Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Pielęgnacja (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-pielegnacja-137.html)
-   -   Naturalne metody czy suplementacja? (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/pielegnacja/t-naturalne-metody-czy-suplementacja-5415-print.html/)

Leokadia 21-09-2009 16:16

Naturalne metody czy suplementacja?
 
Ostatnio pojawia się bardzo dużo fajnych artykułów na temat naturalnych maseczek odżywiających włosy, cerę i paznokcie. Przyznam szczerze, że te przepisy są bardzo kuszące i ponoć naprawdę skuteczne. Moja znajoma często robi sobie maseczki z ogórka a na włosy z bananów i jest zadowolona, bo efekty naprawdę widać. Ja z kolei zastanawiam się nad jakimś suplementem, bo odżywianie od wewnątrz też jest ponoć skuteczne. Czy ktoś zna może jakieś godne polecenia suplementy? Jak długo trzeba je brać, żeby zauważyć jakieś efekty?

lucecita 22-09-2009 11:33

Hmm...Ciężko tak jednoznacznie powiedzieć czy te naturalne metody są wystarczające.
Ja osobiście jestem za odżywianiem od wewnątrz, bo moim zdaniem takie powierzchowne metody nie zawsze są skuteczne... teraz biorę suplement wspomagający leczenie osteoporozy C-plus i na razie - odpukać - wyniki mam dobre. Ostatnio kupiłam też Onozis, bo sporo pozytywnych opinii czytałam na temat tych aminokwasów siarkowych, które ma w składzie i rzeczywiście cera i włosy są w trochę lepszym stanie.

Leokadia 22-09-2009 14:53

A te aminokwasy znajdują się w jakiś produktach? Można je wraz z pokarmem dostarczać czy tylko w tych preparatach są?

lucecita 22-09-2009 16:28

Ryby chyba zawierają jakieś aminokwasy ale myślę, że regularne przyjmowanie suplementów zdecydowanie lepiej odżywi ci włosy, więc możesz kupić sobie jakiś preparat na próbę. A ty próbowałaś robić sobie jakieś maseczki? W twoim przypadku też były skuteczne?

Ewita500 27-10-2009 20:27

Bardzo dobrym zabiegiem na włosy jest stosowanie nafty kosmetycznej którą można kupić w każdej aptece jest tania przed myciem wcieram we włosy zakładam czepek i trzymam ok pól godziny po umyciu spłukuje wodą przegotowaną z octem lub cytryną woda nie może być za ciepła najlepiej chłodna bo wtedy ładnie zamykają się końcówki włosów efekt jest wspaniały polecam

barbarakoch 08-11-2009 20:56

ja jestem za wszelkimi naturalnymi sposobami!

duszka07 09-11-2009 19:03

Rok temu stosowałam na włosy maseczkę:
1 żółtko, sok z pół cytryny i łyżka kosmetycznej nafty. Jest to nietłusta maseczka i dobrze się zmywa. Efekty sa, ale przy dłuższym stosowaniu,

duszka07 09-11-2009 19:04

Rok temu stosowałam na włosy maseczkę:
1 żółtko, sok z pół cytryny i łyżka kosmetycznej nafty. Jest to nietłusta maseczka i dobrze się zmywa. Efekty sa, ale przy dłuższym stosowaniu,

ewiko 19-11-2009 14:44

Od kilku miesięcy łykam Belisse . Na efekty czekałam 2 - 3 miesiące ale warto było . Nigdy nie miałam tak długich i mocnych paznokci . Przestały wypadać włosy a przedtem było to moją zmorą . Po za tym staram się przed każdym myciem głowy wcierać w jej skórę sok z czarnej rzepy . Jedno z drugim naprawdę pomaga .

bogusława 21-11-2009 00:06

lucecita ma racje, takie rzeczy znajduja sie w rybach. ja bym stawiala na naturalne sposoby a nie dodawanie naszej wątrobie kolejnych zmagan tabletkowych.
jedz ryby, są dobre na wszystko, jak w reklamie :)
ja jem i jak na swoj wiek, nie narzekam ni na wyglad ni na zdrowie :)

Malwina 21-11-2009 14:26

Watroba jest jednym wielkim laboratorium...służy nam do końca życia,jestem za naturalnie dobranym odżywianiem, które zawiera w sobie to, co daja nam w suplementach w aptece za duże pieniądze z wielka niekorzyścia dla wątroby..nasze mamy , babcie już dawno wypróbowały zbawienny wpływ ziół, warzyw, zbóż i i innych darów, których wokół pod dostatkiem(jeszcze).Tyle że suplement kupujesz , masz, łykasz..a nad naturalnymi specyfikami trzeba popracować.....

bogusława 21-11-2009 18:06

Malwino, i co nie lepiej popracowac?
poza tym powiedzmy sobie szczerze, ze zdrowiej jest przyjac witaminy i tego typu rzeczy z jedzenia, niz tabletek :)

Malwina 21-11-2009 23:30

no pewnie ,że warto, ale wielu nas się nie chce..hihi

bogusława 22-11-2009 19:22

haha, no tak Malwinko, ale jednak czasem trzeba!

barbarakoch 28-11-2009 20:56

a co tu jest do nie chcenia? wystarczy podjadac owoce, warzywa, ryby, wszelkie kielki.. duzo by wymieniac.. to nie jest za duzy wysilek

zosinek 29-11-2009 00:21

Moja siostra od kilku lat używa tabletki ze skrzypem polnym.Wlosy jej sie wzmocnily i siwienie i jakby się zatrzymało.ja kupiłam Szampon i odżywkę w aptece także ze skrzypem polnym.Dopiero zaczęłam używać ale zapewniano mnie że również jest skuteczna.

B.B. 29-11-2009 10:15

Czytałam ,ze tak zwane suplementy diety powinny być stosowane Z PRZERWAMI , tak aby organizm zdołał przyswoic i korzystnie przetworzyc skladniki.

aka210 27-12-2009 10:29

Witam Was , jestem nowa.
Chcialam zapytac czy któras z Was korzystała z refleksologii stóp ? Teraz w Swieta wyczytalam, ze to bardzo zdrowa manualna terapia / masaż stóp/ , pomaga w pozbyciu sie toksyn. Na zachodzie jest od lat , u nas sie zaczyna w gabinetach odnowy biologicznej.

Malwina 27-12-2009 12:07

Wykonuję refleksologię stóp Ako od 13 lat....baaardzo polecam...sama tez sobie robię, ale wymaga to trochę trudu i zawsze systematycznosci no i oooogromnej wiedzy o receptorach...najlepiej poddac się fachowcowi...

dziewiątka 31-12-2009 09:43

Malwinko, Twoje umiejętności i wiedza n/t naturalnych metod uzdrawiania jest przeogromna - GRATULUJĘ i niech ten wątek rozwija się jak najdłużej:)
Wszystkim, którzy uzupełniają wiedzę Malwinki i tym, którzy z tych porad korzystają :




Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:25.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.