menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #30881  
Nieprzeczytane 17-05-2026, 09:49
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 23 110
Domyślnie

Hej, Siri! Słońca nie ma ani na lekarstwo, zimno i wiatr. Ledwie wygrzebałam się z łóżka. Futra też zaległy w zacisznych miejscach - jedno w bieliźniarce, drugie w kabinie prysznicowej.
Wczorajszy wieczór był udany. Biesiadowaliśmy w pokoju, ale dania były grillowe, grill stał na ganku. Było mi ciepło, a to bardzo przyjemne uczucie. Bluza, kamaszki i jeszcze kurtka na wszelki wypadek. No i do wewnątrz co nieco...
Ewa, wykorzystaj do cna ostatni dzień. Będzie zielona noc?
Takiej niedzieli Wam życzę!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30882  
Nieprzeczytane 17-05-2026, 13:08
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 3 678
Domyślnie

Witam w niedzielę.

Dziękuję za kawę Elu. Ktoś zawsze dostarczy
A ja zawsze z nadzieją rano zaglądam czy już jest.
Nawet jak nie mam czasu pisać.

Krysiu to miałaś fajny wieczór, no i było Ci cieplutko.
A Twoje kocurki mają ciekawe miejsca na relaks

My z małż poszliśmy na wieczorny spacer.
4 km przeszliśmy, ptaki z ogrodów i resztek lasu cudnie ćwirlały
na dobranoc. Może to były kołysanki dla młodych?

Ciekawe czy Ewuni dopisuje pogoda na ostatnich spacerach.
A może jakieś atrakcje innego rodzaju?

Trzeba obiad ogarnąć, na szczęście wczoraj przygotowany.
Tylko ziemniaczki ugotowac i kompot z piwnicy przynieść.

Ciekawego czasu na niedzielne popołudnie życzę wszystkim.
__________________
Tam, gdzie kwitną kwiaty, kwitnie nadzieja.
Lao Tzu

Odpowiedź z Cytowaniem
  #30883  
Nieprzeczytane 17-05-2026, 16:38
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 23 110
Domyślnie

U mnie też już po obiedzie - skromny był, ale nie napracowałam się - otworzyłam ostatni słoik z bigosem, zjadłam z chlebem.
Zimno i ponuro. Całe dopołudnie przesiedziałam w necie szukając przyodziewku na czerwcowe okazje. Muszę mieć przynajmniej dwie rzeczy. Zakładam, że będzie ciepło, więc na 1. dzień w plenerze wybrałam takie sukienki:







Nie wiem, na którą się zdecyduję, może na dwie? Impreza jest 3-dniowa, drugi dzień najważniejszy i nawybierałam tyle, że głowa mała. Muszę jeszcze raz przyjrzeć się... Po niedzieli pojadę do Warszawy specjalnie na zakupy i jeśli nic nie kupię na żywo, to dopiero wtedy zamówię w necie.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30884  
Nieprzeczytane 17-05-2026, 16:55
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 23 110
Domyślnie

Lecę z herbatą...



Jak Wam się podoba? Mnie najbardziej ten pierwszy.



Ten też - gdyby nie był czerwony.



Lubię czerwień, ale mam akurat "fazę" na butelkową zieleń.





Fuksja trochę za mocna...



Stop! Wystarczy... Proszę o uwagi.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30885  
Nieprzeczytane 17-05-2026, 18:49
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 3 678
Domyślnie

Dziękuję za herbatkę.

Krysiu, jeśli chodzi o kiecki to zdecydowanie
nie podoba mi się ta żółta, w dodatku żółte przyciąga meszki.
Kolejne dwie są ok, chociaż ta ciemniejsza dodaje lat.

Garniturki są ok, dwa ostatnie takie bardziej strojne, nie wiem,
czy na wszystkie okazję się nadają.
A czerwony? hm, do odważnych świat należy
Takie uwagi zostawiam,ale jestem ciekawa co Ty wybierzesz.

Każdy ma inny gust, i co innego lubi.
Jednak przed kolorem żółtym na lato przestrzegam.
Kiedyś musiałam uciekać z festynu żeby się przebrać
Na szczęście blisko miałam.
__________________
Tam, gdzie kwitną kwiaty, kwitnie nadzieja.
Lao Tzu

Odpowiedź z Cytowaniem
  #30886  
Nieprzeczytane 17-05-2026, 22:21
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 23 110
Domyślnie

Danusiu, dziękuję. Myślałam właśnie o żółtej, bo pozostałe dwie są rozpinane na całej długości, a wydaje mi się, że na półoficjalną okazję to nie nie pasuje. Także do kościoła też chyba nie. Garniturki - dwa ostatnie są na duże wyjście, a ja takich prawie nie mam - byłby to więc zakup na jeden raz. Oj tam, pomyślę o tym jutro albo za tydzień. Już mnie głowa rozbolała...



Dobranoc, do jutra!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30887  
Nieprzeczytane 18-05-2026, 08:03
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 26 008
Domyślnie

Odpowiedź z Cytowaniem
  #30888  
Nieprzeczytane 18-05-2026, 09:13
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 23 110
Domyślnie

Siri, za kawę!



U nas słonecznie i coraz cieplej, już jest 12 st., a wcześniej tylko 9. Może lato idzie? Mam dzisiaj kilka spraw w mieście do ogarnięcia.
Dobrego poniedziałku, dziewczęta!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30889  
Nieprzeczytane 18-05-2026, 11:08
JEWKA's Avatar
JEWKA JEWKA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Łódż
Posty: 4 855
Domyślnie

Hallo .....przywitam się z Wami bo dużo czasu mam ,siedzę w długim wagonie pierwszej klasy sama , za 40 min ruszy i dojadę do celu podróży 😊 🍀 8 godz siedzenia 😏ale później już wolność i swoboda 😄 Wszystkie pozdrawiam serdecznie. 🌞🍀💕
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30890  
Nieprzeczytane 18-05-2026, 16:43
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 23 110
Domyślnie

Ewa, ale z Ciebie krezuska! Wykupiłaś cały wagon ! Teraz pewnie jesteś już za połową drogi...
Dzisiaj mam dobry dzień. Załatwiłam gładko wszystkie sprawy, nawet udało mi się wykorzystać stare, sprzed 10 lat, zdjęcie do dowodu osobistego. Uniknęłam wątpliwej przyjemności pozowania u fotografa i dokumentacji nowych zmarszczek.
Spotkałam przypadkowo kilka dawno niewidzianych osób, z każdym chwilę pogadałam i pół dnia minęło. Teraz zaparzyłam herbatę i czekam na towarzystwo...

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30891  
Nieprzeczytane 18-05-2026, 17:06
JEWKA's Avatar
JEWKA JEWKA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Łódż
Posty: 4 855
Domyślnie

Jestem na Centralnym w Warszawie, dużo ludzi wysiadlo i znowu luzik się zrobił. Mam jednak szczęście bo mam fotel przy oknie i na przeciwko drugi wolny i nogi pod stolikiem wyciągam i prawie leżę....Tyle godz to różne pozycje łapie 😊 Krysiu herbatkę z Tobą jutro wypiję bo mało co wrzucam do żołądka żeby nie korzystać z toalety .W domu uzupelnie płyny 🙂Jeszcze półtorej godz i meta !
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30892  
Nieprzeczytane 18-05-2026, 18:42
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 3 678
Domyślnie

Cześć.
Ewcia pewnie już dojeżdża do celu...
Pewnie się odezwie wieczorem.

Krysiu, załatwiłaś wszystko, to dobrze,
nieraz się nie udaje.
Znajomi ,,na trasie,, potrafią zająć czas,
oj niektórzy potrafią bardziej
Za herbatkę dziękuję, pięknie podana.

Ja ostatnio przypięłam się do krzyżówek.
Muszę przystopować i wziąć się za książki.
Dawno nic nie przeczytałam

Jutro badanie do ubezpieczenia,
a pojutrze spotkanie seniorów.

W sobotę III Zlot rodzinny. Pojedziemy na krótko.
Zaznaczyć swoją obecność. Innych seniorów nie będzie
zresztą nigdy nie było. Jesteśmy jedynymi
reprezentantami najstarszego pokolenia.
Długo z młodymi nie dajemy rady.

Zajrzę wieczorem. Paaa.
__________________
Tam, gdzie kwitną kwiaty, kwitnie nadzieja.
Lao Tzu

Odpowiedź z Cytowaniem
  #30893  
Nieprzeczytane 18-05-2026, 20:50
Jewka52's Avatar
Jewka52 Jewka52 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Polska
Posty: 3 682
Domyślnie

Cytat:
Ewcia pewnie już dojeżdża do celu...
Pewnie się odezwie wieczorem
.

Melduję posłusznie, że jestem od godziny
w domku moim ukochanym
Synuś wspomógł matkę po ''trudach'' podróży,
bo się wysiedziała tyle godzin
Podjechaliśmy po walizkę na pocztę , do Stokrotki na drobne zakupy i do domku.
No i wspomnienia po rehabilitacji zostały
ale i samopoczucie zdecydowanie lepsze,
po tych długich spacerach i zabiegach mam.
I niech tak będzie jak najdłużej

Wam moje Miłe
dobrej nocki i samopoczucia życzę
Do jutra



__________________


Uwielbiam, jak Lato otacza mnie swymi ramionami jak ciepły koc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30894  
Nieprzeczytane 18-05-2026, 21:10
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 23 110
Domyślnie

Ewa, wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej - stara najprawdziwsza prawda.
Danusiu, piękną macie tradycję. To nic, że pojedziecie na krótko, na ile dacie radę. Ważne, że ciągłość pokoleń będzie zachowana. Młodzi niech się bawią, integrują i nie dają zaniknąć tradycji.
Krysia długo nie odzywa się, chyba już wróciła z ciepłych krajów.
Siri, co słychać?
Zmęczona się czuję, położyłabym się, ale futra jeszcze nie jadły kolacji. Muszę je przyprowadzić, bo jest dość ciepło i same nie przyjdą.
Do jutra, dobranoc!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30895  
Nieprzeczytane 18-05-2026, 21:54
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 3 678
Domyślnie

Witam wieczorową porą.

Ewunia szczęśliwa, w domu najlepiej, zostały
miłe wspomnienia i zdjęcia. I dobrze, po to są wyjazdy
by szczęśliwie wracać.

Krysiu,dziękuję za pozytywne słowa

Siri, Krystynko, co u Was.

Dobrej nocki Wam WSZYSTKIM życzę,
I sympatycznych snów.
__________________
Tam, gdzie kwitną kwiaty, kwitnie nadzieja.
Lao Tzu

Odpowiedź z Cytowaniem
  #30896  
Nieprzeczytane 19-05-2026, 06:51
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 23 110
Domyślnie

Dzień dobry! Szybko dzisiaj spałam... Mglisto u nas, ale ciepło, 14 st. Nie wiem, co będę robić. Może przejrzę letnie szmatki?
Na początek - KAWA!



Miłego dnia!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30897  
Nieprzeczytane 19-05-2026, 07:21
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 26 008
Domyślnie

Odpowiedź z Cytowaniem
  #30898  
Nieprzeczytane 19-05-2026, 16:43
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 23 110
Domyślnie

Nie było chętnych na kawę... może na herbatę ktoś się skusi?



Dobry, spokojny dzień. Nie ma słońca, ale jest ciepło. Sprawdzam prognozy na jutro, nie chciałabym zmarznąć ani przegrzać się w stolicy. Ale jeśli wyjeżdża się rano na cały dzień to wszystko może się zdarzyć.
Przyjemności na popołudnie!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30899  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 05:59
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 23 110
Domyślnie

Dzień dobry! Zapowiada się pięknie - słońce, czyste niebo, 12 st. Myślę, że w Warszawie będzie podobnie. Znowu wcześnie wstałam, to chyba znak, że lato blisko. Zawsze tak mam na lato - gdy miałam działkę, to o 5:00 już podlewałam badylki.
Kawę zaparzyłam, czekam na towarzystwo...

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30900  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 07:18
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 26 008
Domyślnie Hej Kaima...




U mnie nic ciekawego się nie dzieje , chodzę po lekarzach i robię badania ....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Agenci Podróży - 55 plus bez granic - komentarze es55ca Ogólny 16 30-05-2008 08:27
Wspomnienia z podróży ignesja Podróże, turystyka 7 19-05-2008 21:16

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.