Wyświetl Pojedyńczy Post
  #8561  
Nieprzeczytane 22-01-2019, 14:43
tylko-ja tylko-ja jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Polska
Posty: 166
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Tylko- ja.
Zdałam sobie sprawę od razu, że na wiele spraw patrzymy inaczej,
co mnie imponuje zresztą.

Poglądy podlegają ewolucji, u mnie przynajmniej,
a sympatie nie.
................................................
Patrząc na ojca Wiśniewskiego,
mam wrażenie, że gdyby mógł, spaliłby w Polsce parę osób.
Charakter w starości zawsze na twarz wyjdzie, nie ma cudów.

Mnie również imponuje. Naprawdę. I zgadzam się też, że że prawdziwe sympatie nie mijają mimo różnic.
My oboje nie należymy do grupy ludzi udowadniających swoją rację jako rację bardziej "mojszą"a mniej "twojszą"

Odniosę się do wymienionego ojca. Otóż celem poprzedniej władzy, było gloryfikowanie ludzi słabych i ułatwianie im kariery. (Poprzednia władza miała swoje wpływy w duchowieństwie również, co teraz jest aż nadto widoczne) No i dziś mamy tego efekty. Dziś też zaczynamy doceniać prawdziwie Prymasa Tysiąclecia Wyszyńskiego, który jak nikt inny wyznawał zasadę:
"co należy do Boga należy oddać Bogu, a co należy do Cezara, należy oddać Cezarowi" Słabi ludzie na stanowiskach stają się tyranami bedąc marionetkami w posiadaniu innych.
Słabi ludzie są gotowi złamać wszelkie zasady idei które wyznają, bedąc przekonanym o słuszności swego postępowania.
Na początku stycznia przed tym feralnym wydarzeniem w Gdańsku napisałem że obecny czas to takie preludium i "bogowie" rozpoczną wojnę. Jest ciekawie prawda Lilu?
Nie wesoło ani śmiesznie. Jest smutno i niestety ciekawie. A wydarzenia będą nabierały tempa. Tok wydarzeń przyczynowo skutkowych i na odwrót.
Miłego popołudnia.
Odpowiedź z Cytowaniem