Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Ogólny (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-ogolny-88.html)
-   -   A może do sanatorium? - komentarze (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/ogolny/t-a-moze-do-sanatorium-komentarze-1505-print.html/)

tadeusz50 04-02-2009 22:23

Cytat:

Napisał nikkka85
witam! Pisze prace magisterska na temat uzdrowisk kujawsko pomorskiego: Inowrocławia, Wienca zdroju i Ciechocinka.... co podba sie Panstwu a co nie w tych uzdrowiskach..z czym kojarzy sie Panstwu geoturystyka i obiekt geoturystyczny, czy sluszeli panswo o takich miejscach jak skalki jurajskie w okolicach Piechcina i kopalnie soli w Gorze i Mogilnie....czy bedac w Uzdrowisku chcieliby Panstwo zwiedzic tego typu obiekty przyrody nieozywionej gdyby byla specjalnie przygotowana oferta???
z gory dziekuje za pomoc i odpwoeidz

Staram się nie komentować pewnych postów ale miła nikka85 jeśli napiszesz w tym samym stylu pracę magisterską to uchowaj tego co ją będzie sprawdzał. Więcej staranności. Sprawdż co napisałaś. Literówki. Z litości nie zaznaczam błędów.

bogda 04-02-2009 22:28

Tadziu...wszystkiemu winien jest pośpiech, młodzi są ciągle w biegu i wszystko muszą zrobić na wczoraj :D

tadeusz50 04-02-2009 22:34

Cytat:

Napisał bogda
Tadziu...wszystkiemu winien jest pośpiech, młodzi są ciągle w biegu i wszystko muszą zrobić na wczoraj :D

Bogda nie zgodzę się to jest lekceważenie nas. Ja to tak odbieram. W jednym miejscu zgoda może się zdarzyć każdemu. Ale tyle ile ich jest to zgroza. Celowo zacytowałem by nie mogła wnieść poprawek.

jakempa 04-02-2009 22:38

W Świeradowie Zdroju bylam w okresie świąt Bozego Narodzenia, jezeli chodzi o zabiegi jest dośc spory zakres, chociaz wiele obiektow jest starych, ale wszystko nastawione jest dla Niemcow i szczerze powiem że mnie to wkurzało, bo bylam prywatnie w hotelu i chcialam skorzystać z zabiegów prywatnie, owszem, czemu nie? Ale Niemcy za euro mają pierszenstwo, wszędzie po niemiecku, nawet na pasterce część kolęd chór śpiewal po niemiecku, tak, ze nie radzę z funduszu jechać, bo będzie ''odwalone'', a pobawić się to niestety nie ma gdzie, bo takiego lokalu jak w Polanicy, czy Kudowie albo w Szczawnie, niestety nie ma, wszystko jest pod Niemcow, łącznie z cenami.

kaja2 05-02-2009 00:57

Posejdon w Kołobrzegu
 
witam serdecznie i jeśli ktoś jest mi w stanie pomóc,będę wdzięczna.Nie mogę znależć żadnej informacji od kuracjuszy,którzy byli w Posejdonie w Kołobrzegu z NFZ.
W sanatoriach byłam już wiele razy (nie w Kołobrzegu),ale tyle niepochlebnych opinii o traktowaniu kuracjuszy z NFZ odnośnie zakwaterowania i wyżywienia jeszcze nigdzie nie słyszałam.Wiem że to nie wczasy,ale nie chciałabym się czuć jak "uboga krewna"przy komercyjnych.O Posejdonie nic nie znalazłam ani złego,ani dobrego - i to mnie martwi.Gdyby ktoś tam był ,bardzo proszę o podzielenie się opinią.:)

kaja2 05-02-2009 01:03

witam.Ja byłam w Ciechocinku w Gracji 2x,ale w budynku głównym.Było super - dobre zabiegi,opieka lekarska i pielęgniarska miła.Pokoje skromne,ale czyste i przytulne.POLECAM

ewikomega 20-02-2009 12:44

Mam pytanie ; dostałam skierowanie do POŁCZYNA-ZDRÓJ
1.kto tam był, jak tam jest ,
2 jak dojechać z Warszawy? nie samochodem , najlepiej BUS
wiem tylko , że to jest zachodno-pomorskie Proszę o pomoc w tej sprawie.Ewa

jip 20-02-2009 20:57

Połczyn to małe miasteczko, w sanatorium nie byłem, mówią różnie, ale masz kije to połażić podobno można, nie wiem jak wieczory, czy nogi mogą pochodzić w takt muzyczki? Może jeszcze ktoś tu zaglądnie. Jak wrócisz to trochę farby wypuść.

ignesja 21-02-2009 12:25

Ewuniu !
 
Ja byłam w Połczynie i to w lutym ! Było to 13 lat temu i było cudownie,pewnie więc teraz tam jeszcze piękniej.
Sam Połczyn jest pięknie położonym miasteczkiem,jakby w olbrzymim starym parku.Niewielkie pagórki są świetne do forsujących spacerów i wspaniałych widoków.Koniecznie zabierz swoje kijki,bo jest gdzie chodzić.Są też /były/urocze kawiarenki i piękna palmiarnia w jednym z ośrodków.Jest także wiele ciekawych miejsc do zwiedzania wokół.Na pewno nie będziesz się tam nudzić.Bardzo chciałabym tam jeszcze być! Kiedy jedziesz? Ja jechałam przez Poznań, ale Ty z W-wy masz najbliżej przez Toruń, Bydgoszcz i Piłę.Busów na pewno będzie pod dostatkiem,to jedno z najstarszych i najpiękniejszych polskich uzdrowisk.
Cieszę się na Twój wyjazd.Baw się dobrze.

[IMG]http://www.klub.senior.pl/galeria/im...1_DSC03117.JPG[/IMG]
a to ja w palmiarni w Połczynie Zdroju.

anna17 21-02-2009 14:38

senatorium
 
Witam !!!
Ja nigdy nie by lam w senatorium i jak Was czytam to nabrałam chęci tylko nie wiem jak się załatwia?
Pozdrawiam Hanka

ewiko 21-02-2009 14:53

Witaj Ewo (jesteś moją imienniczką). Do Połczyna rok temu jechałam z Dworca Zachodniego PKS -em. Ja jechałam tym po godzinie 20 i w Połczynie byłam ok. 5 nad ranem. Poprzedniego dnia zamówiłam sobie taksówkę bo o tej porze bez niej nie dasz sobie rady. Natomiast moja siostra jechała w ciągu dnia i po południu była na miejscu. Więcej o sanatoriach w Połczynie przeczytasz na stronie SANATORIUM - NIE TYLKO NA POWAŻNIE. Ja wróciłam zachwycona miasteczkiem, atmosferą panującą w nim. Było super i Tobie życzę miłego pobytu. Pozdrawiam.

krynia 21-02-2009 18:02

Cytat:

Napisał anna17
Witam !!!
Ja nigdy nie by lam w senatorium i jak Was czytam to nabrałam chęci tylko nie wiem jak się załatwia?
Pozdrawiam Hanka

Haneczko bardzo prosto. Trzeba poprosić lekarza pierwszego kontaktu lub specjalistę o wystawienie skierowania na leczenie sanatoryjne. Napewno lekarz zleci Ci zrobienie badań podstawowych i określi jednostkę chorobową. Wysyłasz skierowanie pod podany adres i czekasz na realizację bardzo długo ale warto. Ale jeśli np.byłaś w szpitalu możesz poprosić o skierowanie poszpitalne. Wtedy nie płacisz za sanatorium i szybko otrzymujesz zlecenie na wyjazd. Można jeszcze w okresie kiedy oczekujesz na realizację telefo nować do fundusz i pytać o zwroty, mnie się w ten sposób udało szybciej wyjechać. Jszcze jedno po złożeniu wniosku otrzymasz zawiadomienie czy zostałaś zakwalifikowana na wyjazd i otrzymujesz swój numer który podajesz przy rozmowie telefonicznej/lub osobistej/. Pozdrawiam.

jip 21-02-2009 18:27

No to trzeba podziękować Ignesji i Ewiko takie właśnie opinie o sanatoriach są najbardziej pożyteczne i fajnie, że miałyście fajnie. Ja mogę plusy postawić przy Polanicy (Wielka Pieniawa) i wszystko super, przy Świnoujściu (Admirał) i wokół super a szczególny super Nałęczów (Fortunat) to ostatnie oceniam najwyżej. Minus natomiast muszę postawić przy Wieńcu oprócz bazy zabiegowej i samych zabiegów było nieciekawie, brudno, i dziura w lasach.

Mary Grace 21-02-2009 20:08

Chętnie się włączam do tej rozmowy i proszę o potwierdzenie.Czy mój pobyt w szpitalu predystynuje mnie do uzyskania sanatoryjnego skierowania na pewno, i czy jest to całkowicie bezpłatny wyjazd.
Kryniu,nigdy nie byłam na tego typu wypoczynku,a domyślam się,że warto skorzystać z takiej usługi. Wielkie dzięki za informacje.

jip 21-02-2009 20:12

Cytat:

Napisał Mary Grace
Chętnie się włączam do tej rozmowy i proszę o potwierdzenie.Czy mój pobyt w szpitalu predystynuje mnie do uzyskania sanatoryjnego skierowania na pewno, i czy jest to całkowicie bezpłatny wyjazd.
Kryniu,nigdy nie byłam na tego typu wypoczynku,a domyślam się,że warto skorzystać z takiej usługi. Wielkie dzięki za informacje.

Po szpitalu dostajesz skierowanie na leczenie poszpitalne w sanatorium i jedziesz za darmo, czyli po skierowanie i wyjazd, dostaniesz takie skierowanie dużo wcześniej niż normalne, przyjemnego leczenia.

Mary Grace 21-02-2009 21:29

W takim razie już w poniedziałek zaczynam dzień pod hasłem
"sanatorium".Będę informować o postępach.
Pozdrawiam.

emka46 22-02-2009 06:29

We wniosku o leczenie sanatoryjne powinno byc zaznaczone "szpital uzdrowiskowy,czy sanatoryjny" jest tam taka opcja.Mnie przysłali skierowanie po niespełna miesiącu od złożenia wniosku.Pobyt jest bezpłatny,tylko jest opłata klimatyczna - za każdy dzień pobytu.Maksymalnie niecałe 4 zł dziennie,emeryci i renciści płacą mniej.
Pracujący jedzie w ramach zwolnienia chorobowego/do szpitala uzdrowiskowego/.

jip 22-02-2009 11:21

Podpowiem jeszcze coś, jest wydawana "Gazeta kuracjusza", którą można zaprenumerować, a która opisuje i sanatoria i profile lecznicze i sanatoria się tam chwalą swoimi walorami, są tam artykuły na temat zdrowia mapa uzdrowisk itd, jest to miesięcznik ale wydawany 10 razy w roku kosztuje chyba 3,50zł egzemplarz, dosyłają do domu....
http://gazetakuracjusza.pl/

Elżbieta V 09-03-2009 19:18

Doczekaliśmy się w końcu skierowania do sanatorium z NFZ -15 m-y .Sanatorium "Gracja" w Ciechocinku. Bez problemu dostaliśmy z mężem w jednym miejcu i tym samym czasie. Jedziemy razem z tego względu ,że Mąż nigdy nie był w sanatorium a jak ja sama byłam 2 razy to niby nie miał nic przeciwko ale... "on tam wie co się wyrabia" a sam nie chciał jechać.
Czytałam w internecie o tym sanatorium wygląda sympatycznie ale może ktoś się podzieli swoimi spostrzeżeniami.
Myślałam ,że czajnik i telewizor to jest standartowe wyposażenie pokoju ale wyczytałam że trzeba wypożyczyć czajnik 1 zł na dzień telewizor 3,66 za dzień ciekawe???
Jedziemy na 21 dni od 24.04.-15.05.2009r

ansty 10-03-2009 08:20

:D :D Już za 3 dni jadę do Astorii w Zbludowicach k/Buska Zdroju.Pogoda płata mi figle, żeby tylko nie nasypało śniegu,
bo to 13-go i w piątek!!!!Ale uszy do góry,jak jest napisane na jednej mojej torbie na zakupy hihih - dowcipne!!!
Myślę,że to miejscowość niezbyt znana, a ja po powrocie może ją pochwalę? Życzyłabym tego sobie i Wam!!!
Po szczęśliwym powrocie niezwłocznie podzielę się wrażeniami!!!!http://www.iv.pl/images/w5bdocq34iiyxzxc4hqg.gifhttp://www.iv.pl/images/u4nfmbfu9v0ywkt06f7.gif


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:39.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.