menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #121  
Nieprzeczytane 04-02-2016, 12:45
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 661
Domyślnie

Witam
tłusty czwartek , więc
http://paczek.niespodzianka.info/Ewa505
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #122  
Nieprzeczytane 05-02-2016, 17:02
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 661
Domyślnie

Witam

Od wczoraj czytam niesamowitą książkę o bardzo, bardzo wyjątkowej osobie.... starszej pani , którą jest.......
didżejka Wika.

Książka pod tytułem: DJ WIKA JEST MOC"Zaskakująca biografia najstarszej didżejki w Polsce. Wirginia Szmyt ma 77 lat i nie ma czasu na starość! Przed laty pedagog w ośrodkach dla trudnej młodzieży. Żona dyplomaty, z którym pięć lat spędziła na placówce w Szwajcarii. Działaczka społeczna zaangażowana w sprawy seniorów. Inspiruje i łamie stereotypy. Jej dyskoteki, dancingi i imprezy taneczne łączą pokolenia w całej Polsce. Zachwyca inteligencją, skromnością i poczuciem humoru. W rozmowie z Jakubem Jabłonką i Pawłem Łęczukiem opowiada o trudnych życiowych wyborach, o wielkiej miłości, pasji i wreszcie o tym jak się pięknie starzeć, nie oglądając się za siebie. Powinien ją poznać każdy. „To jest potęga! Taka osobowość, gdzie ona była i dlaczego odkryliśmy ja dopiero teraz?” Sylwia Chutnik – pisarka, działaczka społeczna „Wzbudza w ludziach dobro – niech ono wychodzi z każdego kąta i z głośników wraz z jej muzyką.” Michał Olszański – dziennikarz radiowej Trójki, prezenter telewizyjny"

Uważam, że książkę powinna przeczytać każda seniorka, aby próbować poczuć się przez chwilę jak WIKA i...
podnieść swoją samoocenę.....nie wracać do smutnych chwil z przeszłości......z optymizmem patrzeć w przyszłość i....uśmiechać się
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123  
Nieprzeczytane 14-02-2016, 20:32
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 661
Mruga oczkiem (żart)

Witam 14 lutego...........

Patron "Dnia zakochanych" św. Walenty

Walentynki, święto zakochanych obchodzone "14 lutego...... niekiedy bywa stawiane w jednym rzędzie z Halloween, jako kolejny importowany produkt kultury anglosaskiej.
Dla osłabionych poświąteczną stagnacją sieci handlowych jest to znakomita okazja do podreperowania budżetów. Szkoda, że tego dnia pierwsze skrzypce odgrywa wszechobecny kicz i pustosłowie.

Wspominany jest tego dnia w kalendarzu liturgicznym
św. Walenty, od którego imienia pochodzi nazwa święta,
został ogłoszony patronem zakochanych już w 1496 r. przez papieża Aleksandra VI.
Jednak początków walentynek szukać trzeba nie w chrześcijaństwie, lecz w pogańskim Rzymie.

W połowie lutego ptaki gnieżdżące się w Wiecznym Mieście zaczynały miłosne zaloty i łączyły się w pary. Uważano to za symboliczne przebudzenie się natury zwiastujące rychłe nadejście wiosny. Z tej racji Rzymianie na 15 lutego wyznaczyli datę świętowania luperkaliów - festynu ku czci boga płodności Faunusa Lupercusa. Gdy w IV w. chrześcijaństwo stało się religią panującą w cesarstwie rzymskim, pogańskie obchody stopniowo zaczęto zastępować świętami chrześcijańskimi. Luperkalia formalnie zniósł w 496 r. papież Gelazy I, zastępując je najbliższym w kalendarzu liturgicznym wspomnieniem świętego męczennika Walentego.


Jeden, dwóch czy trzech Walentych?

Problem ze św. Walentym jest jednak dużo bardziej skomplikowany. Otóż okazuje się, że walentynkowa tradycja ma kilka źródeł.

Za panowania cesarza Klaudiusza Gockiego (268 do 270 r. po Chr.) Rzym był uwikłany w krwawe i niepopularne wojny do tego stopnia, że mężczyźni nie chcieli wstępować do wojska. Cesarz uznał, że powodem była niechęć do opuszczania swoich narzeczonych i żon. Dlatego odwołał wszystkie planowane zaręczyny i śluby. Młodzi zaczęli się pobierać potajemnie - pomagał im w tym rzymski kapłan o imieniu Walenty. Ktoś go jednak wydał. Aresztowano go i skazano na śmierć. Stało się to, wedle tradycji, 14 lutego 269 lub 270 r. - w dniu, w którym urządzano miłosne loterie.
Legenda głosi, że zanim ścięto Walentego, w więzieniu zaprzyjaźnił się on z córką strażnika, która go odwiedzała i podnosiła na duchu. Aby się odwdzięczyć, zostawił jej na pożegnanie liść w formie serca,
na którym napisał: „Od twojego Walentego”.

Nad grobem męczennika przy Via Flaminia zbudowano bazylikę. Kilka wieków później papież Paschalis I (817-824) przeniósł relikwie do kościoła św. Praksedy.

Z czasem wspomnienie dzielnego kapłana Walentego zmieszało się z historią innego świętego męczennika...
noszącego to samo imię.
W 197 r. został biskupem miasta Terni leżącego w Umbrii. Znany był z tego, że jako pierwszy pobłogosławił związek małżeński między poganinem i chrześcijanką. Wysyłał też do swych wiernych listy mówiące o miłości do Chrystusa. Poniósł męczeńską śmierć w Rzymie w 273 r. za to, że nie chciał zaprzestać nawracania pogan. Dziś do jego grobu w katedrze w Terni ściągają pielgrzymi z całego świata. Na srebrnym relikwiarzu kryjącym szczątki biskupa wyryto napis:

„Święty Walenty, patron miłości”.

Jest i trzecia tradycja związana z imieniem Walentego.

Żył w V w. w Recji (na dzisiejszym pograniczu niemiecko-austriacko-szwajcarskim) - przypisywano mu zdolność uzdrawiania z epilepsji, stąd mówi się dziś o nim jako........
o patronie epileptyków.


Dzień św. Walentego stał się świętem zakochanych dopiero w średniowieczu, kiedy to pasjonowano się żywotami świętych i tłumnie pielgrzymowano do ich grobów, aby uczcić relikwie.

Przypomniano więc sobie także dzieje św. Walentego. Święto najbardziej rozpowszechniło się w Anglii i Francji. Nadal, jak w antycznym Rzymie, losowano imiona, choć teraz także dziewczęta wyciągały imiona chłopców. Młodzież nosiła potem przez tydzień wylosowane kartki przypięte do rękawa. W Walii tego dnia ofiarowywano sobie drewniane łyżki z wyrzeźbionymi na nich sercami, kluczami i dziurkami od klucza. Podarunek zastępował wyrażoną słowami prośbę: „Otwórz moje serce”. Od XVI w. w dniu św. Walentego zaczęto obdarowywać kobiety kwiatami. Wszystko zaczęło się od święta zorganizowanego przez jedną z córek króla Francji Henryka IV. Każda z obecnych dziewczyn otrzymała wówczas bukiet kwiatów od swego kawalera.

Zwyczaj wysyłania czułych liścików (tzw. walentynek) zadomowił się najpierw na dworze królewskim w Paryżu. Walentynki dekorowano sercami i kupidynami, wypisywano na nich wiersze. W XIX w. uważano je za najbardziej romantyczny sposób wyznania miłości. W 1800 r. Amerykanka Esther Howland zapoczątkowała tradycję wysyłania gotowych kart walentynkowych. Często były anonimowe, dlatego kończyły się pytaniem: „Zgadnij, kto?”.

Najbardziej uroczyście obchodzi się ten dzień w ojczyźnie św. Walentego. Co roku 14 lutego w katedrze w Terni odbywa się Święto Zaręczyn.

Zgromadzone przy grobie św. Walentego setki par narzeczeńskich, przybyłych nieraz z różnych stron świata, przyrzekają sobie miłość i wierność na czas do dnia ślubu. W


1997 r. krótki list do zgromadzonych w Terni narzeczonych napisał św. Jan Paweł II. Jego treść została wyryta na płycie wmurowanej w pobliżu grobu św. Walentego.Nie kocha się za coś.
Kocha się mimo wszystko.
Kochać może tylko człowiek wolny.

Bez miłości nie sposób żyć - i choć wszyscy jej pragną, tylko nieliczni znajdują w najczystszej postaci.

Wielkim nieporozumieniem, z którym współcześnie mamy do czynienia, jest sprowadzenie jej do roli towaru............... którym można obracać:
kupować, sprzedawać, targować się i do woli wybrzydzać.!!!
O miłość dziś już mało kto walczy.
Gdy się „zepsuje”,
po prostu wymienia się ją na nowszy „m o d e l”.
Może dlatego nie brak opinii, że wyraz.....
„kocham”
to jedno z najbardziej zakłamanych słów na świecie.

Nieustannie wypaczane, fałszowane, kamuflujące ludzkie egoizmy i żądze, przypisywane sytuacjom, które z prawdziwą miłością nie mają nic wspólnego.
Współczesna kinematografia, prasa kolorowa, koleje życia tzw. autorytetów i zwykłych ludzi są na to dowodem.

Ów proces wpisuje się w konwencję współczesności. A w niej wierność, uczciwość, gotowość do służby drugiemu nie są w cenie.

Zapomnieliśmy, że ktoś, kto kocha, powinien być jak dojrzały kłos zboża, który im jest pełniejszy, tym bardziej się zgina...

Panujący współcześnie system kliencki sprawia, że zaczynamy myśleć jak konsumenci,
o uwagę których nieustannie się zabiega, kupuje przychylność, mami obietnicami.

Dotyczy to także sfery duchowości. Wielu ludzi mówiąc: „kocham cię!”, tak naprawdę myśli o korzyściach, jakich mu tak zdefiniowana relacja może przysporzyć.

Chce być należycie „obsłużonym”, usatysfakcjonowanym, spełnionym. Jak najwięcej wycisnąć z „miłości”, jak najmniej przy tym dając z siebie. Nieważne, jakim ma to się dokonać kosztem.

Żyjemy w czasach, gdzie pełno jest jednorazówek i podróbek. I mnóstwo rzeczy wyrzuca się na śmietnik. Zamawia się dzieci u surogatek, produkuje się ludzi „na szkle” , a wadliwy „towar” po prostu utylizuje. Nie dba się o jakość, a zewnętrzny blichtr, atrakcyjność wydają się być ważniejsze niż to, co jest wewnątrz. Miłość także.

Wydaje się, że w świecie, w którym tyle spraw się pogmatwało, zatarł się również wewnętrzny ład, który w sposób naturalny powinien być wpisany w miłość.

Pierwszą ofiarą jego braku jest rodzina, która na autentycznej miłości winna być wsparta. Żartobliwie - choć do bólu prawdziwie - opowiedział o tym kiedyś na scenie jeden ze znanych kabareciarzy.

Ludzie, czując się samotni, odkrywali siebie. Potem brali ślub. Wspólnie zamieszkiwali. Mieli dzieci. A jak jest dziś? Najpierw mają dziecko - potem zamieszkują ze sobą - biorą ślub - poznają siebie, a na koniec odkrywają,................................ że są samotni.

Taka jest prawda. Jeśli miłość zostanie wykluczona z Bożego porządku, stanie się tylko grą zmysłów, zawsze jej finałem będzie ból samotności.

„Kochać - jak to łatwo powiedzieć” - śpiewał przed laty Piotr Szczepanik. Tysiąc razy trzeba się zastanowić, zanim to słowo komuś się ofiaruje. Dlaczego? Aby nie okazało się kłamstwem, fałszywym drogowskazem. Zbitką głosek, która nic nie znaczy. Nawet w tak wyjątkowym dniu, jak walentynki. Bo tu chodzi o najważniejsze słowo na świecie. O słowo, dzięki któremu zachowuje on sens swojego istnienia."

https://www.youtube.com/watch?v=f4dzzv81X9w
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #124  
Nieprzeczytane 16-02-2016, 20:22
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 661
Domyślnie

Witam i....przekazuję mądrą myśl /znalezioną w Internecie ........starą prawdę ;


potrzebuję właśnie teraz , aby ktoś robił mi za "laskę",
ale cóż????
Od marca będzie przychodził rehabilitant z NFZ i będzie uczył mnie chodzić bez kijków N.W........ państwowy anioł

__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125  
Nieprzeczytane 16-02-2016, 20:41
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 46 074
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewikomega
...
potrzebuję właśnie teraz , aby ktoś robił mi za "laskę",
ale cóż???...

Za daleko mieszkasz Miła, chętnie byłabym tą "laską"
gdyby było bliżej... - Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126  
Nieprzeczytane 12-01-2018, 16:45
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 661
Domyślnie

Mimozo widzę Ciebie z serduszkiem WOŚP, a ja będę pisała dzisiaj tutaj
i moim zdaniem o kontrowersyjnym , ale na pewno wyjątkowym człowieku -Jurku Owsiaku -i jego fundacji.
Jak to się zaczęło???

Cytat:
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) – fundacja o charakterze filantropijnym, której podstawowym celem według statutu jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”.

wspomnienia Jurka Owsiaka
Cytat:
Ruszylismy do pierwszego finalu pod haslem: ratujemy zycie dzieci z wadami serca.
To jeszcze caly czas byla taka forma happeningu.Robilismy to wspolnie z moja zona i trojka lekarzy: szefem CZD Pawlem Januszewskim, moim rowiesnikiem, absolutnie rock'n'roll'owym typem i dwoma kardiochirurgami - Piotrem Burczynskim i Bogdanem Maruszewskim, ktorzy bezposrednio te dzieci operuja.
Pierwszy final nastapil 3 stycznia 1993 roku, a wiec na dwa dni po Nowym RokuTo był bardzo mroźny dzień, ale szok..zebrano 2 mln. dolarów
Cytat:
Wojtek Waglewski, lider zespolu VOO-VOO, nagral z tej okazji piosenke: bardzo piekna, razna, pogodna i zapytal:
Jurek jaki tytul temu dac? To bylo przed swietami. Powiedzialem:
wiesz co, moze Wielka Orkiestra Swiatecznej Pomocy. On na to, ze za dlugi i ludzie nie chwyca. Ale chwycili.

https://www.youtube.com/watch?v=QS_6rP_tKTA
Potem ktos przyslal nam w prezencie takie nalepki w ksztalcie serduszka z napisem Wielka Orkiestra Swiatecznej Pomocy.
Jak slowo "Solidarnosc"
ktos nabazgrolil i tak juz zostalo,
tak my - bez zadnych plastycznych dziel, konkursow zostawilismy nasze serduszko: w takim ksztalcie, z takim liternictwem - najprosciej jak mozna.
.....

Pisałam , że dla części Polaków kontrowersyjny/zgadzam się/, ale pociągnął za sobą młodych ludzi , którzy wywaleni są poza margines społeczny/niezrozumiali/
w WOŚP -czują się potrzebni .


Większa część/śmiem powiedzieć wszyscy pracują jako wolontariusze - wspierają fundację , a Owsiak w podzięce organizuje im festiwal w Jarocinie - rozumiem osoby mieszkające w Jarocinie.
Obawiają się ......ale ?????

Tak jak ja : pływając w basenie spostrzegłam obok pływającego murzyna, /nigdy nie byłam rasistką, nie obawiałam się obcokrajowców , a tu.... nagle, rozumiem brrrrrrrrrrrrrrrr

Rozumiem tych młodych , którzy chcą się czuć potrzebni, tak jak i ci co lubują się w zadymach na ulicach dołączają do...i ulica Warszawy w ogniu !!!

Widziałam w TV ale,
także , przekazała mi starsza pani, która jest matką mojej koleżanki.
Ta starsza pani była uczestniczką Powstania Warszawskiego, Mieszka na trasie tam przechodzącego pochodu.W dniu pochodu , przez swoje okna widziała płomienie , przez zamknięte okna krzyki, wielki hałas ...............

Moim zdaniem mieszkańcy Jarocina mają rację,
ale rozumiem , też starszą panią którą ogarnął strach jak zobaczyła tyle ognia/rac/ zza okna
Jaki wniosek?????

Część niechcianej młodzieży wspiera Owsiaka, a druga część wspiera zorganizowaną legalnie młodzież.

cdn
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127  
Nieprzeczytane 12-01-2018, 18:17
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 661
Domyślnie

Jak oceniacie mowę - moi mili użytkownicy KSC - Jurka Owsiaka?
Miał zawsze przyklejoną łatkę jąkała.
Jak dla mnie mówi obecnie rewelacyjnie!!! .
Zdarzają mu się bardzo drobne zablokowania / chyba spowodowane silnymi emocjami,
ale ogólnie mówi naprawdę ładnie.

Wydaje mi się , że w dużej mierze do lepszej mowy przyczyniła się fundacja WOSP -intensywna praca.

Myślę, że daje Jurkowi Owsiakowi
pewność siebie, poczucie bezpieczeństwa, wiarę w siebie, swoją wartość.

Nie jestem lekarzem, ale te cechy /wypracowane/ osobowości Jurka Owsiaka wymienione przeze mnie pełnią kluczową rolę w wyzbywaniu się u niego jąkania.
Oczywiście nie pomijam profesjonalnej pomocy logopedów.


https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&u act=8&ved=0ahUKEwiYppqc79LYAhXkFZoKHd2MAUcQtwIIKDA A&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D OOCKLnMGmJs&usg=AOvVaw3MuiKfnGlpnJU57PocgKPs

__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu

Ostatnio edytowane przez ewikomega : 12-01-2018 o 18:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #128  
Nieprzeczytane 12-01-2018, 19:27
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 661
Domyślnie

Jurek Owsiak w latach 1991-1999 i 2012-216 pracował w radiowej
TRÓJCE
Prowadząc audycje radiową, w której prezentował muzykę polską, najróżniejsze odmiany rock and roll'a
W klimacie muzyki rozmawiał /często językiem młodzieżowym, aby dotrzeć do młodzieży o problemach związanych z: narkotykami,
Rozmawiał o subkulturach, kłopotach w szkole itd. Młodzież skupiona wokół niego ufała mu -----
Była to audycja powiedzmy; socjologiczno-muzyczna i miała duży oddźwięk wśród młodych ludzi.Młodzi wykluczeni kochają Jurka Owsiaka, a całą tą młodzież zobaczymy już w niedzielę, ale nie tylko ją.
Większość Polaków i tych małych i tych starszych i tych wiekowych i tych poza granicami wspiera WOŚP, bo łączy nas wszystkich......................dobre serce

__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu

Ostatnio edytowane przez ewikomega : 12-01-2018 o 19:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129  
Nieprzeczytane 12-01-2018, 20:43
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 371
Domyślnie

Na tVN24 jest wywiad z żoną J.Owsiaka.
__________________
Agnieszka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130  
Nieprzeczytane 12-01-2018, 21:20
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 371
Domyślnie

'
Ewo !
Ciekawy wątek założyłaś...chyba jestem tu po raz pierwszy.
Dla mnie J.Owsiak to bez wątpienia wyjątkowa osobowość !
Niespotykana wytrwałość i siła charakteru !


Dziękuję Ewo za przypomnienie jego drogi z WOŚP.
A jego wada wymowy ? Wcale mi nie przeszkadza...nie
słyszę jej, nie ma żadnego znaczenia !__________________
Agnieszka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131  
Nieprzeczytane 12-01-2018, 21:26
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 661
Domyślnie

Agnieszko oglądałam....... Dzidzia,
też pokazano wolontariuszy seniorów WOSP


....
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132  
Nieprzeczytane 12-01-2018, 21:31
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 23 056
Domyślnie

witajcie
witaj Ewo
...super wątek
TAK , Jurek Owsiak to postać WYJATKOWA i wyjątkowe wszystko co robi z WOŚP;
Wyjątkowi są wolontariusze ....znam w swoim środowisku takie osoby,
które oddają się działalności charytatywnej przez cały rok również ;
...i co ciekawe : większość to ludzie młodzi....moi uczniowie - jestem z nich dumna

cześć Agnieszko ...wybierz się kiedy do mnie,zapraszam
...a może jakieś spotkanko świętokrzyszczanek ???...jak dawniej ???
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133  
Nieprzeczytane 12-01-2018, 21:40
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 661
Domyślnie

.AUKCJE WOSP

Wyjątkowy obraz Andrzeja Mleczki pt. "Wino, kobiety i śpiew" z dedykacją autora!
Andrzeja Mleczko nikomu nie trzeba przedstawiać.

Przedstawić należy jednak jego rysunek, którego jedyna kopia powędrowała na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W końcu wino, kobiety i śpiew jest warte każdej ceny...https://www.youtube.com/watch?v=jVsbAY2_poU
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134  
Nieprzeczytane 12-01-2018, 21:48
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 371
Domyślnie

Cytat:
Napisał dziewiątka


cześć Agnieszko ...wybierz się kiedy do mnie,zapraszam
...a może jakieś spotkanko świętokrzyszczanek ???...jak dawniej ???

Mireczko, dziękuję, chętnie bym Cię odwiedziła, znam twoją gościnność, ale może wiosną...latem ?
Teraz to ja bym chętnie gościła Ciebie u mnie, pewnie bywasz w K. W ogóle to jestem za, jeśli chodzi o wszelkie
spotkania


__________________
Agnieszka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135  
Nieprzeczytane 12-01-2018, 21:49
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 661
Domyślnie

Cytat:
Jak co roku do orkiestrowych aukcji internetowych zaprosiliśmy znane osoby.
Zwróciliśmy się ze specjalną prośbą do ludzi z życia publicznego,
muzyków, aktorów, sportowców, polityków a także tych,
którzy dali się poznać dzięki swojej pracy na rzecz innych,
o przekazanie jakiegoś przedmiotu na rzecz 26. Finału.
Odzew na nasz apel okazał się bardzo szeroki,
a do Fundacji zaczęły napływać wyjątkowe przedmioty
od wyjątkowych ludzi.


Pierwsza Dama Agata Kornhauser Duda
wystawiła na licytację
3-częściowy kostium wizytowy
Komplet zaprojektowany przez polską markę Potis i Verso, a przygotowany był na wizytę Pary Prezydenckiej Donalda i Melanii Trump


__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136  
Nieprzeczytane 12-01-2018, 22:10
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 661
Domyślnie

Także psy rasy golden retriever będą kwestować dla WOŚP
.
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #137  
Nieprzeczytane 12-01-2018, 22:21
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 661
Domyślnie

Witaj wyjątkowa Mireczko na wyjątkowym wątku
Właśnie słyszałam w TV, że też seniorki z Krakowa/ nie tylko młodzi, choć ich większość/ postanowiły zostać wolontariuszkami /szukam fotki, aby wkleić
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #139  
Nieprzeczytane 12-01-2018, 23:10
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 661
Domyślnie

SENIORZY Z KRAKOWA WOLONTARIUSZAMI WOŚP

FILM
https://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/...ylist_id=23934
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu

Ostatnio edytowane przez ewikomega : 12-01-2018 o 23:16.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #140  
Nieprzeczytane 13-01-2018, 14:01
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 661
Uśmiech

Wyjątkowyzmobilizował miliony lodzi w Polsce, ale
też na całym globie............. ponad podziałami

Już jutro od samego rana finał 26 WOŚP


a to wspomnienia z części poprzednich finałów WOSP


https://www.youtube.com/watch?v=wUh3vj1yGpQ&t=29s

I FINAŁ


https://www.youtube.com/watch?v=BQtvzyrpfLY
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu

Ostatnio edytowane przez ewikomega : 13-01-2018 o 14:10.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
 

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X