Wątek: Teraz kobiety
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #45  
Nieprzeczytane 18-09-2012, 12:11
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Z uwagą przeczytałam wszystkie posty,-

przyznam mam mieszane uczucia,,-,na kongresie byłam poraz pierwszy-,. Z mojego kontaktu z kobietami , z którymi spotykam się w mojej pracy społecznej w DUK, gdzie integrujemy się w Klubie Seniora a spotykam się na debetach i spotkaniach,- znam wiele problemów z którymi borykają się kobiety na codzień i to kobiety w przedziale-15-90 lat,,,,/ bo z takimi tam się spotkałam/.
Narastające problemy ekonomiczne, często bezradność w ekstremalnych sytuacjach życiowych stawiają kobiety nawet przed decyzją samobójstwa,- często popadają w alkoholizm, czy zajmują się prostytucją. A przemoc? Nie udawajmy, że jej nie ma ,..a w jakich formach się objawia,,,,,wierzcie mi, że nieraz słuchając zwierzeń kobiet, które szukają wyjścia z sytuacji włos się jeży na głowie...
To jest rzeczywistość i nie tylko naszego kraju.

Jadąc na Kongres, chciałam dowiedzieć sie jak wyglądają problemy kobiet w kraju. Tym bardziej, że w tym roku postawiono na różnorodność,... czyli zaproszono kobiety z małych wsi i miasteczek w większości.

Panele miały różnorodną tematykę, więc mogłam wybrać tą, która mnie interesowała.

Pyta ktoś co załatwiono w poprzednich Kongresach,..
najważniejszą sprawą, która się chwalono, to większe uczestnictwo i zatrudnienie w polityce, ministerstwach, urzędach kobiet,,
Statystyki wskazały, że zwiększył się odsetek kobiet w sejmie, na kierowniczych stanowiskach urzędów i ministerstw,,,ale chyba tylko tyle...

Jednakże wciąż prawie nie ma kobiet w zarządach spółek państwowych, czy
wielkich korporacji, bo są ciagłe przeszkody , często wynikające właśnie z płci.

Osobiście zainteresowałam się tematem zatrudniania kobiet po
50+, ponieważ wydłużono wiek emerytalny,,,edukacją młodzieży i reformą szkolnictwa, wpływem kościoła na edukację i postawę obecnej młodzieży w swietle nauczania religii w szkołach. Inicjatywami kobiet w pokonywaniu bezobocia.

Wiodący temat paneli pod nazwą''różnorodność'' mnie osobiście intrygował,,,,bo co z ludźmi starymi? -niepełnosprawnymi? Obcymi w naszej kulturze? Czy ''innych'' seksualnie? Przecież tak naprawdę jesteśmy społeczeństwem bardzo mało tolerancyjnym, nie potrafimy ładnie, bezkonfliktowo ze sobą rozmawiać, pracodawcy wolą ludzi pięknych, młodych, dyspozycyjnych,,,,i jakże często na samozatrudnieniu,...nie dostrzegamy, a wręcz lekceważymy niepełnosprawność, chociaż jest ona nieraz tylko fizyczna,

Dyskusje były arcyciekawe,,, postulowano złożenie wniosków o zmiany ustaw, które dawałyby ulgi pracodawcom w momencie zatrudnienia osób w wieku 45+ na normalne umowy, osób niepełnosprawnych,, -- podkreślano, że powinna liczyć się kompetencja i wiedza niezależnie od tego jakim się jest człowiekiem. Ale,,,, czy ktoś z rządu to usłyszy?

Kobiety,... ile mają problemów te młode,,,, praktycznie nie ma żadnej polityki prorodzinnej,,, słuchałam ich przed jakim dylematem stają, kiedy mają kredyty do spłacenia, przedszkola niedostępne, szkoły pozamykane, a najbliższe kilka km dalej,- a jak często jest sytuacja, że ''słaby'' mężczyzna zaczyna w takich trudnych sytuacjach szczególnie braków ekonomicznych maltretować partnerkę psychicznie sam nie móc sprostać zaistniałej sytuacji.

Mimozo- ta dyskusja u Lisa,,, dla mnie była krzykiem kobiet,/ nie dyskusją/ które chyba nie mają pojęcia /oprócz tej jednej mówiącej o przedszkolach/ o normalnym życiu kobiet borykających się z codziennością. Przyznam, że nie widziałam żadnej z nich na Kongresie. /fakt, było tam bardzo dużo kobiet,,,, a te widocznie nie zainteresowały nikogo , albo dla nich była to nieodpowiednia ''klasa'' uczestniczek/

Miałam okazję w ub roku oglądac film /niestety nie dopuszczony do dystrybucji powszechnej/ nakręcony przez młodego debiutanta o kobietach Śląska i Wałbrzycha,...
był to film dokumentalny, gdzie pokazano gorzką rzeczywistość, wywiady i rozmowy kobiet , które po zamknięciu kopalń znalazły się na dnie egzystencji,,,, nigdy tego nie zapomnę,,,,
Taki film nie pasuje do obecnej zielonej wyspy,,, kraju ''sukcesu'' w dobie kryzysu światowego,,,/o, ironio,../
ludzie nie chcą widzieć biedy,,

Często wyśmiewa się propagandę sukcesu lat 70-tych,...

A teraz co jest?
Jak dużo ludzi jest krótkowzrocznych, widzących to co chcą widzieć i oceniających wszystko z własnego punktu siedzenia, często bogatego i stabilnego w rodzinie,
Ale uważam , że tak jest najłatwiej,,,widzieć to co się chce,,
Może takich ludzi wybieramy w wyborach,,,i chyba dlatego jest jak jest,..
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem