Wyświetl Pojedyńczy Post
  #630  
Nieprzeczytane 26-08-2012, 12:19
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Cytat:
Napisał Vika
Czy masz aż tak dużą wiedzę by sprawdzać teologów?
Ze skruchą przyznaję, że nie. Ale się uczę. Czasami ze skutkiem. Częściej ze zdziwieniem.
Cytat:
Napisał Vika
Tobie nie przeszkadza chaos i zmusza do myślenia, ale ludziom słabym, zagubionym, taki chaos mąci w głowach.
I właśnie oni powinni szukać i porządkować swój chaos, bo przecież nikt nie jest od niego wolny. Chyba, że do końca chcą zostać słabi i bezwolni. Wyłącznie pobożni, bez zrozumienia.
Cytat:
Napisał Vika
Głównie młodzi ludzie teraz "wybierają" sobie buddyzm,islam,bo to na topie, bo wygodniej, bo nie nakłada tylu obowiązków i wyrzeczeń co wiara katolicka.
To zdanie jest głównym powodem mojej odpowiedzi.
Mylisz się. I buddyzm, i islam nakładają więcej obowiązków. Oczywiście, jeśli chcemy traktować te religie poważnie. Nie staje się buddystą ten, kto zaplącze strażnika na szyi czy nadgarstku. I po pierwszym rzucie oka w Koran nie jest się muzułmaninem; islamskie dziecko nie ma elementarza, uczy się czytać na świętej księdze, zadając przy tym moc pytań.
Jedna i druga religia wymaga wieloletniej pracy nad sobą. Chrześcijaństwo też. Dlatego dziwi mnie spłycanie, powierzchowna religijność, znajomość wiary oparta na katechizmie przedkomunijnym. Często podobna religijność przekazywana jest następnym pokoleniom. Ale cóż... skoro przekonujesz mnie, że jest to dobra droga... nie zaprzeczę, choć nie pójdę tą ścieżką.

Pozdrawiam, miłej, podwójnie świątecznej, niedzieli życzę.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem