Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Wszystkie zwierzęta duże i małe (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-wszystkie-zwierzeta-duze-i-male-184.html)
-   -   To straszne co ludzie robią zwierzętom (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/wszystkie-zwierzeta-duze-i-male/t-to-straszne-co-ludzie-robia-zwierzetom-6500-print.html/)

neverending 28-01-2010 09:57

To straszne co ludzie robią zwierzętom
 
Przed chwilą dostałam link od koleżanki poprosiła mnie żebym obejrzała ten film do końca, a teraz żałuję że to zrobiłam...

Jeśli nie chcecie, nie oglądajcie, film jest straszny, chociaż powiedzenie słowa straszny to mało powiedziane, pokazuje jak w chinach traktuje się zwierzęta.
Wystarczy, że podpiszecie petycję aby sprzeciwić się temu okrucieństwu pomóźmy to nic nie kosztuje

http://www.ptroa.co.il/petitionmovie/petition.html

al-ka 29-01-2010 00:05

Dzięki za link.Oczywiście,że podpisałam,zawsze podpisuję ,bo choć tyle w tej konkretnej sprawie można zrobić.Rozesłałam także po innych forach.Okrucieństwo wobec słabszych nie jest niestety tylko cechą Chińczyków.W naszym pięknym,katolickim skądinąd kraju też tego nie brakuje-wystarczy poczytać forum na portalu Dogomanii,lub forum fundacji EMIR.

eledand 29-01-2010 00:11

Witam
 
Takie obrazki w Chinach to codzienność.To jest naród,gdzie zwierzęta trzeba zeżreć.
Ten link nie oglądałam,ale znam to z innego Portalu...:mad:

cruella 29-01-2010 19:57

....film jest straszny, chociaż powiedzenie słowa straszny to mało powiedziane, pokazuje jak w chinach traktuje się zwierzęta.
Wystarczy, że podpiszecie petycję aby sprzeciwić się temu okrucieństwu pomóźmy to nic nie kosztuje

Znam podobny filmik i wiem, jakie to okrutne. Ale nie bardzo wierzę w tego rodzaju petycje. Chińczycy mają specyficzną mentalność, okrucieństwo zakorzenione we krwi od tysiącleci i nic tego nie zmieni, tym bardziej, że opinia reszty świata mało ich obchodzi.

Kazik 29-01-2010 21:39

Rozesłałem do wszystkich znajomych w kraju i za granicą. Oni roześlą dalej. Na razie ponad 9 tys podpisów. Dużo jest z Izraela i Kanady. Szukałem siebie na liście-było "dziękuję" po potwierdzeniu adresu mailowego, więc muszę być-- poszukam później. Ale czy to coś pomoże? Nawet ministrowie spraw zagranicznych, ONZ i tak dalej nie pomoże. Bo dotychczas nie pomogło, a to wiadome nie od wczoraj, ani nawet od stu lat. Smutne.

Widziałem kiedyś w "Uwaga" jak wrzucili świnię do urządzenia gdzie ma skórę odwłosić, czy coś takiego. Chciała uciekać i kwiczała. To gorąca przegrzana para, ponad 100 stopni jak się klapę zamknie. No to domykali, aby nie wyskoczyła. Jak to się skończyło, czy był sąd itd to już nie wiem. U nas jak zwykle "mała szkodliwość czynu....." no i jak bez kary.

sellenhel 29-01-2010 21:55

Film obejrzałam,jestem wstrząśnieta,brak mi słów na takie okrucieństwo.Petycję podpisałam i oby to pomogło w co nie bardzo narazie wierzę :rolleyes:

bogda 29-01-2010 22:16

No właśnie, co daleko szukać jak u nas też nie zawsze jest humanitarnie.
A widzieliście w jaki sposób oczyszczają węgorzom skórę ze szlamu czy czegoś tam?
Ja widziałam, straszne.

bronczyk 29-01-2010 23:04

My też żremy zwierzęta. Krowy, świnie też czują to samo w agonii. My tylko nie jemy psów, choć są i tacy co smalec z nich robią. Czy okrucieństwo Chińczyków jest gorsze od naszego. Czy przywiązanie psa do drzewa w ciemnym lesie jest lepsze? Ja z chęcią podpiszę petycje o lepsze traktowanie zwierząt w naszym kraju. Też nam daleko do humanitarnego traktowania braci mniejszych. Ja przeżyłam wiele przykrych chwil jak prowadzałam swojego sparaliżowanego psa. Ciągle słyszałam, że darmozjada trzymam, że wariatka jestem, ponieważ pomagam psu, a nie dzieciom, które w domach dziecka są. Wiecie, tyle było w tych głosach zwykłej nienawiści, że czasem przychodziłam do domu i płakałam. Płakałam nad tym, że ludzie są w stanie być tak pełni żółci i zawiści.

Mirusia 06-04-2010 13:16


Mirusia 06-04-2010 13:18

Cytat:

Napisał Mirusia


Mirusia 14-05-2010 14:53


Zaostrzyc kary za znęcanie sie nad zwierzętami!!
Zaczynają od zwierząt.a potem często kończą na ludziach. Osobnik który znęca się nad zwierzęciem nie zawaha się zrobić krzywdę człowiekowi. Jedyne co go powstrzymuje, to strach przed tym, że człowiek (zwłaszcza silniejszy) jest w stanie skutecznie się obronić lub strach przed ewentualna karą. Poza tym wiadomo, ze wielu seryjnych morderców zaczynało swą "karierę" od dręczenia i zabijania zwierząt. Banda małolatów znęcająca sie nad kotem za chwilę będzie znęcała się nad słabszym kolegą lub nad staruszką. To taka uwaga dla tych którzy twierdzą, że nie warto zajmować się problemem zwierząt bo ludzie są ważniejsi.

tadeusz50 04-06-2010 11:08

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos....html?skad=rss

bez komentarza

powtórzyłem w drugim wątku

jolka5652 08-06-2010 00:17

Drodzy, Kochani Klubowicze

Jeżeli macie chociaż odrobinę litości dla zwierząt to bardzo proszę,

wypełnijcie tą petycję, ale najpierw przeczytajcie co Chińczycy

robią ze zwierzętami, a jeżeli po przeczytaniu tekstu będziecie

w stanie obejrzeć film to zróbcie to, jest wstrząsający


http://www.ptroa.co.il/petition/ film obejrzyj tylko po przeczytaniu tekstu

hania.m 08-06-2010 00:40

Jolu! przerażający ten krótki film!
Czy takie czyny mogą być bezkarne skoro są publicznie wiadome?
Trochę mnie to dziwi.
Jolu Ty pracujesz jeszcze bo jesteś młoda dziewczyna! Ja przepracowałam swoje 35 lat. Ale wolałabym tamte czasy.
Dzięki za to morze. Uwielbiam morze.

jakempa 08-06-2010 00:48

Witam Was pomimo,późnej pory, Zajęta jestem teraz,bo szykuję się do wyjazdu, i pogoda taka, że trzeba to wykorzystać, Fajnie, ze tak tutaj się rozgadujemy, coraz blizsze sobie jesteśmy i tak tutaj ciągniemy, Jolka- widziałam na filmie nakręconym przez mego zięcia. ktory był w Chinach co wyprawiają Chińczycy z tym co się ''rusza'' okropność. Dlatego wybacz, ale nie przeczytam i nie oglądnę, bo bardzo się wtedy zdenerwowałam i przeżyłam to co zobaczyłam. Nie chcę powtórki uczuć.

jolka5652 09-06-2010 15:02

Dzisiaj mamy Dzień Przyjaciela
Wszystkim znanym i nieznanym
przyjaciołom cieplutkie uściski



cha_ga 09-06-2010 19:19

Wczoraj w telewizji był reportaz z Sandomierza.Nie ma tam schroniska dla zwierzat, jedynie małe przytulisko prowadzone przez towarzystwo opieki nad zwierzatami czy podobną organizację, która obecnie zajmuje sie ratowaniem z zalanych terenów pozostawionych tam przez właścicieli psów. Właściciele tych zwierząt nie dość że pozostawili je samym sobie to w wiekszosci nawet ich nie szukaja, jednym słowem nie interesuja się wogóle ich losem.Przytulisko jest przepełnione, serce się kraje na widok tych porzuconych psiaków, co z nimi bedzie dalej?

Arti 09-06-2010 20:04

Cytat:

Napisał cha_ga
Wczoraj w telewizji był reportaz z Sandomierza.Nie ma tam schroniska dla zwierzat, jedynie małe przytulisko prowadzone przez towarzystwo opieki nad zwierzatami czy podobną organizację, która obecnie zajmuje sie ratowaniem z zalanych terenów pozostawionych tam przez właścicieli psów. Właściciele tych zwierząt nie dość że pozostawili je samym sobie to w wiekszosci nawet ich nie szukaja, jednym słowem nie interesuja się wogóle ich losem.Przytulisko jest przepełnione, serce się kraje na widok tych porzuconych psiaków, co z nimi bedzie dalej?


co z nimi będzie dalej to zależne jest od ludzi.

koziorożec 09-06-2010 20:42

Dobre pytanie - "co z nimi będzie?"
Będą się wałęsać po okolicy, te które przeżyją. Powiększą ilość bezdomnych psów.
Właśnie w takich okolicznościach wychodzi prawdziwy charakter człowieka i jego miłość do psów, którą tak się szafuje.
Ja rozumiem, że powódz to tragedia, ale pozostawienie domownika- a takim jest pies, na tej wodzie samego, przerażonego - to tego nie jestem w stanie zrozumieć.

A miałam nie wchodzić na ten wątek - ufffff

bronczyk 09-06-2010 22:04

A obarczanie bobrów winą za powódź też mieści się w tym samym okrutnym traktowaniu zwierząt.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:24.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.