Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   świętokrzyskie (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-swietokrzyskie-165.html)
-   -   13-ka - pechowa czy szczęśliwa ?? (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/swietokrzyskie/t-13-ka-pechowa-czy-szczesliwa--2958-print.html/)

Vika 13-08-2013 18:07

Na tej kamiennej betonowej pustyni mieliśmy pod balkonami w bezpiecznej odległości piękne brzozy.
W upały można było schronić się w ich cieniu, jakkolwiek w grudniu ub.roku okaleczono je ''ogławiając".
Dziś nagle usłyszałam znajomy dżwięk piły
i z przerażeniem zobaczyłam iż ścinają zupełnie brzozę. Nie pomogły moje protesty, telefony do spółdzielni, ścięto wszystkie , w sumie pięć zaznaczając,że to nie koniec:(.
Już po fakcie,wyjrzało protestując może 4 osoby. Reszta udawała że ich nie ma,czy naprawdę nikogo nie było?Nie wierzę:(. Nie rozumiem czemu to brzozy stanowią takie zagrożenie.
Spoglądam w okno i płaczę z bezsilności i żalu.
Taka to była dzisiejsza 13-stka:(

Malwina 13-08-2013 18:32

No żal Vika...żal...w naszych stronach z kolei jest "moda"urzędników,właścicieli działek na obcinanie koron sosen....stoją wszędzie piękne zgrabne, zielone "panienki" bez głów..w ogródkach, przy drogach....nikt tego nie rozumie...chodze na spacery i ogladam te kaleki codziennie....widzę jak jadę autem....ale to nie wina "trzynastki" tylko bezmyślności gatunku ludzkiego....

dziewiątka 13-08-2013 19:07

Helu, Nineczko, Anielko, Malwinko, Viko,
witajcie
:):):)



POZDROWIENIA od usteckiej Syrenki ;):)
Dziękuję za odwiedziny na wątku :)

Baśka13 13-08-2013 20:11

Witam!
Wprawdzie dzień dobiega końca ale jeszcze-póki co - trwa!
Viko,też nie rozumiem "filozofii"urzędasów względem ogławiania drzew!Ani to ładnie,ani swej roli drzewo nie spełnia,ani estetycznie...
Ale najbardziej nie rozumiem tego,że nasze prośby,petycje i błagania nie są respektowane przez osoby przez nas i dla nas wybrane!
Mój dzień dzisiejszy zaliczam do udanych!
Miłego,spokojnego i zdrowego miesiąca życzę wszystkim Trzynastkowiczom i sympatykom Trzynastki!
Mireczko,też łapką macham w Twoją stronę!
:*

Mar-Basia 13-08-2013 20:30

Cytat:

Napisał Malwina
No żal Vika...żal...w naszych stronach z kolei jest "moda"urzędników,właścicieli działek na obcinanie koron sosen....stoją wszędzie piękne zgrabne, zielone "panienki" bez głów..w ogródkach, przy drogach....nikt tego nie rozumie...chodze na spacery i ogladam te kaleki codziennie....widzę jak jadę autem....ale to nie wina "trzynastki" tylko bezmyślności gatunku ludzkiego....


Malwinko, u nas co jakis czas przycina sie korony duzych sosen. Wystarczy rok i znowu sa piekne. Musimy to robic z wielu wzgledow, glownie pozarow i zagrozenia, ze w czasie duzych deszczow sie wykorzenia i beda szkody.

Zobaczcie jak wyglada "nasza" duza sosna po "ucieciu" jej czubka ca 3 metrow.




Brzozy tez odrosna. U nas systematycznie co 2-3 lata scina sie do pnia golego platany. Rosna szybko i sa jeszcze piekniejsze.

Pozdrowionka :)

Malwina 13-08-2013 21:31

Basiu, ale sosny u nas nie odrastają "od głowy" rosną wszerz, sa takie kalekie z wygladu....poza tym u nas nie ma takich racjonalnych powodów jak u Was....a poza tym co innego przyciąc koronę a co innego "łeb jej ukręcić " na zawsze...mój dzien był dobry..no może bolesny fizycznie, ale nic to...
Mireczko pomachuję......odpoczywaj

dziewiątka 13-08-2013 21:48

witam ponownie :)
Mój dzisiejszy dzień zaliczam do udanych, choć mógł by być lepszy;)
to iście polski przekładaniec : deszcz ze słońcem na przemian,
a przypieczętował to grad, który nas zmoczył na wieczornym spacerze ( 300 m od ośrodka)
Basieńko,
pozdrawiam serdecznie :)

Anielka 13-09-2013 09:39

Witam :)

I znowu 13-ty i to w piąteczek.
Wszystkim życzę miłego,pogodnego i radosnego dnia




dziewiątka 13-09-2013 09:47

witaj Anielko :)
witajcie wszyscy sympatycy "trzynastki "
:):)

Dzisiaj "trzynastka " zaskoczyła mnie przykrą wiadomością...
to konsekwencja wczorajszego wypadku w Kielcach , gdzie BUS wjechał z rozpędu w stojącą przed przejściem dla pieszych karetkę pogotowia;
W karetce przewożona była nasza kuzynka na Onkologię Kieleckiego Szpitala;
Uderzenie było tak silne, że kuzynka doznała licznych obrażeń ...połamane nogi, pęknięta miednica i urazy głowy;
Po operacji była w stanie ciężkim - dzisiaj rano zmarła :(:(
Jechała się leczyć ....


Wszystkim życzę dobrego dnia ...i samych dobrych wiadomości


Hela1056 13-09-2013 20:21

Witaj Mireczko..........cześć Anielko...........
Mało nas zostało na watku..............Twoje wiadomosci Mirko przygnębiają............juz pomijając tę dzisiejszą datę.........jak można tak zachowywać się na drodze..........nie wiem,nie rozumiem.
U mnie dzień minął spokojnie,zaczynam przygotowania do wyjazdu do sanatorium.............wyjazd w niedzielę.
pozdrawiam wszystkich serdecznie:* .

Baśka13 13-09-2013 20:25

Dzień dobiega końca i ja,jak ostatnio,spóźniona!
Mirko,bardzo smutna wiadomość ale i tragedia wielka.
Tym bardziej tragiczna,że,jak napisałaś,kuzynka jechała się leczyć...
Przyjmij,proszę,wyrazy współczucia.
Dzisiejsza trzynastka jest dla mnie szczególnie szczególna:
moja Mama skończyła 85 lat.
I chcę się pochwalić,że w tym roku wydała swoją pierwszą książkę.
Jestem z niej dumna!
Życzę samych zdrowych,pogodnychi szczęśliwych dni do następnej
Trzynastki! :*


Anielka 13-10-2013 11:19

I znowu mamy 13-tego ,na szczęście to niedziela,choć dla mnie nie ma to znaczenia.
Pozdrawiam serdecznie,życzę tylko radości,pięknej pogody i oczywiście tylko szczęścia


Baśka13 13-10-2013 13:44

No,wreszcie znalazłam powód,który "dręczył"mi móżdżek od samego rana! :D
Dwa razy pytałam domowników z czym mi się może kojarzyć 13-ty października.
No,oczywiście z ulubionym wątkiem.
Pozdrawiam serdecznie sympatyków TRZYNASTKI i życzę wspaniałego kolejnego miesiąca!!

ostatek 13-10-2013 20:44

Miło znów zajrzeć pod trzynastkę. Dawno mnie tutaj nie było.:redface:
Dziś pechowo. Zebrałam lanie (w innym wątku) za błąd językowy, siedzę teraz w kącie i się wstydzę. Może nie powinnam? Nikt nie jest nieomylny! Ale... jak mówił Lec: Człowiek to jedyne zwierzę, które się rumieni. I jedyne, które ma za co!!!

Mocno zrumieniona pozdrawiam sympatyczne Trzynastkowiczki.:* Ło matko, znowu niepoprawnie.:redface: Zabiję się albo co.....

Hela1056 15-10-2013 09:49

Ten październikowy trzynasty minął nie wiem kiedy............jestem później tak mi czas minął........na usprawiedliwienie mam tylko to,że wróciłam z sanatorium i cały dom trzeba było doprowadzić do porządku.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich zaglądajacych ........do zobaczenia za miesiąc.

Hela1056 13-11-2013 08:13

Dzień dobry.............witam kolejnego trzynastego!!!:* :* :* :*

U mnie narazie kolejny piękny dzień i dlatego startuję na wypad rowerowy póki jeszcze zima nie dotarła............chociaż na Snieżce już ją widać.




Pozdrawiam wszystkich miłośników tej fajnej liczby - do zobaczenia za miesiąc:LOL: :LOL: :LOL: .

jolita 13-11-2013 10:03

Ukłony dla Autorki wątku oraz jego wiernym bywalczyniom...

Baśka13 13-11-2013 20:52

Witam wieczorową już porą,ale jeszcze załapałam się na 13-kę!
Pozdrawiam Bywalczynie/ów,Zaglądających oraz Gości Trzynastkowego wątku!
Dzisiaj-dzisiaj już spokojnie.Wczorajszy dzień miałam,jak to mówią młodzi,masakryczny.
Ale wszystko dobrze się skończyło.
Do zobaczenia,do usłyszenia,do popisania następnego trzynastego - ostatniego w tym roku!
:*

Malwina 14-11-2013 20:30

No, ja wczorajszego trzynastego nie dogoniłam na wątku.....a był nie straszny, nie cudny, ale nijaki....nic to....może grudniowy wynagrodzi....buziaki

Mireczko...kłopoty czy niańczysz ?

dziewiątka 14-11-2013 20:45

Jolitko, Basiu, Malwinko,
witajcie
:)
wczorajszy dzień upłynął fajnie choć baaaardzo pracowicie ....m.in. trochę remontowo w domu;
Jeszcze w sierpniu zamówiłam sobie nową barierke na schody i właśnie wczoraj zadzwonili,
że przyjeżdżają na montaż :)...
Malwinko,
nie niańczę - niańczyłam w ub. tygodniu...ale robie w domu wszystko już pod kątem świąt:
sprzątanie, kartki świateczne ...itp.
bo 29 listopada wyjeżdżam do sanatorium;
Są takie dni, że celowo nie włączam komputera, żeby nie kusiło :confused:
...a wczoraj były małe problemy z internetem ...
BARDZO Wam dziękuję, że pamiętacie o wątku....pozdrawiam serdecznie
:):)



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:18.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.