Wyświetl Pojedyńczy Post
  #2  
Nieprzeczytane 12-11-2013, 15:44
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bizarek
Przypomnę z pamięci znaną sentencję Voltaire'a. =Przyjacielu, chociaż się z tobą nie zgadzam, to życie bym oddał za to abys mógł głosić swoje poglądy=
I może nieco nowsze powiedzenie: =Moja wolnosć kończy się tam gdzie twoja zaczyna=
Generalnie zgadzam się z tymi sentencjami. Zdarza się jednak współczesnie, że odmiene zdanie lub pogląd od mojego traktowane są jako nieuprawnione do ich wygłaszania albo pod pozorem wulgarnosci lub niepoprawnosci politycznej albo braku konformizmu są arbitralnie zdejmowane z tapety. Zbyt często, panuje wszechobecny, duch homo sovieticus zamykający usta ludziom o innej optyce obyczajowej, nawet takiej która nie narusza czyjegokolwiek dobra. A tutaj zetknęliscie się z takim działaniem?
Zapewne chodzi o wątek "Facet w spódnicy", który byłam zmuszona zamknąć.
Niestety, wielu nie dorosło mentalnie do podejmowania dyskusji o czymś, co nie mieści się w "ich szufladkach" mentalnych.
Wszystko, czego nie rozumieją, sprowadzają do własnego poziomu... Wulgarne fotki, które umieszczono, ośmieszają tych, którzy mają prawo nosić to, co im się podoba...
Dam głowę, że poniższa fotka też zostanie wyśmiana, gdyż nie szuka się przyczyn, lecz krytykuje
odmienność...

Ostatnio edytowane przez Bogda501 : 12-11-2013 o 15:50.
Odpowiedź z Cytowaniem