Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Humor, zabawa (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-humor-zabawa-113.html)
-   -   "Pszczółki Jolity" - czyli Miodowo Pod Dobrą Nadzieją... (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/humor-zabawa/t-quotpszczolki-jolityquot-czyli-miodowo-pod-dobra-nadzieja...-20810-print.html/)

gynek66 28-04-2023 21:40

W
 
Tak to Basiu jest w życiu ,. Jedni się modlą o zdrowie, drudzy się wieszają. To pogoda taka jest. Coś musiał przeżywać . Dlaczego tak piszę . Od kuzyna syn też się powiesił . Miał zaledwie 23 lata. Miał dziewczynę . Był zawodowym rzużlowcem . Ciągle coś myślał i przeżywał . W starym domku się powiesił ,ciocia jak zobaczyła ,że wisi ucięła sznur . Ciepły był jeszcze , ale nie uratowali go. To było 25 lat temu
Trumnę sprowadzić z Niemiec musi być w dwóch trumnach te zwłoki. Jedna jest cynkowa , druga normalna . Wiem bo od sąsiada brat zmarł w Niemcach , sprowadzali zwłoki do Polski.
Też idę na pogrzeb jutro , kuzyn zmarł młodo 70 lat nie miał. Taki wesoły zawsze był, nie wiem na co....

Pozdrawiam was <3<3

kryba 29-04-2023 09:21

༺🌸༻ Dzień Dobry ༺🌸༻
 
Witam wszystkie Pszczółki i Gucie milutko,
zadrgało mi serce, gdy czytam o Twoim mężu Basiu.
Ja też boję się o mojego męża, on nie jest również w dobrej formie i truchleję za każdym razem o Niego.
Każdy z nas ma jakieś zmartwienia i przeżywał lub przeżywać bedzie jakąś traumę.
Przykre jest to, że umierają tak młodzi ludzie.


🌼︵☘️︵☕︵ ⛅︵♻️︵ ⛅︵☕︵☘️︵🌼



Życie jest tylko jedno, więc ciesz się nim póki możesz, bo nigdy nie wiesz kiedy się skończy..
Miłego i radosnego dnia życzę oraz wspaniałego całego weekendu..<3
Basiu, Gienku oraz pozostali, którzy tu zajrzą - Pozdrawiam Cię serdecznie :))

Janina1403 29-04-2023 12:53


Dzień dobry. Witam dzisiaj obecną Krysię i wszystkich kto tu jeszcze zajrzy, a gdzie się podziewa reszta. Krysiu nasze życie jest bardzo kruche, niektórzy ludzie wpadają w depresję, załamanie, ale nie warto bo to nic nie zmieni i trzeba żyć dalej, żyjmy każdą chwilą dnia. Świat jest piękny.
Miłej soboty przed długim weekendem . Pozdrawiam.

basia2002 29-04-2023 15:38



Witam nasze miłe grono w przedostatni dzień miesiąca -kwiecień
przed nami długi weekend majowy. Hop !!!, hop !!!, Pszczółki i Gucie ,
gdzie Wy jesteście w Ulu na Was czekamy...
Szykuje się każdy na ten weekend, spotkania z rodziną i znajomymi,
każdy zapracowany. Grillowanie , Rożen na świeżym powietrzu wśród
przyrody , albo wyjazdy z rodziną na wycieczkę i zwiedzanie.
Dzieci nas do siebie zapraszały, ale niestety my nigdzie nie wyjeżdżamy,
postanowione ... Dzisiaj u mnie pogoda w kratkę , słoneczko świeci
i deszczyk sobie popadał , pokropiło i zaraz słonko wysuszyło .
Z prac domowych zostało mi pozmywać podłogi i fajrant jak to się
potocznie mówi. W domu zawsze mamy coś do zrobienia, a my kobiety
zawsze wymyślimy sobie do zrobienia coś dodatkowo.
Pomyślałam jeszcze o sałatce jarzynowej. Ziemniaki już na nią się gotują.
Wszystkie dodatkowe składniki już mam ugotowane i przygotowane.
Warzywka na sałatkę kupuję w Carrefaur gotowe pokrojone i nie drogie
tylko ugotować , ostudzić i wymieszać z resztą składników.
Tak wygląda torebka tych warzyw może
też takie warzywka kupujecie . Ostatnio kupowałam w zielonym
podobnym opakowaniu tylko na torebce w kolorze zielonym jest napis
"Warzywka na sałatkę jarzynową " 450g. za 3,50zł. kupiłam dwie .
Tylko trzeba dodać ziemniaki jajka , ogórek , musztardę , majonez
i co tam kto chce i lubi wymieszać i gotowe.
Robiłam z tych warzywek sałatkę na święta jest tam groszek
i kukurydza i była super i szybko się robi bo jest wszystko pokrojone.
Trzeba być przygotowanym na ten długi weekend w razie gdyby ktoś
miał ochotę nas odwiedzić.
Jeszcze pralka mi pierze ostatni wsad i zawsze jest coś do zrobienia
jak w każdym domu. Budzę się zawsze z myślą pozytywną, żeby każdy
dzień był dobry, ale czy każdy będzie dobry to się okaże.
Bardzo bym Wam i sobie tego życzyła. Sukcesem jest jak nam zdrówko
dopisuje i więcej mi nic już nie trzeba, dobrego zdrówka Wam życzę .
Udanej szczęśliwej i pogodnej soboty, przyjemnego weekendu, miłych
spotkań w gronie rodzinnym i przyjaciół. Pozdrawiam kawkę i coś
słodkiego dla Was zostawiam , milej soboty.


gynek66 29-04-2023 16:55

Witam Pszczółki.
 
Pogoda dziś w kratkę . Kuzyn miał 69 lat na raka zmarł, mimo że miał operację w szpitalu , a taki za życia był wesoły. Jego żona strasznie płakała, brat i wnuki. Ludzi było bardzo dużo , bo go bardzo znali, lubiany był. Stypa była na ponad 60 osób.
Pozdrawiam was miło przy sobocie.<3:*:* Głowa mnie boli, trza kawę wypić chyba.

Wodniczka 29-04-2023 20:04

Witam w sobotę Pszczółki i Guciów.
Sprzątanie zakończone..z rana też poprałam jeden wsad, poprasowałam, ugotowałam obiad, bo córka z synem i koparkowym pracowali na ogrodzie...córka sadziła dzisiaj ziemniaki"pod szpadel" a ja w pomieszczeniu zięć spał po nocce, u mnie też dzisiaj pogoda w kratkę.
Jeszcze nie mamy planów na weekend.. wszystko zależy od pogody.. zawsze możemy zrobić sobie grilla w jadalni.
Wczoraj byłam w bibliotece ,wymiana książkowa.. teraz wypożyczyłam sobie książki Agaty Przybyłek, nie znam tej
pisarki.
1 Tak smakuje miłość.
2.Recepta na szczęście.
3.Gotowi na wszystko.
Pisarka w swoich książkach porusza problemy każdej z nas, by poradzić sobie z własnymi doświadczeniami.
Szybko okazało się, że jej książki podbiły serca czytelniczek
w całej Polsce? Zobaczymy czy mi się spodoba?

basia2002 30-04-2023 00:43

________
Spokojnej i dobrej nocy , śpijcie Pszczółki i Gucie słodziutko .
Miłych snów , jutro spotkamy się znów. Dobranoc.

kobra5 30-04-2023 08:27

Dobrego dnia wszystkim...choć patrząc za okno to na pewno mokry ale co tam ..cieszymy się że nie pojechaliśmy na majówkę bo to wydatek kasy a za oknem?..pogoda w kratkę no i zimno brrr:P Robimy krótkie wypady w plener na latyfundia.Wczoraj 20 szt mieczyków wsadziłam wg.porady znajomej ..głęboko na sztych łopaty..to ponoć nie przewracają się ale czy i kiedy wyjdą???:inlove:
Jak pisała Grażynka emeryt nie musi jechać wtedy kiedy tłumy ludzi tłoczą się w kurortach ..nie lubię tłoku ,wrzasków i czekania w restauracji kiedy kelner łaskawie podejdzie.Wybierzemy się w tygodniu.
Basia i Gienek piszą o tragicznej śmierci w rodzinie ..to trudne zwłaszcza dla tych co zostali ale są rzeczy których nie odwrócimy i im prędzej to do nas dotrze tym lepiej.
Janinko zgadzam się z Tobą w pełni.Świat jest piękny !!! Tylko trzeba dostrzec to i korzystać ile się da.
Krysia i Basia o mężów się martwią ..wczoraj moja córka w rozmowie stwierdziła.wiesz ojciec nie ma już 40 lat i trudno wymagać by pracował tak jak dawniej a znam ludzi co w tym wieku zmienia im się pampersy..Rany boskie ściszyłam głos i szeptem mówię do córki ..może i masz rację ale niechby nas usłyszał !!! ..jak nic robimy za bohaterki programu Ktokowiek widział ,ktokolwiek wie..:D :D :D
Zosiu też nie znam tej autorki ale czasem można przypadkowo trafić na super lekturę tak jak ja trafiłam na krakowiankę Joannę Tekieli z cyklem o pensjonacie Leśna Ostoja.
No opisałam się.. a z rana o suchem pysku (jak gada mój wielbiciel spod wiaty śmietnikowej ) a raczej wielbiciel moich drobnych w portfelu:inlove: nie wypada:P Na śniadanie w trawie zapraszam!!


gracja50 30-04-2023 11:25

Dzień dobry wszystkim w niedzielne przedpołudnie.
U mnie słońce świeci choć jest zimno.Nie pada.Wczoraj zabezpieczyłam w namiocie sadzonki pomidorów i ogórków włókniną bo nadal zimne zapowiadają noce.Wszystko takie drogie więc żal stracić przez nie uwagę. Na bazarku u mnie sadzonki pomidora po 10 zł ale ludziska już kupowali do wsadzenia na działkach i w ogrodzie.
Czy Bogusiu, zauważyłaś że im człowiek starszy to inaczej odbiera wiek.Kiedyś 70 latek to dla mnie gdy miałam 20,30 lat to człowiek,przepraszam wszystkich, ale był stary i dziwiłam się że ludzie w tym wieku jeszcze np.pracują. O jakże się myliłam.Teraz Gienek pisze że był na pogrzebie kuzyna, który szybko zmarł młodo ... 70 nie miał, to myślę że i mi niewiele brakuje do tego wieku.Tfu na psa urok o czym ja myślę.
Bogusiu, dziękuję za śniadanie na trawie.Aż chciałoby się przysiąść.
Zosiu,jedną i druga pisarkę znam i lubię ich książki, choć Tekieli to pisze takie troszkę z fantazją w tle. Niemniej Jej książki zawierają wątek romantyczny i szczyptę humoru. A Agata Przybyłek jest autorką kobiecych powieści obyczajowych, komedii romantycznych oraz dramatów psychologicznych. Na pewno książki obu Ci się spodobają.
Dziś ostatni dzień kwietnia a jutro nadchodzi maj i wszyscy myślimy o majówce, przyrodzie, lecie i odpoczynku. Nic więc dziwnego, że maj według specjalistów uznany został za najszczęśliwszy miesiąc 2023 roku. Jaki macie idealny plan na majówkę? Dla większości z nas to odpoczynek na łonie natury z rodziną lub przyjaciółmi. My robimy grilla na działce.Karkówka zapeklowana,skrzydełka też,piwo się chłodzi.
Kiedyś obowiązkowo pochód pierwszomajowy. Zimno czy ciepło mus było iść ( kiedyś kierownik zagroził że te osoby co nie pójdą nie dostaną premii) i machać chorągiewką. Generalnie kojarzy mi się to święto ze spędem wszystkich, uczniów i dorosłych ludzi pracy. Dla mnie to była propaganda i nic więcej. Dobrze, że tej tradycji już nie ma.
Na niedzielną kawę zapraszam

gynek66 30-04-2023 11:26

Witam Pszczółki.
 
Super jedzonko Bogusia postawiła.
Też takie robię, tylko słodkie na bok, nie jadam.
Pomidor zdrowy jest, papryka, seler, serek nabiał szczególnie o tej porze zdrowy jest .
Mleko wczoraj dostałem 1 litr prosto od krowy , ugotuja go na kolację z płatkami owsianymi z miodem , super jedzienie. Tylko trza podbić wodą to mleko
Obiad robię łososia z buraczkami i ziemniaki , kompot jabłkowy z krałzy.:*:*
Udanej niedzieli..<3<3

Janina1403 30-04-2023 12:59


Dzień dobry Witam wszystkich w pogodną niedzielę . Życzę wszystkim udanego pogodnego długiego weekendu. Dzisiaj niedziela handlowa i dużo ludzi jest jeszcze na zakupach bo Ci co pracują to wykorzystują czas w dni wolne. Dobrego odpoczynku w ten ostatni weekend miesiąca życzę. Pozdrawiam.

basia2002 30-04-2023 15:13

Witam nasze miłe grono, dziękuję za poczęstunek i mile pozdrowienia .
Kawką się odwzajemniam. Przenosimy się pod prawidłową nazwę
nadaną przez założycielkę tego wątku i spotykamy się dalej.
Zawsze jest pora na miły gest z podziękowaniem.
Do zobaczenia na dalszych wpisach tego wątku.
"Pszczółki Jolity". Pszczółki - czyli te co lubią miód.


link poprzedniej bramki- 120-tej
http://www.klub.senior.pl/humor-zaba...post1329511318

Ciąg dalszy wątku ;- "Pszczółki Jolity". Pszczółki - czyli te co lubią miód.
Teraz spotykamy się tu. http://www.klub.senior.pl/humor-zaba...post1329935530
ciąg dalszy pod prawidłową nazwą;-
" Pszczółki Jolity" - czyli te co lubią miód.


Wodniczka 30-04-2023 15:49


Witam serdecznie nasze słodkie miodowo, a w nim Pszczółki i Guciów. Basię, Bogusię ,Grażynę, Genka, Janinę, Jarka i tych co nas jeszcze odwiedzą.
Faktycznie pogoda słoneczna, ale jest wietrznie na dworze
Dziękuję za pozdrowienia i smaczną kawę.
My rodzinnie spędzamy ten ostatni dzień kwietnia, zrobiliśmy sobie grilla elektrycznego.. kiełbaski ,kaszankę z cebulę i kapustą kwaśną.. mnie lepiej smakowała kaszanka z cebulą, mięsko pierś kurczaka, bo karkówki nie było :(
Pochodziłam sobie trochę po ogrodzie, różnego koloru patrząc jak rozwijają się tulipany, żonkile ..coś długo mi się ładuje komórka dopiero 38 %

Miło spędzajcie tą ostatnią niedzielę kwietniową, pozdrawiam wszystkich.:) :* <3




basia2002 30-04-2023 19:27

NIE WKLEJAMY TU KOMENTARZY . PRZECZYTAJ I PRZENIEŚ SIĘ NA PONIŻSZY CZERWONY LINK
NA KONIEC TRESCI MOJEGO KOMENTARZA.


link poprzedniej bramki- 120-tej pozostaje dalej zawsze do wglądu.
http://www.klub.senior.pl/humor-zaba...post1329511318


Proponuję tylko małe przenosiny pod prawidłową nazwę nadaną przez założycielkę tego wątku Jolitę- " Pszczółki Jolity" i spotykamy się dalej. Nadmieniam , że od 5 lat już na tym wątku nie są obecni Forumowicze , założyli bramkę w tytule Miodowo pod dobrą nadzieją , a ja jakoś tej nadziei nie zauważyłam bo pozostając na tym wątku mam świadomość , że karmię Trolla. Ta nazwa tytułu Miodowa nie ma nic wspólnego z nadaną nazwą wątku przez Jolitę. Mam na tym wątku Jolity swoją długą obecność i poprzez swoją działalność na tym wątku, podtrzymuję nie przerywanie ten wątek spotykając się ze znajomymi. Jolita za swojego życia na ten wątek mnie zaprosiła i obiecałam jej , że tego wątku nie opuszczę i słowa dotrzymuję i będę na nim trwać do póki będę tylko mogła.
Dużo się zmieniło inni już dawno przenieśli się na inne watki, a pozostali od długich lat wcale tu się nie pokazują. Zostałam sama z Zosią i Bogusią , które tu jesteśmy od najwcześniejszych lat i teraz jeszcze inni sympatyczni Seniorzy do nas dołączyli.
Do zobaczenia na dalszych wpisach tego wątku. Zmienia się tu tylko nazwa na prawidłową założoną przez Jolitę "Pszczółki Jolity". Pszczółki - czyli te co lubią miód, a wszystko zostaje bez zmian i piszemy dalej niezmiennie tylko tytuł się zmieni na prawidłowy, cały czas mamy wgląd i jesteśmy na wszystkich wątkach Jolity.



Ciąg dalszy wątku ;- "Pszczółki Jolity". Pszczółki - czyli te co lubią miód.

TERAZ SPOTYKAMY SIĘ TUTAJ.- kliknij na ten czerwony link i dołącz
do nas. http://www.klub.senior.pl/humor-zaba...post1329935530


Kliknij w powyższy link i przejdź do nas na stronę jako ciąg dalszy pod prawidłową nazwą;- " Pszczółki Jolity" - czyli te co lubią miód.



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:02.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.