Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Kosmetyki (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-kosmetyki-133.html)
-   -   Mydła, żele - czym się myjemy? (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/kosmetyki/t-mydla-zele-czym-sie-myjemy-4170-print.html/)

toy_ 16-10-2010 12:36

Cytat:

Napisał artfilka
Dla mnie jakość się liczy a Biały jeleń jest też ok :D

potwierdzam!!

Opcja 11-02-2011 22:38

twarz można myć płatkami owsianymi, a ciało szarym mydłem wspomnianym wczesniej, lub siarkowym, albo z jakimiś substancjami nawilżającymi, dobre są tez żele pieknie pachnące i zostawiające na ciele ten zapach

starsza pani 21-03-2011 12:12

Cytat:

Napisał fionna
Do codziennego mycia używacie raczej tradycyjnie mydła czy jakiś specjalnych żeli? Ostatnio byłam u córki z odwiedzinami i u nich w domu nie było mydła w kostce!! Bardzo się zdziwiłam, bo dla mnie to kosmetyk bez którego nie wyobrażam sobie dnia. Oczywiście używam kostki odpowiedniej dla mojej skóry i wieku :) ale kostka to kostka, nie jakieś płyny i żele. A jak jest u Was?


z kostki zrezygnowałam lata świetlne temu. Można dobrać zapach, rodzaj tak by nie wysuszało skóry, markę żeby cena była ok... ale na umywalce i tak zostanie tona osadu, który trzeba non stop szorować. Przeniesiesz się z kostką pod prysznic i płytki do szorowania. Paznokciami można zdrapywać osad po mydle w kostce. Szkoda czasu na szorowanie łazienki od mydła! I dlatego właśnie używam mydła w płynie. Wydajne, nie syfi wszystkiego dookoła...

wuere'le 21-03-2011 17:28

Nie stosuję żadnych kosmetyków, z wyjątkiem jednego, zimnej wody. Do mycia jednak trzeba czegoś użyć, używam więc mydła glicerynowego. Pani dermatolog powiedział mi, ze najgorsze są mydła w płynie, bo dużo w nich soli, aby odpowiednio zmiękczyć, więc wysuszają skórę.

Jolcik 24-03-2011 22:03

Cytat:

Napisał wuere'le
Nie stosuję żadnych kosmetyków, z wyjątkiem jednego, zimnej wody. Do mycia jednak trzeba czegoś użyć, używam więc mydła glicerynowego. Pani dermatolog powiedział mi, ze najgorsze są mydła w płynie, bo dużo w nich soli, aby odpowiednio zmiękczyć, więc wysuszają skórę.

Ilu fachowców tyle opinii i rad. Nie mogę kurczowo trzymać się żadnych poglądów,bo nie mam do tego niepodważalnych argumentów, ale słyszałam w TV opinie dermatologa odnośnie wszelkich substancji kosmetycznych zawierających glicerynę i były odradzane z powodu zatykania porów skórnych i blokowania oddychania skóry. Dotyczyło to również skóry rąk.
Do mycia stosuję tylko żele w płynie
(nie mydła w płynie) i pilingi z powodu skóry łojotokowej.

caryca1 25-03-2011 17:10

Do mycia używam wyłącznie mydła o nazwie "Biały jeleń". Nie używam żeli ani niczego co ma jakikolwiek zapach.

iwko1234 25-03-2011 17:56

ja uwielbiam pachnące żele lubię pachnących ludzi. Ciało smaruję balsamem do ciała i nie jest wysuszone. Balsam też pachnie delikatnie:)) Mydła w kostce też wysuszają skórę niestety..

Jolcik 25-03-2011 19:59

Uwielbiam pachnieć, wierzę w cudowną moc aromaterapii. Nawet jeśli nie wchodzę z domu toaletę poranną kończę nutką ulubionego zapachu, to jest kropka nad i , po której zaczynam funkcjonować w szarej rzeczywistości.

Janczar 26-03-2011 09:37

Jestem bardzo wrażliwy na zapachy.
Dezodoranty powodują u mnie jakiś skurcz w gardle, może mam alergię :rolleyes:
Lubię natomiast niektóre zapachy naturalne (nie wszystkie zapachy naturalne są przyjemne). :)

Również ostatnio używamy Naturalne mydło w płynie "Biały Jeleń".
Jak piszą na opakowaniu, zawiera naturalne składniki myjące, jest hypoalergiczne, nie podrażnia i nie wysusza skóry.
I co również ważne, ma delikatny niedrażniący zapach.

Pozdrawiam
Czarek

cha_ga 26-03-2011 19:30

Po ostatnich kłopotach z alergiami zaczęłam uzywać mydła "Biały Jeleń" i bardzo go chwale, ale ma jeden mankament- gruba, niewygodna kostka."Biały Jeleń" w płynie rozwiazałby problem, ale nigdy go jeszcze nie spotkałam. Ciekawe czym różni sie od tradycyjnej kostki?

Malwina 26-03-2011 21:43

Ja od lat używam delikatne glicerynowe "CD"..dla mnie bomba....ostatnio firma wyprodukowała nowe CD lawendowe..nie polecam to im sie akurat nie udało...te dwa zapachy pierwsze tradycyjne są świetne.....
Jolu...mam też kota na punkcie zapachów, ale bardzo uważam z nimi....już gdzieś pisałam ..mam kilka dobrych(dla mnie) markowych zapachów....używam je w zalezności od samopoczucia, nastroju, okazji, pory dnia...zdarza się, zę niem ochoty wogóle na zapach....nie znoszę natomiast słodkich, duszących , narzucajacych sie zapachów...ale te dywagacje to na wątek o perfumach....
Uzywajacy "Jelenia'...kupiłam ostatnio płyn do prania "Biały jeleń' i do bieli i do ciemnych..jest subtelny i delikatny....

axa 26-03-2011 22:33

dzisiaj w Rossmanie widziałam mydło w płynie "Biały jeleń", stało na półce z żelami pod prysznic i mydłami w płynie.

Jolcik 26-03-2011 22:51

Dobrze wiedzieć ,że 'biały jeleń" występuje w płynie, wybieram się do Rossmanna będę szukać, ale jaka firma go robi,łatwiej będzie znaleźć.

Janczar 27-03-2011 00:07

Cytat:

Napisał Jolcik
Dobrze wiedzieć ,że 'biały jeleń" występuje w płynie, wybieram się do Rossmanna będę szukać, ale jaka firma go robi,łatwiej będzie znaleźć.

"Naturalne mydło w płynie" - Pollena Ostrzeszów :)

Janczar 27-03-2011 09:40

Do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii jest też Kostka myjąca "allerco". Niestety cena jest dość wysoka, ok. 14 zł za szt.

Pozdrawiam
Czarek

Jolcik 31-03-2011 21:08

Kupiłam wczoraj mydło w płynie "biały jeleń" ,ale jestem zdziwiona brakiem piany nawet po dość dużej aplikacji. Czy to mydło tak ma?

Lusiek276 24-08-2011 12:24

Osobiście moge polecić żel pod prysznic Natural Body Flosleku, o zapachu opuncji i białej herbaty :) Jest wydajny i delikatny, ładnie się pieni.

marcel20106 24-08-2011 12:36

A ja się myję co tylko jest w zasięgu,,,,,,centymetr brudu jest dopuszczalny,a reszta się wykruszy,,,,,,,,,to żart.Miłego dnia życzę.Proszę nie przesadzać za myciem,bo można urodę wymyć do zera.

Vitamarket_pl 27-06-2012 08:32

Naturalne mydła są najlepsze dla naszej skóry, ich wadą jest to, że przesuszają skórę, także po myciu i tak konieczne jest nawilżenie balsamem czy kremem, dlatego chętniej korzystamy z żeli do kąpiei, które są bardziej wygodne w użyciu i zwierają substancje nawilżające

50krysia 27-08-2012 15:49

Biały Jeleń "rządzi":) Do rąk i do twarzy od x czasu...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:35.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.