Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Ogólny (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-ogolny-88.html)
-   -   Woda mineralna dla zdrowia i urody - komentarze (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/ogolny/t-woda-mineralna-dla-zdrowia-i-urody-komentarze-912-print.html/)

green 13-06-2007 11:23

Woda mineralna dla zdrowia i urody - komentarze
 
Komentarz do artykułu: Woda mineralna dla zdrowia i urody
--------------------
Myślę że jest to tylko wstępniak do całej serii artykułów na tak ważny temat (szczególnie w okresie upałów).Powinniśmy wymieniać się wiedzą, doświadczeniami własnymi, bardziej wiarygodnymi niż tylko informacją w mediach (opanowanych przez lobby producentów i ich opłacanych promotorów). Od wielu lat stosuję zdroworozsądkową zasadę omijania wszelkich modnych kuracji, technik czy zalecanych "jedynie słusznych" sposobów dbania o swoje i moich bliskich zdrowie. Podejrzewam że wielu z nas, użytkowników tego forum mają swoje stare (z dziadów pradziadów) opinie i sposoby dbania o higienę naszego życia, Ja preferuje wszelkie naturalne, mało agresywne metody życia w zgodzie z naturą. Dlatego wiem jak duży wpływ na struktury naszego organizmu ma jakość wody którą używamy do picia, gotowania, mycia i w produkcji innych niezbędnych dla życia produktów. Na koniec takie pytanie... czy zdajecie sobie sprawę ile jest potrzeba wody dla wyprodukowania 1 tony najlepszej jakościowo pszenicy, a ile jej zużywamy w procesie wytwarzania brylantu...Tak właśnie brylantu...wyrobu jubilerskiego.Słonecznie pozdrawiam z naturlandii H.T.

Dzidka 13-06-2007 13:35

Przeczytałam gdzieś,że nie powinno się pić samej wody,ponieważ zbyt obciąża układ sercowo-naczyniowy.Zawsze powinno się dodawać odrobinę np.soku, aby organizm "odczytał" to jako posiłek. W ten sposób dłużej zatrzymuje płyny niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.
.
Green na pewno ma rację!

grazyna 13-06-2007 15:00

Dzidko , ja też czytałam dosyć dawno, że nie powinno sie pić zbyt dużo wody mineralnej a zwłaszcza bogatej w duże ilości sodu, nie wiem jak to jest. Ja nie lubię wody mineralnej , zawsze intuicyjnie łaczę ja z sokiem.

Honorka1949 13-06-2007 15:02

Woda zdrowia i urody doda
 
Woda mineralna dziala korzystnie na przebieg procesow trawiennych, reguluje cisnienie tetnicze oraz oczyszcza.Nalezy wiec ja pic przez caly dzien, a nie tylko gdy odczuwamy pragnienie.Wowczas chronimy sie przed obciazeniem ukladu krazenia.W sklepach mamy duzy wybor wod mineralnech o zroznicowanym skladzie.Warto wiec przy zakupie zapoznac sie z etykieta informujaca o skladzie i ilosci meneralow.Mamy bardzo duzy wybor wod zrodlanych , mieneralizowanych i leczniczych.Ja najbardziej lubie zywca niegazowanego.

emka46 13-06-2007 16:24

Ja niestety nie potrafię ugasić pragnienia wodą niegazowaną.
Najlepiej ,zeby miała dużo gazu i była zimna.Może to niezdrowo,ale nic na to nie poradzę.
A na duże upały - wino półwytrawne z woda mineralną .:)

Honorka1949 13-06-2007 17:38

woda
 
Niegazowana, ale oczywiscie schlodzona!!!

qrystyna216 13-06-2007 18:09

W domu mineralna z dużej butli, a na działce woda ze studni - ziiiimna i zdrowa.

Pani Slowikowa 05-09-2007 18:04

Greenie
 
To powiedz nam ile wody trzeba do oszlifowania brylantu??
A tak to gdzie ty sie podziewasz??

an_inna 05-09-2007 19:16

I tak to się rozkłada w naszym domu: mąż (niedokwasota) pija Kryniczankę, a ja nie lubię i tylko Jan. Myślałam, że to na nerki dobre :) a tu moja nadkwasota się upomina. Ale Zubra nie lubimy obydwoje :(

Basia. 05-09-2007 19:44

Nie piję wody
 
ani żadnych innych napojów, poprostu nie lubię. Piję herbatę czarną albo czerwoną i koniecznie gorącą, od czasu do czasu kawę od której się odzwyczaiłam. Kiedyś wypijałam kilka kaw dziennie.

Pani Slowikowa 05-09-2007 20:48

A wiecie co zalecal Tombak?
 
Nalezy ugotowana wode zamrozic w zamrazalniku, potem rozmrozic i taka pic.. Pomysl sciagniety od gorali Tybetu ktorzy zyja po 120 lat z tego powodu.. :cool:

wuere'le 05-09-2007 21:00

woda mineralna
 
Pijemy w dość dużych ilosciach Wielką Pieniawę. Doskonała woda na problemy żołądkowe, cukrzycę, kaca itp.Dość droga, bo 5-litrowy karton wody kosztuje 14 złotych, ale dla zdrowia nie warto oszczędzać.

babciela 05-09-2007 21:38

Slowiczku kochany ja mysle ze oni zyja dlugo nie tylko dlatego ze pija woda zamrozona i odmrozona .Wody (plynow) w naszym wieku-ze tak powiem powinno sie wypijac ok.3 litry dziennie i to nie jednorazowo ale pic powoli przez caly dzien.A bardzo dobrze oczyszcza organizm calodniowa dieta tylko plynowa.Dawniej stosowalam,i rzeczywiscie dobrze robila a teraz nie bardzo mi sie chce bom dosyc szczupla i raczej laduje w siebie jedzenie .

inka-ni 05-09-2007 22:12

No wlaśnie,a ja tylko lubię gorącą herbatę (lipton)i to nawet w upaly,a plynow może litr dziennie,się uzbiera.

qrystyna216 05-09-2007 23:22

Bo Zuber sam jest wstrętny, mieszałam go z Janem. A na nerki to to widziałam, że pili Jana i Józefa.
Takie były zalecenia lekarzy w sanatorium w Krynicy.

Anielka 05-09-2007 23:27

Pije od lat 2 litry wody mineralnej niegazowanej,czerwona,zieloną i baila herbate i jedna kawe rozpuszczakna z mlekie,skore jak na 57 latke mam nieżle nawilzona,bo niestey dobry krem nie wystarcza.poza tem biore duzo lekow i jakos trzeba kje wypłukac,bo inaczej pewnie bym sie zatrula,

kufa86 21-10-2007 02:14

Cytat:

Napisał emka46
Ja niestety nie potrafię ugasić pragnienia wodą niegazowaną.
Najlepiej ,zeby miała dużo gazu i była zimna.Może to niezdrowo,ale nic na to nie poradzę.
A na duże upały - wino półwytrawne z woda mineralną .:)

Dokładnie tak samo, ponieważ nie choruję to chyba zdrowo.
Rozróżniam smak kilku mineralnych.
Nie lubię słonych jak Cisowianka, Nałęczowianka itp.
Preferuję wysokozmineralizowane (powyżej 1500mg/l) jak zielona Muszynianka lub Kryniczanka ze szklanej butelki, Galicjanka też.
Pojawiły się podróby Muszyna, Krynica, podejrzewam, że nie mają nic wspólnego z tymi miejscowościami - czuję to po smaku.
Do 1,5l dziennie mineralki dochodzą kawy i herbaty albo piwo, uzbiera się tego.
Wody mineralne smakowe to jakieś nieporozumienie, tak jak Cola, sama chemia.
Za szprycerem nie przepadam.

enia60 22-10-2007 15:26

Zdrowe napoje.W okresie jesienno-zimowym,gdy przebywamy w ogrzewanych pomieszczeniach musimy zapewnić organizmowi odpowiednią ilość płynów-oczywiście wody mineralnej:dostarcza minerałów,oczyszcza organizm z toksyn,dobrze jest mieć niezależnie od sytuacji butelkę wody pod ręką,na poprawę nastroju i profilaktycznie pijemy zieloną herbatę,na przemarznięcie doskonała jest herbatka imbirowa,na zły nastrój herbatka z dziurawca,przed snem wypij herbatkę z melisy,do wszystkich można dodać nieco miodu,ja poza wodą mineralną przygotowuję napój cytrynowo-miodowy w umiarkowanej temparaturze może być z liściem mięty,na wieczór można pozwolić sobie na kieliszek czerwonego wina : wybór bardzo duży, ważne aby pić małymi łykami przez cały dzień niezależnie od pogody,i od tego czy w danym momencie mamy pragnienie czy nie,/to gwarantuje ,że nie odwodnisz się,usuwasz toksyny,nawilżasz organizm/

enia60 22-10-2007 15:55

zapobieganie stresom
jak najlepiej wykorzystać z walką ze stresem wodę?
-hydroterapia
na 10-20 minut zanurzyć się w gorącej wodzie z rozpuszczoną 1/2szklanki soli kuchennej lub morskiej i ulubionym olejkiem do kąpieli np.olejek z kwiatów lawendy 5-6 kropli.
tradycyjna metodą na stres jest wypicie filiżanki gorącej herbaty z listków melisy,kwiatów ruminku,ziela męczennicy cielistej lub zwykłej czarnej ,a z pewnością gdy czujesz gdy na gardle zaciska się obręcz i nie możesz wykrztusić słowa wypij parę łyków wody

Opcja 14-12-2010 11:04

ciekawy artykuł o wodzie


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:40.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.