Wyświetl Pojedyńczy Post
  #96612  
Nieprzeczytane 12-05-2017, 11:40
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Kontrola miała mnie zdyskredytować. Ministrowie powinni mnie teraz przeprosić - mówi prof. Paweł Machcewicz.
Cytat:
Rzecznik dyscypliny finansów publicznych nie dopatrzył się naruszenia prawa i umorzył postępowanie w sprawie wszystkich zarzutów, jakie po kontroli Ministerstwo Kultury postawiło poprzedniej dyrekcji Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. - Kontrola miała mnie zdyskredytować. Ministrowie powinni mnie teraz przeprosić - mówi prof. Paweł Machcewicz.
Po wielomiesięcznej kontroli w Muzeum II Wojny Światowej Ministerstwo Kultury w grudniu 2016 r. zawiadomiło rzecznika dyscypliny finansów publicznych o naruszeniu przez dyrektora Pawła Machcewicza oraz jego zastępcę Janusza Marszalca dyscypliny finansów publicznych. Zastrzeżenia mówiły o udzielaniu zamówień bez wymaganych przetargów, podpisywaniu aneksów z wykonawcami i rozszerzaniu zakresu prac. W kontroli pojawiały się też sformułowania o braku nadzoru i zwiększeniu kosztów budowy.

W kwietniu 2017 r. Wanda Palińska, rzecznik dyscypliny finansów publicznych, uznała, że przepisy nie zostały naruszone, i umorzyła postępowania wyjaśniające, o wszczęcie których wnioskowało ministerstwo.
Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie - mawiał klasyk, a kaczyści kochają klasyków. Tych klasyków.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem