menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #30901  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 10:33
Jewka52's Avatar
Jewka52 Jewka52 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Polska
Posty: 3 676
Domyślnie Witajcie !

Krysiu, Siri....dziękuję za kawę i pozdrowienia .
Też Wam życzę przyjemnej środy i pogody
Ja wczoraj potrzebowałam totalnie się wyciszyć i nawet wcześnie się położyłam i zasnęłam.
Dziś pralka znów pracuje i tak jeszcze ze dwa dni, po trochu trzeba wszystko odświeżyć.
Po południu idę do fryzjerki, bo pogodę zapowiadają letnią to trzeba gdzieś wyruszyć

Krysiu, stroje na różne okazje eleganckie, ale z doświadczenia wiem , że doradzanie w wyborze stroju
to tylko mieszanie w głowie, same musimy to zrobić, by dobrze się w tym stroju czuć .

Danusiu
Krystynko






Wyleciały pszczoły z ula,
wiosny słodycz świat otula,
łąki kwitną, jak dziewczyny na odpuście.

Wietrzyk plącze w bukiet kwiaty.,
krowy w słońcu grzeją łaty,
a pod lasem ptaki kwilą w rudym chruście.

Rosa błyszczy jak diamenty,
a w kapliczce stary święty
po złych chłodach w słońcu grzeje stare kości .

Trawa się od rosy mieni,
tyle zieleń ma odcieni,
ile człowiek z tych odcieni ma radości.

z netu.
__________________


Uwielbiam, jak Lato otacza mnie swymi ramionami jak ciepły koc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30902  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 14:41
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 3 674
Domyślnie

Cześć Dziewczyny.

Dzięki za napoje gorące.

Kiedy ja wypiję coś zimnego i rozgrzewającego.
Nic tylko prochy i prochy....

Wczoraj byłam wszystkiemu niechętna.
Nic mi się nie chciało, ani robić, ani wyjść ani zjeść.

Dzisiaj podobnie ,ale się zmuszam do działań.
I trzeba iść na spotkanie Klubu seniora .

A małż to ma wyczucie, jak zaczynam pisać
to on wchodzi I teraz muszę zasiąść razem
do zupki pomidorowej

Zajrzę później.

..................

Jestem, po zupce, odpoczywamy, ale zaraz trza się ogarnąć i wyjść do ludzi.

Ewuniu odpoczęłaś, i już Cię gdzieś niesie. Ale dobrze, bo po co samej siedzieć w domu. Fryzurka świeża zawsze się przyda. Wierszyk przyjemny.

Krysiu, jak Ci w tej ,,Stolycy,,? Pogofa dopisała?

Siri, przymusowe spacery do lekarza i na badania mają też dobrą stronę
Bo każdy spacer jest dla zdrowia.

Pozdrawiam i życzę pięknego popołudnia.
__________________
Tam, gdzie kwitną kwiaty, kwitnie nadzieja.
Lao Tzu


Ostatnio edytowane przez dajdziuba : 20-05-2026 o 15:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30903  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 16:00
kryba's Avatar
kryba kryba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Niemcy
Posty: 2 623
Domyślnie

Witam wszystkie panie po urlopie.
W miarę możliwości przeczytałam Wasze posty.
Po 2-ch tygodniach wróciliśmy wczoraj, a w domu wysiadł piec do c.o. i zimnica straszna.
Pobyt w hotelu ‘’Nova Park ‘’ w Side – riwiera turecka uważamy za udany.
Hotel bardzo ładny, czysto wszędzie. Pokoje codziennie sprzątane
i wymieniane ręczniki i pościel. Codziennie uzupełniany barek w pokoju. Sejf w każdym pokoju.
Jedzenie super, w restauracji na bieżąco wymieniane obrusy.
Kelnerów i obsługi w restauracji bardzo dużo, sprzątane na bieżąco,
więc nie ma sytuacji że jedzenie jest porozrzucane pod stołem czy wymazany obrus.
Wszędzie blisko. Do Side można przejść wzdłuż plaży ok 6 km lub podjechać busem
za 2 euro albo taxi za 10-12 euro.
Wszystko jak najbardziej na plus. Obsługa przemiła, pomocna i na najwyższym poziomie.
Z hotelu blisko do plaży, a sama plaża czysta i leżaków na plaży wystarczająco dużo.
Okolica ładna, a w pobliżu mnóstwo bazarków i restauracji.
Jedzenie bardzo dobre i duży wybór.
Na terenie hotelu jest tzw, street food czyli serwują kebab, hamburgery, gofry itp.
W innym miejscu jest ‘’patisserie’’ tj. lody kawa i i ciasta.
Na terenie hotelu jest basen kryty oraz hammam (łaznia turecka), oferują również masaże.
Obiekt jest ladnie zagospodarowany i urządzony.
Rosną drzewa owocowe: banany, pomarancze, cytryny, papaja.
Codziennie różne animacje i wieczorem, przez co człowiek nie ma kiedy się nudzić.
Jesteśmy ładnie opaleni i ogólnie zadowoleni.
Miłego dnia - pozdrawiam wszystkich serdecznie.



__________________
❤️ Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać, a nie otrzymywać.❤️/Bertold Brecht/
❤️
POZDRAWIAM SERDECZNIE ❤️ Krystyna B-S ❤️

Odpowiedź z Cytowaniem
  #30904  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 21:34
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 23 090
Domyślnie

Krysiu, cieszę się, że już wróciłaś i wyjazd był udany. Widać, że banany i pomarańcze obrodziły. A piecem w domu nie przejmuj się, lato idzie.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30905  
Nieprzeczytane 20-05-2026, 22:25
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 23 090
Domyślnie

Musiałam przerwać pisanie, bo sąsiad potrzebował biały papier A-4 w kratkę. Kiedyś mówiło się "podaniowy"...
Co do mojego wyjazdu - lepiej było zostać w domu. Nic, absolutnie nic, nie kupiłam. Umyśliłam sobie jechać na Marywilską - to hale targowe, które 2 lata temu spłonęły. Byłam ciekawa jak tam jest. Nie ma dobrego połączenia, duży kawał trzeba na piechotę. A na miejscu - jarmark w moim mieście w powiększeniu. Samo dojście i przejście wszystkich alejek zjadło moje siły. Jeszcze pojechałam do butiku na Koszykowej, gdzie bywały ciekawe rzeczy, ale okazało się, że butiku już nie ma. Na pocieszenie wstąpiłam do "Manekina" na naleśniki - Ala Wietrzyk odkryła ten lokal - i zażyczyłam sobie naleśnior z "szarpaną wieprzowiną, serem i ziołami prowansalskimi".
Oto on



Smaczny był, ale za duży. I to jedyne pieniądze, jakie wydałam w stolicy, oprócz biletów na autobus.
Idąc do hal trafiłam na taki mural:



Uważam, że zasłużył na lepsze miejsce, a nie na takim pustkowiu.
Danusiu, w Warszawie było bardzo ciepło, a ja w końcu byłam ubrana odpowiednio. Teraz już do łóżka, bo oczy mi się zamykają.



Dobranoc!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30906  
Nieprzeczytane 21-05-2026, 06:40
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 23 090
Domyślnie

Witajcie! Cichcem zostawię kawę... U nas ładnej pogody ciąg dalszy. W nocy śpiewał słowik, teraz gruchają gołębie.



Dobrego dnia!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30907  
Nieprzeczytane 21-05-2026, 07:50
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 25 997
Domyślnie Dzień dobry Kaima

Odpowiedź z Cytowaniem
  #30908  
Nieprzeczytane 21-05-2026, 09:42
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 3 674
Domyślnie

Kłaniam się i witam

Krystynko to miałaś luksusowy wypoczynek.
Na fotkach wyglądasz jak ,,pani na włościach,,
No i uśmiechnięta czyli zadowolona.

Krysiu, Ty wręcz przeciwnie ,nie udała się wycieczka do Warszawy...
Następnym razem będzie lepiej. A słodycze fajne na pewno
znajdziesz na miejscu.
,,naleśnisko,, ogromne ale chyba wolę na słodko.

Siri, Krysiu, dzięki za cudnie podane kawki.
Łyknęłam razem z kwiatami.


Ewa gdzieś wyruszyła z nową fryzurą i tyle ją widać , przepadła.

U mnie słońce z chmurkami.
A teraz biorę się za jakąś robotę.

Na razie...!
__________________
Tam, gdzie kwitną kwiaty, kwitnie nadzieja.
Lao Tzu

Odpowiedź z Cytowaniem
  #30909  
Nieprzeczytane 21-05-2026, 10:54
Jewka52's Avatar
Jewka52 Jewka52 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Polska
Posty: 3 676
Domyślnie Witam moje Miłe .

Cytat:
Ewa gdzieś wyruszyła z nową fryzurą i tyle ją widać , przepadła.

E tam, nie przepadłam Danusiu
zjadłam śniadanie i na kawę przyszłam, zawsze pięknie podaną, dziękuję Krysi i Siri.

Krystynko, jakie egzotyczne fotki
i Twoja buzia uśmiechnięta w tym ogrodzie.
Najważniejsze, że wróciliście z mężem zadowoleni i wypoczęci. Pozdrawiam.

Krysia, wyprawa do stolicy męcząca....ale ten''naleśnior''
to ho ho, apetycznie wygląda, tylko dżemu brak

Ja znowu w hibernacje wpadłam, zaraz południe a ja przy kompie siedzę
muszę sama ze sobą pogadać
i plan dnia nakreślić, bo tak nie może być


Udanego czwartku


Włodzimierz Domeradzki

Czy maj jest piękny? –
Właśnie-
Jak Andersena baśnie.
Oczami róż, stokrotek
Patrzy na słońce złote
Usypia we dnie sowy,

Na lipie, na wiekowej.
I poi konie w stawie
Gdy wieczór idzie na wieś.
W sieć wielką słońce łowi

A później wieczorowi
Na srebrnych skrzypkach z bajek
Gra słowik – nocny grajek
Maj jest piękny, zielony

Słowiki srebrzą klony
Nie farbą, ale śpiewem,
Gdy fruwa noc nad drzewem.
Tysiące kwiatów rośnie

Wpatrzonych w oczy wiośnie.
Patrzą gdy słońce wstaje –
Świtem, rosą, majem.
__________________


Uwielbiam, jak Lato otacza mnie swymi ramionami jak ciepły koc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30910  
Nieprzeczytane 21-05-2026, 21:41
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 23 090
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jewka52
A później wieczorowi
Na srebrnych skrzypkach z bajek
Gra słowik – nocny grajek
Maj jest piękny, zielony

Słowiki srebrzą klony
Nie farbą, ale śpiewem,
Gdy fruwa noc nad drzewem.
Tysiące kwiatów rośnie

Ewa, cudne wierszyki podajesz. Jest wiosna najprawdziwsza. Mój słowik śpiewa niezmordowanie - i wieczorem, i rano, pewnie nie śpi całą noc.
Zaliczyłam dzisiaj krótki rowerek - 8 km wśród kwitnących rzepaków. Lubię te żółte pola. Wybrałam się bez telefonu, więc nie pokażę obrazków, ale naprawdę rzepak kwitnie i jest pięknie.
Co do naleśników w Warszawie - wybór był ogromny, i słodkie, i wytrawne. Ponieważ była pora obiadowa, wybrałam z mięskiem, bo jestem mięsożerna. W domu robię z serem albo z szarlotkowymi jabłkami, szybciej i mniej pracy.
A teraz już oddalę się na spoczynek



Dobranoc, kochane! Śpijcie spokojnie!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30911  
Nieprzeczytane 22-05-2026, 07:29
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 25 997
Domyślnie

Odpowiedź z Cytowaniem
  #30912  
Nieprzeczytane 22-05-2026, 08:22
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 23 090
Domyślnie

Witaj, Siri! Dzisiaj dłużej pospałam, dzięki temu, że koty też.
Normalny piątek zapowiada się - zakupy, sprzątanie i może znowu rowerek. Na obiad zaplanowałam placki z młodych kartofli - już nie mogę doczekać się .



Pięknego dnia!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30913  
Nieprzeczytane 22-05-2026, 10:40
Jewka52's Avatar
Jewka52 Jewka52 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Polska
Posty: 3 676
Domyślnie



Cześć dziewczyny!
Pogoda super, muszę na zakupy ....
i koniecznie ziemniaki na placki.
Krysia, szkoda że tak daleko do Ciebie
.....zrobiłabyś ze trzy placki więcej

Fajnego piątku moje Miłe
__________________


Uwielbiam, jak Lato otacza mnie swymi ramionami jak ciepły koc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30914  
Nieprzeczytane 22-05-2026, 14:02
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 3 674
Domyślnie

I ja przychodzę z powitaniem i pozdrowieniami

Też bym zjadła placki,dawno nie było.
Ale małż nie ma czasu na tarcie i dobrze,
bo wyszłyby z mięsem, a dzisiaj piątek
Ja technicznie nie dam rady jeszcze i dobrze,
szkoda paznokci

Więc będą kartofelki (dukane,szturane?) jak u Was mówią?

Ja od dzisiaj znowu na zastrzykach,
ale jeszcze nie tak bardzo cierpiąca .

Poszłam po ratunek bo jak się rozwinie to nie
damy rady opanować, a jutro zlot Rodziny,
a w czwartek wyjeżdżamy do Jarosławca.
Muszę mieć jako taką sprawność

Siri dziękuję za kawkę I wszystkie serdeczności.

Pozdrawiam Wszystkie Koleżanki i pozdrawiam cieplutko
życząc przyjemnego weekendu ❤️ 💛 💚 💙
__________________
Tam, gdzie kwitną kwiaty, kwitnie nadzieja.
Lao Tzu

Odpowiedź z Cytowaniem
  #30915  
Nieprzeczytane 22-05-2026, 14:22
kryba's Avatar
kryba kryba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Niemcy
Posty: 2 623
Domyślnie


Witam wszystkie milutko.
Wczoraj był majster i nie udało Mu się naprawić pieca do c.o..
Otrzymaliśmy niedobrą wiadomość - musimy wymienić stary piec na nowy,
bo się go nie opłaca naprawiać.
Humory mamy nie najlepsze, bo to drogi zakup około 40.tysięcy złotych.
-----
Spokojnego dnia w dobrym zdrowiu, dziękuję za serdeczności.
Danusi życzę szczęśliwej podróży.
Krysiu - Placki z młodych kartofli - mniam..mniam.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

__________________
❤️ Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać, a nie otrzymywać.❤️/Bertold Brecht/
❤️
POZDRAWIAM SERDECZNIE ❤️ Krystyna B-S ❤️

Odpowiedź z Cytowaniem
  #30916  
Nieprzeczytane 22-05-2026, 16:07
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 23 090
Domyślnie

Cytat:
Napisał dajdziuba
I
Więc będą kartofelki (dukane,szturane?) jak u Was mówią?

Nie wiem, o jakie kartofelki chodzi. U nas są gotowane, smażone, w mundurkach, pieczone - innych nie znam. Napisz koniecznie jak się sztura albo duka kartofle.
A placki były przesmaczne, mimo że z cypryjskich kartofli.
Pewnie, że usmażyłabym więcej, nie 3, ale 30. Usmażyłam 15 - moja norma "spożycia" to 7 - 8 sztuk.
Krysiu, czeka Was duży wydatek z kategorii tych, co nie warto oszczędzać. Jako pociecha niech będzie że to na wiele, wiele lat.
Nara, kochane, lecę na rower. Umówiłam się z koleżanką na szczaw, ale Krysia takie piękne konwalie pokazała, że chyba pojedziemy do lasu.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30917  
Nieprzeczytane 23-05-2026, 06:30
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 23 090
Domyślnie

Dzień dobry! Słowik już poszedł spać, więc czas na kawę.



Konwalie w lesie już przekwitły, nazbierałyśmy szczawiu. Wczoraj cały wieczór szatkowałam, pasteryzowałam i mam zapas na zimę.
Dzisiaj też pewnie rowerek...
Udanej soboty!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30918  
Nieprzeczytane 23-05-2026, 06:40
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 25 997
Domyślnie Hej Kaima...

Odpowiedź z Cytowaniem
  #30919  
Nieprzeczytane 23-05-2026, 09:45
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 3 674
Domyślnie

Dzień dobry w sobotę.

Zapachniało bzem i kawą , dziękuję Dziewczyny.

Dawno nie jadam szczawiowej zupki.
Jeśli gotuję to kupuję w słoiku, u nas nie ma
gdzie nazbierać.

A kartofle bywają jeszcze tłuczone, może
Krysiu może znasz pod taką nazwą.

W restauracjach to piure,
ale domowe mają inny smak.
Są przyrządy do ,,dukania,,
U mnie w domu były dukane,
Teściowa mówiła szturane

Młodzi już walczą z przygotowaniami do Zjazdu rodzinnego,
zresztą już od kilku dni. Syn zaszalał znowu, on to smykałkę

Mamy pod opieką Lunę i Milkę, ale na chwilę po południu pojedziemy
sprawdzić jak rodzina się zachowuje .
Może coś skubnąć z grila albo ze stołu.
Uściskać maluchy, przywitać się z dawno niewidzianymi...

A jutro będziemy sami mieli gości ale tylko 1 parę.

Krystynko, no to faktycznie wielki wydatek przed Wami. Dobrze że na lato idzie to jest trochę czasu na ogarnięcie tematu. Gorzej,gdyby to była zima.

Pięknego weekendu wszystkim życzę, spędźcie
ten czas jak lubicie i możecie.

Pa...pa
__________________
Tam, gdzie kwitną kwiaty, kwitnie nadzieja.
Lao Tzu

Odpowiedź z Cytowaniem
  #30920  
Nieprzeczytane 23-05-2026, 11:36
Jewka52's Avatar
Jewka52 Jewka52 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Polska
Posty: 3 676
Domyślnie

Witam w majowa sobotę
Pogoda spokojna, tak pięknie zielono mam za oknem
i wszędzie zieleń bucha Majem.

Danusiu, Twoje dzieci to wzór do naśladowania,
jak integrować się w rodzinie, nauczyliście ich tego
i to działa
Pozdrawiam wszystkich i życzę wspaniałego weekendu

Krystynko, dobrze że do zimy trochę czasu, bo tęgi wydatek przed Wami,
może jeszcze trzeba poszukać innego rozwiązania
na ogrzanie domu. Pozdrawiam weekendowo


Krysiu, Siri, przyjemności w te majowe dni .
Trzeba mi do reala.

https://youtu.be/pCfp9C7f-8A?list=RDpCfp9C7f-8A


__________________


Uwielbiam, jak Lato otacza mnie swymi ramionami jak ciepły koc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Agenci Podróży - 55 plus bez granic - komentarze es55ca Ogólny 16 30-05-2008 08:27
Wspomnienia z podróży ignesja Podróże, turystyka 7 19-05-2008 21:16

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.