Wyświetl Pojedyńczy Post
  #38  
Nieprzeczytane 30-09-2011, 21:05
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 772
Domyślnie

[quote=wuere'le]
Cytat:
Pluto, myślę, ze przy wyborze 96 czy podwojona, 192 nie pozwoli dostać się do sejmu takiej Kempie, Kurskiemu, czy innej Rokicinie. Pozwoli zaś śledzić co ci wybrańcy robią.
To źle myślisz. Bo jakimże to sposobem mialoby sie to stać?
badania stanu rozumu chcesz wprowadzić?
Złudna nadzieją niektórych są JOWy, co byłoby jakims filtrem, ale mają sporo wad i to całkiem powaznych. A w rezultacie i tak generalnie sprowadzają sie do licytacji partyjnej. A kontrola wyborców żadna. Pomijając wybory.
A tak po prawdzie, to powiedz nam czy wiesz w jakiej komisji Twój poseł działa, ile razy olał posiedzenia, ile razy zabrał głos i w jakiej sprawie...itd.
To oczywiscie drobna prowokacja, ale ludziska głosuja najczęściej na szyld partyjny, wezwanie proboszcza i to co plecie sąsiadka.

Cytat:
Ja myślę, że w takiej sytuacji, gdzie w sejmie będzie ok 100, czy nawet 200 posłów będą oni bardzo się starać aby wyborcy nie mieli do nich pretensji.
przykro mi znowu sprowadzać Cie do parteru, ale póki co to nie masz żadnych narzędzi, żeby posła osła zmusic do czegokolwiek. Posła Palikota żadna siła nie mogła zmusić do solidnej roboty bo wolał ćwiczyć "eventy" na własny rachunek.
Co Pawlak przypomniał dzis rano na TOKu. Podobnie masz z resztą z europosłami. Kurski, Czarnecki czy Siwiec więcej czasu spędzaja w studiach niż przy parlamentarnej robocie.
Cytat:
W obecnym tłumie odpowiedzialność, jak wcześniej zauważyłeś , ginie, rozłazi się na wszystkich, jak g. przez palce, i winnych nie ma, a w takiej sytuacji, jak wyżej proponuję, będzie łatwiej tych winnych znaleźć, choć myślę, że w takiej sytuacji będą się bardzo pilnować, aby głupot nie robić.
Taki mniej liczebny sejm będzie bardziej personalny , jak obecnie bezosobowy.
Teraz jest chociaż partyjny i możesz jako-tako ocenić co partia z klubem może. Jesli tych co chcesz zostawić w ograniczonej liczbie nie zdyscyplinuje partia, to nie licz na to, ze sami sie zdyscyplinują.
Ale temat jest ciekawy. i do dyskusji. Tylko pod warunkiem chodzenia po ziemi, a nie marzeń i co istotniejsze to chyba nie w czasie kampanii wyborczej, bo żadne zmiany w czasie najbliższej kadencji możliwe nie są.