menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 04-05-2009, 14:03
Konto usunięte's Avatar
Konto usunięte Konto usunięte jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie Aspartam


Aspartam. Szczury od tego zdechły, my to jemy i pijemy


Tysiące niezwykle popularnych produktów takich jak coca-cola light mogą zawierać rakotwórczą truciznę! Chodzi o aspartam, słodzik powszechnie używany w przemyśle spożywczym. Raport, z którego wynika, że jest on rakotwórczy, otrzymała wczoraj Europejska Agencja Bezpieczeństwa Żywienia. Sprawą zajmuje się także polski sanepid, który zamówił podobną ekspertyzę w polskim Państwowym Zakładzie Higieny.
Aspartamem słodzone są gumy do żucia...
-----------
Potwierdzenie, że aspartam jest trucizną, oznacza rewolucję w przemyśle spożywczym. W tysiącach produktów trzeba będzie zmienić jeden z głównych składników! A te produkty, które już trafiły do sklepów, natychmiast wycofać. To oznacza, że producenci żywności poniosą straty liczone w miliardach dolarów. Póki co, koncerny spożywcze powołując się na dwieście różnych badań, zapewniają, że aspartam jest bezpieczny.

W ubiegłym tygodniu w sprawie aspartamu była awantura w brytyjskim parlamencie. Tamtejszy poseł Roger Williams zażądał natychmiastowego wycofania z rynku brytyjskiego sześciu tys. produktów zawierających aspartam.

Powołał się przy tym na ustalenia włoskiego Instytutu Ramazzini, który na prośbę Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) sprawdzał, czy aspartam jest rakotwórczy. Wczoraj Włosi wysłali dokumenty do EFSY. - Wyniki naszych badań mówią same za siebie. Jasno z nich wynika, że aspartam jest potencjalnym czynnikiem rakotwórczym - powiedziała "Nowemu Dniowi" Kathryn Knowles z Instytutu Ramazzini. Odmówiła jednak podania szczegółów.

- Traktujemy sprawę bardzo poważnie - usłyszeliśmy od Caroli Sondermann, rzeczniczki EFSY. - Sprawdzenie danych z Instytutu Ramazzini potrwa od trzech do pięciu miesięcy. Wtedy opublikujemy wyniki oraz powiadomimy Komisję Europejską. To ona zdecyduje, co dalej. W tej chwili nie możemy stwierdzić, czy trzeba wycofać produkty z aspartamem - tłumaczyła nam wczoraj Sondermann.

Kluczowe są odpowiedzi na pytania: Czy aspartam jest rakotwórczy? Jeśli tak, to w jakiej ilości? Czy obecnie dopuszczona zawartość aspartamu w żywności jest niebezpieczna?

Mówi Roger Williams, brytyjski poseł: - Zwykle, gdy podejrzewa się, że jakiś produkt jest niebezpieczny dla zdrowia, wycofuje się go natychmiast. W przypadku aspartamu panuje zmowa milczenia, bo za dużo firm straciłoby na pochopnej decyzji.

Wszyscy czekają więc na ustalenia EFSY. - Na razie nie wycofamy aspartamu. Czekamy na decyzję Komisji Europejskiej - mówi Steve Leroy, rzecznik europejskiego oddziału Coca-Coli.

Co odkryli Włosi

Naukowcy z Fundacji Ramazziniego przeprowadzili badanie na szczurach. Obserwowali gryzonie przez 159 tygodni. W tym czasie podawali im pożywienie zawierające aspartam w dawkach imitujących dzienne spożycie tego związku przez ludzi. Szczury podzielono na kilka grup w zależności od przyjmowanej dawki. Związek ten wywołał u szczurów chłoniaki, białaczkę oraz nowotwory (szczególnie nerek u samic i nerwów obwodowych u samców), nawet jeśli spożywały mniejsze dawki niż dozwolone w przemyśle spożywczym dla ludzi.

Komentuje Anna Malinowska, rzecznik centrali sanepidu

Niezależnie od badań Instytutu Ramazzini sanepid wystąpił do Państwowego Zakładu Higieny o ocenę szkodliwości aspartamu. Ekspertyzy spodziewamy się lada dzień. Jeśli PZH uzna, że ten środek jest niegroźny, to poczekamy na ocenę Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Żywienia. Natomiast jeśli nasz PZH potwierdzi szkodliwość aspartamu, to spróbujemy zmienić nasze prawo, aby natychmiast go wycofać z rynku. Zaalarmujemy też Unię Europejską.

Komentuje Dr Zbigniew Hałat, epidemiolog, szef sanepidu w latach 1991-1993.

Gdyby to ode mnie zależało, na pewno wycofałbym aspartam z obrotu. Ale nawet minister zdrowia nie może samodzielnie podjąć takiej decyzji, bo to zależy od ekspertów, głównie z Państwowego Zakładu Higieny i Instytutu Żywności i Żywienia.

Od dawna wiadomo, że aspartam jest rakotwórczy. Jeśli EFSA to potwierdzi, to przewróci na łopatki cały przemysł zdrowej żywności, gdzie cukier zastępuje się sztucznym słodzikiem. Ja od dawna radziłem pacjentom skarżącym się na bóle głowy, rozdrażnienie, stany lękowe, żeby zrezygnowali z produktów zawierających aspartam. I pomagało.

Co to za środek

Aspartam, zwany także Canderel, Nutrasweet (symbol E 951).To syntetyczna, substancja słodząca. Zawierają ją niskokaloryczne jogurty, owocowe napoje gazowane, płatki śniadaniowe, gumy do żucia, sosy do lodów, syropy do kawy, słodziki, ketchupy i ciastka bez cukru, napoje i batoniki odżywcze, miętusy, kakao błyskawiczne. Na opakowaniach tych produktów powinno być napisane, że zawierają aspartam.

---
http://www.youtube.com/watch?v=tRHWD...eature=related

Ostatnio edytowane przez Konto usunięte : 06-05-2009 o 11:07.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 04-05-2009, 14:31
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Jak to dobrze BOGDO50 że wreszcie wróciłaś z urlopu. Twoje ostrzeżenie znam, bo właśnie taka substancja była stosowana w niektórych produktach dla diabetyków.
Coca-cola była zawsze w mojej torbie, ale już od paru miesięcy, kiedy nam przedstawiono produkty szkodliwe, ten napój zniknął z mojej torby.
O takich badaniach powinno się mówić i to głośno bo chodzi też o ludzi którzy mają problemy zdrowotne i właśnie używają tych cholernych słodzików.
Dziękuję Ci bardzo, że ostrzegłaś tych zdrowych aby się dobrze patrzyli na skład tych rzekomo zdrowych i mało kalorycznych produktów.

Serdecznie Cię pozdrawiam i bardzo się cieszę że JESTEŚ
__________________
NAJPIĘKNIEJSZE CHWILE ZWYKLE KRÓTKO TRWAJĄ. NAJDŁUŻEJ TRWA CIERPIENIE.
http://lawenda7.bloog.pl/
kliknij mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 04-05-2009, 20:46
Hiru Hiru jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 2
Domyślnie

Stewia (Stevia rebaudiana Bertoni) - gatunek rośliny .

Zastosowanie

* Jest to roślina o bardzo wysokiej zawartości związków słodzących i z tego względu używana do słodzenia napojów i potraw. Charakteryzuje się bardzo niską kalorycznością w porównaniu do tradycyjnego cukru. Ważnym efektem spożywania stewii jest jej zdolność do obniżania ciśnienia krwi.
* Stewia posiada również właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Stewiozydy (związki słodzące zawarte w stewii) nie wykazały ujemnego wpływu na płodność, przebieg ciąży i zdrowotność młodych w badaniach nad szczurami, nie wykazały też większego wpływu na układ sercowo-naczyniowy w doświadczeniach na ludziach. Badania laboratoryjne przeprowadzone w krajach Ameryki Południowej wykazały, że stewiozydy mają pewną aktywność w niektórych procesach fizjologicznych, jednak dane z literatury na ten temat są dosyć skromne.

Stewia nie została dopuszczona jako środek spożywczy w Unii Europejskiej ze względu na niedostateczną liczbę badań przeprowadzonych w instytucjach UE. Nie dopuszczono jej do sprzedaży na terenie USA ze względu na konkurencję, jaką stanowi dla aspartamu. Szeroko stosowana w krajach dalekiego wschodu (w Japonii od ok. 40 lat).

Stewia jest około 300 razy słodsza od normalnego białego cukru.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 05-05-2009, 20:29
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

WITAJ HIRU, i właśnie Stewia była propagowana w przychodniach diabetologicznych i nie tylko jako środek słodzący. Można też było kupić w internecie. Sama dostałam taką ofertę ale ja nie słodzę, a jeżeli już dodaję do potraw to tylko cukier trzcinowy i to bez żadnej modyfikacji.
__________________
NAJPIĘKNIEJSZE CHWILE ZWYKLE KRÓTKO TRWAJĄ. NAJDŁUŻEJ TRWA CIERPIENIE.
http://lawenda7.bloog.pl/
kliknij mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 05-05-2009, 20:42
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Trzcinowy droższy (ca 6 zł) a UE planowała ograniczenie produkcji i zastąpienie importem. Gdy przed kryzysem i spekulacjach banku gdzie nasz Kazik Marcinkiewicz doradza (donosi), to przy tamtej złotówce 1 kg kosztował w Brazylii 30 gr. Plus transport-ale i tak by było taniej. Niż teraz.

Zaprotestowali rolnicy: Niemiec, Francji i Anglii. Nasi już więc nie musieli. Pomysł upadł.

A cukier buraczany tylko kolorem się różni. Z melasy co po nim (trzcinowym) zostaje-to rum robią.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 05-05-2009, 21:13
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Oj coś nasza droga zmieniła trochę kierunek. BOGDZIE chodzi o środek, który szkodzi i to bardzo a nie wszyscy jeszcze mamy nawyk popatrzeć się na skład. Jeżeli badania wykazały szkodliwość Aspartamu a mimo to jednak się go stosuje w takich produktach jak wykazała Bogda to i w innych napewno też. Jeżeli są w produktach lajtowych to wiadomo że będą lepiee schodzić z półek bo przecież kaloryczność jest mniejsza a moda na odchudzanie trwa. Brak takiej informacji o tym środku powoduje że zajadamy się czymś co szkodzi. Doskonale rozumię postęp w technologi żywienia, ale czy kosztem wynalazków mamy skracać sobie życie?
Dlaczego nie patrzy się na człowieka a na zyski i mamonę? Jeżeli papierosy szkodzą, mają odpowiednią uwagę i to wyraźną, a produkty z aspartamem jedynie symbol. Nie wszyscy wiedzą co to jest, bo tych symboli w składzie jest coraz więcej.
Czy można to zmienić? i czy wreszcie nas uświadomią dlaczego za swoje pieniądze mamy systematycznie zatruwać swoje zdrowie??????
__________________
NAJPIĘKNIEJSZE CHWILE ZWYKLE KRÓTKO TRWAJĄ. NAJDŁUŻEJ TRWA CIERPIENIE.
http://lawenda7.bloog.pl/
kliknij mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 05-05-2009, 21:26
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 25 470
Domyślnie

Witaj Bogdo , dobrze ze juz jestes
I dzięki za ostrzeżenie ja slodzikow wprawdzie nie uzywam
ale inne zdarza mi sie , czasami .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 05-05-2009, 21:51
Konto usunięte's Avatar
Konto usunięte Konto usunięte jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

Flavamed 60 mg x 20 tabl.mus. Flavamed 60 mg x 20 tabl.mus.
Skład: 1 tabletka musująca zawiera: substancja czynna: chlorowodorek ambroksolu 60 mg substancje pomocnicze: cytrynian sodu, wodorowęglan sodu, makrogol, aspartam, esencja pomarańczowa, poliwidon, sól sodowa sacharyny. Opis: Ambroksol jest metabolite...

-----------------------------------------------------
Skład: Rutinacea

Substancja czynna: witamina C 60 mg, skrobia kukurydziana, rutozyd 25 mg, mannitol, laktoza jednowodna, glukonian cynku, aspartam, aromat truskawkowy, wyciąg z jeżówki, stearynian magnezu, poliwinypirolidon, krzemionka koloidalna.

Ostatnio edytowane przez Konto usunięte : 05-05-2009 o 22:26.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 05-05-2009, 22:51
Konto usunięte's Avatar
Konto usunięte Konto usunięte jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

http://www.youtube.com/watch?v=G0-AL...eature=related

Cholinex bez cukru pastylki 150mg 16sztuk

(cholini salicylas)
Bez cukru

SKŁAD
1 pastylka o ciężarze 3,5 g zawiera substancję czynną:
salicylan choliny 150 mg
substancje pomocnicze: isomalt M bezwodny, lycasin 80/55 bezwodny, olejek mięty pieprzowej, acesulfam K, aspartam (E 951).
Lek nie zawiera środków konserwujących oraz barwników.

------------------------------------

Odnovit saszetki - 20 sztuk

Suplement diety - nie stanowi substytutu prawidłowo zróżnicowanej diety. Preparat zawiera substancje słodzące.

Skład

Maksymalna porcja dzienna zawiera: 1990 mg** siarczanu glukozaminy, 120 mg witaminy C* i substancje pomocnicze: glukoza, aspartam - substancje słodzące, kwas cytrynowy - regulator kwasowości, glikol polietylenowy - nośnik. Zawiera aspartam, który jest źródłem fenyloalaniny.

Ostatnio edytowane przez Konto usunięte : 05-05-2009 o 23:22.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 05-05-2009, 23:30
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 174
Domyślnie O zdrowiu na wesoło

Uch, życie , uch.
Że boli brzuch ?
Że nawala serce?
Że piecze w nerce ?
Że żyły nie takie ?
Że smaki byle jakie ?

Ale za to co za fajny ruch !

jest maj, cieszmy się każdą wiosną , bo nie wiadomo jaka będzie następna,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 06-05-2009, 00:34
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 51 833
Domyślnie

O matko.
Dzięki Bogda za ten wątek .
To już nawet leczyć się nie można ?
Panie , qrna, co oni wyprawiają ? Co wyprawiają .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 06-05-2009, 00:38
wierna Eliza wierna Eliza jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 1 181
Domyślnie

aspartam jest 100 razy słodszy od cukru,
jakby go przepędzić, czy da 100 razy większą wydajność?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 06-05-2009, 00:40
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 51 833
Domyślnie

Cytat:
Napisał wierna Eliza
aspartam jest 100 razy słodszy od cukru,
jakby go przepędzić, czy da 100 razy większą wydajność?

Może i da, ale wyjdzie nie daj Bóg ,metanol.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 06-05-2009, 10:58
Konto usunięte's Avatar
Konto usunięte Konto usunięte jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

Kilka z 90 różnych udokumentowanych symptomów wymienionych w raporcie jako powodowane przez aspartam to:

Bóle głowy / migreny, zawroty głowy, napady epilepsji, nudności, drętwienia, skurcze mięśni, przybieranie na wadze, wysypki, depresje, zmęczenie, drażliwość, częstoskurcz serca, bezsenność, problemy z widzeniem, utrata słuchu, palpitacje serca, trudności z oddychaniem, ataki niepokoju, niewyraźna wymowa, utrata smaku, szum w uszach, zawroty głowy, utrata pamięci i bóle stawów.

Badacze i lekarze studiujący niekorzystne działanie aspartamu stwierdzili, że jego spożywanie może się przyczynić do wywołania lub pogorszenia stanu w następujących chorobach chronicznych2) guzy mózgu, stwardnienie rozsiane, epilepsja, chroniczny syndrom zmęczenia, choroba parkinsona, choroba alzheimera, opóźnienie umysłowe, chłoniak, wady wrodzone, fibromyalgia, i cukrzyca(!).

Aspartam jest kombinacja trzech substancji chemicznych: Kwasu asparaginowego, fenyloalaniny i metanolu.
Książka, Prescription for Nutritional Healing, (Zalecenia dla Leczenia Poprzez Żywienie) napisana przez James i Phyllis Balch , wymienia aspartam wśród "trucizn chemicznych."
--
http://www.youtube.com/watch?v=r2QmGpEK3ko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 06-05-2009, 11:55
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

O aspartamie czytałam już kilka lat temu w ''Nieznanym Świecie'', gdzie dokładnie opisano szkodliwośc zastosowania tego ''wynalazku'' i przestrzegano przed ich zazywaniem, wiec jak tylko w jakimś leku zauwazyłam, mówiłam,że mam na to uczulenie i zastepowano mi czymś innym, wdrozenie tego specyfiku to byl olbrzymi koszt i przemysl to wprowadzajac musi mieć nie tylko zwrot, ale i zarobek,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 06-05-2009, 12:52
Konto usunięte's Avatar
Konto usunięte Konto usunięte jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie


Septolux, tabletki do ssania, 3 mg, 20 szt
8.50pln
Skład: 1 tabletka do ssania zawiera substancję czynną: 3 mg chlorowodorku benzydaminy oraz substancje pomocnicze w tym aspartam.
---------


Zott Jogobella 150g Light
Jogurt z owocami, z fruktozą i słodzikami (aspartam i acesulfam), do wyboru: papaja i limetka, owoce leśne, truskawka, brzoskwinia - op. 150g
cena: 1,09 zł
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 06-05-2009, 14:23
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 51 833
Domyślnie

No nie !!!!

Septolux też ???????????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 06-05-2009, 16:49
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 13 378
Domyślnie Witaj Bogda50!

Wydaje mi się, że nie powinniśmy się dać zwariować. Chwała Ci Bogdo 50 za zwrocenie uwagi na problem szkodliwości aspartamu, ale weźcie pod uwagę fakt, że ze wzglęgdu na silną słodycz używa się go w minimalnych ilościach.W składzie produktu wymieniane są substancje według ich ilości w danym produkcie, na ogół aspartam jest gdzieś na końcu stawki, co oznacza, że nie jest go dużo.
Ja słodzę słodzikami kawę i herbatę od 20 lat i nie zauważyłam żadnych z opisanych objawów, no, ale może ja jestem babka... nie do zdarcia?
Zresztą życie też jest chorobą śmiertelną roznoszoną drogą płciową.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 06-05-2009, 17:05
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 13 378
Domyślnie

Przeczytajcie jak szkodzi cukier! http://www.zdrowie.senior.pl/75,0,Cu...odzi,1509.html
szkodzi też pizza, brokuły i mleko
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll...6474106szkodzi
Jedzenie szkodzi? Niejedzenie też szkodzi!
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 08-05-2009, 00:02
Ewunia_5's Avatar
Ewunia_5 Ewunia_5 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 48
Domyślnie

Jak ktoś chce używać, to jego prywatna sprawa. ale dlaczego karmi się tym dzieci nie dając im wyboru, bo one nie wiedzą. Daje się im jogurt bo niby zdrowy i te chrupki reklamowane. Niektórzy jedzą Aspartam , bo nie wiedzą, że to trzy trucizny w jednym. Tak samo z glutaminianem sodu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 

 Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.