Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Choroby, badania, terapie (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-choroby-badania-terapie-87.html)
-   -   Propazol - czy ktoś wie? (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/choroby-badania-terapie/t-propazol-czy-ktos-wie-3148-print.html/)

dojrzala 16-09-2008 23:37

Propazol - czy ktoś wie?
 
potrzebuje informacji na temat polprazolu. czy ktos stosowal ten lek, wie jakie sa przeciwskazania? bede bardzo wdzieczna za kazda odpowiedz.

Alsko 17-09-2008 09:36

A co lekarz powiedział?

Pewne informacje sa tu
http://www.szpiczak.bialystok.pl/Pol...tka_o_leku.htm

Powodzenia!

dojrzala 17-09-2008 11:06

Dziekuje Alsko!
niestety nie moge otworzyc tego linka....

Jeszcze nie bylam u lekarza.moi znajomi stosowali polprazol z roznym skutkiem, dlatego szukam jakichkolwiek dodatkowych informacji, czy ktos go moze jeszcze przyjmowal. Albo czy moze polecic inny lek o podobnym dzialaniu? Na wrzody zoladka, ale tez na zwykla zgage... bardzo mi zalezy na informacjach.

Pozdrawiam serdecznie!

mimoza 17-09-2008 12:04

Jeśli w swojej wyszukiwarce (np. w google) wpiszesz polprazol i klikniesz enter, otworzy Ci się długa lista z linkami na ten temat. Warto poszukać informacji właśnie w ten sposób. Udanej próby i miłego dnia Cz

tadeusz50 17-09-2008 12:08

A może tak zacząć od wizyty u lekarza. To powinien być pierwszy krok.

Jadzia P. 17-09-2008 12:17

Przez przypadek weszłam na ten wątek i okazuje się, że mam coś do powiedzenia w poruszanym temacie.
Znam lek POLPRAZOL i właśnie go stosuje.
Jest on mi zalecany przez mojego lekarza rodzinnego na dolegliwości żołądkowe.
Są to nawracające bóle żołądka. Wczoraj byłam na USG żoładka i wyszło, że jest o"cay.
Jest dobrze a boli.
Miłam też robione badanie krwi i wykryto bakterie Helicobacter pylori.
Zalecono mi brać Polprazol przez 10 dni a póżniej będzie antybiotyk.

Kundzia 17-09-2008 13:27

Ja także z ciekawości zaglądnęłam na ten wątek i tez mogę coś na temat tego leku powiedzieć .Stosowałam go z wielkim powodzeniem w leczeniu owrzodzeń żołądka i nawracającym refluksie żołądkowym.Leczenie powinno być połączone z antybiotykiem .U mnie wrzody zaleczyły się pięknie,choć dolegliwości odczuwam w okresie wiosennym i jesiennym i wtedy dostaje ten lek.Prawie całkowicie udało mi się wyleczyć refluks,ale by nie wracał,trzeba uważać z jedzeniem,odpowiednia dieta.

babciela 17-09-2008 18:53

Jasne,Polprazol stosuje sie razem z antybiotykiem-jezeli jest to Helicobacter pylori.Dobry lek-istotnie-ale stosuje sie po wykonaniu endoskopii.

babciela 17-09-2008 18:54

Dla jp50-w USG nigdy nie wyjdzie zmiana wrzodowa-sorry,ze sie wtracam,tylko gastroskopia.Pozdrawiam

Jadzia P. 17-09-2008 19:06

Babcielo, jeśli możesz odpowiedzieć mi na moje pytanie to będę Ci bardzo wdzięczna.
Nie wiem , czy obecność bakterii Helicobakter pyroli świadczy o istnieniu wrzoda żołądka.

babciela 17-09-2008 19:08

Niekoniecznie,ale ona lubi dośc szybko podżerac sluzowke zoladka-wiec lepiej leczenie...

Nella 17-09-2008 19:11

Cytat:

Napisał dojrzala
potrzebuje informacji na temat polprazolu. czy ktos stosowal ten lek, wie jakie sa przeciwskazania? bede bardzo wdzieczna za kazda odpowiedz.

Ja stosuję ten lek już od dłuższego czasu na refluks żołądkowy.Ze względów cenowych lekarz zamienił mi na niego poprzednio stosowany controloc.Polprazol (lub jego różne wersje,np.bioprazol) można kupić w tanich aptekach za grosik.

Malwina 17-09-2008 19:27

Ja tez stosowałam z dobrymi efektami.Uwaga: bakteria helico itd moze nie byc wykryta we krwi a być.Gastroskopia i wynik z wewnątzr daje nam obraz o helico itd.Do lekarza moja Ty dojrzała...

koka 17-09-2008 19:58

Cytat:

Napisał Nella
Ja stosuję ten lek już od dłuższego czasu na refluks żołądkowy.Ze względów cenowych lekarz zamienił mi na niego poprzednio stosowany controloc.Polprazol (lub jego różne wersje,np.bioprazol) można kupić w tanich aptekach za grosik.

Przepraszam bardzo,gdzie są takie apteki?Jeszcze do takiej nie trafiłam.Na leki sporo wydaję ...Pozdrawiam serdecznie.

Babcia Iwa 17-09-2008 21:34

I ja pozwolę sobie na wtrącenie. Od dłuższego czasu choruję na refluks i Helocobater. Dwa razy leczona byłam antybiotykami / specjalna kuracja/ i niestety to dziadostwo wraca. Brałam długo Bioprazol. Teraz zmienił mi specjalista gastroentorolog na lek NOLPAZA - tabletki dojelitowe. Jak biorę czuję się dobrze, ale ostatnio gdzieś wyczytałam, że dłuższe branie pomp..... powoduję łamliwość kości. No cóż, gdyby były to leki cudowne to umierało by się w zdrowiu. Jeśli chodzi o tańszą cenę - spotkałam się z tym - są to leki o innej nazwie, innej firmy, mało chodliwe.

Jadzia P. 17-09-2008 21:58

Coś mi się zdaje, że te tańsze leki to jakieś podróbki.
Wydaje mi się, że szkoda sobie nimi niszczyć wątrobe.

dojrzala 17-09-2008 22:46

a czy Bioprazol i Polprazol to jedno i to samo? zastanawiajace jest to, ze czesto mozna znalezc tanszy odpowiednik drozszego leku. Nic mi nie pomaga na ostre bole zoladkowe, bralam juz rozmaite leki, lekarz podejrzewa podloze stresowe, kiedys leczylam sie na wrzody. Dlatego bardzo interesuje sie wlasciwoscia tego leku, jakie kto ma z nim doswiadczenia i na jakie objawy pomaga.

dojrzala 18-09-2008 17:47

z przejedzenia
 
czy zgaga jest objawem przejedzenia? czy jest juz dowodem na jakas chorobe zoladkowa? slyszalam o leku polprazol, ktory niweluje jej skutki...

Kazimierz 18-09-2008 17:55

Cytat:

Napisał dojrzala
czy zgaga jest objawem przejedzenia? czy jest juz dowodem na jakas chorobe zoladkowa? slyszalam o leku polprazol, ktory niweluje jej skutki...


Ja mam zgagę (odbija mi sie wtedy kwaśno) ,po zjedzeniu większej ilości słodkich wypieków,nie tylko żony ,ale skutecznie mi pomaga ranigast max. 1 tabletka mi narazie wystarcza.

Lila 18-09-2008 18:35

To po co się przejadacie ? Wojna ma być ,czy co ?


ps.Lubię takie wątki.:)Od czasów ''jelit'' jestem niejako specjalistką od tej tematyki.
Nawet prośby admina nie pomagają.Trudno administracjo,ale lubię pomagać ludziom.:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:31.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.