar-ninka 01-08-2008 08:57

Cytat:

Napisał weronika1
Próbowałam wysłać do Ciebie wiadomość prywatną, lecz otrzymałam komunikat, ze albo nie chcesz, albo nie możesz otrzymywać prywatnych wiadomosci. O ile mi wiadomo, to trzeba jakoś to uruchomic, ale ja nie pamietam jak, choc to wczesniej wykonalam i moge odbierac oraz wysylac prywatne wiadomosci. Pozdrawiam.:)

tu wyjasniam jak uruchomic prywatne wiadomosci post nr. 20
http://www.klub.senior.pl/epomoc/t-c...age2-2829.html

Dzidka 01-08-2008 18:57

Jestem do usług.
Wystarczy kliknąć w mojego nick'a i w profil, następnie w komentarz, a ja chętnie wymienię poglądy na każdy temat.

Dzidka 01-08-2008 19:32

Cytat:

Napisał michal65
) . Mignęło mi kiedyś na tym Forum coś takiego jak "Odpowiedz prywatnie" czy jakoś - tak...
Mam więc do Was szczecinianie słabość i miałem takie marzenie żeby wyprowadzić się z okropnej Warszawy i nigdy do niej nie wracać. To marzenie, jak i wiele innych, nie ziściło się.


Choć to nie ten watek, ale wyjaśniam, że chodziło o te wypunktowane słowa.
Mnie, a wszyscy mnie tu znają, wielkiej miłośniczce Warszawy, te słowa Michała sprawiły osobistą przykrość. Napisałam zatem, że nigdy bym nie mieszkała w mieście, które bym tak bardzo nie lubiła. To wszystko.
Nie zamierzam prowadzić dalszej dyskusji na ten temat i w tym wątku.

Miłośników obrazków przepraszam za wypowiedź nie na temat.

weronika1 02-08-2008 07:05

Czy ktoś mógłby mi pomóc?
Nie chce się powtarzać. O moich problemach napisalam w poście 40.

urszula-kol 02-08-2008 08:58

Dzidko mnie też bardzo poruszyły te słowa napisane przez Michała, chociaż nie jestem z Warszawy, ale to można uogólnić.

Weroniko napiszę Ci tylko raz i robię to z przykrością, bo pomóc nie mogę i wątpię żeby komuś w Twoim przypadku się to udało.To jest niemożliwe, bo czytając Twoje posty - stwierdzam że niepotrzebnie ciągle "grzebiesz" w tym komputerze zamiast z przyjemnościa z niego korzystać.
Chyba czytałam,że masz nowy zainstalowany system, a Ty interesujesz się przywracaniem systemu i coś kombinujesz nie wiadomo po co.Ja jeszcze ani razu nie korzystałam z przywracania systemu a mam komputer 2 lata i wcześniej był długo używany przez kogoś innego, bo odkupiłam.
Jeżeli informatyk ustawił Ci, to po co jeszcze jakieś kombinacje.
Moja rada to przeczytaj jakąś książeczkę o podstawach obsługi komputera. Będzie tam też o instalacji programów i wiele potrzebnych informacji. Zastanów się, w niektórych przypadkach musisz sama sobie pomóc, bo kto Ci powie gdzie znależć ściagnięty przez Ciebie program. Sama musisz wiedzieć gdzie go zapisywałaś.
Ja lubię pomagać, ale ten ktoś musi mieć już zdobyte przez samego siebie podtawowe wiadomości, bo inaczej nie da się pomóc. Nie gniewaj się za te słowa, ale czytając Twoje posty myślę, że masz wielki haos jeżeli chodzi o komputer. Uporządkuj to najpierw sama.

weronika1 02-08-2008 10:45

Dziekuje
Ja nie pisalam, ze mam problem z przywracaniem systemu, tylko wyjasnialam Michalowi, ze mam juz uporzadokawy komputer. Pozdrawiam.

weronika1 02-08-2008 12:02

Urszulo-kol
Jeszcze chcę Ci wyjasnić, ze jesteś ostatnią osobą, od której spodziewałabym się pomocy, ponieważ nie doczekałam się od Ciebie odpowiedzi na prywatną wiadomość wysłaną do Ciebie na przełomie kwietnia i maja. Całe życie pomagam tym, ktorzy sobie nie radzą w różnych sprawach i dlatego nie wstydzę sie pytać w sprawach trudnych jak komputer. Myślałam, ze jestem w gronie przyjaciół, przynajmniej tak to odczułam na samym początku. Jeszcze raz pozdrawiam.

melisa 20-09-2008 19:01

Witam
 
tez spróbowałam wkleić zdjecie w ramkę i podpisać i wysłać przez fotosik.Zobaczymy co wyjdzie


melisa 20-09-2008 19:13

:)
 
Dziękuję wszystkim którzy mi pomogli zrozumieć i się nauczyć




Stefan 03-02-2009 11:57

Dla Początkujących - Wysyłanie obrazków na forum.
 
Była w tym wątku długa przerwa. A w międzyczasie forumowiczów przybyło.
Oto elementarne wiadomości nt. wklejania obrazków do postu (lub wątku). Nie zrażajcie się - na wklejanie takich obrazków, jak w poście #50, przyjdzie czas.
Przeszukajcie jeszcze wątki o tej samej nazwie cz. 1 i 2.
Teraz do rzeczy. Chcecie przesłać komuś kwiatek (bukiet) - to też obrazek. Jeżeli obrazek jest mały, nie większy niż 39 KB - robimy to metodą, o której dzisiaj. Do postu wklejamy miniatury obrazków.

Przykład: obrazek z tego wątku post nr #18 (bociek). Cofnijcie się tam i ściągnijcie sobie tego boćka (tak, tak - podkradamy).
Jak to robimy i dokąd pójdzie?.
Klikamy boćka prawym.
Rozwija się tabelka i wybieramy z niej (klikiem lewym) "Zapisz obrazek jako..."
Otwiera nam się okno "Moje obrazy". Ważne okno służące do zapisywania i przechowywania obrazów. Jego stałe miejsce, gdzie rezyduje (fajne słowo, co?), to klik "Start".
W oknie tym obrazkowi trzeba na dole wpisać nazwę (np. bociek), i po prawej "Zapisz".
Jeżeli w pasku u góry, (gdzie małe "v"), pojawi się inna nazwa (np. Pulpit), to kliknąwszy na "v" znajdujemy w rozwiniętym menu nazwę "Moje obrazy", zaznaczamy, czyli "zamazujemy" ją, i klikamy "Zapisz".
Teraz, poprzez "Start", sprawdzamy, czy rzeczywiście w "Moich obrazach" zapisał się bociek.
I przy okazji sprawdzamy drugą rzecz - jaki jest rozmiar obrazka. Bardzo prosto - dotykamy go (tylko) grotem kursora myszy.
Zawsze sprawdzajcie rozmiar obrazka - jeszcze zanim go ściągniecie. Dzisiaj ma być < 39KB.
Obrazek ściągnięty.
Załączam do przećwiczenia jeszcze dwa obrazki. Proszę je sprawdzić i ściągnąć do "Moje obrazy".




W następnym poście - jak wkleić obrazek do postu.

Jeszcze uwaga: ten post jest pisany na przeglądarce Firefox 3. Na Internet Explorer może być nieco inaczej.

Stefan 03-02-2009 17:59

c.d. - Wysyłanie obrazków na forum
 
Okienko do wpisywania postu (lub odpowiedzi) mamy już gotowe na dole pod ostatnim postem.
Ma nazwę "Szybka odpowiedź". Jeszcze niekompletne.
Ażeby je powiększyć klikamy pod nim na "Opcje zaawansowane".
Można też otworzyć okienko po lewej stronie u dołu lub u góry (klik pomarańczowy prostokącik "Odpowiedź").
W okienku wpisujemy tytuł, rozpoczynamy tekst.
Chcemy teraz wkleić obrazek. Albo często link (ale o tym innym razem).
Ważna uwaga: przed wklejeniem -od tekstu robimy przynajmniej jedną spację (odstęp) kursorem.
Kolejność postępowania:
1) w okienku u góry klikamy na "spinacz" (obok okrągłej buźki)
2) w otworzonym nowym okienku "Zarządzaj załącznikami" klikamy na "Przeglądaj"
3) w otworzonym oknie "Moje obrazy" wyszukujemy i klikamy nasz obrazek (bociek), następnie klikamy "Otwórz"
4) otworzyło się ponownie okienko "Zarządzaj załącznikami", klikamy w nim na "Wyślij"
5) zamykamy to okienko (klik na "x" w prawym górnym rogu)
6) sprawdzamy położenie kursora w naszym poście - 1 spacja!
7) ponownie w okienku naszego postu klikamy na "spinacz"
8) klikamy pojawiającą się nazwę (bociek jpg) naszego obrazka
9) pod okienkiem naszego postu klikamy "Podgląd wiadomości"
10) otworzy się u góry napisany post w wersji do druku. Sprawdzamy, wykrywamy ew. usterki
11) wracamy na dół do okienka gdzie pisaliśmy, poprawiamy wykryte usterki i ew. jeszcze raz powtarzamy pkty 9)-11)
12) teraz "Zatwierdź odpowiedź"- pod okienkiem z lewej.

I nasz post z małym obrazkiem wysłaliśmy!.
Proszę przećwiczyć tą technikę. Nawet kilka razy. Gdyż "ubung macht Meister" - jak mawiają Niemcy.

Życzę wszystkim powodzenia i pozdrawiam serdecznie.

Jak wysyłać duże obrazki - w następnym poście (może ja, a może ktoś inny).

Jadzia P. 03-02-2009 19:10

1 Załącznik(ów)
Moja próba wklejenia obrazka przez spinacz


Załącznik 23059

Malwina 03-02-2009 19:29

Jadziu jak Ty się mądzre wyrażasz...a co to znaczy spinacz i jak sie to "je"?

Jadzia P. 03-02-2009 19:37

Malwinko, przeczytałam instrukcje Stefana na temat zamieszczania obrazków przez tzw. spinacz, o którym pisała kiedyś Bogda, że ona w ten sposób zamieszcza obrazki.
A te piękne kwiatki, to efekt mojej próby :D
Spróbuj i Ty..:D We dwie będzie nam rażniej, a i motywacja do nauczenia się czegoś nowego jest wówczas większa.
Zmogła mnie troche grypa, więc postanowiłam się w tym czasie co muszę siedzieć w domu , troszke poszkolić.
Teraz próbuje wkleić zdjęcie mojego skarba , czyli wnuka (od którego zaraziłam się grypą :mad: ).
Ale nie wiem co mi z tego wyjdzie :confused:

Baśka13 03-02-2009 19:42

A czy ja też mogę spróbować?

Malwina 03-02-2009 19:45

nie znalazłam instrukcji Stefana w sprawie spinacza....na tym watku, moze gdzie indziej....

bogda 03-02-2009 19:48

Malwinko...post 52 i 53 :D

Jadzia P. 03-02-2009 19:54

Malwinko, ale z Ciebie gapa.
Na tym wątku, na którym akurat piszemy #53.
Spisałam wszystko punkt po punkcie na kartce i próbuje.
Czarek podał nam sposób na wklejanie obrazków, ale bezpośrednio z jednego postu do drugiego, ten sposób (nazwijmy go sposobem Stefana )polega na ściągnięciu obrazka na swój pulpit i w ten sposób ten sam obrazek możemy wklejać kilka razy.
Szkoda, że nie ma chętnych by nauczyć nas wklejania zdjęć.
Basiu, dołącz do nas ....będzie nam bardzo miło.
Bedziemy miały się czym przed sobą pochwalić.

Malwina 03-02-2009 20:03

Boze , ja sobie wcześnie oba posty przeleciałam wzrokiem,ba nawet wydrukowałąm do nauki, ale nie dopatrzyłam się nic o spinaczu w nich- zaraz będę czytac dokładnie...dzięki

Alsko 03-02-2009 20:10

Żeby wstawić większą fotkę lub obrazek, trzeba korzystać z pośrednika. I oczywiście mieć w komputerze to, co się chce wklepać :D

Nauczyłam się wysyłać przez te strony
http://iv.pl/index.php
http://vpx.pl/

A robię to tak: otwieram okienko swojego nowego postu. W drugim oknie przeglądarki wchodzę na powyższą stronę. Klikam "prywatne" oraz "przeglądaj", wybieram z moich zbiorów, co chcę wkleić, zaznaczam i klikam "wczytaj plik". Po chwili mam informację, ze plik jest dodany. A poniżej są podane i opisane linki. Wybieram np. pełny rozmiar na forum, zaznaczam na niebiesko od [img] do [img] i klikam prawym klawiszem myszki "kopiuj". Wracam do swego postu, ustawiam kursor i prawym klawiszem klikam "wklej". Sprawdzam na podglądzie, czy dobrze weszło i zatwierdzam.
Czasami wchodzi mi np. rysunek i niepotrzebne literki skopiowane. Wtedy przed zatwierdzeniem je kasuję.

Nie wiem, czy to się przyda. Może...

Kundzia 03-02-2009 20:11

Ja lubię się wtrącać i wymądrzać więc podpowiem ,że najprostszym sposobem wstawiania zdjęć na forum jest dodanie ich do galerii seniorka a później bierzemy odpowiedni link wklejamy w poście i po kłopocie.Pod każdym wstawionym do galerii zdjęciem jest kilka linków /dających mniejszy lub większy obrazek /np.
rozmiar mały

Rozmiar średni

rozmiar duży


Spróbujcie ,zobaczycie jakie to proste

lawenda 03-02-2009 20:19

Rzeczywiście bardzo łatwe i proste - tylko nie dla wszystkich

Stefan 03-02-2009 20:20

...że się wtrącę..
 
Malwinko, jaka Ty jesteś uroczo, rozbrajająco szczera - "..jak to się je". A Jadzia jak cudnie Cię prowadzi. A czy Wy dziewczynki tak na pewno wiecie, gdzie w komputerach macie "Moje obrazy" ? To jest skarbonka obrazków. Bo wszystkie obrazki, małe i duże, zdjęcia, powinny tam lądować. I tam powinny być przechowywane. I stamtąd powinny być pobierane. Kliknijcie "Start" i zobaczycie. Przepraszam. Stef.

Jadzia P. 03-02-2009 20:21

Dziewczyny, jesteście wspaniałe. Dla mnie każda Wasza rada jest cenna.
Tylko, że Wy jesteście profesjonalistkami.....a my....dopiero raczkujemy.
Ja mam ściągnięty przez moją córke taki program Picaso, na którym mam mnóstwo zdjęć. Jest jednak pewne ale....nie potrafię przenieść zdjęcia z tego programu na forum.
Można jedynie wkleić coś, co jest w moich obrazkach, ale ja nie potrafię przenieść tego zdjęcia z programu Picasa do moich obrazków.
Chyba troche zagmatwałam, ale Wy pokazujecie swoje skarby więc i ja też chciałam się nim pochwalić.
A tu nici z tego.

Alsko 03-02-2009 20:31

No nie! Chciałam pomóc, ale tu wymyślają :confused:
i wrzucają do wspólnego worka z profesjonalistkami.
Kundzia tak! Jak najbardziej profesjonalistka! Ale ja?
Idę stąd, bo pęknę ze śmiechu.
Ale zanim pójdę, to Wam powiem: jestem inteligentna inaczej, nic nie umiem. Tu - w Klubie - mnie naumieli, krok po kroczku.
Się naumiecie i Wy!

Kundzia 03-02-2009 20:41

No i mnie nawrzucali,więc zaraz zacznę od nowa tak jak to radzi Jolitka łopatologicznie wykładać wlejanie obrazków,zawsze ktoś z tago skorzysta.Na pierwszy ogień -spinacz
1


2


3


Najważniejsze,aby z korzystać czy ze spinacza czy z jakiegokolwiek innego programu do wklejania musimy mieć zapisane na komputerze zdjęcia czy obrazki ,najczęściej są one w obrazach

danuta25 03-02-2009 20:44

witam
 
od kilku dni jestem w klubie. Gdzie mogę znaleźć informację jaką mam przeglądarkę Firefox3 czy może inną. Rady Stefana są dla mnie cenne, jeżeli moja przeglądarka jest inna czy instrukcja wklejania i wysyłania jest taka sama

Stefan 03-02-2009 20:49

Lucy
 
...ale jesteś dobra. I kto tu się wymądrza(-ł ). Chowam się pod stół. S.

Kundzia 03-02-2009 20:50

Danusiu
 
Nie ma znaczenia jaką sie ma przeglądarkę,instrukcję dla wszystkich są takie same.A zawsze u góry strony ci pisze czy to jest Internet Explorer czy Mozilla Firefox,Opera czy Safari

Kundzia 03-02-2009 21:11

Krótka instrukcja wklejania na VPX
 
http://www.vpx.pl link do programu




Honorka1949 03-02-2009 21:23

Wszystkim nowym polecam instrukcje dot. wklejania obrazkow zamieszczona przez Krise 1. dzieki niej nauczyłam sie wklejac i zmniejszac obrazki. Zamieszczam link i prosze przesledzic nastepne strony , każdy znajdzi dla siebie to co potrzebuje.Pozdrawiam serdecznie.

http://www.klub.senior.pl/epomoc/t-j...forum-275.html


Stefan 03-02-2009 21:33

Danuśko
 
Aktualna wersja FF to 3.0.5 , a IE to 7.
Zarówno w FF jak i w IE w menu głównym jest Pomoc (tam gdzie Plik, Edycja...). Kliknij i wybierz "Informacje o wydaniu".
Pamiętaj, że wszystkie zainstalowane programy, w tym przeglądarki, masz pod: Start > Panel sterowania > Dodaj lub usuń programy.
Są różne upodobania, wynikające też z przyzwyczajenia, ale moim zdaniem najlepszy jest jednak FF. Zapoznaj się z wątkiem na ten temat "Przeglądarka internetowa Firefox3. Działanie. Jakie dodatki", w dziale eSenior. Bądź ze mną w kontakcie. Pozdrawiam. S.

Malwina 03-02-2009 21:59

Stefan , nie kpij, ...narazie wszystko sobie pięknie wydrukowałam co tu podajecie Kundzia i Ty...to wymaga czasu , ćwiczenia..i albo wyjdzie, albo nie.....narazie mam ostrą , klasyczną grypę w domu......dzięki nauczycielom

Kundzia 03-02-2009 22:15

Super fajnie ,że Honorka odnalazła i wkleiła lnk do pomocy podanej przez Krise,ja też na nim zaczynałam naukę.

Teraz jeszcze sprawa wielkości zdjęć lub obrazków,można je zmniejszać różnymi sposobami,ja najchętniej korzystam z programu InfarView,niektórzy go mają,a jak ktoś nie ma podaję skąd można go pobrać

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz...IrfanView+4.23

spolszczenie

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz...3+Spolszczenie

A tu instrukcja do zmniejszania zdjęć tym programem.








Malwina 03-02-2009 22:28

Kundziu jestes niesamowita......

Ajaks 03-02-2009 22:33

fotki można wklejać również z programu
http://odsiebie.com/upload.html

Jadzia P. 03-02-2009 22:41

Kundziu, nie mogę ściągnąć tego programu do zmniejszania zdjęć, ponieważ za każdym razem jak próbuje , wyskakuje mi komunikat, że Explorer nie zezwala na ściąganie tego pliku.
Zresztą ja wogóle mam problem ze ściąganiem róznych plików, wszystko mi się blokuje. Może przyczyną jest Yava którą mam zainstalowaną na moim laptopie?

Jadzia P. 03-02-2009 23:00

1 Załącznik(ów)
Kundziu, Stefanie ....to dla Was za trud jaki sobie zadaliscie .
Małymi kroczkami.....ważne, że do przodu....


Załącznik 23088


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:53.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.