Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   eSenior (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-esenior-122.html)
-   -   Jak zamieszczac obrazki i zdjęcia na forum cz. III (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/esenior/t-jak-zamieszczac-obrazki-i-zdjecia-na-forum-cz.-iii-2812-print.html/)

emka46 04-02-2009 00:33

Cytat:

Napisał Kundzia
Najważniejsze,aby z korzystać czy ze spinacza czy z jakiegokolwiek innego programu do wklejania musimy mieć zapisane na komputerze zdjęcia czy obrazki ,najczęściej są one w obrazach


Lucynko,ImageShack ma wtyczke,dzięki której nie musisz mieć zdjęcia czy obrazka zapisanego,możesz z dowolnej strony od razu wkleić na forum.

Kundzia 04-02-2009 10:06

Cytat:

Napisał emka46
Lucynko,ImageShack ma wtyczke,dzięki której nie musisz mieć zdjęcia czy obrazka zapisanego,możesz z dowolnej strony od razu wkleić na forum.


Basiu ,tego to nie wiedziałam,muszę to rozgryź.

emka46 04-02-2009 10:50

Cytat:

Napisał Kundzia
Basiu ,tego to nie wiedziałam,muszę to rozgryź.

Lucyno,w żabie na żółtej belce Tools i tam są wtyczki.

Stefan 04-02-2009 12:27

Do Malwinki i Jadzi
 
Malwinko, ja naprawdę nie kpiłem. Zawsze Was podziwiam jak Ty i Alsko potraficie o sobie pisać. To poczucie humoru. Jesteście rozbrajające i wspaniałe.
A Kundzia rzeczywiście jest niesamowita.. Nie ona tylko ja się "wymądrzałem". Jestem pewien, że po tych "mądrościach" będziesz specem od obrazków. Niech no tylko potrenujesz..
Jadzi dziękuję za kwiaty - i gratuluję. Pozdrawiam serdecznie. S.

Malwina 04-02-2009 14:14

Boze, Stefan błagam nie przeceniaj mnie....muszę robic coś czego nie kocham , nie lubię, a wogóle beeeee.....

Malwina 04-02-2009 17:06


To są moje róże , a nie Donki......

Mar-Basia 04-02-2009 17:20

Kundziu - tez skorzystalam z Twojej metody "lopatologicznej". Dziekuje. :)

Malwina 04-02-2009 18:02


To jest zmniejszony i wklejony przeze mnie obrazek (Donka 35mną telefonicznie steruje i idzie...)

Xymena 04-02-2009 18:54

Cytat:

Napisał Stefan
Była w tym wątku długa przerwa. A w międzyczasie forumowiczów przybyło.
Oto elementarne wiadomości nt. wklejania obrazków do postu (lub wątku). Nie zrażajcie się - na wklejanie takich obrazków, jak w poście #50, przyjdzie czas.
Przeszukajcie jeszcze wątki o tej samej nazwie cz. 1 i 2.
Teraz do rzeczy. Chcecie przesłać komuś kwiatek (bukiet) - to też obrazek. Jeżeli obrazek jest mały, nie większy niż 39 KB - robimy to metodą, o której dzisiaj. Do postu wklejamy miniatury obrazków.

Przykład: obrazek z tego wątku post nr #18 (bociek). Cofnijcie się tam i ściągnijcie sobie tego boćka (tak, tak - podkradamy).
Jak to robimy i dokąd pójdzie?.
Klikamy boćka prawym.
Rozwija się tabelka i wybieramy z niej (klikiem lewym) "Zapisz obrazek jako..."
Otwiera nam się okno "Moje obrazy". Ważne okno służące do zapisywania i przechowywania obrazów. Jego stałe miejsce, gdzie rezyduje (fajne słowo, co?), to klik "Start".
W oknie tym obrazkowi trzeba na dole wpisać nazwę (np. bociek), i po prawej "Zapisz".
Jeżeli w pasku u góry, (gdzie małe "v"), pojawi się inna nazwa (np. Pulpit), to kliknąwszy na "v" znajdujemy w rozwiniętym menu nazwę "Moje obrazy", zaznaczamy, czyli "zamazujemy" ją, i klikamy "Zapisz".
Teraz, poprzez "Start", sprawdzamy, czy rzeczywiście w "Moich obrazach" zapisał się bociek.
I przy okazji sprawdzamy drugą rzecz - jaki jest rozmiar obrazka. Bardzo prosto - dotykamy go (tylko) grotem kursora myszy.
Zawsze sprawdzajcie rozmiar obrazka - jeszcze zanim go ściągniecie. Dzisiaj ma być < 39KB.
Obrazek ściągnięty.
Załączam do przećwiczenia jeszcze dwa obrazki. Proszę je sprawdzić i ściągnąć do "Moje obrazy".




W następnym poście - jak wkleić obrazek do postu.

Jeszcze uwaga: ten post jest pisany na przeglądarce Firefox 3. Na Internet Explorer może być nieco inaczej.

dzięki, zaraz sprawdzę.

Malwina 04-02-2009 19:25



Oto moja parka koni przeniesiona z internetu tu......

bogda 04-02-2009 19:37

Gratulacje Malwinko :) prawda, że to proste :D
Teraz się mądrzę, ale też miałam awersje do tego,a z drugiej strony wielką ochotę, aż się zawzięłam i nauczyłam, ale zdjęć dalej nie potrafię.

Malwina 04-02-2009 19:39



I moja wieża zmniejszona i wklejona.....uff starczy...dzięki Donce 35 za prowadzenie za rączkę(faktycznie za ucho przez telefon) oraz wcześniejszym nauczycielom Jp 50, Kundzi, Alsko, Stefanowi, Janczarowi....chyba nie pominęłam nikogo....

Jadzia P. 04-02-2009 19:41

Malwinko, ja przecież wierzyłam w Ciebie....wiedziałam, że tylko tak się czubisz Stefanowi...;)
A wogóle to napisz jak Ty zmniejszasz obrazki, bo ja nijak nie mogę wkleić zdjęcia przez spinacz.....bo jest za duże.

bajbus 04-02-2009 19:55

Jadziu ,Malwinko!
Gratuluję ,bardzo szybko opanowałyście sztukę wklejania obrazków.
Jadziu pamiętasz jak mnie kibicowałaś .Ja teraz trzymam kciuki za Was.
Zmniejszanie też idzie Wam wspaniale.
Pozdrawiam serdecznie.

Malwina 04-02-2009 20:01

Jadziu nie pytaj błagam jak ja to robiłam.....nie jestem w stanie Ci powiedzieć....wiem tylko, ze Donka 35 ma anielską cierpliwosc ja bym już dawno.....

Jadzia P. 04-02-2009 20:11

Czyli....fartnęło Ci się....:D
Musisz sobie wszystko spisać na kartce i w razie potrzeby korzystać ze ściągawki. Ja tak zrobiłam....może kiedyś dojrzeję, że ściągawka pójdzie do kosza.....ale póki co...bez niej ani rusz ;) :confused:


Basieńko, ja jeszcze nie potrafię dużo rzeczy.....to dopiero początek.
Mam nadzieje, że dalej to już będzie tylko.....łatwiej.

Alisia 04-02-2009 22:44

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał jp50
Czyli....fartnęło Ci się....:D
Musisz sobie wszystko spisać na kartce i w razie potrzeby korzystać ze ściągawki. Ja tak zrobiłam....może kiedyś dojrzeję, że ściągawka pójdzie do kosza.....ale póki co...bez niej ani rusz ;) :confused:


Basieńko, ja jeszcze nie potrafię dużo rzeczy.....to dopiero początek.
Mam nadzieje, że dalej to już będzie tylko.....łatwiej.

nie kajaj sie,sa tacy co po dekadzie dopiero zaczeli,Twoje 2 patole to jest pestka.





Załącznik 23152


To dla ciebie,ale nie wiem jak powiekszyc

Alisia 04-02-2009 22:58




Reminiscencje.

BarbaraK 04-02-2009 23:51

Próba
 
1 Załącznik(ów)
jeszcze jedna proba Załącznik 23155 i naprawdę serdeczne dzięki

jakempa 05-02-2009 00:08

wklejanie obrazkow
 
1 Załącznik(ów)
Ciekawe czy mnie się uda

BarbaraK 05-02-2009 00:48

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał jakempa
Ciekawe czy mnie się uda

ja postąpilam dokladnie tak jak napisal Stefan w poście 52 i 53,wydrukowalam sobie i robilam zgodnie z instrukcją,dla mnie Stefan jest wielki. Załącznik 23157, tobie też się uda

jakempa 05-02-2009 01:01

obrazki
 
Nie wiem czy mi się uda bo ja mam przeglądarkę windows internet explorer i zgodnie z instrukcją tak wyszlo jak u gggóry

BarbaraK 05-02-2009 01:06

2 Załącznik(ów)
jakemba coś musiałaś pomylic bo wyszedl tylko nr gifu i ja k otworzysz to jest,ale chcąc zamknąć zamykasz wszystko [Załącznik 23161 Załącznik 23162 co prawda długo mi to jeszcze idzie,ale wazne ze do przodu

BarbaraK 05-02-2009 01:13

1 Załącznik(ów)
ja mam też taką przeglądarkę,ale może nie kliknęlaś powtornie Załącznik 23165

jakempa 05-02-2009 01:31

jeszcze raz
 
1 Załącznik(ów)
próbuję Załącznik 23166

BarbaraK 05-02-2009 01:42

1 Załącznik(ów)
udało się czegoś przedtem musialaś nie dopelnić Załącznik 23167 ,u mnie tak dość dlugo to trwa,ponieważ mam b.wolne lącze /komp.bezprzewodowy/ Załącznik 23168

BarbaraK 05-02-2009 01:44

1 Załącznik(ów)
mnie też jeszcze się nie udalo,bo chciałam wyslać dwa obrazki

BarbaraK 05-02-2009 01:48

1 Załącznik(ów)
teraz zrobiłam tak jak TY,jednak trzeba się wprawiać Załącznik 23170

jakempa 05-02-2009 01:53

ki Ijeszcze raz
 
2 Załącznik(ów)
PrÓbujĘ Załącznik 23172

jakempa 05-02-2009 02:05

Bara
 
1 Załącznik(ów)
no i jeszcze Załącznik 23174

jakempa 05-02-2009 02:09

bachakuj,i i jakoś wychodzi tylko trzeba się wprawić, nareszcie to wcale nie jest takie trudne, tylko trzeba posiedziec trochę mnie nie wszystkie obrazy wchodzą, pisze, że bład ale nie wiem o co chodzi, no i jeszcze muszę rozgryść wielkośc obrazów,narazie. dobranoc do jutra

BarbaraK 05-02-2009 02:21

1 Załącznik(ów)
ponieważ wchodzą tylko do 39 kb Załącznik 23175 ja teżchcialam wyslać większy i nic z tego,ale SteFan napisal,że pożniej będzie instruował dalej,ja się zwrociłam do niego osobiście ,więc mi odpisał gdzie szukać.

BarbaraK 05-02-2009 02:25

1 Załącznik(ów)
ja niedawno dopiero tu zaistnialam,to jeszcze wielu rzeczy nie wiem,nawet jak szukać jakiegoś wątku,czy gdzieś wpisać do wyszukania?jestem jeszcze b. zielona Załącznik 23176 pozdrawiam

Jadzia P. 05-02-2009 08:49

Dziewczyny.....brawo !!! :)

Kundzia 05-02-2009 09:02

1 Załącznik(ów)
Właśnie wróciłam z pracy i kuknęłam do klubu i widzę,że dziewczyny ostro pracują.Wielkie brawa,jak się prześpię zobaczę jakie dalsze postępy.
Załącznik 23179

helena62 05-02-2009 09:37

Podziwiam Was dziewczyny, jestescie wielkie ja ....nie wiem od czego zaczac, milego dnia

hannabarbara 05-02-2009 10:03

Cytat:

Napisał bachakuj
ja niedawno dopiero tu zaistnialam,to jeszcze wielu rzeczy nie wiem,nawet jak szukać jakiegoś wątku,czy gdzieś wpisać do wyszukania?jestem jeszcze b. zielona Załącznik 23176 pozdrawiam

Pamiętam, pamiętam też tak kiedyś w niezbyt odległej przeszłości miałam. Pomogła wtedy seniorka, An-inna. Nie wchodzi już na forum, ale ja zawsze ją ciepło wspominam i dlatego postanowiłam, że zadam sobie te troszeczkę trudu i dla nowych dokładna instrukcję sporządzę.
Obrazki do wielkości 39,9kb można wklejać przez spinacz. Myślę, że tę metodę ktoś przede mną opisał i nie będę powtarzać. Większe obrazki wklejamy za pomocą tzw. darmowych hostingów. Opiszę swój ulubiony, gdyż ma te zaletę, że bez uciekania się do innych programów obrazek można łatwo zmniejszyć. Zaraz będzie instrukcja i dobrze radzę - nie ufaj swojej pamięci, przepisz ją, albo wydrukuj!
__________________________________________________ __
Jak wklejamy obrazek za pomocą Banana
1. Wchodzimy na Banana. To link, wstaw go sobie do Ulubionych.
http://www.imagebanana.com/
2.Pojawia się strona na której w górnej części jest logo firmy.

3. LPM (lewym przyciskiem myszy) kliknij w żóciutki obrazek babana.
4. Pojawia sie okienko z napisem Przegladaj
Wchodzisz wtedy w swoje foldery zawierające zgromadzone obrazki. Gdy znajdziesz szukany, sprawdż jeszcze czy nie jest za wielki. Robimy to nakierowując kursor na obrazek bez klikania. Jeśli szerokość obrazka jest większa niż 500 pikseli, to będzie za wielki.Trzeba go zmniejszyć, ale to zrobimy za chwilę.
5. Teraz kliknij w wybrany obrazek - LPM
6. Możemy teraz dopasować wielkość.
Tuż nad reklamami jest mały kwadracik i napis: Bildgröße ändern: Zaptaszkowujemy kwadracik. (klik w niego), a następnie klikając w strzałeczkę (za dużym prostokatem rozwijamy opcje z rozmiaramy.Ja wybrałam 320x240
7. Przenoszę się na górę, obok Przegladaj jest drugie okienko
z napisem Hochlanden! Kliknij w niego. LPM
8.Jeśli nie pokręciłaś, to pojawi Ci się na ekranie Banana Twój wybrany obrazek.
9. Teraz pozostaje nam wybór linku. Gdyż w zależnosci od tego, gdzie chcemy wkleić obrazek musimy dobrać link. Na forum, właściwym linkiem jest:Hotlink für Boards (1):
10. Ustawiamy kursor w prostokącie z podanym adresem, klikamy PPM (prawym przyciskiem myszy), wydajemy polecenie zaznacz wszystko Adres się zaciemnia.
9. I podobnie jeszcze raz PPM i kliknięcie w Kopiuj
10. Już mamy adres zapisany. Po napisaniu treści postu kliknij enter (może być 2x), by obrazek był w odpowiedniej odległości. I jeszcze raz PPM, tym razem wybieramy Wklej
11. Przed zatwierdzeniem wiadomości sprawdź jej podgląd i jeśli jest tak jak należy, zatwierdż.



Pisałam i robiłam, by każdą czynność opisać. Życzę udanego wklejania. Jakby co to jestem do waszej dyspozycji. Najlepiej na prywatną wiadomość, bo nie zawsze mam czas by wątki przeglagać.

Stefan 05-02-2009 10:08

Do Basi - Bachakuj
 
Cytat:

Napisał bachakuj
ponieważ wchodzą tylko do 39 kb Załącznik 23175 ja teżchcialam wyslać większy i nic z tego,ale SteFan napisal,że pożniej będzie instruował dalej,ja się zwrociłam do niego osobiście ,więc mi odpisał gdzie szukać.


No to jeszcze spróbuj 5 małych, tak jak się umówiliśmy.

BUNIA 05-02-2009 11:58



Ha-Ba nie znałam tego hostingu - fajny - dziękuję .
Ja najczęściej stosuje Image Shack lub VXP a w przypadku wklejamia wielu zdjęc FotHost-.
Na poczatklu rowniez posługiwalam sie spinaczem -pamietam ile bylo radości i gratulacjii jak powielu trudach udalo sie wkleić obrazek.

admin 05-02-2009 13:55

To ja jeszcze przypomnę linka o zamieszczaniu obrazków w i z naszej galerii http://www.klub.senior.pl/moje/Senio...brazkow,2.html


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:35.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.