Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Społeczeństwo - wątki archiwalne (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-spoleczenstwo-watki-archiwalne-182.html)
-   -   Jak wygląda biblijny raj? (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo-watki-archiwalne/t-jak-wyglada-biblijny-raj-4913-print.html/)

Bogda501 03-07-2009 15:37

Jak wygląda biblijny raj?
 
Ciekawa jestem, jak wyobrażacie sobie Raj. Nikt nie chce iść po śmierci do piekła, obawiamy się czyśćca, ale co nas czeka w niebie ? Może jakieś rozkosze a może tylko modlenie się ? Czy w raju spotkamy tylko katolikow czy tylko chrześcian?

eledand 03-07-2009 15:39

Raj.
 
W Raju spotkamy wszystkich.

Lila 03-07-2009 15:42

Witaj Bogda.:)
Czemuś początkująca ? Co się stało ?

Malgorzata 50 03-07-2009 16:09

Jak to ma być raj to poproszę -wygląd 25-cio latki rozum może być dzisiejszy .Moja przyjaciółka i wszyscy faceci mojego życia i ŻADNYCH rachunków.....:D

jip 03-07-2009 17:40

Czy czasem Ty nie jesteś tą Bodzią od kolejarzy? od fajnych pociągów?

wankabor 03-07-2009 19:38

Nie szukam raju ani piekła w zaświatach, on jest tu wokół nas. Tam gdzie miłość jest raj; tam gdzie nienawiść jest piekło. Tak to rozumiem.

bogda 03-07-2009 20:48

Wankabor, masz rację, ale tak fantazjując, bo tylko tak można do tego podejść, myślę że jest spokojniej niż tutaj.
Pewnie nie ma tam zagryżlaków, nikt się nie spieszy, nie goni za nie wiadomo czym. Ale czy piekło istnieje tam....chyba nie, bo piekło dla wielu jest tutaj.
No tak, to skoro ktoś ma piekło na ziemi to pożniej będzie miał raj i na odwyrtkę :confused:

Pani Slowikowa 03-07-2009 21:54

Cytat:

Napisał bodzia333
Ciekawa jestem, jak wyobrażacie sobie Raj. Nikt nie chce iść po śmierci do piekła, obawiamy się czyśćca, ale co nas czeka w niebie ? Może jakieś rozkosze a może tylko modlenie się ? Czy w raju spotkamy tylko katolikow czy tylko chrześcian?



Ja oczekuje tysiaca dziewic..(meskich):D :D

jano43 03-07-2009 22:13

Jeśli muzułmańskie obietnice o czekających tam na nas hurysach nie jest czczym gadaniem to nie mam nic przeciw by
choć raz mieli rację.

POLA 03-07-2009 23:25

Pamiętam puentę wiersza Leśmiana "Urszula Kochanowska".

iksigrek 04-07-2009 00:57

Cytat:

Napisał bodzia333
Nikt nie chce iść po śmierci do piekła,


Mój kumpel chce iść do piekła. Niebo dla niego zbyt ograniczone, a piekło, to miejsce prawdziwej wolności i tolerancji.

gratka 04-07-2009 07:18

Wkleje link - moim zdaniem ciekawe i dowcipne wyobrazenie raju krakowskiego chlopaka. Kto nie lubi wulgaryzmow niech nie zaglada.
To nie jest raj biblijny. O raju biblijnym najlepiej poczytac u zrodel.

http://humor.urbanski.org/content/view/135/77/lang,/

lawenda 05-07-2009 20:45

Byłam już w TAWERNIE, SPELUNCE, MELINIE ale w RAJU jeszcze nie więc pewnie się tam wybiorę bo chłodniej będzie. Piekło mi nie odpowiada bo gorąco i jest na ziemi. O mało się tam nie znalazłam. Jak już będę w tym RAJU, to powiem jak jest

Janczar 05-07-2009 23:02

Pytanie Jak wygląda biblijny raj?

Biblijny raj wygląda tak, jak to opisano w Biblii. ;)

Według kilku opisów, które miałem okazję czytać, (wydane w nieoficjalnym obiegu) chodzimy ubrani, tak jak to sobie wyobrażamy za życia, spotykamy się z różnymi ludźmi, znajomymi i nieznajomymi, rozmawiamy, itp. Nie ma przemocy, seksu, i o ile pamiętam jedzenia. Takie raczej wyprane z emocji postacie.

Nelchael 06-07-2009 08:09

Cytat:

Napisał bodzia333
Ciekawa jestem, jak wyobrażacie sobie Raj. Nikt nie chce iść po śmierci do piekła, obawiamy się czyśćca, ale co nas czeka w niebie ? Może jakieś rozkosze a może tylko modlenie się ? Czy w raju spotkamy tylko katolikow czy tylko chrześcian?


Mylisz, jak sądzę, dwa pojęcia. Biblijny raj, czyli Eden, to miejsce na ziemi -- piękny ogród, w którym umieścił Jahwe pierwszych ludzi -- Adama i Ewę (przed Ewą podobno Lilith). Wyglądał jak piękny ogród.
Mylisz raj z częścią zaświatów, niebem (obok piekła i czyśćca). Niebo (nie mylić z firmamentem zbudowanym z powietrza), to twór niematerialny, duchowy. Nijak nie wygląda, ponieważ nie ma tam niczego, co mogłoby wyglądać -- nie ma tam materii. To stan psychiczny, w którym znajdują się dusze sprawiedliwych po śmierci. Duch nie jest też rozciągły, więc na pytanie 'gdzie jest niebo?' nie ma odpowiedzi.
Eden znajdował się z grubsza tam, gdzie dzisiaj jest Irak.

tadeusz50 06-07-2009 08:15

Cytat:

Napisał Nelchael
Mylisz, jak sądzę, dwa pojęcia. Biblijny raj, czyli Eden, to miejsce na ziemi -- piękny ogród, w którym umieścił Jahwe pierwszych ludzi -- Adama i Ewę (przed Ewą podobno Lilith). Wyglądał jak piękny ogród.
Mylisz raj z częścią zaświatów, niebem (obok piekła i czyśćca). Niebo (nie mylić z firmamentem zbudowanym z powietrza), to twór niematerialny, duchowy. Nijak nie wygląda, ponieważ nie ma tam niczego, co mogłoby wyglądać -- nie ma tam materii. To stan psychiczny, w którym znajdują się dusze sprawiedliwych po śmierci. Duch nie jest też rozciągły, więc na pytanie 'gdzie jest niebo?' nie ma odpowiedzi.
Eden znajdował się z grubsza tam, gdzie dzisiaj jest Irak.

Byłeś tam w zaświatach? Skąd to wiesz jak tam jest czy nie jest?

Lila 06-07-2009 09:47

Cytat:

Napisał tadeusz50
Byłeś tam w zaświatach? Skąd to wiesz jak tam jest czy nie jest?


Nie był.Ale się zbuntował jako anioł , to wie !

Lila 06-07-2009 09:50

Cytat:

Napisał jano43
Jeśli muzułmańskie obietnice o czekających tam na nas hurysach nie jest czczym gadaniem to nie mam nic przeciw by
choć raz mieli rację.


Jano , jak najbardziej hurysy czekają .Ale tylko na tych , co brali udział w 'dżihadzie '.
Jak myślisz , o czym myślą samobójcy, obwieszeni plastkikem i dynamitem ? O własnym ptaszku tylko.
Co będzie za chwię buszował wśród dziewic .;)

Nelchael 07-07-2009 05:38

Cytat:

Napisał tadeusz50
Byłeś tam w zaświatach? Skąd to wiesz jak tam jest czy nie jest?


Nie byłem i nie wiem (chociaż prawdziwy Nelchael wie, bo był), ale są mężowie mądrości pełni, którzy tam też nie byli, ale mimo to uważają, że wiedzą.
Swoją drogą, jeśli zaświaty są niematerialne, jak się tam dostała NMP z ciałem, nie tylko duszą?
Pewnie to kolejna tajemnica boża.

Lila 07-07-2009 10:10

Cytat:

Nie byłem i nie wiem (chociaż prawdziwy Nelchael widział, bo był), ale są mężowie mądrości pełni, którzy tam też nie byli, ale mimo to uważają, że wiedzą.


Właśnie .Uważają .Czy PRAWIE wiedzą.
A prawie robi wielką różnicę.

Jak się dostała NMP ?
Zwyczajnie .Pofrunęła sobie .


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:36.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.