Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Wrocław (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-wroclaw-142.html)
-   -   My Wrocławianie (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/wroclaw/t-my-wroclawianie-7894-print.html/)

alodia1949 04-10-2010 18:28

My Wrocławianie
 
Zapraszam serdecznie wszystkich Wrocławian na ten wątek.
Zarówno tych, ktorzy się tu urodzili i tych, którzy przybyli, polubili miasto i zostali. A także wszystkich, którzy lubią moje rodzinne miasto.
Mam nadzieję na miłe spotkania, wymianę wspomnień, doświadczeń, polecanie przyjaznych nam miejsc i wydarzeń kulturalnych.

Oto moja pierwsza propozycja pt. "noc w bibliotece" w ramach "Dni seniora".
Miejsce: biblioteka publiczna, ul. Wyszyńskiego 75 (u zbiegu z ul. Prusa, dojazd tramw. 0,1 do skrzyżowania Wyszynskiego/Nowowiejska; aut. 128, A, N do przystanku "Ogrod Botaniczny"),
9 października, sobota, godz. 20.W programie zabawy literackie, konkursy z nagrodami i inne niepodzianki. Więcej na stronie www.biblioteka.wroc.pl

Biblioteka tak wygląda z zewnatrz



senioritka 04-10-2010 20:51

Piękny ten Wasz Wrocław tylko kawa w papieskiej kawiarni
bardzo droga!

alodia1949 04-10-2010 21:25

tak
 
Tak, chyba doliczają procent za bliskość Katedry i Ogrodu Botanicznego:D Ale przy pomniku Jana Nepomucena obok kościoła św. Krzyża jest kafejka - może tam taniej? Muszę sprawdzić kiedyś.
Za to niedaleko na pl. Bema jest prywatna piekarnia z pysznym pieczywem. Polecam.
Poniżej pomnik św. Jana Nepomucena



hannabarbara 05-10-2010 10:05

Witam i cytuję gospodynię wątku:
Cytat:

Zapraszam .....tych, którzy się tu urodzili i tych, którzy przybyli, polubili miasto i zostali.

Do żadnej z wymienionych kategorii nie należę, ale bardzo lubię to miasto.Bywam tu i zawsze zostawiam kawałek serca. Obfotografowałam miasto bardzo dokładnie. Ale prawie wszystko mi przepadło. Mam to, co wstawiłam gdzieś tam w sieci.

To obrazek z własną fotką Ostrowia Tumskiego.


alodia1949 05-10-2010 13:34

dzień dobry
 
HannoB - bardzo dziękuję za piękną pocztówkę Ostrowa Tumskiego. I nie zapominaj o nas, proszę.
Dzisiaj wybieram się na spotkanie z Michałem Ogórkiem (dziennikarzem, satyrykiem) do biblioteki przy ul. Reja 1/3, jej wnętrze poniżej





senioritka 05-10-2010 17:15

Żałuję, że mieszkam tak daleko od Wrocławia.

sellenhel 05-10-2010 17:26

Cytat:

HannaBarbara
Do żadnej z wymienionych kategorii nie należę, ale bardzo lubię to miasto.

Alodio ja też nie należę do żadnej kategorii
Ale Wrocław lubię ,podziwiam i uwielbiam. :)
Pozdrawiam alodio Ciebie i wszystkich wrocławian :)


senioritka 05-10-2010 20:57

Tak, to były piękne dni spędzone we Wrocławiu. Pozdrawiam ze
Szczecina Wrocławianki!

alodia1949 06-10-2010 16:01

dzień dobry
 
Jak miło, że zajrzalyście na tę stronkę, dziękuję bardzo. I zapraszam nieustannie.
Probowałam opisać wczorajsze spotkanie na kocim blogu ale coś się zblokowało i wyrzucało mnie kilkakrotnie. Ot, bolszaja tiochnika XXI wieku!
Spróbuję wieczorem ponownie. Okazało się, ze wyczerpałam pojemność blogu. Założylam nowy, jest w mojej stopce, różnica niewielka jest. :)
Dzisiaj ładna pogoda więc zapraszam na spacer do Ogrodu Japonskiego w Parku Szczytnickim



maluna 07-10-2010 11:59

Znam trochę Wrocław, ale zawsze chętnie tutaj wchodzę i oglądam zdjęcia i czytam Wasze wpisy:D

Yeva 07-10-2010 19:15

Witam,
Nie mieszkam we Wrocławiu ale bardzo lubię to miasto.
W Ogrodzie Japońskim byłam wiosną


alodia1949 07-10-2010 19:32

dobry wieczór
 
Poszwendałam się dzisiaj po Wrocławiu.
Obejrzałam wystawę w galerii "Pod Plafonem" w Rynku i w galerii "Design" przy ul. Świdnickiej. Opiszę je na kocim blogu.
UWAGA: sklep "aewoman" (do towarowy "Łada" przy ul. Oławskiej) ma ogromną przecenę. Kupiłam sobie lniany letni żakiet za 9.- złotych (słownie: dziewięć złotych). Skorzystajcie.
A oto kamieniczki Jaś i Małgosia. Między Rynkiem a kościołem garnizonowym św. Elżbiety.



bogda 07-10-2010 21:59

Wrocław to jest takie miasto z duszą, właściwym sobie klimatem i urokiem.
Byłam dwa razy we Wrocławiu, ale to już było bardzo dawno temu, tak że z przyjemnością wszystko pooglądam.
Alodio, czekamy na dalszy ciąg :)

alodia1949 07-10-2010 23:59

już pólnoc
 
A ja tu straszę jako ciemna dama.
Opisałam wystawy na kocim blogu i razem ze zwierzątkiem zapraszam:



alodia1949 08-10-2010 20:12

a teraz
 
przedstawiam widok z lotu ptaka dzielnicę Wrocławia gdzie mieszkałam i chodziłam do szkoły podstawowej i ogólniaka czyli Sępolno. Są tam zarówno jednopiętrowe kamienice z 4 mieszkaniami na klatce jak i szeregowce oraz domki wolnostojące. Mieszkałam w kamienicy przy ul. Partyzantów bliżej Monte Cassino.
Osiedle ma dla jednych kształt tulipana, dla innych orła. Wolę kwiat.



Yeva 09-10-2010 19:17

Dla Jubilata :)



zestaw-cjournet13_matelot
czcionki-czcionka-Chaparral Pro,Times New Roman
zdjęcia własne

Doc 10-10-2010 11:58

Cytat:

Napisał bogda
Wrocław to jest takie miasto z duszą, właściwym sobie klimatem i urokiem.


Fiona 10-10-2010 18:03

re
 
Doc -a skąd ty wyszukałeś taką instrukcję ? śmiać się czy płakać?:) :)

Doc 10-10-2010 18:56

Śmiać i to do rozpuku
 
Cytat:

Napisał okruszek999
Doc -a skąd ty wyszukałeś taką instrukcję ? śmiać się czy płakać?:) :)

Ech...to 93 rok.A wysłałem żebyście nie byli tacy dumni z siebie.Krasnale Wam wszystko pozałatwiały to teraz im pomniki stawiacie.A o tym urzędniku co Was podstaw uczył zapomnieliście. :rolleyes:

Fiona 10-10-2010 20:09

Doc
 
nie jest tak dobrze jakby się chciało ,ale skoro zaglądasz na nasz wątek to widzisz ile u nas dzieje się fajnych rzeczy ,bo my Wrocławianki to fajne kobitki jesteśmy,i ładne i zgrabne to też załatwialiśmy z krasnalami.Miłego wieczoru.:) :)

alodia1949 10-10-2010 20:30

dobry wieczór
 
Yeva - piękny tenTwój kolaż jubileuszowy. Dziękuję Ci baaardzo.
Doc - rozumiem, że to dla żywzej wymiany mysli i doświadczeń, taka prowokacja? Ja się nie obrażam. Doskonale widz co zlego jest we W. i obecnego oraz poprzedniego prezydenta miasta bardzo nie lubię. Fontanny im trysły zamiast dobrych pomysłów na korki uliczne na przykład.
W Ogrodzie Botanicznym są piękne dyniowe instalacje, idźcie póki ładna pogoda i dynie piękne.
Okruszku :)
Zapraszam na mój blog - wystarczy klik w dolny link.
Oto dyniowy czołg:



Doc 10-10-2010 21:03

Wiem wiem
 
Cytat:

Napisał okruszek999
bo my Wrocławianki to fajne kobitki jesteśmy,i ładne i zgrabne to też załatwialiśmy z krasnalami.Miłego wieczoru.:) :)

To wiadomo nie od dziś,wrocławianki z urody słyną.Jedną nawet znam ale nie pytaj o nic.Nie powiem kto to. :D
Dobranoc.Miłych snów. :)

inka-ni 10-10-2010 21:36

Witam Alodię pozdrawiam Ciebie i Wroclaw.Spędzlam w nim 4-lata w moldosci.Wielkim sentymentem darzę to miasto i chętnie tu zaglądać będę.

alodia1949 11-10-2010 19:14

dobry wieczór
 
Inko, Mr Doc - pozdrawiam.
Te instalacje dyniowe są naprawdę piękne więc zaserwuję jeszcze pannę młodą i kota:





kama5 12-10-2010 12:42

Puk, puk....to ja
 
Wchodzę odważnie , bo czuję się Wrocławianką całym sercem.
We Wrocławiu mieszkałam kilka lat w najpiękniejszym okresie swego życia.Los rzucił mnie w przeciwny kierunek , ale moje serce zostało we Wrocławiu, jak również moja cała najblizsza rodzina.Odwiedzam to piękne miasto i marzę , by jeszcze tam wrócić...

jasinek123 12-10-2010 14:00


kamo5
puk,puk...to ja
byłem w lipcu jestem oczarowany Wrocławiem
Fontanna na starym rynku
pozdrowienia!

alodia1949 13-10-2010 14:20

witajcie
 
Kamo i Jasinku. Zapraszam częściej.
Kamo, w jakiej dzielnicy Wroclawia mieszkalaś?
Przyjeżdżający pociągiem wysiadają na Dworcu Głównym, teraz (nareszcie!) w remoncie:



jakempa 14-10-2010 01:01

Ogród botaniczny w dniu dyni








jakempa 14-10-2010 01:03








jakempa 14-10-2010 01:06










Jakość niezbyt dobra, ale robione komórką

jakempa 14-10-2010 01:09

Niedawno wyremontowana stara kamieniczka na ul. Legnickiej, obok wkomponowany nowy budynek


kama5 14-10-2010 20:00

Moje punkty zaczepienia
 
Ul Zielińskiego w dobrych latach , teraz moja rodzina mieszka na Szwedzkiej - kierunek Nowy Dwór.To jest dzielnica willowa.
Wrocław mam w oczach i gdy tylko stawiam nogę na peronie ubywa mi kilkanaście lat.
Tak więc na razie we Wrocławiu mieszka moja dusza , ja dolączę - mam taką nadzieję.:D

Fiona 14-10-2010 20:59

re
 
Kamo- a w jakich latach mieszkałaś na tej ulicy? ja przy tej ulicy mieszkałam od urodzenia.

Może w przyszłym roku na wiosnę zorganizujemy spotkanie miłośników Wrocławia ,ciekawa jestem czy byliby zainteresowani?

sellenhel 14-10-2010 21:20

Witam i pozdrawiam Wrocławianki
 
Uwielbiam Wrocław i z sentymentem wchodzę
na ten wątek wrocławski :)
Dzięki dziewczyny za pokazywanie
pięknego Wrocławia. Dyniowe dekoracje super :)

Znaleziony w necie :)

Wiersz o Wrocławiu na podstawie Inwokacji

autor : esmero

Wrocławiu, mała ojczyzno moja,
droga ty jesteś jak zdrowie.
Kto nigdy tu nie był się dowie co stracił, dziś
piszę o tobie i ukazuje cię w pełnej ozdobie.

Przez miasto, cudowne co w kotlinie
Na wędrowców świata czeka
Płynie szara, czasem okrutna
Lecz przepiękna rzeka

Kamienic w rynku przepych niemały,
nie znajdziesz im równych w świecie całym.
Ostrów Tumski, ta wyspa to serce miasta
nad nim las wież, kościołów strzelistych wyrasta.
Dzielnica prastara pełna świątyń, kapliczek ,
historycznych portali i małych uliczek.

,,Zielona Wyspa” to moja dzielnica
wśród drzew parku hali ludowej wieżyca.
Japońskie ogrody, zwierzyniec wspaniały.
Sławę swą roztaczają na kraj cały.

Wśród tych zabytków zieleni bezmiarów,
nowe piękne dzielnice niczym świat z czarów.
Klejnotu takiego jak to miasto nie znałem
Chociaż nieraz już w krajach dalekich bywałem.

B.Sz 14-10-2010 21:44

Witaj okruszku
już się piszę na to spotkanie
za jakiś czas będę tam mieszkac

alodia1949 15-10-2010 20:00

dobry wieczór
 
Dziekuję bardzo Jadziu za kontynuację wątku dyniowego, Selenko - za wiersz o Wrocławiu, Okruszku - chętna jestem na spotkanie, Szczytku - witaj we Wroclawian gronie :)
Zapraszam do przeczytania mojego opowiadania gdzie opisuję, trochę, bibliotekę przy ul. Wyszyńskiego. Opowiadanie jest na stronie Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej w Rynku (kiedyś to była Wojewódzka B.P.), a także na mój blog (KLIK w dolny link) - piszę o spotkaniu z Michalem Ogórkiem i Hanną Kowalewską w bibliotekach przy ul. Reja i Wysz.
Ja mieszkam w Śródmieściu, na osiedlu Ołbin.


http://www.wbp.wroc.pl/index.php?opt...0&Ite mid=737

alodia1949 16-10-2010 19:01

witam
 
przedstawiam Zamek w Leśnicy. Jest to Centrum Kultury, kiedyś tam była biblioteka publiczna póki jej nie przeniesiono do szkoły.
Jest tam sala wystawowa gdzie mialam pierwszą wystawę kolaży. Wystawa była wspólna wraz z koleżanką robiącą obrazki z suszonych kwiatkow, listków i traw. Wymyśliłam wspólny tytuł: "Kwiatki, ładne kwiatki". Te ładne kwiatki to do moich prac, ktore mają, czasem dowcipno-złośliwe napisy".



Fiona 16-10-2010 19:18

Cytat:

Napisał szczytka
Witaj okruszku
już się piszę na to spotkanie
za jakiś czas będę tam mieszkac


Będzie mi bardzo miło spotkać się z miłośnikami a także mieszkańcami mojego kochanego od urodzenia miasta.Czekamy zatem do wiosny mam nadzieję ,że będzie nas więcej.pozdrawiam .:)

inka-ni 16-10-2010 20:38

Witam Wroclawianki.Okruszku z Wroclawia jest sporo na seiorze i tylko się srzyknąc a napewno się uda.Och jak bym chętnie odwiedzila Wroclaw,ale zdrowie niepozwala.Dworzec mi przypomina wyjazdy na wakacje i powroty do budy.Wielokrotnie czekalam na pocąg.Pozdrawiam Wroclaw i mieszkanców.

Fiona 17-10-2010 09:34

witam
 
Do wiosny jeszcze daleko ,da Bóg ,że doczekamy w dobrym zdrowiu a wtedy zobaczymy ilu nas będzie .:) :) Pozdrawiam i miłej niedzieli.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:33.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.