Wyświetl Pojedyńczy Post
  #235  
Nieprzeczytane 26-09-2011, 11:57
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Rolleyes Pluto !

Cytat:
Kazimierzu! To ile czasu chcesz czekać, żeby ....setmilionowe centra miały oczyszczalnie ścieków komunalnych i przemysłowych, przestały być opalane drewnem i węglem, a także wprowadziły zamkniete cykle producyjne w manufakturach chemicznych? Wejdź na BBC World i w sekcję Azji. Tam jest sporo wieści w temacie Chiny
.
Czy chodzi Ci o wielusetmilionowy ? kraj, czy ...setmilonowe miasta, bo mi to, ani to, nie pasuje.
Jeśli w BBC World wyczytałeś, że w Chinach, w wielkich metropoliach takich jak Beijnng, Teijin wieżowce opala się jeszcze drewnem i węglem , i nie ma oczyszczalni ścieków , i z tego powodu jest tam smog w centrach, to szkoda czasu tam wchodzić.
Moim zdaniem, winne są przedewszystkim samochody i specyficzne warunki miejsca i pogody, no i zbyt przerośniete miasta. Smog był, i jest do tej chyba jeszcze do tej pory, zmorą wielkich aglomeracji , a nawet takich miasteczek jak Warszawa, Łódź, a nawet Gdańsk.

Cytat:
Wierzyc mozesz. W co chcesz. Problem w tym, że krajem rządzi KPCh i ludowa armia, a ilość chińskich miliarderów zaczyna dorównywać tym w USA
Dziękuję, że pozwalasz mi wierzyć, w co chcę. Ja Tobie też.
Liczba miliarderów rośnie na całym świecie, szczególnie w krajach wielusetmilonowych, i to powinno Cię cieszyć miłośników MBS. W końcu zarobili je uczciwą pracą. To że ChRLD, b. ZSRR idą śladem USA powinno Cię cieszyć. Jest nadzieja, że każdy nosi w plecaku ? zadatki na miliardera.
A co ? "Komuniści" z KPCh nie mogą dobrze zarabiać ? "Każdemu wg potrzeb ".
Piszesz o Chińskiej Armii Ludowej, chyba ma już ze 300 milonów, trzyma za mordę ok. miliarda. Grunt, że jest spokój.

Cytat:
O wiele większy widzę w tym udział Twoich ulubionych prawicowych organizacji.

A mógłbyś wymienić?
A Ty mogłbyś swoje, bo ja ich mam bez liku.
Cytat:
Kazimierzu! Te rozwiązania wymusza życie i koszty. tańsze wypiera droższe, a pod słowem tańsze możesz sobie wpisać w reklamę produktu ...ekologiczne...cokolwiek to znaczy
Ekologiczne, tzn., droższe... bo prymitywnie wyprodukowane.
Cytat:
Do pewnego stopnia tak. Problemem jest to, że ekologia stała się ...przepisem na żywot dostatni całej masy kombinatorów i krętaczy, którzy z tego całkiem dobrze żyją. A sami głoszone gromko poglądy i idee maja głęboko w .....
Stąd te dwa przykłady.
Masz rację. Każdy kombinuje, moim zdaniem, jak może.
Teraz najważniejsze jest wyprodukować coś ekologicznego metodami nieekologicznymi.
Podstawowe dziś pytanie: JAK ŻYĆ ? Odpowiedź: DOBRZE ŻYĆ. Jedząc nieekologiczną żywność, bo, moim zdaniem, tylko taka jest.

Cytat:
kanadyjski ekolog. Zawodowy. podobny ekocudak jak Al Gore. .
Czy Ty nie potrafisz pisać bez tych uszczypliwości, złśliwości, o ekologach.Mogę, ale jakos tak we krwi mam organiczny wstręt do hipokrytów i kretaczy udających zbawców ludzkości i anioły żywcem przeniesione z nieb.
Jeśli walczący z wielolitrażowymi pojazdami samochodowymi superekolog propaguje rower zamiast auta i w tym celu wybiera sie w transamerykańska podróż wielocypedem, a potem okazuje sie, ze on na kilka km przed wjazdem do jakiejś miejscowości przesiada sie z 5 litrowego vana na rower, to co to jest? Jeśli głosi ex catedra oszczędzajcie wodę i sikajcie pod prysznicem, a za chwilę jest przeciw środkom chemicznym używanym do dezynfekcji sanitariatów, to...?
jeśli w/w Gore przyjeżdza do RP z ecowykładem a sam na swoich włościach wielkości województwa robi cos ecoprzeciwnego to zamiast uszczypliwości należy mu bić brawa?
Podobnie kiedy litościwa paniczka na stare lata doznaje objawienia i przerabia kunia rzeźnego na 'wierzchowca" pod siodło i dla starczej uciechy każe mu batem ekologicznie obijać i łamać kończyny na płotach i żerdziach,bo chce być jak przedwojenna chrabinia, to też trza klaskać?
Al Gorowi dajmy spokój, ale, a propos, tej "paniczki". Czytasz jej blog ? Ja tak, ale nie komentuję, bo nie podzielam jej p.w., i nie klaskam, na to co pisze. Hrabianki są wśród. Ja też je znałem, ale dobrze mi się z nimi było. Tą też Ją lubię, czasami, ale z daleka.
Cytat:
Ekopropagandy nigdy za dużo,nie tylko moim zdaniem.

Kazimierzu! Ekopropaganda to w skrócie NIE ŚWIŃ SAM wokół siebie i dalej też. A jak naświnisz to sprzątnij. Sam lub zapłać temu kto za ciebie sprzatnie.
Zawsze , tak mi sie wydaje, dbalem o środowisko, nawet, o zgrozo, "za komuny".
Czasaami spotykam ich na osiedlu sprzątających po swoich pieskach, ale straszne, że młodsze pokolenie tego jeszcze nie docenia.
To kwestia wychowania od dziecka. "Czego Jaś..."
Kazimierzu!
Cytat:
Pojadą, bo już jeżdzą, a będą jeszcze bardziej. na rynek wewnętrzny sprzedają już chyba 13 mln samochodów. A te musza po czyms jeździć. Oni są na etapie długo tłumionej konsumpcji. Tak jak nasze demoludy, tylko skala jest wagowo większa. Juz dobierają sie do sasiadów. Zgodnie z chińską filozofią i konfucjańskim regułami gry .
Niestety, złe nawyki konsumpcyjne rozchodzą się z szybkością nie światła, ale neutrino.
Ale, to oznacza podróż do przyszłości. Już wkrótce powinniśmy czytać o innych odkryciach. W końcu, "koniec świata za ROK. Czy zdążymy o tym poczytać ?
Cytat:
Kazimierzu! Widziałes? jest różnica jakaś między kamieniołomem? Pamietaj, że RP to jedynie 300 tys km2. US+Kanada to miliony i to bezludnych. nie da sie tego porównac.
Więc nie porównujmy Turoszowa, czy Bełchatowa, z katastrofami ekologicznymi w Ameryko-Kanadzie.
Oczyma wyobraźni już widzę żaglówki na Bełchatowskim Jeziorze, pełne ptactwa, ryb itd.
Grunt to przekuć klęskę w sukces, nieprawdaż, biznesmanie ?
Cytat:
Przyznaj z ręką na sercu i jak na spowiedzi, że JEST kilka powodów, o których dość trudno zapomniec
"Strojki komunizma" trza przekuć w "strojki kapitalizma". A jak Polak nie potrafi, to potrafi Amerykanin
Oni z głupków potrafią wycisnąć gaz. (głupki- gazowe łupki)
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson