Wyświetl Pojedyńczy Post
  #128  
Nieprzeczytane 20-10-2019, 22:07
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 484
Domyślnie

Cytat:
Napisał Camel 01
Witam !

42 lata temu 20 pażdziernika 1977r, Ronnie Van Zant, Steve Gaines i Cassie Gaines z grupy Lynyrd Skynyrd oraz asystent koncertowy Dean Kilpatric i obaj piloci zginęli w katastrofie wynajętego samolotu pod Gillsburgiem w stanie Missouri. Gdy w samolocie zabrakło paliwa, maszyna runęła w gęsty lasy rosnący pośrodku mokradeł. W katastrofie obrażenia odniosła także załoga i reszta muzyków, którzy tego wieczoru mieli zagrać koncert na Uniwersytecie w Luizjanie.
Lynyrd Skynyrd to legendarny amerykański zespół southern-rockowy, którego początki sięgają 1964r. Jeden z najważniejszych obok The Allman Brothers Band rockowych zespołów amerykańskich. Utworzony w 1965r w Jacksonville na Florydzie, początkowo znany jako The Wild Thing, The Noble Five i One Per Cent. W 1972r przyjął nazwę Lynyrd Skynyrd (zniekształcając imię i nazwisko znienawidzonego nauczyciela – Leonarda Skinnera, który karał uczniów za noszenie długich włosów). Największe sukcesy grupa odnosiła w latach 70 pod przewodnictwem wokalisty i twórcy tekstów Ronniego van Zanta. Ich największe przeboje „Sweet Home Alabama” oraz „Free Bird” są symbolami amerykańskiej kultury. Po tragedii grupa postanowiła zakończyć działalność.
W 1987 roku, dla uczczenia pamięci katastrofy lotniczej, Rossington, Powell, Wilkeson oraz King (wraz z nowym gitarzystą Randallem Hallem) reaktywowali Lynyrd Skynyrd w składzie, w którym funkcję wokalisty objął Johnny Van-Zant (brat Ronniego). Zreformowana grupa ruszyła w powrotną trasę, która udokumentowana została płytą koncertową "Southern by the Grace of God/Lynyrd Skynyrd Tribute Tour-1987". Od tamtej pory grupa regularnie koncertowała i wydawała nowe płyty. Ostatnia z nich ukazała się w 2012 roku pod tytułem „Last of a Dyin' Breed”. Jedyny koncert Lynyrd Skynyrd w Polsce odbył się 3 maja 2015r na warszawskim Torwarze.
Dziękuję, Camel.

W kolejnych latach los nie oszczędzał zespołu - w 1990 r. zmarł Allen Collins, a w kolejnych latach do niebiańskiej orkiestry dołączyli Leon Wilkeson (2001), Billy Powell (2009), gitarzysta Hughie Thomasson (2007), basista Ean Evans (2009), JoJo Billingsley (2010) i Bob Burns (na początku kwietnia 2015 r.). Obecnie jedynym członkiem pochodzącym z oryginalnego składu jest Gary Rossington, któremu towarzyszą Johnny Van Zant, Rickey Medlock (gitara, był perkusistą Lynyrd Skynyrd na początku lat 70.), Mark "Sparky" Matejka (gitara), Michael Cartellone (perkusja), Johnny Colt (bas), Peter Keys (klawisze) i śpiewające w chórkach Dale Krantz-Rossington i Carol Chase.
W 2006 roku grupa została wprowadzona do Rockandrollowego Salonu Sław.

A wiesz, że nie dojechałam na ten koncert w warszawskim Torwarze, choć bardzo chciałam, bo nie miałam jak się
wydostać w nocy ze stolicy.
Teraz już mam towarzystwo, które ze mną jeździ na koncerty
i jest nam po prostu raźniej, nawet jak wracamy nocnym busem na Śląsk.
Koleżanka była na tym koncercie i opowiadała, że publika nie bardzo dopisała, co jest dla mnie niezrozumiałe,
bo Lynyrd Skynyrd to żyjąca legenda i byli u nas po raz pierwszy.

To zespół niezniszczalny, podniósł się po takim ciosie jak opisałeś.
Dla mnie Wciąż Niezłomny! Still Unbroken!

Lynyrd Skynyrd - Still Unbroken [OFFICIAL VIDEO]

Połamane kości, złamane serca
Okrojony i rozdarty
Trochę zardzewiały
Ciągle biegnę

Liczę mile, liczę łzy
Kręta droga, zmieniam biegi
Rok za rokiem
Wszystko albo nic

Ale nie jestem w domu
Nie zgubiłem się
Ciągle trzymam się tego co mam
Niewiele zostało
Nie, tak dużo zostało zostało skradzione

Chyba straciłem wszystko co miałem
Ale jeszcze nie umarłem, przynajmniej na razie
Wciąż samotny, wciąż żywy
Wciąż niezłomny
Ciągle jestem samotny, wciąż żywy
Ciągle jestem niezłomny

Nigdy nie schwytany, nie ujarzmiony
Dzikie konie na równianach
Możesz nazwać mnie zagubionym
Ja to nazywam wolnością

Czuję ducha w mojej duszy
Panie, to coś czego nie umiem kontrolować
Nigdy się nie poddaje
Póki wciąż oddycham

Ale nie jestem w domu
Nie zgubiłem się
Ciągle trzymam się tego co mam
Niewiele zostało
Nie, tak dużo zostało zostało skradzione

Chyba straciłem wszystko co miałem
Ale jeszcze nie umarłem, przynajmniej na razie
Wciąż samotny, wciąż żywy
Wciąż niezłomny
Ciągle jestem samotny, wciąż żywy
Ciągle jestem niezłomny

Ciągle jestem niezłomny
Wciąż niezłomny

Jak wiatr, jak deszcz
To wszystko płynie w moich żyłach
Jak rzeka wpadająca do oceanu

Jestem tu, na ulicy
Ale stoję twardo na nogach
Wciąż żyjący, wciąż samotny
Wciąż niezłomny
TAK!

Ale nie jestem w domu
Nie zgubiłem się
Ciągle trzymam się tego co mam
Niewiele zostało
Nie, tak dużo zostało zostało skradzione

Chyba straciłem wszystko co miałem
Ale jeszcze nie umarłem, przynajmniej na razie
Wciąż samotny, wciąż żywy
Wciąż niezłomny
Ciągle jestem samotny, wciąż żywy
Ciągle jestem niezłomny

Jestem ciągle niezłomny
Nigdy nie upadam
Jestem ciągle niezłomny


Pozdrawiam.
__________________
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem