Wyświetl Pojedyńczy Post
  #2  
Nieprzeczytane 18-01-2012, 10:42
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie Dzień dobry!

Cytat:
Napisał Rola
Witam wszystkich!

W Internecie znajdzie się chyba dowolne kółko zainteresowań, jednak ja wciąż szukam jakiegoś forum zbieraczy starych polskich płyt gramofonowych.
Przez "starych" nie mam na myśli dziwiącego się temu światu Cz.Niemena, czy podejrzanie słowiańsko wyglądających Filipinek, ale czasy, gdy nawet M.Fogg był młody, tj. płyty jeszcze przedwojenne.

Tylko na Youtube natknąłem się na kilka osób, jednakże Youtube nie jest miejscem na spotkania i dyskusje (i jak większość netu tonie w chamstwie). Udało mi się znaleźć tylko zagraniczne fora miłośników szelakowych płyt. Z polskich stron widziałem tylko forum dla zbieraczy mniej lub bardziej starych winyli, czy taką ciekawą stronkę, jak niniejszy katalog: http://www.kppg.waw.pl

Czy ktoś z Państwa zbiera szelakowe płyty?
Na pewno są tu osoby, które w swoich zbiorach mają wiele płyt gramofonowych i prawdopodobnie chętnie zdobyłyby następne, nieznane, atrakcyjne nagrania, zapisane na tych krążkach. Na tym forum gromadzą się one w wątku Co nam w duszy gra - piosenki stare jak świat. Sądzę jednak, że większość tych osób zainteresowana jest raczej samymi nagraniami, niż płytami gramofonowymi. Bo odtwarzanie łatwiejsze, bezpieczniejsze i nie degraduje nagrania.

Wiele/u z nas interesuje muzyka przedwojenna, ta sprzed 1939 roku. Sam bardzo żałuję, że cykl audycji państwa Ewy i Janusza Łętowskich w PR1 miał miejsce jeszcze wtedy, gdy nie miałem możliwości nagrywania takich audycji. Chętnie posłuchalibyśmy nieznanych nam, zapomnianych nagrań muzyki operowej z początku XX wieku, ale także muzyki rozrywkowej i ludowej z tego okresu. Jeśli tylko udaje się takie płyty odnaleźć, staramy się od razu zawartą na nich muzykę przenieść do postaci "nietłukącej się", tj. zdygitalizować ją na dysk twardy w naszym komputerze. Jeśli byłoby zainteresowanie tym jak to zrobić, mogę o tym w niedalekiej przyszłości napisać.

Napisz może więcej, co Cię w tym obszarze najbardziej interesuje.

Pozdrawiam,
jesion

PS. A w Warszawie sypie.

Ostatnio edytowane przez Jesion : 18-01-2012 o 15:18.
Odpowiedź z Cytowaniem