Wyświetl Pojedyńczy Post
  #3172  
Nieprzeczytane 07-12-2013, 13:11
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 661
Domyślnie

Cytat:
Jako przykład niech będzie Zawisza http://www.wprost.pl/ar/427921/Zawis...ClvTY.facebook którego wypowiedzi pełne są rzymskokatolickich frazesów. Polski katolicki skansen budującego demokrację społeczeństwa .A ci co przewodzą polskim kościołem to przecież prości ludzie którym udało się skończyć katolickie szkolnictwo a awans uzyskali dzięki koneksjom w myśl zasady jak kiedyś obowiązywała "mierny ale wierny".

Zawisza nie ukrywa swojej religii i wiemy jaki reprezentuje światopogląd jest osobą publiczną tak samo jak każdy biskup mianowany na to stanowisko przez swoich przełożonych. Zawiszę podałem jako przykład prymitywnego myślenia opartego na fobiach. A wypowiedzi osób publicznych możemy wszyscy komentować i wypowiadać swoje poglądy w poruszanych przez nich sprawach.

Tak jak niektórzy z was komentują ustroje które są nie demokratyczne a oburzają się na mnie że komentuję ustrój Watykanu jako relikt przeszłości i wytykam jego wady. Widząc króla nagiego mamy krzyczeć że nie jest nagi? Przecież ten system jest podobny do Korei Północnej gdzie ich przywódca jest też nie omylny a jego wizerunki wiszą w każdym domu. Nikt dotąd z was nie ustosunkowywał się do moich zarzutów co do niedemokratyczności Watykanu.

Dodanie do tytułu Ojca jeszcze świętości jest też zabiegiem socjotechnicznym i nic więcej o tym nie można powiedzieć. Już nie raz poruszałem skuteczność zbiorowych modłów czy wiarygodność cudów. Jest to gra na niewiedzy wyznawców i braku sensownych wytłumaczeń skojarzeń z wzorcami w mózgu.

Pisząc o polityce personalnej kościoła rzymskokatolickiego opieram się na wypowiedziach ich hierarchów w Polsce jako osób publicznych. Ktoś te osoby nominował na stanowisko i może z niego go odwołać. Tłumaczenie się reliktem struktury XV wiecznej nie usprawiedliwia tych co stoją na czele tej instytucji od odpowiedzialności .Człowiek ma mózg i potrafi myśleć dlatego mamy postęp tez w naukach społecznych. Nic nie robienie a utrzymywanie na siłę wadliwej struktury jest naganne. Można to tłumaczyć brakiem wiedzy albo egoistyczną chęcią stania na postumencie , jako święty człowiek swojego systemu władzy.

Musi być wróg https://www.youtube.com/watch?v=i_ntRu3-gHk gender Uczucia co to jest ? cdn.
Odpowiedź z Cytowaniem