Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Polityka - wątki archiwalne (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-polityka-watki-archiwalne-185.html)
-   -   Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.XIV (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/polityka-watki-archiwalne/t-senior-prase-czytuje-czasem-chetnie-komentuje-cz.xiv-4456-print.html/)

jolita 05-04-2009 15:22

Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.XIV
 
1 Załącznik(ów)
Załącznik 25671Witaj PT Czytelniku prasy!
Poczytałeś i się zachwyciłeś
lub (nie daj Panie!) wkurzyłeś...
podziel się z nami
- chętnie poczytamy...

POLA 05-04-2009 15:45

Cytat:

Napisał araad
Czy ktoś z Krakowa może mi wytłumaczyć o co znowu chodzi grupie posłów PIS w sprawie uhonorowania Cesarza Austro -węgier Karola I. Za cholerę nie wiem co on zrobił dla Polski.
Wiecie gdyby chodziło o Cesarza Prus to może prędzej bym coś wiedział w końcu Pomorze należało do Niemiec.
Pytam bez złośliwośći bo nigdzie się nie spotkałem z dobroczyńcą Polaków Karolem I a przecież posłowie PIS się nie mogą mylić w sprawie historii.

Skąd powziąłeś tę informację? Może to kaczka zwykła, spóźniona nieco?;)
Forowiczów z Krakowa pytamy.
No i do IPN należy się zwrócić, żeby prześwietlić kandydata...na ten pomnik.:D
Dalszych prześwietleń nie sugeruję, bo nie leżą w mocach IPN raczej.:)

araad 05-04-2009 16:08

Pola
Sam na własne uszy słyszałem posła Górskiego z PIS występującego w imieniu grupy posłów.Daję Ci słowo ze nie pobierałem tego dnia nic oprócz kawy.
Może nie powinien pytać, może powinieniem wiedzieć, może to wstyd nie znać zasług Karola I?

Lila 05-04-2009 16:55

Jak to fajnie się pisze ,jak się nie wie o czym..

Karol I -Habsburg oczywiście ,nie Stuart :D - był beatyfikowany przez naszego Jana Pawła II.Gdyby nie wynik wojny,byłby władcą Galicji i Krakowa.Może to o to chodzi.
Ten co do tego nie dopuścił -Horthy - wsławił się współpracą z Hitlerem.

Oj ,jakie to śmieszne...szczególnie w sytuacji ,gdy Karol Wojtyła będzie razem z nim w panteonie świętych.

Swoją drogą widzę już dyskusję na takim forum za lat 20,gdy zlkwidują historię ,skoro dzisiaj taka się odbywa.
Przecież to proste .Wystarczy wiedzieć ,kto zastąpił ''poczciwego Franza '' na cesarskim tronie, po samobójczej śmierci jego syna ....
Jakie miał zasługi ?
Aaaa, to sobie poczytać trzeba...
Skoro został świętym ,jakieś musiał mieć..:)

Kazimierz 05-04-2009 18:11

Lilu ! Zaitrygowała mnie postać tego Karola I -Habsburga i znalazłem wzmiankę o tym jeszcze sprzed. Zaprawdę, niezbadane są decyzje beatyfikacyjne. Czasami wystarczy jeden "cud", a czasami całe uczciwe życie nie wystarczy, do dostąpienia świętości !
2004-06-01
Beatyfikacja Katarzyny Emmerich i cesarza Karola I
W październiku papież Jan Paweł II dokona beatyfikacji niemieckiej mistyczki, której wizje Męki Pańskiej zainspirowały Mela Gibsona oraz ostatniego cesarza Austro-Węgier Karola I Habsburga.
Katarzyna Anna Emmerich (1774- 1824), niemiecka mistyczka i stygmatyczka. Przez wiele lat była przykuta do łóżka przez ciężkie choroby. Miła wizje Męki Pańskiej, które to ostatnio zyskały znaczną, popularność za sprawą filmu Mela Gibsona „Pasja”. Współcześnie pod ich adresem są kierowane liczne oskarżenia o „antysemityzm”. Co prawda powodem wyniesienia jej na ołtarze nie są wizje których doświadczała, ale świętość życia i jej niezwykła zdolność umacniania i pocieszania innych, mimo że sama była chora i bardzo cierpiała. Niemniej jednak poprzez beatyfikacje te wizje zostaną de facto uznane przez Kościół.
Cesarz Karol I, następca cesarza Franciszka Józefa objął tron w 1916 r. Jego działania na rzecz zawarcia pokoju nie przyniosły rezultatu. Zmarł na wygnaniu w 1922 na portugalskiej Maderze. W grudniu 2003 Stolica Apostolska potwierdziła autentyczność cudu (uzdrowienia nieuleczalnie chorej zakonnicy z Brazylii), jaki dokonał się za jego przyczyną. Jego beatyfikacja również wzbudza również różnorakie „kontrowersje” w Europie.
Uroczystość ma odbyć się 3 października w Rzymie.
(CWNews)

Lila 05-04-2009 18:22

Kazimierz..jak zwykle od Ciebie można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.:)

Ja w ogóle nie rozumiem ani beatyfikacji,ani kryteriów do zostania świętym.
Po co tylu tych świętych ,zresztą ? Kto się w tym wyznaje ? Nasz Papież był człowiekiem.W ostatnich latach miewał ataki złości ,jak każdy starszy ,schorowany człowiek.
Człowiek . Nie rozumiem tej potrzeby uświęcenia Go .

Kazimierz 05-04-2009 18:33

Cytat:

Napisał Lila
Kazimierz..jak zwykle od Ciebie można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.:)

Ja w ogóle nie rozumiem ani beatyfikacji,ani kryteriów do zostania świętym.
Po co tylu tych świętych ,zresztą ? Kto się w tym wyznaje ? Nasz Papież był człowiekiem.W ostatnich latach miewał ataki złości ,jak każdy starszy ,schorowany człowiek.
Człowiek . Nie rozumiem tej potrzeby uświęcenia Go .


Lilu ! Dla mnie św., przed nazwiskiem, oznacza wart świeckiej,ludzkiej pamięci.
JPII JEST DLA MNIE TAKIM Św. Człowiekiem.

Lila 05-04-2009 18:36

Cytat:

Napisał Kazimierz
Lilu ! Dla mnie św., przed nazwiskiem, oznacza wart świeckiej,ludzkiej pamięci.
JPII JEST DLA MNIE TAKIM Św. Człowiekiem.


Dla mnie też.
Szkoda ,że przydomek ''święty '' nie pasuje do Marka Kotańskiego.Paru ludzi zawdzięcza mu życie,bez dwóch zdań.

araad 05-04-2009 18:42

Kazimierzu to co podałeś o KArolu I jest owszem ciekawe ale to ze jest świętym dalej nie wyjaśnia mi czym zasłużył się dla Polski ze trzeba go szczególnie u nas uhonorować.A taki wniosek padł.Mysłałem ze ma jeszcze jakieś inne zasługi.
Niemniej dziękuję za normalną odpowiedz.

bronczyk 05-04-2009 20:36

Mnie to się wydaje, że każdy święty czymś się zasłużył dla Polski. Czemu akurat cesarz miałby być wyjątkiem.

tadeusz50 06-04-2009 08:40

Włochy:mad: :mad:
Trzęsienie ziemi o skali 6,3 st. w skali Richtera. Już co najmniej 20 ofiar.

jip 06-04-2009 14:25

Dla wszystkich, którzy politycznie lubią pisać:
[IMG][/IMG]

Pani Slowikowa 06-04-2009 14:56

Cytat:

Napisał tadeusz50
Włochy:mad: :mad:
Trzęsienie ziemi o skali 6,3 st. w skali Richtera. Już co najmniej 20 ofiar.

Wlasnie ogladam w telewizjii.:confused:
Straszne!!:mad:

Kazik 06-04-2009 15:40

araad do Poli to pisał
 
Polu
Wyrazy podziwu lub też troski jak wolisz.Tłumaczenie komuś kto ma kłopoty z kojarzeniem /o myśleniu nie wspomnę/ to przecież sprawa beznadziejna.
Świetna była konferencja prasowa Pana Prezydenta .Jestem pełen podziwu zeby za granicą Państwa wszem ogłaszać ze są dwie polityki zagraniczne Pana Prezydenta i rządu który wg tegoż nie ma wogółe polityki zagranicznej.Rewelacja tego jeszcze nie było.Ale kto wie co jeszcze zobaczymy.Myślę ze powinniśmy przestać się denerwować wszyscy w Europie juz wiedzą ze my jesteśmy normalni inaczej.
--- cytat ze starszego wątku.

Piękna była wypowiedź rzecznika rządu: "zakładaliśmy że Polska nie będzie jedyna w sprawie weta". Druga--tak miało być?

Wprost cudowni. Była by druga, ale głosowanie zawsze się odbywa od tego "kto jest za" Następnie kto przeciw i kto się wstrzymał. Ponieważ o Turcji było wiadome już tydzień przed szczytem, to gdyby Prezydent nie podniósł ręki to WSZYSTKIE kamery i aparaty by się na niego skierowały. Pełna konsternacja. Bo o Turcji wiedzieli wcześniej, ale że Polska też?

Bo kto nie jest "za" to zostaje niewielki wybór. Turcja ma argument o obrazie islamu--a my mamy jakiś? Nie możliwe więc było nawet o sekundę (po Turcji) nie wyrazić zgody. Może w przyszłości każde głosowania będą się rozpoczynać od " kto jest przeciw", ale jeszcze tak nie ma.

To chytry rudy lis chciał L.K. wpuścić w maliny (albo pokrzywy). Nie udało się więc cham (mogę-wyrok w sprawie Palikota) na konferencji Peło powiedział "L.K. Nie posłuchał, przynajmniej nie powinien szkodzić". Tą wredną wypowiedź tu w kraju Tusk ogłosił.
Kto araadku więc to nagłaśniał? Nie za granicą i nie L.K. W Polsce i Donek. Czy znasz kawał że "nie dawali lecz kradli" i nie rowery lecz.....?

– Przekazał mi, że ma poparcie premiera Tuska – mówił Lech Kaczyński. Zdecydował się więc na poparcie Duńczyka. Uważał, że szef MSZ Radosław Sikorski nie ma szans. – Nie czas jeszcze na kandydaturę z nowych państw członkowskich. Ale oświadczyłem, że za pięć lat sekretarzem generalnym powinien już być ktoś z nowych państw, a konkretnie Polak – powiedział prezydent Kaczyński. Uważa, że postępował właściwie.---to cytat. A L.K. miał konferencję dopiero po szczycie--czyli w kraju. Więc nie przekłamuj--pokochaj dokładność.

araad 06-04-2009 17:49

Kazia skoncentruj się piszę powoli Wesołych Świąt zrozumiałaś?

Kazik 06-04-2009 18:00

Cytat:

Napisał araad
Kazia skoncentruj się piszę powoli Wesołych Świąt zrozumiałaś?

Poziom Jipka. Resztę sobie dośpiewaj.

tadeusz50 07-04-2009 10:24

W wieku 84 lat zmarł Andrzej Stelmachowski. Marszałek senatu I-szej kadencji, min. Edukacji w latach 1991-92.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Stelmachowski

siekierka 07-04-2009 11:12

Prof.Andrzej Stelmachowski był wychowany w wierze katolickiej i zmarł jak katolik. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać PANIE!


Aż się dziwię , ze tę wiadomość podał na forum towarzysz Tadeusz.
Piszę "towarzysz" bo w watku senior prasę czytuje..." #484 napisał:
"araad
Idż do klasztoru i daj nam spokój. Nie narzucaj ty i inni tego co wam się w głowach rodzi. Nie chcemy chodzić na sznureczku kościoła."
A przecież "MY" mówili o sobie towarzysze z jedynie słusznej partii.:mad:

senior A.P. 07-04-2009 12:02

Niektorzy widzenie swiata dokonuja oczami partii politycznych i postepuja zgodnie z ich wola !

waclaw46 07-04-2009 13:00

Siekierko napisałeś cytuję:wychowany w wierze katolickiej zmarł jak katolik,. Co znaczy zmarł jak katolik.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:55.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.