Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Różności - wątki archiwalne (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-roznosci-watki-archiwalne-191.html)
-   -   Plec brzydka czyli "rodzynek" w kuchni! (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/roznosci-watki-archiwalne/t-plec-brzydka-czyli-quotrodzynekquot-w-kuchni-2873-print.html/)

Mar-Basia 28-07-2008 23:22

Plec brzydka czyli "rodzynek" w kuchni!
 
Zapraszam wszystkie seniorki do dyskusji o naszych "rodzynkach" w kuchni.
Panowie mile widziani.

Mar-Basia 28-07-2008 23:32

Otwieram bal!
 
Cytat:

Napisał marbella123
Zapraszam wszystkie seniorki do dyskusji o naszych "rodzynkach" w kuchni.
Panowie mile widziani.


Moj "rodzynek" lubi gotowac co jest mi bardzo na reke bowiem nigdy nie bylam mistrzem w szuce kulinarnej. Z opowiadan kolezanek "seniorek" w moim wieku, wynika, ze panowie z naszej generacji sa NUL w tej sztuce. W kraju w ktorym spedzilam duza czesc mego zycia panowala zasada trzy "K", KKK - kuchnia, kosciol, dzieci. W niektorych kantonach kobiety otrzymaly prawo glosu dopiero po roku 1985. Otworzenie osobnego konta bankowego przez zamezna kobiete bylo niemozliwe bez zgody meza.

Wyobrazcie sobie takich panow w kuchni? ;) ;)

Basia. 28-07-2008 23:38

Basiu
 
gratuluję pomyslu :D czekamy na naszych Panów ... niech powalą nas na kolana swoim talentem kulinarnym. :D Panowie czekamy!!!!!

Mar-Basia 28-07-2008 23:40

Zaloze sie
 
Cytat:

Napisał Basia
gratuluję pomyslu :D czekamy na naszych Panów ... niech powalą nas na kolana swoim talentem kulinarnym. :D Panowie czekamy!!!!!


Zaloze sie, ze chetnych panow to nie zobaczymy na tym forum!!!Hihihihi
;)

Basia. 28-07-2008 23:42

Basiu
 
zobaczymy, zobaczymy. :DTrzymam w pogotowiu notatnik żeby ściągnąć przepisy mało absorbujące i jednocześnie rewelacyjne. PANOWIE CZEKAMY!!!!!!!!!!!!

kufa86 28-07-2008 23:55

Cytat:

Napisał marbella123
Zapraszam wszystkie seniorki do dyskusji o naszych "rodzynkach" w kuchni.
Panowie mile widziani.

1, mirabelki, śliwa lubaszka (lubaszka, mirabelka) (Prunus insititia L. ) koloru żółtego, lub fioletowego zalać spirytusem, sezonować i skonsumować w dobrym towarzystwie.
2. mirabelle wsadzić do dymiona, dodać drożdży i cukru - odczekać i jak wyżej.

Basia. 29-07-2008 00:10

Kufa
 
dawaj jakiś przepis sensowny /poprzedni jest super ale chłopa się nim nie wykarmi na codzien/ żeby kobieta się nie przepracowała w kuchni i facet był najedzony i zadowolony z życia. :D CHODZI MI O KULINARIA.:DZ resztą sobie poradzę, jest upał jak sto nieszczęść i nie chce mie się sterczeć przy kuchni zbyt długo.

kufa86 29-07-2008 00:13

Solidny kawał polędwicy wołowej (o końskiej nie wspomnę) zmielić, dodać mnóstwo czosnku, cebuli, oliwy i co kto lubi. Skonsumować jak wyżej.
Popić alkoholem, żeby krowa nie myślała, że ją pies zeżarł.

kufa86 29-07-2008 00:15

Cytat:

Napisał Basia
dawaj jakiś przepis sensowny /poprzedni jest super ale chłopa się nim nie wykarmi na codzien/ żeby kobieta się nie przepracowała w kuchni i facet był najedzony i zadowolony z życia. :D CHODZI MI O KULINARIA.:DZ resztą sobie poradzę, jest upał jak sto nieszczęść i nie chce mie się sterczeć przy kuchni zbyt długo.

Czy twój chłop jest mięsożerny, czy niezbyt?


Jest uniwersalny, ratuj koleżanke forumową ..... on na forum nie wchodzi. Nie zamierzam sie gotowac w kuchni, RATUJ!!!!!!!!!!

Basia. 29-07-2008 00:16

Kufa
 
przepis super ale dawaj coś na gorąco, mój men uznaje jedzenie na gorąco. :D Ma być szybko i smacznie bo nadeszly upały. :D

Pani Slowikowa 29-07-2008 03:38

Cytat:

Napisał marbella123
Moj "rodzynek" lubi gotowac co jest mi bardzo na reke bowiem nigdy nie bylam mistrzem w szuce kulinarnej. Z opowiadan kolezanek "seniorek" w moim wieku, wynika, ze panowie z naszej generacji sa NUL w tej sztuce. W kraju w ktorym spedzilam duza czesc mego zycia panowala zasada trzy "K", KKK - kuchnia, kosciol, dzieci. W niektorych kantonach kobiety otrzymaly prawo glosu dopiero po roku 1985. Otworzenie osobnego konta bankowego przez zamezna kobiete bylo niemozliwe bez zgody meza.

Wyobrazcie sobie takich panow w kuchni? ;) ;)


Totez Szwajcarzy jedza ser z czekolada.. he he he.. Mezczyzni sa super kucharzami ( jak chca)..

kufa86 29-07-2008 04:08

Cytat:

Napisał Basia
przepis super ale dawaj coś na gorąco, mój men uznaje jedzenie na gorąco. :D Ma być szybko i smacznie bo nadeszly upały. :D

Wcześniej był post z lekka ostratyczny i zniknął, coś o szynce, czyli dupie było.
Weź szponder albo rostbef, na żeliwną patelnię, taką z rowkami, 4 minuty z jednej strony, 4 z drugiej i żarło gotowe (krwiste, dla mięsożerców), jak dłużej posmażysz, zrobi się podeszwa.
Solić na talerzu, do tego zielenina jaką kto lubi.
Popić sokiem z aronii (ma rutynę i wit E), antyutleniacze sprzyjające kopulacji).

ammi1952 29-07-2008 05:15

Kufa , przepisy super!!
najbardziej zauroczył mnie ten na tatara.
"Solidny kawał polędwicy wołowej (o końskiej nie wspomnę) zmielić, dodać mnóstwo czosnku, cebuli, oliwy i co kto lubi. Skonsumować jak wyżej.
Popić alkoholem, żeby krowa nie myślała, że ją pies zeżarł."
no i ten przepis na winiak z podwędzanych mirabelek - aż się rozmarzyłam mniam mniam

Mar-Basia 29-07-2008 09:20

Kontynuj.....
 
Cytat:

Napisał kufa86
Wcześniej był post z lekka ostratyczny i zniknął, coś o szynce, czyli dupie było.
Weź szponder albo rostbef, na żeliwną patelnię, taką z rowkami, 4 minuty z jednej strony, 4 z drugiej i żarło gotowe (krwiste, dla mięsożerców), jak dłużej posmażysz, zrobi się podeszwa.
Solić na talerzu, do tego zielenina jaką kto lubi.
Popić sokiem z aronii (ma rutynę i wit E), antyutleniacze sprzyjające kopulacji).


Prosze o inne przepisy. Nieladnie, chciales ze mnie zrobic babke z mirabelkami . Jestem przyzwyczajona, ktos przed tem chcial mnie zredukowac do mizernego kompotu w sloiku.
A miedzy nami jestes perla kulinarna. Gdzie sie do tej pory chowal taki rodzynek?

Mar-Basia 29-07-2008 16:31

Oh te sery szwajcarskie!
 
Cytat:

Napisał Pani Slowikowa
Totez Szwajcarzy jedza ser z czekolada.. he he he.. Mezczyzni sa super kucharzami ( jak chca)..


Podpisuje sie "jak chca"!!!:) Moje smarkatki przywiozly troche sera - ktory napewno same szybko zalatwia! :mad: Biedna babcia.....?....biedny dziadek!
Dzisiaj "rodzynek" sie zbuntowal i szarpnal kasa w resto - widzisz jaki spryciarz! ;)

Pani Slowikowa 29-07-2008 19:43

Mam fajny przepis dla facetow.. " pastasciutta alla puttanesca" :D Szczegolnie dla Kufy ktory lubi ogrodnictwo..

Mar-Basia 29-07-2008 19:58

Gdzie jest Kufa?
 
Cytat:

Napisał Pani Slowikowa
Mam fajny przepis dla facetow.. " pastasciutta alla puttanesca" :D Szczegolnie dla Kufy ktory lubi ogrodnictwo..


Zgubil sie nasz "rodzyneczek". Na jednym forum proponowal wykapac mnie w szampanie, hihihihi - mamy dobre relacje!!! To nazywa sie gentleman.
Zachecam go do dalszych przepisow ale dziwnie zamilknal - napewno jest chory? :)

Lila 29-07-2008 21:54

Basieńko.Kufa jest jak kot ,pojawia się i znika nagle.Ostatnio coś humorzasty się zrobił,ale mam nadzieję ,że to tylko chwilowe,więc lada moment będzie z powrotem.

Mar-Basia 30-07-2008 00:09

Cytat:

Napisał Lila
Basieńko.Kufa jest jak kot ,pojawia się i znika nagle.Ostatnio coś humorzasty się zrobił,ale mam nadzieję ,że to tylko chwilowe,więc lada moment będzie z powrotem.


Liluniu, serduszko - dobry rasowy kocur, taki "matou" moze byc interesujacy.
Wiesz, ze jestem niewinna i slodka seniorka, wiec moze sie dogadam z Kufa, poglaszcze go pod wlos - a wogole nie badz zazdrosna!!!!Hihihihi :) ;)

Lila 30-07-2008 00:39

Cytat:

Napisał marbella123
Liluniu, serduszko - dobry rasowy kocur, taki "matou" moze byc interesujacy.
Wiesz, ze jestem niewinna i slodka seniorka, wiec moze sie dogadam z Kufa, poglaszcze go pod wlos - a wogole nie badz zazdrosna!!!!Hihihihi :) ;)


:D Ożesz Ty Basico...
Odpowiem Ci słowami Sienkiewicza : tego Ketlinga niech już Krzysia bierze...

Hmmm...Kufa Ketling ? Wszystko możliwe ..:D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:23.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.