Wyświetl Pojedyńczy Post
  #12  
Nieprzeczytane 29-11-2006, 14:13
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Uśmiech

Cytat:
Napisał Marylka
Odchudzamy się,odchudzamy...dlatego u mnie dziś pół piersi drobiowej pokrojonej w kostkę przysypanej torebką mrożonej mieszanki warzywnej (wszystko w garnku do gotowania na parze), lekko posolone gotuje się (paruje) ok. 30 min.Potem już na talerzu dodaję łyżkę oliwy z oliwek i garść kiełków własnej produkcji.Bardzo smaczne.Jak ktoś nie musi dbać olinię może to jeść z makaronem lub ryżem. A jeśli chodzi o naleśniki to czasem robię ze szpinakiem.
Marylko.Cieszę się, że podjęłaś mój temat i to w tak wyczerpujący sposób.Napewno Koleżanki (a może ktoś z naszych Gości, bo czytelników "kącika" jest dużo - )wykorzystają Twój przepis.Ja z uwagi na Mamusię prowadzę narazie tradycyjną kuchnię, bo takie jest Jej zapotrzebowanie (pogratulować takiego żołądka).Zaistniała u nas ciekawa sytuacja: podczas 4-letniego wspólnego zamieszkania i spożywania tych samych posiłków Ona przytyła ponad 14 kg.,a mnie ubyło 20 (ale jakby ubyło jeszcze raz tyle - byłoby w sam raz!) Różnica menu to:M-a jada ciasto na deser, a ja uzupełniam kalorię "drinkami"...Różnica w sposobie bycia:M-a spaceruje 4 godz. dziennie - ja prawie nosa nie wystawiam zza TV i internetu.U mnie chyba zadecydowały regularne posiłki i wczesne kolacje, bo w sumie jem dużo, dużo więcej niż kiedyś.Na-ra - jak mówią młodzi.C.d. jak odsapnę...