Wyświetl Pojedyńczy Post
  #3177  
Nieprzeczytane 26-09-2017, 21:16
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Jolino
Jaskinie które nam pokazałaś są piękne i fascynujące. Prawdziwe cuda natury. Jest co podziwiać i czym się zachwycać.

Ja jak co roku w czerwcu wybrałem się do Ojcowskiego Parku Narodowego. Oprócz wielu wspaniałości, które zwiedziłem, wybrałem się również do kilku dostępnych jaskiń. Podziwiałem Jaskinię Nietoperzową, Jaskinię Wierzchowską Górną, Jaskinię Ciemną, czy też Grotę Łokietka. Nie są to jaskinie tak duże jak te które pokazałaś, jednak są bardzo urokliwe, a Jaskinia Ojcowska zaliczana jest do najcenniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce. Stanowi system korytarzy i komór o długości 209 m. Natomiast komora w Jaskini Ciemnej jest największa na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Jej długość - 90 m. a szerokość 20 m. Wcześniej zwiedziłem jeszcze Jaskinię Niedźwiedzią i Jaskinię Raj.
Niestety, nie mam zrobionych zdjęć z wnętrza jaskiń gdyż było to zabronione i podyktowane interesem zachowania środowiska i żyjącej tam fauny.

W zamian dołączam więc jesienne zdjęcia: Odbite w szybie pływalni nasłonecznione moje osiedle, oraz barwy jesieni, która wkroczyła na moją działkę.


[/IMG]

[/IMG]
__________________
Ryszard

Ostatnio edytowane przez Ryszard2 : 27-09-2017 o 10:01.
Odpowiedź z Cytowaniem