Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Dom, wnętrza, ogród (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-dom-wnetrza-ogrod-104.html)
-   -   Ogród moja pasja-II część. (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/dom-wnetrza-ogrod/t-ogrod-moja-pasja-ii-czesc.-2683-print.html/)

Kundzia 18-06-2008 22:42

Ogród moja pasja-II część.
 
Ponieważ założyciel tego wątku nigdy więcej nie pojawił się na forum,pozwoliłam sobie założyć nową część.
Wszyscy miłośnicy ogrodów mile widziani.

elizka 18-06-2008 23:22

Ratunku!
Na mojej jabłoni,co pierwszy raz ma duuużo jabłuszek,zwijają się liście,a wszędzie lataja jakieś małe owadziki,niech je diabli porwią!Można teraz ją opryskać,jeśli tak,to czym?

Sunshine 19-06-2008 21:04

Kiedyś, na tym wątku chyba
napisałam,że zamierzam na swoim balkonie
mieć kwiatek w zawieszonej u balkonu nade mną
doniczce.
Nie było to wcale łatwe przedsięwzięcie,
ale co znaczy upór
a oto efekt
to werbena-ślicznie pachnie wieczorem

ignesja 20-06-2008 18:47

werbena
 
jest piękna ! Czy taką ją już kupiłaś ?
Czy tak Ci pięknie rośnie? Jeżeli to twoja zasługa to proszę o przepis.

a to moje naparstnice

ignesja 20-06-2008 19:01

Cytat:

Napisał elizka
Ratunku!
Na mojej jabłoni,co pierwszy raz ma duuużo jabłuszek,zwijają się liście,a wszędzie lataja jakieś małe owadziki,niech je diabli "porwią!Można teraz ją opryskać,jeśli tak,to czym?


Tak to niestety jest Elu ! Ja też mam w ogrodzie kilka drzewek owocowych i myślałam,że będę miała zdrowe owoce bez stosowania nawozów sztucznych i oprysków.W zeszłym roku miałam pierwsze jabłuszka. Zanosiło się na extra urodzaj,niestety owoce kiepsko rosły i prawie nie nadawały się do jedzenia.Drzewka miały co raz mniej liści a te co zostały były w plamy lub pozwijane.To niestety efekty żerowania owadów i grzybów.W tym roku wszystkie opryskałam,ale robiłam to wczesną wiosną w tzw. fazie pąka.Zimą pobieliłam zaś wszystkie pnie.Czy można pryskać teraz? Chyba nie....może chaliniak zajrzy, on będzie wiedział.

Sunshine 20-06-2008 19:07

Cytat:

Napisał ignesja
jest piękna ! Czy taką ją już kupiłaś ?
Czy tak Ci pięknie rośnie? Jeżeli to twoja zasługa to proszę o przepis.


Kupiłam ją ładnie okwitniętą,
ale niestety szybko zwiędły pierwsze kwiaty
i zaczynała wyglądać dość smętnie/nawet zastanawiałam się czy to już jej koniec:mad: /
Ale ponieważ miała mnóstwo pąków
zaczęłam ją intensywnie podlewać/wodą z nawozem do kwitnących/
i teraz z każdym dniem wygląda coraz piękniej.
Codziennie rozwijają się nowe pąki
a zapach
jest wprost zniewalający.

ignesja 20-06-2008 19:12

werbena
 
dziękuję Sunshine za błyskawiczną odpowiedź,ale proszę jeszcze -jak często podlewasz nawozem?

Sunshine 20-06-2008 19:38

Cytat:

Napisał ignesja
dziękuję Sunshine za błyskawiczną odpowiedź,ale proszę jeszcze -jak często podlewasz nawozem?


przy każdym podlewaniu, czyli
codziennie.

chaliniak 22-06-2008 00:16

Do elizki
 
Prawdopodobnie są to mszyce. Zajrzyj w te zwinięte listki i sprawdź. Ja używam lupy. Ale w przyszłości najlepiej zrobić zdjęcie z objawami i tu wstawić. /Zdjęcie makro/. Jeżeli to mszyce to można opryskać Pirimorem lub innym środkiem owadobójczym. W tym roku jest raczej za dużo zawiązków jabłek co powoduje ich drobnienie. Właśnie dzisiaj obrywałem część tych zagęszczonych, które same nie opadły. Natomiast co dziwne mszyce zaatakowały mi grusze /zwijanie liści/co się nie zdarzało i kilka dni temu opryskałem Pirimorem.
Pozdrawiam.

Terenia 22-06-2008 19:21

Witajcie. Ja w tym roku wzięłam się za mszyce "ekologicznie".Robię coś w rodzaju gnojówki z pokrzyw i tym zlewam rośliny. Mszyce padły a nowych nie ma. Może taki oprysk niechemiczny poskutkowałb:)

Terenia 22-06-2008 19:28

Cytat:

Napisał Terenia
Witajcie. Ja w tym roku wzięłam się za mszyce "ekologicznie".Robię coś w rodzaju gnojówki z pokrzyw i tym zlewam rośliny. Mszyce padły a nowych nie ma. Może taki oprysk niechemiczny poskutkowałb:)

Przepraszam-wtrąciła się wnuczka i niechcący wysłała niedokończoną wiadomość: ...poskutkowałby jeszcze teraz? Powodzenia:)

elizka 22-06-2008 19:49

Kochani dzieki za koło ratunkowe!Agnieszko,Wieśku!spróbuję działać piprimorem.Dowiedziałam się, że jest on nie tylko w małym pojemniku z atomizerem/taki dotychczas znałam/,ale i do rozcieńczania w większej ilości wody.Sprawdzę karencję,a moje zdjęcia z bliska nie udają mi się.W kazdym razie jutro z rana ruszam z lupą do sadu/nazwa wielka,a sad malutki/.Tereniu kiedys próbowałam tworzyć roztwór z pokrzyw,ale fetor jest" łokropieństwo" i nie wiem czy on tak długo zajeżdża?

Terenia 23-06-2008 09:49

To "łokropieństwo" nie jest takie straszne i dość szybko mija. Lepiej jest, jak w szklarence podlewam przefermentowanym krowieńcem i pokrzywą jednocześnie!!! Ale to nic, grunt,że skuteczne-przynajmniej w moim przypadku:D

nektarynka 23-06-2008 16:38

Witam was serdecznie jestem Nektarynka ogród to też moja pasja ale ten rok wyjątkowy mszyce robactwo i pleśnie i musimy jakoś zwalczać ja też opryskuję trochę chemicznie ale i domowymi sposobami np. łuski z cebuli i czosnku namoczyć w wodzie przecedzić musi odstać i pryskać kilka razy a w ogóle to wczoraj deszczyk pierwszy raz popadał bo była pustynia pozdrawiam wszystkich

Terenia 23-06-2008 19:33

a na co te łuski itd? może się przydać

Cela 23-06-2008 19:48

a może jest skuteczy ekologiczny sposób na ślimaki bez domka takie obrzydliwe i brązowe .Sałetę to one mi zjadły .

Małpa 23-06-2008 19:51

myśłę,że nie ma skutecznego ekologicznego sposobu,ja kupuję takie granulki i po kilka rozsypuję obok tego co ma urosnąc i one się "wyślimaczają"

Cela 23-06-2008 20:58

czyli jak rozumiem granulki na ślimaki muszę kupić

Małpa 23-06-2008 21:01

Najlepsze są takie niebieskie lub brunatne i są tańsze od białych,których jest niewiele:)

nektarynka 23-06-2008 23:09

witaj Tereniu widzę że nie jestem sama początkująca to i dobrze bo się będziemy razem się wspomagać bo ja jeszcze technicznie słabo ale z czasem dojdziemy do wprawy a teraz odpowiem Ci na pytanie po co te łuski to jest lekarstwo domowe na mszyce i nie tylko ale musi 4 dni postać żeby wszystko razem się wymieszało pozdrawiam Nektarynka:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:27.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.